Connect with us

Софт

Пиріг з «Андроїдом»: тестуємо Android Pie

Опубліковано

Простіше зовні, розумніше всередині – під цим гаслом Google не перший рік викочує оновлення Android. Невдовзі смартфон зможе самостійно придумувати коментар до статті 4PDA, залишиться тільки сказати «Окей, Гугл». Чи далеко ступив Android Pie в цьому напрямку, дізнаємося за допомогою Nokia 7 Plus з бетою нової ОС.
Тестування засноване на Developer Preview (beta 4), яке доступне для кількох версій Nokia 7 Plus. Смартфон, як відомо, входить в програму Android One, тобто ОС не зазнала жодних вендорськіх змін у порівнянні з задумом розробників Google.

Інтерфейс

З точки зору дизайну – оновлення до Android 9 принесло найбільше змін мало не з часів переходу на Material Design. Сам по собі він нікуди не подівся, але суттєво оновився.

Перемикачі в шторці – перше, що кидається в очі. Підкладка за замовчуванням темна (у настройках є можливість переключитися на світлу тему), а включені тумблери – насиченого блакитного кольору.

Android 8.1                                         Android 9

Кольори в системі. На відміну від досить монотонних попередніх версій, дев’ята отримала яскраві кольори. Завдяки їм, наприклад, меню налаштувань стало набагато охайнішим і симпатичним, не розгубивши при цьому фірмового мінімалізму.

 

Android 8.1                                         Android 9

Повзунки і кнопки регулювання гучності переїхали до фізичних клавіш, відтепер вони помітно компактніші та зручніші. Для регулювання гучності різних каналів (дзвінок, повідомлення, мультимедіа та інше) відкривається відповідне меню налаштувань.

Android 8.1                                         Android 9

Меню багатозадачності тепер упорядковано по горизонталі. Під картками додатку знайшли своє місце рядок пошуку Google і п’ять найбільш часто використовуваних додатків. Зате, щоб очистити пам’ять, як і раніше, треба перегорнути всі картки до кінця – щоправда, вліво, а не вгору.

Android 8.1                                         Android 9

Жестова навігація

Як відомо, в Android 9 розробник заклав власні алгоритми жестової навігації для безрамкових гаджетів. Три класичні клавіші поки встановлені за замовчуванням, але ніщо не заважає включити жести: «Налаштування ⇒ Система ⇒ Жести ⇒ Торкнутися кнопки головного екрана та провести вгору (вкл.)»

Замість трьох сенсорних клавіш користувач отримує багатофункціональну панель. Тап по центру повертає додому, невеликий свайп вгору відкриває меню багатозадачності, довгий свайп – меню додатків. Кнопка «Назад» (вона ж приховує клавіатуру) з’являється тільки тоді, коли актуальна відповідна функція.

Для швидкого перемикання між додатками тепер доступний бічний свайп по панелі. Ось як це працює.

У правій же частині передбачена нова і дуже корисна кнопка. Коли користувач повертає смартфон при заблокованому автоповороті екрану, з’являється іконка, при натисканні на яку орієнтація інтерфейсу змінюється.

Утім, навіть якщо для навігації використовуються класичні клавіші, функція буде працювати: іконка повороту знайде собі вільне місце.

Нові функції

Дев’ята версія Android обросла, крім іншого, вельми цікавою і корисною функціональністю.

Контроль за часом роботи зі смартфоном («Цифрове здоров’я») – напевно, саме гучне нововведення. Система вважає, скільки часу користувач провів у смартфоні за поточну добу (і в яких додатках), скільки разів розблокував апарат і як багато отримав повідомлень.

«Цифрове здоров’я» дозволяє вручну обмежити кількість дозволеного на кожен додаток часу на добу. За п’ять хвилин і за хвилину до обнулення таймера система видасть повідомлення, що час закруглятися.

Після чого просто викине користувача з програми і заборонить запускати … ну, скажімо, клієнт 4PDA. Іконка на робочому столі в такому випадку стає сірою і при спробі запуску видає попередження: мовляв, не залазь – уб’є.

Туди ж, у «Цифрове здоров’я», інтегрована функція Wind down, за розкладом стирає кольори з дисплея смартфону, тобто, робить зображення чорно-білим: тепер-то який сенс сидіти в Інстаграмі, лягай-но ти, добрий молодець, спати.

До слова, в beta 4 «Цифрове здоров’я» було відсутнє – довелося завантажити і встановити APK. Проте, функція «Прошилась» в налаштування, а не окремим додатком, так що користувачі «дев’ятки» нікуди не подінуться: ОС точно буде підглядати за їх активністю.

Контроль за витратою заряду. Так само, як і за тим, наскільки ненажерливі ті чи інші програми. Така функція була і раніше, але тепер за допомогою нейромережевих алгоритмів ОС навчилася обмежувати фонову активність, якщо вони рідко використовуються. Користувач, зрозуміло, може зробити це вручну. Практичну користь, тобто, збільшену автономність пристроїв, можна буде оцінити тільки в процесі тривалої експлуатації апаратів на Android Pie.

Більш тонке налаштування повідомлень. Не секрет, що багато програм відправляють повідомлення різних типів: наприклад, поновлення програм та сповіщення для аккаунта від Play Market. Тепер в меню налаштувань буде можливість візуально оцінювати, що і коли буде засмічувати шторку повідомлень, а також відключити все непотрібне, залишивши тільки найважливіше.

Нові емоджі

Переходимо до найголовнішого. Оновлений Unicode / Emoji 11.0 – зрозуміло, саме те, заради чого варто апгрейдитися до Android 9 Pie. Картинки стали більш промальовані, з’явилося 157 нових емоджі, включаючи різні гендерно-толерантні варіанти пар і сімей.

Пасхальне яйце

Класична пасхалка в Android Pie поки чи то не зроблена (і замість неї стоїть оригінальна заглушка),  чи  то до неподобства нудна у порівнянні з попередніми. Вона являє собою гіпноекран із логотипом операційки по центру. Можна зумити, а ось тапи, нажаль, поки ні до чого не приводять. Поворот дисплея і одиночне натискання клавіші «назад» змінює кольорову гаму. Тому, краще один раз побачити.

Анонсовані, але поки не реалізовані функції

«Цифрове здоров’я», яке за допомогою шаманських танців з бубном таки вдалося запустити на Beta 4, стало винятком. У травні було анонсовано немало цікавих функцій, але (на наше превелике розчарування) вони поки не потрапили навіть в бета-реліз.

Виділення тексту з меню багатозадачності – одна з головних серед настільки очікуваних можливостей. На презентації Google I / O нам показали, що прямо з карток додатків в меню багатозадачності вдасться копіювати текст. Нажаль, ніякі маніпуляції не призвели до бажаного результату: бездушні картинки ніяк не відреагували на цілком звичний довгий тап по тексту та інші спроби взаємодії.

Додаткова інформація на екрані блокування. Поки не знайшлося місця і оновленому віджету екрана блокування, на якому нам обіцяли відображати актуальну погоду і найближчий захід із календаря Google. Хоча, віджети вже давно стали класикою, можна було їх б і оновити.

Високий рівень редактора скріншотів. Нам обіцяють, що в ОС буде вбудований редактор Markup, який дасть можливість швидко і зручно редагувати скріншоти, в тому числі, додавати на них швидкі рукописні нотатки. У поточному релізі функція відсутня, а спроби поставити додаток вручну не дали результатів.

Пропозиції дій на основі призначеного для користувача досвіду. Напевно, найбільш багатообіцяюча і поки що загадкова функція. Згідно із завіряннями розробників, алгоритми машинного навчання допоможуть операційній системі запам’ятовувати, як і з якими додатками працює користувач, щоб потім передбачати його дії. Нажаль, незважаючи на те, що встановити APK і запустити сервіс вдалося, його функціональність була обмежена відображенням ліцензій ПО.

Beta 4.1

Проте, тестування триває. Найближчим часом від розробників має «прилетіти» оновлення до версії beta 4.1. Відтепер система буде кілька разів пропонувати відновити дані з іншого пристрою, зникне необхідність «шаманів» з ОС для відновлення резервних копій. Також, у новій версії допрацьований алгоритм автоматичного регулювання яскравості та основний віджет, а в додаток камери доданий Google Lens.

Підсумки

На даному етапі Android 9 Pie – цілком робоча ОС в статусі beta, яка вже дозволяє оцінити, що нас чекає в недалекому майбутньому. А саме: помірний і досить доречний редизайн, вкрай приємні функціональні доповнення і поки не зовсім зрозумілі алгоритми ІІ. Проте, очевидно: оновлення до «Пирога» – рідкісний випадок за останні роки, коли додавання одиниці до порядкового номеру Android дійсно виправдано нововведеннями, приготованими розробниками.

Тестування проводилося на смартфоні Nokia 7 Plus, але оновлення до Android 9.0 Pie отримає більшість актуальних моделей бренду: Nokia 1, Nokia 2.1, Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 5, Nokia 5.1, 5.1 Plus, Nokia 6, Nokia 6.1, Nokia 7 Plus і Nokia 8.

Facebook Comments

MOBILZONE

ПриватБанк, monobank і Ощадбанк змінять правила роботи

Опубліковано

ПриватБанк, monobank і Ощадбанк змінять правила роботи

Нацбанк України зробив постанову, згідно з яким всі банки зобов’язані доносити до клієнтів абсолютно всю інформацію, не приховувати будь-які відомості або прописувати їх в документах дрібним шрифтом. Головне завдання постанови НБУ – змінити систему інформування клієнтів банківських установ, які оформляють кредит або депозит, роблять відкриття / закриття рахунку, складають договір. Шляхом його прийняття хочуть виключити випадки приховування банками важливої ​​інформації для клієнтів.

Особливий акцент в постанові зроблений на заборону використання дрібного шрифту в тексті договорів. Тепер банкам заборонено робити дрібні непомітні виноски.
Не можна прописувати дрібним шрифтом інформацію про можливість продовження терміну дії депозиту без згоди клієнта або ціною додаткових послуг під час оформлення кредиту.

Банкам також заборонили включення в договір виносок і пунктів, що обмежують можливість клієнта до протидії фінансовим установам, наприклад, заборона на звернення до суду або подачу скарги.

НБУ ухвалив, що до 27 квітня банки зобов’язані змінити документи згідно з новими правилами.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

Опубліковано

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

У Китаї анонсували Realme V15, який відкриває лінійку 5G-смартфонів Realme Koi. Як і очікувалося, сьогодні відбулася прем’єра Realme V15, який став родоначальником нової лінійки Realme Koi. Новинка стала наступником Realme V5, а пропуск відразу декількох цифр у назві варто трактувати, як показник чергового відчутного стрибка. Цікаво, що вже відомо, що наступна модель серії отримає назву Realme V25 як демонстрація того, як «семимильними кроками» еволюціонують пристрої компанії.

 

У числі ключових фішок Realme V15 виробник акцентує увагу на Super AMOLED-екрані, потрійний камері, апаратній платформі з підтримкою мереж 5G і швидкої зарядки потужністю 50 Вт.

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

Отже, Realme V15 удостоївся 6,4-дюймового дисплея дозволом 2400х1080 точок з піковою яскравістю 600 ніт, частотою оновлення 60 Гц і частотою відгуку сенсора 180 Гц, чіпсета Dimensity 800U, 6/8 Гб оперативної пам’яті LPDDR4x і флеш-накопичувача UFS 2.1 місткістю 128 Гб. Для Селфі запропонували модуль на 16-мегапікселів і на тильній стороні встановили систему з трьох датчиків, де ключовий дозвіл 64-мегапікселя зі світлосилою f / 1.8, а доповнюює його шірік на 8 Мп (кут огляду 119 градусів) і сенсор для макрозйомки на 2 Мп .

Представлений Realme V15: 5G з AMOLED дисплеєм і швидкою зарядкою на 50 Вт

За автономність роботи Realme V15 відповідає акумулятор ємністю 4310 мАг і заявлена ​​підтримка швидкої 50-ватної зарядки. Але в комплекті зі смартфоном іде адаптер живлення на 65 Вт. Керує роботою апарату оболонка Realme UI 1.0, важить він 176 грам і його товщина склала 8,2 мм. Старт продажів смартфона в Китаї намічений на 14 січня. На вибір пропонуються дві модифікації з 6/128 Гб і 8/128 Гб пам’яті за ціною $ 217 (на старті продажів, потім цінник складе $ 232) і $ 310 відповідно.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила перший ігровий настільний ПК з прозорою панеллю

Опубліковано

Xiaomi випустила перший ігровий настільний ПК з прозорою панеллю

Кілька днів тому Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Host-Ningmei-Soul-GI6, оснащений процесорами AMD Ryzen, за ціною від 2199 юанів ($ 317). Зараз в Китаї він продається вже від 1 799 юанів ($ 259, базова версія). Настільний комп’ютер має привабливий зовнішній вигляд, прозору кришку збоку і конструкцію з двома вентиляторами, яка забезпечує відносно хороші характеристики відведення тепла.

Ningmei-Soul-GI6 має три різні версії. Материнська плата у всіх трьох варіантах – ASUS Master Series A320 з: 5-кратної апаратної захистом, використанням багаторівневої ізоляції каналів і технології екранування звуку, для якісного відтворення та запису звуку під час ігор. Процесор від AMD – Ryzen 5 2600.

У базовій версії встановлені:

  • відеокарта ASUS Radeon RX550 4 Гб;
  • оперативна пам’ять 8 Гб (3200 МГц);
  • накопичувач 180 Гб (завдяки SSD-диска час завантаження комп’ютера становить всього 9 секунд).

Роздрібна ціна Lexiang Edition становить 3099 юанів ($ 447), а в даний момент можна купити ПК за 2599 юанів ($ 375). Він оснащений:

  • відеокартою Asus Radeon RX590 (8 Гб);
  • 8 Гб оперативної пам’яті (3200 МГц);
  • SSD-накопичувач 256 Гб.

Найдорожча версія замість 3499 юанів ($ 505) отримала цінник в 2999 юанів ($ 433). Вона оснащена:

  • відеокартою RX590 (8 Гб);
  • 16 Гб накопичувач (3200 МГц);
  • накопичувачем 512 Гб.

Xiaomi випустила перший ігровий настільний ПК з прозорою панеллю

Як бачимо, озвучені вище комбінації дозволяють досягати в грі PUBG частоти – 110 кадрів в секунду, на високих налаштуваннях.

Джерело

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: розяснення
MOBILZONE2 години тому

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: розяснення

Німеччина замінить прострочені паспорти українців іншим документом
MOBILZONE4 години тому

Німеччина замінить прострочені паспорти українців іншим документом

Не лише 29 та 30 квітня, а й з 1 по 3 травня: озвучено нове попередження для українців
MOBILZONE15 години тому

Не лише 29 та 30 квітня, а й з 1 по 3 травня: озвучено нове попередження для українців

Samsung випустила надзвичайно дорогу зарядку для смартфонів
MOBILZONE17 години тому

Samsung випустила надзвичайно дорогу зарядку для смартфонів

У WhatsApp скоро з'являться дві нові корисні функції
MOBILZONE17 години тому

У WhatsApp скоро з’являться дві нові корисні функції

Українцям пояснили, чи можна мешкати в Німеччині без закордонного паспорта
MOBILZONE20 години тому

Українцям пояснили, чи можна мешкати в Німеччині без закордонного паспорта

Українцям назвали варіанти узаконити перебування у Польщі без паспорту
MOBILZONE21 годину тому

Українцям назвали варіанти узаконити перебування у Польщі без паспорту

В Україні роз'яснили рішення щодо паспортів чоловікам за кордоном
MOBILZONE23 години тому

В Україні роз’яснили рішення щодо паспортів чоловікам за кордоном

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація
MOBILZONE1 день тому

В Україні стартувала “м’яка“ мобілізація

У Київстар повідомили про впровадження нового коду для номерів: деталі
MOBILZONE1 день тому

У Київстар повідомили про впровадження нового коду для номерів: деталі

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.