Connect with us

MOBILZONE

Мобілізація в Україні: топ-10 міфів про повістки і ухилянтів

Опубліковано

Мобілізація в Україні: топ-10 міфів про повістки і ухилянтів

Багато українці чекають посиленої хвилі мобілізації в Україні, тому на просторах інтернету появляються статті, які містять в собі неправдиву інформацію щодо військової служби та правил військового обліку. Суперечки ідуть, чи мають право вручати повістки на блокпостах або чи підлягає розлучений батько трьох дітей мобілізації. В цій статті розвінчаємо топ-10 міфів про мобілізацію.

Українські банки блокують картки ухилянтів

Такі заголовки можна було побачити майже кожен день. В законодавстві України немає такого закону, щоб блокувати рахунки за ухилення від мобілізації, це може зробити тільки виконавча служба, якщо у чоловіка є адмінштраф і він не сплачує його.

Наприклад, чоловік не з’явився за повісткою в ТЦК або відмовився її підписувати. У такому випадку складається протокол про адміністративне правопорушення, а територіальний центр комплектування (ТЦК) виносить постанову про штраф, якщо чоловік відмовляється його сплачувати, то справа передається до виконавчої служби для стягнення штрафу в примусовому порядку. Тобто, навіть якщо вам заблокують рахунок, то не за ухилення від мобілізації, а за не сплачений штраф. Але якщо ви його сплатите, то ніякого блокування банківського рахунку не буде.

Ще ненароджена третя дитина дає право на відстрочку та виїзд за кордон

Так, якщо у чоловіка троє дітей, то він звільнений від військової служби, причому ці діти не повинні бути його біологічні.

А що робити коли у чоловіка двоє дітей, а жінка вагітнім третім. У такому випадку, якщо в сім’ї є двоє дітей і пара в очікуванні третьої – це не звільняє чоловіка від мобілізації. В законодавстві України немає такого закону, а чітко вказано, що повинно бути троє дітей і більше до 18 років.

Чоловіків, у яких третя дитина народилася після жовтня 2022 року, вважатимуть ухилянтами

Статтею 23 Закону про мобілізацію передбачено, що військовозобов’язані, які мають документи, що підтверджують право на відстрочку, не несуть кримінальної відповідальності при реалізації права на відстрочення від виконання обов’язків.

Тому якщо чоловік не ставав на облік більше як півтора року війни, але в нього в жовтні народилася дитина, такі чоловіки не вважаються ухилянтками та мають право на відстрочку.

Якщо чоловік розлучився з дружиною і суд вирішить, що неповнолітня дитина буде проживати з батьком – військовозобов’язаний не підлягає мобілізації

Це також один із міфів, який попадається часто на просторах інтернету. Для того, щоб чоловіку дали відстрочку від армії потрібно, щоб мати повністю позбавили батьківських прав або порахували її безвісти зниклою. Якщо мати приймає хоть якусь участь у вихованні дитини, то ТЦК не маже дати відстрочку чоловікові, адже в дитини є ще один опікун, який може її забрати в разі мобілізації чоловіка.

Існують “хвилі мобілізації”, кого мобілізують в першу чергу і кого мобілізація не торкнеться

Багато сайтів пиши ніби знає, як протікає мобілізація в Україні та яка хвиля мобілізації іде.

Черговість і чисельність призовників визначаються Генеральним штабом Збройних Сил України на основі мобілізаційних завдань, і така інформація є конфіденційною.

Обмежено придатних мобілізують, бо “закінчилися придатні”

Не секрет, що з моменту повномасштабного вторгнення мобілізували людей з обмеженими фізичними можливостями.

Але розгляньмо приклад, якщо у чоловіка немає половини щитоподібної залози, раніше таких людей рахували повністю непридатними до військової служби. Але така людина може нести військову службу як і всі інші чоловіки. Тому у Верховній Раді розширили список хвороб, по яким можуть взяти в армію.

Звичайно, таких людей не кинуть у десантно-штурмових війська, до морської піхоти, але вони придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, можуть бути в артилерії, водієм тощо.

Вручити бойову повістку можуть у будь-якому громадському місці і відразу відправити на передову.

“Бойову” повістку військовозобов’язаному можуть вручити виключно ТЦК СП після проходження ним ВЛК, та за умови визнання його придатним до військової служби.

Повістка, вручена на вулиці або блокпості – незаконна

У законодавстві України не вказано, де саме можна вручати повістку. Тож цей документ можуть видати в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України – на вулиці, на роботі, вдома.

Жінкам-медикам та фармацевтам заборонили виїжджати за кордон від 1 жовтня

На сьогодні жодних змін не внесено до правил перетину кордону, які б обмежували права жінок-призовників на виїзд за кордон.

Тому жінки мають право виїжджати за кордон навіть на військовому обліку.

Раніше ми розповідали, що у Верховній Раді назвали причини, за яких прийдеться призивати більше чоловіків.

Facebook Comments

MOBILZONE

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: усі схеми і розцінки

Опубліковано

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: що відомо

«ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і те, що їх демонізують та зменшується рівень довіри», — нардепка Анна Скороход.

Усі схеми і розцінки у відео:

Влистопаді минулого року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ. Цілий рік цей орган парламентського контролю досліджував дотримання прав військових і днями комісія нарешті оприлюднила свій звіт, який виявився доволі скандальним. Ухилення від мобілізації за сприяння працівників ТЦК, “липові” відстрочки, корупція в ЗСУ – ось далеко неповний перелік тих проблем, які винесли на загал народні депутати.


«Але є ТЦК, з якими абсолютно нормально працювати, які дослухаються і не роблять такого безпрєдєлу який дозволяють собі інші», — народний депутат Скороход.

Голова парламентської ТСК по правам військових пояснила, як нардепи можуть змінити підходи до мобілізації.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

Опубліковано

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

NRC надає фінансову допомогу українцям, які евакуюються з Донеччини через Павлоград

Норвезька рада у справах біженців (NRC) пропонує грошову підтримку громадянам, які евакуювалися з Донецької області через транзитний пункт у Павлограді.

Хто може отримати допомогу

Фінансова допомога у розмірі 10 800 гривень надається кожному, хто прибуває до спеціального транзитного шелтера в Павлограді. У цьому пункті можна залишатися до трьох днів.

Як подати заявку на грошову допомогу

Щоб отримати виплату, необхідно зареєструватися безпосередньо в транзитному шелтері.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: 066 832 70 78.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Опубліковано

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

“Відмова від мобілізації: судові справи, аргументи та наслідки”

Мобілізація в Україні супроводжується численними спробами військовозобов’язаних уникнути служби. Дехто отримує повістки, але не приходить, інші вимагають особливих умов. TSN.UA підготували огляд найгучніших випадків, який представила Вікторія Панченко на своєму YouTube-каналі.

“Мене не брали на службу”

У жовтні 2023 року житель Волинської області отримав бойову повістку, проте відмовився її приймати. На суді чоловік частково визнав провину, пояснивши, що ще у 2022 році його визнали “обмежено придатним”. Пізніше військова частина відмовилася його приймати. У своїх показах він згадав, що має неповнолітню дитину і проблеми зі здоров’ям, однак не надав підтверджувальних документів.

Працівники ТЦК зазначили, що чоловік заявляв про “онкологію”, хоча у ВЛК підтвердили лише незначні проблеми з хребтом. Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ (ухилення від призову) та засудив до трьох років позбавлення волі.

“Не хочу помирати”

У Черкаській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснивши це небажанням ризикувати життям. Після того як у червні 2024 року ВЛК визнала його придатним, він отримав бойову повістку, але не з’явився на пункт збору. На суді чоловік визнав провину та розкаявся. Вирок суду — три роки позбавлення волі.

“Отримав повістку й ховався”

Житель Тернопільщини після отримання бойової повістки у жовтні 2022 року так і не з’явився до ТЦК. Чоловік пояснив, що має проблеми зі здоров’ям, включно з психічними розладами, але не надав відповідних документів і не оскаржив висновок ВЛК.

Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ, призначивши три роки ув’язнення.

“Очікував бронь від підприємства”

Трохи менше, а саме 1 рік та 6 місяців іспитового терміну отримав чоловік, який також ухилився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Лохвицького районного суду Полтавської області.

На суді чоловік визнав свою провину та розкаявся. Він розповів, що сам прийшов в ТЦК після ухвалення нового мобілізаційного закону, щоб встати на військовий облік і отримати бронь від підприємства де він працює. Пройшовши ВЛК, чоловіка було визнано придатним і фактично відразу вручено бойову повістку, хоча він надав працівникам ТЦК гарантійний лист від підприємства, де повідомлялося, що йому мають надати бронь.

Таким чином, чоловік проігнорував бойову повістку і у визначену дату не з’явився на відправку, бо розгубився, адже вважав, що буде мати бронь, на даний час він і є заброньованим. Також чоловік розповів, що має зарплату 20 тисяч гривень і кожен місяць донатить по 2-3 тисяч гривень на ЗСУ.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та врахував всі обставини справи і засудив його до 1 року та 6 місяців іспитового терміну.

Зміни у процедурі бронювання

Міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про 1,5 мільйона заброньованих осіб. За її словами, таких осіб ніколи не було більше ніж 950 тисяч. Кабмін уже проводить аудит усіх бронювань, що може змінити критерії критичності підприємств.

З 25 жовтня бронювання діє лише для тих, хто отримав статус до 31 травня. Планується впровадження системи пріоритетів, зокрема за рівнем заробітної плати працівників.

Відстрочки онлайн

Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко оголосила про запуск тестування нової системи *”Резерв+”*. Тепер оформлення чи продовження відстрочки стане можливим через онлайн-запит, без черг і відвідування ТЦК.

Уряд працює над удосконаленням процедур, щоб забезпечити баланс між потребами оборони та економіки.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: що відомо
MOBILZONE22 хв. тому

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: усі схеми і розцінки

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати
MOBILZONE3 години тому

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії
MOBILZONE4 години тому

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо
MOBILZONE6 години тому

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера
MOBILZONE19 години тому

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції
MOBILZONE20 години тому

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи
MOBILZONE21 годину тому

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти
MOBILZONE22 години тому

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти

Спецмобілізація чоловіків з "білими білетами: що відомо
MOBILZONE24 години тому

Спецмобілізація чоловіків з “білими білетами: що відомо

"Резерв+" запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків
MOBILZONE1 день тому

“Резерв+” запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.