Connect with us

MOBILZONE

Мобілізація в Україні: топ-10 міфів про повістки і ухилянтів

Опубліковано

Мобілізація в Україні: топ-10 міфів про повістки і ухилянтів

Багато українці чекають посиленої хвилі мобілізації в Україні, тому на просторах інтернету появляються статті, які містять в собі неправдиву інформацію щодо військової служби та правил військового обліку. Суперечки ідуть, чи мають право вручати повістки на блокпостах або чи підлягає розлучений батько трьох дітей мобілізації. В цій статті розвінчаємо топ-10 міфів про мобілізацію.

Українські банки блокують картки ухилянтів

Такі заголовки можна було побачити майже кожен день. В законодавстві України немає такого закону, щоб блокувати рахунки за ухилення від мобілізації, це може зробити тільки виконавча служба, якщо у чоловіка є адмінштраф і він не сплачує його.

Наприклад, чоловік не з’явився за повісткою в ТЦК або відмовився її підписувати. У такому випадку складається протокол про адміністративне правопорушення, а територіальний центр комплектування (ТЦК) виносить постанову про штраф, якщо чоловік відмовляється його сплачувати, то справа передається до виконавчої служби для стягнення штрафу в примусовому порядку. Тобто, навіть якщо вам заблокують рахунок, то не за ухилення від мобілізації, а за не сплачений штраф. Але якщо ви його сплатите, то ніякого блокування банківського рахунку не буде.

Ще ненароджена третя дитина дає право на відстрочку та виїзд за кордон

Так, якщо у чоловіка троє дітей, то він звільнений від військової служби, причому ці діти не повинні бути його біологічні.

А що робити коли у чоловіка двоє дітей, а жінка вагітнім третім. У такому випадку, якщо в сім’ї є двоє дітей і пара в очікуванні третьої – це не звільняє чоловіка від мобілізації. В законодавстві України немає такого закону, а чітко вказано, що повинно бути троє дітей і більше до 18 років.

Чоловіків, у яких третя дитина народилася після жовтня 2022 року, вважатимуть ухилянтами

Статтею 23 Закону про мобілізацію передбачено, що військовозобов’язані, які мають документи, що підтверджують право на відстрочку, не несуть кримінальної відповідальності при реалізації права на відстрочення від виконання обов’язків.

Тому якщо чоловік не ставав на облік більше як півтора року війни, але в нього в жовтні народилася дитина, такі чоловіки не вважаються ухилянтками та мають право на відстрочку.

Якщо чоловік розлучився з дружиною і суд вирішить, що неповнолітня дитина буде проживати з батьком – військовозобов’язаний не підлягає мобілізації

Це також один із міфів, який попадається часто на просторах інтернету. Для того, щоб чоловіку дали відстрочку від армії потрібно, щоб мати повністю позбавили батьківських прав або порахували її безвісти зниклою. Якщо мати приймає хоть якусь участь у вихованні дитини, то ТЦК не маже дати відстрочку чоловікові, адже в дитини є ще один опікун, який може її забрати в разі мобілізації чоловіка.

Існують “хвилі мобілізації”, кого мобілізують в першу чергу і кого мобілізація не торкнеться

Багато сайтів пиши ніби знає, як протікає мобілізація в Україні та яка хвиля мобілізації іде.

Черговість і чисельність призовників визначаються Генеральним штабом Збройних Сил України на основі мобілізаційних завдань, і така інформація є конфіденційною.

Обмежено придатних мобілізують, бо “закінчилися придатні”

Не секрет, що з моменту повномасштабного вторгнення мобілізували людей з обмеженими фізичними можливостями.

Але розгляньмо приклад, якщо у чоловіка немає половини щитоподібної залози, раніше таких людей рахували повністю непридатними до військової служби. Але така людина може нести військову службу як і всі інші чоловіки. Тому у Верховній Раді розширили список хвороб, по яким можуть взяти в армію.

Звичайно, таких людей не кинуть у десантно-штурмових війська, до морської піхоти, але вони придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, можуть бути в артилерії, водієм тощо.

Вручити бойову повістку можуть у будь-якому громадському місці і відразу відправити на передову.

“Бойову” повістку військовозобов’язаному можуть вручити виключно ТЦК СП після проходження ним ВЛК, та за умови визнання його придатним до військової служби.

Повістка, вручена на вулиці або блокпості – незаконна

У законодавстві України не вказано, де саме можна вручати повістку. Тож цей документ можуть видати в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України – на вулиці, на роботі, вдома.

Жінкам-медикам та фармацевтам заборонили виїжджати за кордон від 1 жовтня

На сьогодні жодних змін не внесено до правил перетину кордону, які б обмежували права жінок-призовників на виїзд за кордон.

Тому жінки мають право виїжджати за кордон навіть на військовому обліку.

Раніше ми розповідали, що у Верховній Раді назвали причини, за яких прийдеться призивати більше чоловіків.

Facebook Comments

MOBILZONE

Українцям відповіли, чи можуть мобілізувати обмежено придатних

Опубліковано

Українцям відповіли, чи можуть мобілізувати обмежено придатних

В Україні оприлюднили оновлений мобілізаційний законопроект, зміни в якому торкнуться, зокрема, військовослужбовців категорії «обмежено придатний».

Після прийняття закону “обмежено придатні” повинні будуть повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

Про це йдеться у тексті законопроєкту №10378.

У новому законопроєкті планується повністю виключити поняття «обмежено придатний». Будуть тільки дві категорії: придатний та непридатний.

Тож ті чоловіки, які отримали статус “обмежено придатний”, їм доведеться повторно пройти ВЛК, коли набуде чинності мобілізаційний законопроект.  На це у них буде 6 місяців.

Залежно від результатів ВЛК, чоловіків з обмеженими медичними показаннями або знімуть з обліку, оскільки вони будуть визнані непридатними до служби або їх визнають повністю придатними.

Раніше ми розповідали, які зміни уже внесли в мобілізаційний законопроект до другого читання: мобілізація поліції, аспірантів та електроні повістки.

Також наша редакція писала, що українські чоловіки впродовж 60 днів мають з’явитися до ТЦК.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила потужний вентилятор з ШІ-функціями

Опубліковано

Xiaomi випустила потужний вентилятор з ШІ-функціями

Компанія розширила асортименти фірмової побутової техніки, випустивши побутовий вентилятор Mijia Fan. Новинка створює потужний повітряний потік, підтримує ряд розумних функцій і може використовуватися як у підлоговому, так і настільному варіанті. За свідченням виробника, продуктивність Mijia Fan становить до 1500 м³/год, а «дальнобійність» — до 13 метрів. В основі пристрою лежить потужний електродвигун, що підтримує 100 режимів швидкості обертання лопат вентилятора.

Xiaomi випустила потужний вентилятор з ШІ-функціями

Заявлене енергоспоживання новинки становить лише 1,92 Втч, а рівень шуму – не більше 27,2 дБ на мінімальних оборотах. Конструкція Mijia Fan дозволяє встановити прилад як на підлозі, так і на столі, і змінювати кут обдування в діапазоні до 120 ° по горизонталі та до 105 ° по вертикалі.

Mijia Fan сумісний з Xiaomi Home App і голосовим помічником Xiao Ai, а також з HyperOS Connect, що забезпечує зв’язок з іншими пристроями – датчиками температури і вологості або кондиціонерами. Це дозволяє автоматизувати роботу пристрою.

У продаж у Китаї Mijia Fan надійде 6 березня за ціною $49, про доступність новинки в інших регіонах поки немає інформації.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні: перевірені способи

Опубліковано

Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні: перевірені способи

Отримати доступ до Інтернету через смартфон стало не просто зручною функцією, а часто є невід’ємною потребою в наш час. Однак, що робити, якщо раптом швидкість підключення впала і перешкоджає виконанню звичних завдань?

Швидкість доступу до Інтернету залежить від різних факторів, включаючи стан вашого пристрою та роботу провайдера. Тому розгляньмо кілька способів, які можуть допомогти відновити швидкий доступ до мережі.

Почніть з того, щоб звільнити пам’ять вашого смартфона, оскільки для нормального функціонування Інтернету потрібні ресурси. Видаліть непотрібні програми, які можуть займати інтернет-з’єднання та використовувати ресурси пристрою. Також звільніть місце, видаливши непотрібні файли або перенісши цінні дані на інший пристрій або в хмарне сховище.

Якщо ви користуєтесь месенджером Telegram, зверніть увагу на кешування файлів, яке може сповільнити роботу програми. Спробуйте встановити мінімальний термін зберігання файлів та скористайтеся функціями очищення кешу для покращення швидкості роботи програми.

Переконайтеся, що ваш смартфон підключений до мережі 4G, а не 3G, що може позитивно вплинути на швидкість доступу до Інтернету.

Якщо у вас поганий сигнал мережі, спробуйте ввімкнути та вимкнути режим польоту на вашому смартфоні, щоб відновити підключення до кращої мережі. Також використання режиму економії даних може сповільнити швидкість доступу до Інтернету, тому розгляньте вимкнення цієї функції для програм, де потрібна максимальна швидкість.

Дотримуючись цих порад, ви зможете відновити швидкий доступ до Інтернету та продовжувати користуватися всіма перевагами свого смартфона без перешкод.

Чинники, що можуть впливати на зниження швидкості мобільного Інтернету:

1. Насиченість користувачами: Якщо багато осіб використовують мережу одночасно в певному районі або на певній мобільній будівлі, це може перевантажити мережу та зменшити швидкість для всіх користувачів.

2. Поганий сигнал: Якщо ваш мобільний пристрій знаходиться в місці з поганим прийомом сигналу або далеко від найближчої базової станції, це може призвести до зниження швидкості Інтернету через низьку якість сигналу.

3. Технічні проблеми: Помилки в мережі оператора зв’язку, проблеми з мобільним пристроєм або неполадки з мобільними вежами можуть призвести до зниження швидкості мобільного Інтернету.

4. Обмеження тарифного плану: Деякі тарифні плани можуть мати обмеження на швидкість або обсяг передачі даних. Коли ви перевищуєте ці обмеження, оператор зв’язку може знизити швидкість вашого Інтернету.

5. Використання програм: Деякі програми, які працюють у фоновому режимі та використовують багато Інтернет-трафіку, можуть впливати на загальну швидкість Інтернету на вашому пристрої.

6. Технологічні обмеження: Деякі технології мобільного зв’язку, такі як 3G, можуть забезпечувати меншу швидкість передачі даних порівняно з новішими технологіями, такими як 4G та 5G.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Українцям видадуть грошову допомогу у розмірі 10 800 грн на особу: де і хто може отримати
MOBILZONE6 днів тому

Українцям видадуть грошову допомогу у розмірі 10 800 грн на особу: де і хто може отримати

Грошова допомога від благодійного фонду: хто отримає та як зареєструватись
MOBILZONE4 дні тому

Грошова допомога від благодійного фонду: хто отримає та як зареєструватись

Кому можна не йти в ТЦК, навіть якщо отримав повістку
MOBILZONE7 днів тому

Кому можна не йти в ТЦК, навіть якщо отримав повістку

Обмежено придатний у воєнний час: що це означає і куди можуть відправити
MOBILZONE6 днів тому

Обмежено придатний у воєнний час: що це означає і куди можуть відправити

Samsung анонсувала "ШІ-прошивку" One UI 6.1 для минулорічних смартфонів
MOBILZONE2 дні тому

Samsung анонсувала “ШІ-прошивку” One UI 6.1 для минулорічних смартфонів

Флагманський Xiaomi 14 з камерою-легендою Leica вже в Україні: ціна і характеристики
MOBILZONE7 днів тому

Флагманський Xiaomi 14 з камерою-легендою Leica вже в Україні: ціна і характеристики

Українці з 3 групою інвалідності більше не будуть мати відстрочки від мобілізації
MOBILZONE5 днів тому

Українці з 3 групою інвалідності більше не будуть мати відстрочки від мобілізації

Офіційно анонсовано ігровий смартфон для бідних Nubia Neo 2 5G
MOBILZONE6 днів тому

Офіційно анонсовано ігровий смартфон для бідних Nubia Neo 2 5G

Офіційно представлений смартфон Nubia Music: смартфон з величезним динаміком та подвійним роз'ємом для навушників
MOBILZONE7 днів тому

Офіційно представлений смартфон Nubia Music: смартфон з величезним динаміком та подвійним роз’ємом для навушників

Додаткову виплату у розмірі 4200 гривень отримають деякі пенсіонери
MOBILZONE2 дні тому

Додаткову виплату у розмірі 4200 гривень отримають деякі пенсіонери

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.