Розробники додали велику кількість змін, які торкнуться найрізноманітніших користувачів
Коротко:
у новій збірці Windows 11 26052 додано команду Sudo, яка дозволяє підвищувати права звичайних користувачів;
оновлення покращило редактор реєстру, тепер він підтримує обмежений пошук за ключами та їх «нащадками»;
покращилася підтримка Bluetooth LE Audio: користувачі зможуть контролювати пресети для слухових апаратів та керувати рівнем навколишнього звуку.
Розробники з компанії Microsoft випустили нове попереднє складання операційної системи Windows 11 на каналах Dev і Canary, додавши низку нововведень. Складання отримала номер 26020.
Перше нововведення, про яке вже писалося раніше, – поява Unix-команд sudo (superuser do). Це дозволить звичайним користувачам виконувати команди, наприклад, змінювати налаштування операційної системи від імені адміністратора. Увімкнути підтримку команд sudo можна буде у розділі «Для розробників» налаштувань ОС. Sudo зможуть працювати в трьох режимах: команди запускатимуться в новому вікні, команди запускатимуться у вікні, в якому вони викликані, і третій режим – коли при виконанні команд вимикатиметься введення з клавіатури у вікні, де вони виконуються.
Невелике оновлення торкнулося редактора реєстру. Тепер він дозволяє шукати дані, обмежуючись певним ключем.
Віртуальний помічник Windows Copilot має деякі нові функції. Тепер при наведенні на піктограму помічника ІІ на панелі завдань з’явиться меню з можливими діями. Відкрити вікно з уже підготовленими діями можна просто перетягнувши зображення на значок Copilot. Також розробники продовжують тестувати автоматичне відкриття помічника із запуском операційної системи на широкоформатних моніторах. Перші тести виявили низку проблем у цій функції.
У Windows 11 розробники покращили підтримку звукових апаратів, що підключаються до операційної системи за допомогою технології Bluetooth LE Audio. Користувачі зможуть встановлювати всілякі пресети та виставляти рівень шуму навколишнього звуку.
З’явилася й утиліта для перевірки аудіомікрофона у різних режимах роботи. Також система ховатиме Bluetooth-пристрої, які вона вважатиме незвичайними. Підключитися до таких пристроїв можна через установки мережі в розділі «Додатково».
Наразі Windows 11 26020 вийшла лише для учасників програми тестування. Коли зміни дістануться стабільної версії, не уточнюється.
Українці, які беруть участь у програмі Національного кешбеку, вже отримали чергові виплати за лютий. Про це повідомила пресслужба застосунку “Дія”.
Загалом понад 3 мільйони громадян отримали 384 мільйони гривень кешбеку за покупки товарів українського виробництва. Винагороди нараховуються автоматично на банківські картки.
Отримані кошти можна витратити на:
оплату комунальних послуг і транспорту;
медичні послуги, освіту та страхування;
придбання книжок, ліків і медичних виробів;
благодійність або донати на потреби ЗСУ.
З моменту запуску програми українці вже отримали майже 1,5 мільярда гривень. Максимальний розмір кешбеку становить до 3 000 гривень на місяць.
За весь період дії ініціативи громадянам було виплачено:
вересень — 37,2 млн грн;
жовтень — 119,2 млн грн;
листопад — 232 млн грн;
грудень та січень — 714 млн грн;
лютий — 384 млн грн.
Перевірте свої картки — можливо, виплата вже надійшла.
Один із найбільших мобільних операторів України — lifecell — приємно здивував своїх абонентів новою щедрою акцією. У межах ініціативи «Подвійно Добродійно» компанія надає безкоштовні хвилини та гігабайти всім, хто цього потребує.
«Наші полиці ломляться від благодійних хвилин і гігабайтів! Тепер нам терміново потрібні ті, хто готовий прийняти цей потік добра», — йдеться в офіційному повідомленні lifecell.
Насолоджуйтеся безкоштовними хвилинами та гігабайтами — або поділіться добром з іншими
<p “>Важливо: акція триватиме до 1 липня 2026 року по всій території України, за винятком тимчасово окупованих та непідконтрольних регіонів.
Умови участі:
Отримати допомогу можуть абоненти lifecell, на рахунку яких менше ніж 50 гривень.
Якщо ваш баланс перевищує цю суму — на жаль, скористатися пропозицією не вдасться.
lifecell закликає користувачів приєднатися до руху добрих справ: отримати підтримку або передати її тим, хто цього потребує. Добро — заразне. А в lifecell його ще й множать на два.
Військовозобов’язані, яких раніше визнано обмежено придатними до служби, зобов’язані пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 6 червня 2025 року. У разі її непроходження – штраф та внесення до розшуку.
Про це повідомив начальник обліку та бронювання Житомирського обласного ТЦК та СП Віктор Полторакін під час брифінгу 28 березня.
За його словами, для проходження повторної комісії обов’язково потрібно мати електронне направлення. Його можна отримати не лише особисто у ТЦК, а й онлайн – через електронний кабінет у системі “Резерв+”.
“Якщо військовозобов’язаний зареєстрований у ‘Резерв+’, він може сформувати запит на направлення. Начальник ТЦК підписує його електронним ключем у той же день, і з цим направленням можна проходити ВЛК”, – пояснив Полторакін.
Також він наголосив на обмежених можливостях медичних комісій: в середньому кожна з них може обслуговувати до 50 осіб на день. Тож відкладати візит на останній момент не варто.
“Якщо людина не встигла пройти комісію, то відповідальність лежить саме на ній”, – додав представник ТЦК.
У разі ігнорування повторної ВЛК до визначеного терміну, військовозобов’язаного оголосять у розшук за порушення правил військового обліку. Передбачено штраф – до 17 000 гривень.