Connect with us

MOBILZONE

Як одне повідомлення Київстар перетворює ваш телефон на іграшку для хакера

Опубліковано

Як одне повідомлення Київстар перетворює ваш телефон на іграшку для хакера

SIM Jacking – це відносно нова форма кіберзлочину, при якій зловмисник отримує доступ до вашого номера телефону, а потім використовує вашу SIM-картку для здійснення дзвінків, надсилання повідомлень та збору інформації про вас. Це може призвести до витоку даних та великих фінансових втрат.

Що таке SIM-джекінг?

SIM Jacking – це атака, при якій зловмисник використовує SIM-карту мети, щоб оволодіти її обліковим записом у смартфоні та отримати доступ до особистої інформації, включаючи текстові повідомлення, контакти та фінансові дані. Кіберзлочинці також можуть використовувати номер користувача для здійснення дзвінків та надсилання текстових повідомлень від його імені.

Крім того, якщо номер телефону жертви прив’язаний до банківського рахунку, хакери можуть обійти багатофакторну автентифікацію (МФА) та скинути пароль, щоб отримати доступ до фінансових рахунків жертви. Вони також можуть використовувати номер телефону для реєстрації нових облікових записів на ваше ім’я – наприклад, електронна пошта або обліковий запис у соцмережах.

Як працює SIM-джекінг?

Зламування SIM-картки зазвичай починається з фішингової атаки. Зловмисники надсилають вам текстове повідомлення або електронний лист, який виглядає так, ніби воно надіслано вашим оператором мобільного зв’язку. У повідомленні може бути сказано, що у вашому обліковому записі була виявлена підозріла активність або що вам необхідно оновити інформацію про себе.

Якщо ви натиснете посилання в повідомленні, ви потрапите на підроблений веб-сайт, який виглядає як сайт вашого оператора. Веб-сайт запросить у вас особисту інформацію, включаючи ваше ім’я, адресу та дату народження. Він також запросить номер вашого мобільного телефону та PIN-код облікового запису.

Як тільки зловмисник отримає вашу інформацію, він може зв’язатися з вашим оператором зв’язку та замовити нову SIM-картку. Після отримання нової SIM-картки вони можуть заволодіти вашим обліковим записом і отримати доступ до вашої особистої інформації.

 

Підключення SIM-картки за допомогою SIM-Jacker (Simjacker)

SIM-Jacker (Simjacker) — це тип шпигунської програми, яку можна встановити на телефон жертви без її відома, а потім використовувати для надсилання команд на SIM-карту, щоб заволодіти телефоном.

При атаці SIM-Jacker на телефон через SMS відправляється шпигунське програмне забезпечення. По суті, SMS-повідомлення містить набір інструкцій для вказівки на універсальну плату з інтегральною схемою (UICC) взяти на себе управління телефоном для вилучення та виконання конфіденційних команд.

В результаті зловмисник отримує доступ до пристрою, його розташування та Cell-ID. Небезпека цієї атаки полягає в тому, що ви навіть не знатимете, що ваш пристрій був скомпрометований, оскільки ви не отримаєте жодних попереджень про атаку.

Як захистити себе від SIM-джекінгу
Існує кілька способів захиститися від злому SIM-карти:

  • Не вся інформація призначена для розміщення Інтернету. Не публікуйте конфіденційні дані про себе в мережі;
  • Не надсилайте свою конфіденційну інформацію незнайомим особам;
    Не натискайте на посилання у повідомленнях або електронних листах, якщо ви не впевнені у надійності джерела;
  • Не використовуйте SMS для багатофакторної автентифікації. Натомість ви можете використовувати спеціальні програми, такі як Google Authenticator або Authy;
  • Слідкуйте за будь-якою підозрілою активністю в телефоні (наприклад, повідомлення, дзвінки, несподівані платежі, реєстрація нових акаунтів), яку ви не робили, і негайно повідомляйте про це свого оператора зв’язку;
  • Регулярно оновлюйте операційну систему та програми. Оновлення безпеки часто містять виправлення для нещодавно виявлених уразливостей;
  • Встановіть антивірусне програмне забезпечення на телефон. Він захистить ваш пристрій від шкідливих та шпигунських програм, таких як SIM-Jacker.

Що робити, якщо SIM-картку зламали
Якщо ви вважаєте, що стали жертвою злому SIM-картки, є кілька дій, які необхідно зробити:

Зверніться до свого оператора зв’язку. Він може деактивувати вашу SIM-картку та активувати нову;

Змініть свої паролі. Отримавши нову SIM-картку, змініть паролі для всіх своїх облікових записів – електронну пошту, соцмережі, онлайн-банк та будь-які інші облікові записи, які використовують двофакторну автентифікацію.

Попередьте своїх друзів та родичів. Після зламування вашої SIM-картки зловмисники можуть зв’язатися з вашою сім’єю та друзями від вашого імені, щоб попросити у них гроші або поширити серед них шкідливе програмне забезпечення. Тому, якщо ви вважаєте, що ваша SIM-картка скомпрометована, повідомте про це своїм контактам, щоб вони не стали жертвами.

Увійдіть у профіль WhatsApp з новою SIM-карткою. Кіберзлочинці можуть заволодіти вашим обліковим записом WhatsApp після зламування SIM-картки. Обов’язково повторіть автентифікацію WhatsApp після отримання нової SIM-картки, щоб хакери не змогли отримати доступ до вашого профілю.

Чи небезпечний SIM-джекінг насправді?
Злом SIM-карти є великою загрозою, але не настільки поширений, як інші види крадіжки особистих даних. Це пов’язано з тим, що для SIM-джекінгу потрібен високий рівень технічних знань і цю атаку важко здійснити. Однак наслідки зламування SIM-картки можуть бути руйнівними.

 

Facebook Comments

MOBILZONE

В Україні запровадили нові правила продажу і купівлі автомобілів: що потрібно знати

Опубліковано

В Україні запровадили нові правила продажу і купівлі автомобілів: що потрібно знати

В Кабінеті міністрів України 1 жовтня 2024 року було ухвалено важливу постанову щодо удосконалення процедури комісійної торгівлі транспортними засобами.

Отже, тепер згідно постанови торгові організації зобов’язуються вказувати реальну вартість автомобіля під час укладання договору купівлі-продажу.

Про дану постанову розповіли на сайті МВС.

Начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик зазначив, що ці зміни спрямовані на боротьбу з практикою заниження вартості транспортних засобів. Раніше це призводило до значних втрат у доходах державного бюджету. Тепер при продажі легкового автомобіля, якщо це другий та наступний продаж у календарному році, необхідно подавати оцінку вартості транспортного засобу або витяг із сайту Мінекономіки про середньоринкову ціну. Для вантажівок потрібна лише оцінка вартості.

Потреба у вдосконалені чинних правил виникла через значне недоотримання коштів до бюджету. Недобросовісні продавці, особливо автодилери (автомайданчики), зазначали значно меншу ціну вартості автомобіля, таким чином держава недотримувала мільярди гривень кожного року, але тепер це змінилося, – розповів Начальник Головного сервісного центру МВС України.

Нові правила також уточнюють податкові зобов’язання:

  1. Перший проданий протягом року автомобіль не оподатковується.
  2. Продаж другого автомобіля оподатковується 5%.
  3. Третя і наступні продажі – 18%.
  4. Для вантажних автомобілів ставка податку становить 5% при першому продажу та 18% при другому та наступних продажах.

Рудик підкреслив, що цей крок значно збільшить надходження до державного бюджету. Для контролю за дотриманням нових правил відбувається доопрацювання реєстру, а також налагоджується співпраця з Фондом державного майна та Державною податковою службою України.

Важливо зазначити, що у разі зазначення заниженої вартості автомобіля у договорі купівлі-продажу працівники сервісного центру МВС відмовлятимуть у наданні послуги. Матеріали будуть направлені до правоохоронних органів, податкової служби та Фонду держмайна для подальшого розслідування.

Для забезпечення прозорості процесу детальна інформація про оцінку вартості транспортних засобів та порядок її проведення буде оприлюднена на сайті Головного сервісного центру МВС

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь

Опубліковано

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь. З 2 жовтня 2024 року підприємства більше не можуть бронювати військовозобов’язаних, які не уточнили свої дані в ТЦК, порушили правила військового обліку та перебувають у розшуку.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловікам дали лише 7 днів: посилення мобілізації

Опубліковано

Чоловікам дали лише 7 днів: посилення мобілізації

З 1 жовтня Кабінетом міністрів було внесено зміни до Порядку проведення призову на військову службу під час мобілізації на особливий період. Постановою № 1134, було скорочено термін явки до ТЦК по повістці.

Якщо раніше діяла норма, за якою день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначався не раніше 14 дня від дня надсилання повістки.

То тепер уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області”, протягом семи діб, а з інших населених пунктів – протягом десяти діб.

Нагадуємо, що раніше секретар РНБО Костенко Роман розповів, що мобілізацію за останні місяці уповільнилася, а армії до кінця року потрібно мобілізувати ще 200 тисяч осіб. Якщо такі темпи мобілізації продовжаться, то до кінця року вдасться мобілізувати тільки половину, тому Кабміном було прийнято рішення пришвидшити прибуття до ТЦК за повісткою.

Також Костенко розповів, що мобілізація повинна починатися з 20 років, адже середній вік армії 44 роки, а люди в такому віці не є ефективними на полі бою, як молоді здорові хлопці.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.