...
Connect with us

MOBILZONE

«Бусифікація» має залишитися в минулому: депутат закликав змінити підхід до мобілізації

Опубліковано

«Бусифікація» має залишитися в минулому: Шуляк закликала змінити підхід до мобілізації

В Україні необхідно відмовлятися від примусових методів залучення громадян до війська та робити ставку на рекрутинг. Про це заявляла голова партії «Слуга народу», народна депутатка Олена Шуляк.

За її словами, так звана «бусифікація» є ганебним явищем, якого в Україні взагалі не повинно бути. Шуляк наголосила, що окремі випадки примусового затримання військовозобов’язаних неприпустимі, а подібну практику необхідно викорінювати.

Служба в українській армії має сприйматися як честь, а не покарання. Саме тому, на думку депутатки, держава повинна створювати умови, за яких людина розумітиме, куди саме вона йде служити, у яку бригаду може потрапити та за якою спеціальністю працюватиме.

Одним із ключових інструментів такого підходу Шуляк назвала рекрутинг. Вона зазначала, що рекрутингові центри вже працюють у різних регіонах України, а військовозобов’язані отримують можливість обирати підрозділ і спеціальність відповідно до власних навичок.

Водночас сама реформа системи комплектування залишається актуальною і у 2026 році. У публічному просторі обговорюється зміна формату роботи ТЦК та перехід до більш сучасної моделі комплектування, де більшу роль має відігравати рекрутинг. Зокрема, повідомлялося про намір змінити формат діяльності територіальних центрів та перейти до офісів комплектування і супроводу.

Таким чином, теза про повну відмову від «бусифікації» наразі є радше політичною позицією та напрямом реформування, а не повідомленням про вже ухвалене рішення. Чинна система мобілізації продовжує діяти, тоді як влада обговорює її подальше реформування.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Федоров закликав провести вибори в Україні: «Путін не має вирішувати, коли українці голосуватимуть»

Опубліковано

федоров вибори в україні

Колишній міністр оборони України Федоров закликав владу повернутися до питання проведення виборів та наголосив на необхідності збереження права українців самостійно визначати майбутнє своєї держави.

За його словами, війна не повинна перетворюватися на безстрокову причину для обмеження політичного вибору громадян. Українці мають отримати можливість впливати на те, хто керуватиме державою та нестиме відповідальність за ухвалені рішення.

Федоров також наголосив, що Україна не повинна дозволяти російському диктатору Володимиру Путіну визначати, коли українці можуть проводити вибори. На його думку, рішення про політичне майбутнє країни має приймати українське суспільство, а не Кремль.

«Проблема України точно не в українцях. Наші люди вже давно готові до іншої країни. Тепер наша держава повинна стати гідною своїх людей», – заявив Федоров.

Окремо ексміністр охарактеризував ситуацію в державі як системну кризу управління. Він вважає, що під час війни на першому місці мають бути професійність, компетентність і конкретний результат, а не особиста лояльність до керівництва.

Федоров також звернув увагу на проблему корупції. За його словами, під час війни корупційні схеми мають значно серйозніші наслідки, ніж просто втрата бюджетних коштів. Кожна вкрадена гривня може означати недокуплений дрон, боєприпас, засіб радіоелектронної боротьби або іншу необхідну для фронту техніку.

Він також заявив, що країна не може ефективно вести війну без повноцінно призначеного міністра оборони, а влада повинна відкрито пояснювати суспільству свої рішення та відповідати за їхні результати.

Таким чином, позиція Федорова зводиться не лише до критики роботи державного апарату. Він закликає до ширшого перезавантаження системи, у межах якого українці повинні зберегти право визначати політичний курс країни.

Водночас питання проведення виборів під час воєнного стану залишається складним і потребує врахування безпеки військовослужбовців, громадян на окупованих територіях та мільйонів українців, які перебувають за кордоном. Але, на думку Федорова, сама війна не повинна ставати аргументом для того, щоб безстроково позбавляти людей можливості реалізовувати своє право вибору.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Федоров кинув виклик Зеленському: офіційно звернувся до українців

Опубліковано

Федоров кинув виклик Зеленському: офіційно звернувся до українців

В Україні необхідно шукати механізм для проведення демократичних виборів навіть в умовах воєнного стану. Про це заявив Федоров, коментуючи ситуацію навколо державного управління та призначення нового міністра оборони.


За його словами, країна не може тривалий час залишатися без повноцінного керівника Міністерства оборони, однак кадрові рішення є лише частиною ширшої проблеми.

Федоров: Росія не повинна визначати майбутнє української демократії

Федоров наголосив, що питання проведення виборів в Україні не повинно залежати від позиції Росії. На його думку, держава має вже зараз працювати над безпечним механізмом волевиявлення громадян.

«Демократія – це не розкіш мирного часу. Демократія – це частина того, за що ми сьогодні воюємо», – заявив Федоров.

Водночас він визнав, що організація виборів під час війни є складним завданням. Йдеться, зокрема, про безпеку виборців, військовослужбовців та функціонування виборчої інфраструктури.

Критика системи державного управління

Окремо Федоров звернув увагу на проблеми у роботі державних інституцій. Серед них він назвав корупцію, призначення людей за принципом особистої лояльності та зниження довіри громадян до влади.

На його думку, державні посади мають передусім означати персональну відповідальність за результат роботи.

«Влада має означати відповідальність. Якщо ти отримав повноваження – відповідай за результат. Якщо ти отримав бюджет, покажи, що було зроблено».

Які зміни потрібні Україні

Федоров також виступив за формування нової суспільної домовленості між державою та громадянами. Її основний принцип він сформулював так: людина захищає країну, а країна, своєю чергою, повинна захищати людину.

Таким чином, дискусія про майбутні вибори, на думку Федорова, має стати частиною ширшої розмови про реформування державного управління, відповідальність посадовців та відновлення довіри суспільства.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Київстар пропонує тариф за 270 грн на місяць: кому доступна спеціальна пропозиція

Опубліковано

Київстар пропонує тариф за 270 грн на місяць: кому доступна спеціальна пропозиція

У Київстарі з’явилася окрема тарифна пропозиція для дітей віком від 6 до 16 років. Вартість пакета становить 270 грн на місяць або 2000 грн у разі оплати одразу за рік. Підключити його можуть не всі абоненти — оформлення доступне батькам або законним піклувальникам.

Розповідаємо, що входить у тариф та як його можна підключити.

Що входить у тариф «Дитячий»

Спеціальний пакет Київстар розрахований на дітей і передбачає набір основних послуг для спілкування та користування мобільним інтернетом.

За 270 грн на місяць абонент отримує:

  • безлімітні дзвінки на номери Київстар;
  • 300 хвилин для дзвінків на номери інших мобільних і стаціонарних операторів України;
  • 20 ГБ мобільного інтернету;
  • 50 SMS-повідомлень.

У тарифі також передбачені додаткові можливості, які можуть бути корисними для дітей та їхніх батьків.

Які додаткові послуги доступні

Разом із тарифним пакетом працює послуга «Ми разом». Вона дозволяє дитині зателефонувати на заздалегідь вибраний номер Київстар навіть у ситуації, коли на рахунку немає грошей.

Ще одна можливість — «Знання без меж». Під час використання визначених державних, освітніх та розважальних застосунків мобільний трафік не списується з основного пакета.

Батьки також можуть контролювати витрати за номером і встановлювати обмеження після використання основного пакета послуг.

Як підключити дитячий тариф

Самостійно оформити тариф онлайн не вийде. Підключення здійснюється у фізичному магазині Київстару. Звернутися до оператора мають батьки або піклувальники дитини.

За бажанням можна також замовити «Ексклюзивний номер» на стандартних умовах, щоб дитині було простіше запам’ятати номер телефону.

Скільки коштує тариф

Щомісячна плата за пакет становить 270 грн. Також передбачена можливість одразу оплатити послуги на рік — у такому випадку вартість становить 2000 грн.

Таким чином, тариф орієнтований саме на дитячі номери та передбачає не лише мобільний зв’язок, а й додаткові інструменти батьківського контролю.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
«Бусифікація» має залишитися в минулому: Шуляк закликала змінити підхід до мобілізації
MOBILZONE10 секунд тому

«Бусифікація» має залишитися в минулому: депутат закликав змінити підхід до мобілізації

федоров вибори в україні
MOBILZONE2 години тому

Федоров закликав провести вибори в Україні: «Путін не має вирішувати, коли українці голосуватимуть»

Федоров кинув виклик Зеленському: офіційно звернувся до українців
MOBILZONE10 години тому

Федоров кинув виклик Зеленському: офіційно звернувся до українців

Київстар пропонує тариф за 270 грн на місяць: кому доступна спеціальна пропозиція
MOBILZONE11 години тому

Київстар пропонує тариф за 270 грн на місяць: кому доступна спеціальна пропозиція

Зеленський втрутився у ситуацію на дорогах: для водіїв можуть різко посилити відповідальність
MOBILZONE15 години тому

Зеленський втрутився у ситуацію на дорогах: для водіїв можуть різко посилити відповідальність

Відстрочка для студентів та аспірантів: з 1 вересня діятимуть нові правила
MOBILZONE17 години тому

Відстрочка для студентів та аспірантів: з 1 вересня діятимуть нові правила

В Україні релігійні переконання не дають військовозобов'язаному автоматичного права на відстрочку від мобілізації. Це підтвердив суд, розглянувши справу чоловіка, який намагався оскаржити призов. Чоловік звернувся до суду з вимогою надати йому відстрочку від мобілізації. Свою позицію він пояснював релігійними переконаннями. Зокрема, він зазначав, що через віру не може брати до рук зброю та виконувати дії, які суперечать його релігійним поглядам. Він наполягав, що держава має врахувати його право на свободу віросповідання та дозволити проходити службу без використання зброї. Проте суд не погодився з вимогами чоловіка. Суд звернув увагу на те, що чинне законодавство не визначає релігійні переконання як окрему підставу для отримання відстрочки від мобілізації. Водночас в Україні існує поняття альтернативної служби для громадян, чиї релігійні переконання не дозволяють виконувати військовий обов'язок. Однак відповідний механізм не врегульований таким чином, щоб його можна було застосувати як заміну військовій службі під час мобілізації та воєнного стану. Тому суд фактично відмовив чоловікові у наданні відстрочки. Саме по собі посилання на релігію не скасовує обов'язку громадянина виконувати вимоги законодавства про мобілізацію. Таким чином, суд фактично відмовив чоловікові у вимозі про відстрочку. А питання того, чи може він проходити службу без зброї та на яких саме посадах, залишається окремою проблемою, яку законодавство наразі чітко не врегулювало.
MOBILZONE19 години тому

Чи дозволяє закон в Україні не брати до рук зброю через релігійні переконання: висновок суду

Е-нотаріат у «Дії»: Україна переводить нотаріальні послуги у цифровий формат
MOBILZONE21 годину тому

Е-нотаріат у «Дії»: Україна переводить нотаріальні послуги у цифровий формат

Binance стала загрозою для користувачів, які підтримують Україну: резонансний випадок
MOBILZONE1 день тому

Binance стала загрозою для користувачів, які підтримують Україну: резонансний випадок

Скільки потрібно заплатити, щоб стати начальником ТЦК: інтернет сколихнули «розцінки»
MOBILZONE1 день тому

Скільки потрібно заплатити, щоб стати начальником ТЦК: інтернет сколихнули «розцінки»

«Київстар» відключить зв'язок у трьох областях України: де саме та що потрібно зробити абонентам
MOBILZONE4 дні тому

«Київстар» відключить зв’язок у трьох областях України: де саме та що потрібно зробити абонентам

Мобільний зв'язок подешевшає на сотні гривень: Київстар, Vodafone та lifecell дають знижки
MOBILZONE2 дні тому

Мобільний зв’язок подешевшає на сотні гривень: Київстар, Vodafone та lifecell дають знижки

Сексуальне насильство у ТЦК: кількість підозрюваних в Одесі зросла до 13
MOBILZONE6 днів тому

Сексуальне насильство у ТЦК: кількість підозрюваних в Одесі зросла до 13

У «Дії» нагадали про виплату 2000 гривень: хто може отримати допомогу
MOBILZONE2 дні тому

У «Дії» нагадали про виплату 2000 гривень: хто може отримати допомогу

Мобільний зв’язок для пенсіонерів та студентів: які тарифи можна підключити та скільки вони коштують
MOBILZONE6 днів тому

Мобільний зв’язок для пенсіонерів та студентів: які тарифи можна підключити та скільки вони коштують

Київстар представив тариф для дітей від 6 років: ціна та умови
MOBILZONE6 днів тому

Київстар представив тариф для дітей від 6 років: ціна та умови

У «Дії» запустили нову послугу: українці зможуть подавати виконавчі документи онлайн
MOBILZONE3 дні тому

У «Дії» запустили нову послугу: українці зможуть подавати виконавчі документи онлайн

Binance стала загрозою для користувачів, які підтримують Україну: резонансний випадок
MOBILZONE1 день тому

Binance стала загрозою для користувачів, які підтримують Україну: резонансний випадок

Київстар пропонує тариф за 270 грн на місяць: кому доступна спеціальна пропозиція
MOBILZONE11 години тому

Київстар пропонує тариф за 270 грн на місяць: кому доступна спеціальна пропозиція

Китайське ШІ «вбиває» прибутки американських AI-компаній: конкуренція загострюється
MOBILZONE3 дні тому

Китайське ШІ «вбиває» прибутки американських AI-компаній: конкуренція загострюється

В тренді