Connect with us

MOBILZONE

Як не потрапити на гачок шахраїв у Viber

Опубліковано

Як не потрапити на гачок шахраїв у Viber

Чи не кожен українець хоч один раз з моменту реєстрації у соціальних мережах чи месенджерах отримував підозрілі повідомлення та дзвінки від банків, невідомих організацій чи агенцій про шалені виграші, бонуси, кредити тощо. Подібні повідомлення — звичні техніки кібершахраїв. Проблема цифрових атак була і залишається актуальною: Асоціація ЄМА зазначає, що у 2022 році кіберзлочинці завдали українцям збитків на понад 1 млрд гривень. 

 

З початком повномасштабного вторгнення до арсеналу шахраїв додалася ще одна схема: крім звичних прийомів, вони, зокрема, наживаються на фейкових благодійних та волонтерських зборах. Як не потрапити на гачок шахраїв, якою інформацією ніколи не можна ділитись та як розпізнати злочинця — нагадує команда Rakuten Viber. 

Базові правила

  1. Якщо ви отримали посилання у чаті на невідомий сайт від незнайомого адресата чи з підозрілим текстом повідомлення — не переходьте за ним. Наприклад, якщо у груповому чаті вам надійшло повідомлення з посиланням на перерахування коштів за новою програмою допомоги, варто перевірити цю інформацію на сторонніх джерелах (новинні сайти, портали державних органів тощо). Офіційні волонтерські ініціативи будуть завжди оголошені на сторінках установ у мережі, а про окремі збори навіть писали в новинах. Посилання ж від шахраїв можуть перевести вас одразу на форму переказу коштів. 

Якщо ви перевірили інформацію і такий збір / фонд / програма дійсно існують — повторно уважно перегляньте усі деталі в повідомленні та на сайті, куди веде посилання. Похибка в написанні назви вже може свідчити про те, що перед вами шахрайська пастка.

  1. Довіряйте лише інформації з перевірених джерел чи від знайомих адресатів. У випадку, якщо ви отримали повідомлення від невідомої вам організації, перевірте її профіль. Шахраї нерідко представляються компаніями, аби виманити платіжні дані в адресата. Щоб додати правдоподібності своїй схемі, зловмисники ставлять на фото акаунту логотип організації, а замість імʼя — її назву. 

По-перше, зверніть увагу на позначку профілю — організації, офіційно зареєстровані у Viber, мають “блакитну пташку” біля назви та містять активне посилання на сайт в описі. 

По-друге, перевірте інформацію про організацію в інтернеті. Кожна чинна компанія або фонд, найімовірніше, матиме сайт і зʼявиться на першій же сторінці результатів пошуку. Також на порталах зазвичай вказані посилання на соціальні мережі та месенджери компаній, тож легко перевірити, хто саме вам пише — фейк чи офіційний представник.

У цілому, якщо ви прагнете безпечно переказати гроші на допомогу, краще користуватись реквізитами на офіційних сайтах або ж долучитися до зборів від людей, яких ви знаєте особисто. Не перераховуйте кошти за посиланням від невідомих контактів. 

  1. Ніколи не діліться персональною інформацією в чатах та телефоном: у жодному випадку не передавайте свої платіжні дані, номери документів, будь-яку конфіденційну інформацію третім особам — так ви убезпечите себе та свої гроші від шахраїв.

Памʼятка про інформацію, якою ніколи не можна ділитись

  • Контактні дані: не вказуйте номер телефону, домашню адресу чи адресу прописки, електронну пошту на підозрілих сайтах та не передавайте цю інформацію невідомим контактам без необхідності.
  • Платіжні дані: ніколи не вводьте дані ваших карток (номер картки та рахунку, термін дії картки, CVV код, пароль від банківського застосунку та PIN) на підозрілих сайтах та не передавайте їх третім особам.
  • Дані документів: не повідомляйте номер паспорта, ІПН та будь-які дані з документів, про які вас може запитати невідомий контакт.
  • Локація: ніколи не діліться своєю геолокацією з незнайомцями, які можуть запитати це у чаті. Також варто прискіпливо ставитись до питань про те, де ви будете за годину, завтра тощо.
  • Паролі та кодові слова: нікому та ніколи не передавайте ці дані (зокрема, відповіді, які ви зазначаєте при реєстрації рахунку в банку — дівоче прізвище, імʼя домашньої тварини тощо).

Facebook Comments

MOBILZONE

ТЦК має прийти прямо додому до цих чоловіків: військовослужбовці чекають рішучих дій від ТЦК

Опубліковано

ТЦК має прийти прямо додому до цих чоловіків: військовослужбовці чекають рішучих дій від ТЦК

Український військовослужбовець розповів про великий брак у війську живої сили та висловився про чоловіків, які сховалися в дома і не виходять на вулицю, щоб їх не мобілізували.

Про це в етері телемарафону розповів військовослужбовець 3- ї штурмової бригади із позивним “Тунець”.

За його словами, багато його побратимів не розуміють чоловіків, які переховуються і чекають коли ворог прийде до них додому.

Я чекаю більш рішучих дій від ТЦК. Через брак солдатів у нас сипеться фронт. Ухилянти сховалися по хатах і не виходять, тому пора працівникам ТЦК завітати до них додому. Чоловіки, які не хочуть воювати, мають знати, що їх завжди навчать і розкажуть все, що їм може стати в пригоді під час служби в Збройних силах України, – вважає військовослужбовець

Також він продовжив – “Зараз більшість чоловіків мобілізовані не з великою мотивацією, але як ми бачимо фронт держиться навіть на таких солдатах. В армії тебе навчать всьому, якщо ти будеш поглинати інформацію, то все в тебе буде добре. Вчися, тренуйся“, – зазначив він в інтерв’ю.

Також у військовослужбовця запитали, як він ставиться до мобілізації жінок.

Ну, якби це було зроблено для всіх – так, це було б чудово. Але зараз ми повинні запитати їх, чи хочуть вони цього. Мобілізація жінок має бути добровільно, – сказав він.

Нагадуємо, що на сайті президента України з’явилася петиція про мобілізацію жінок до лав Збройних сил. Її написав чоловік 1 листопада, за весь час вона зібрала 506 підписів і її перегляд було скасовано, за недостатньої кількості підписів. Саму петицію можна передивитися перейшовши за посиланням – Обов’язкова мобілізація жінок до Сил Оборони України.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ПриватБанк запровадив нові ліміти: що нового

Опубліковано

ПриватБанк запровадив нові ліміти: що нового

Фінустанова ПриватБанк активно впроваджує інновації для покращення роботи та залучення нових клієнтів.

Тепер валюту для валютообміну в касі банку можна замовити до 400 тисяч гривень в день.

Про ПриватБанк повідомив у своїх соціальних мережах.

Щоб замовити валюту на обмін до 400 тисяч гривень, потрібно мати кошти на рахунку у гривнях, – зазначили в банку.

Замовити валюту можна у відділенні банку, так і через додаток “Приват24” зайшовши у меню “Сервіси” → “Замовлення готівки”.

Також читайте:

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи.

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

«Всі поховалися, а ТЦК погані»: що не так з українським суспільством

Опубліковано

«Всі поховалися, а ТЦК погані»: що не так з українським суспільством

Кожна провалена мобілізація та масові спроби втечі за кордон чоловіків показують, що добровольців в Україні не так багато, а ворог тільки збільшує свою армію.

Про проблеми армії розповів військовий експерт Віталій Жмайло в етері національного телемарафону.

За його словами, на сьогодні працівники ТЦК просто виконують свою роботу, тому народний гнів треба скерувати на росіян, а не шукати їх в середині держави.

Багато українців кричать про насильницьку мобілізацію, але давайте подивимося правді в очі, добровольців не так багато, а ворог сильний і йому потрібно давати відсіч. Звичайно, все потрібно робити в рамках закону, але коли людина ухиляється, порушує закон, то до неї повинні бути застосовані певні міри – розповів експерт

Також він додав, якщо працівники ТЦК перестануть виконувати свою роботу, то через місяць окупанти уже будуть в Києві, адже добровольців уже дуже мало.

Найкращий приклад, як на мене, це “Український легіон”, який планували сформувати з українців в Польщі, а саме з всіх чоловіків, які проживають в Євросоюзі. По найскромнішим підрахункам приблизно 700 тисяч військовозобов’язаних чоловіків проживають в Євросоюзі і тільки 600 чоловіків подали заявку до “Українського легіону”, що в процентному відношенні дорівнює 0.1 %, це стільки добровольців зі 100% чоловіків за кордоном. Повірте, в середині України не кращий відсоток – розповів Віталій Жмайло

Експерт закликав не критикувати працівників ТЦК, а зрозуміти, що сьогодні мобілізація дуже потрібна, а чоловіків, які будуть іти добровільно захищати країну уже не так багато залишилося.

Нагадуємо, що в Міністерстві оборони раніше повідомляли, що на окупованих територіях України знаходять понад 600 тисяч солдатів РФ, а до нового року цю цифру окупанти планують збільшити до 700 тисяч.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
ТЦК має прийти прямо додому до цих чоловіків: військовослужбовці чекають рішучих дій від ТЦК
MOBILZONE2 години тому

ТЦК має прийти прямо додому до цих чоловіків: військовослужбовці чекають рішучих дій від ТЦК

ПриватБанк запровадив нові ліміти: що нового
MOBILZONE5 години тому

ПриватБанк запровадив нові ліміти: що нового

«Всі поховалися, а ТЦК погані»: що не так з українським суспільством
MOBILZONE6 години тому

«Всі поховалися, а ТЦК погані»: що не так з українським суспільством

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: що відомо
MOBILZONE7 години тому

ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і на роботу: усі схеми і розцінки

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати
MOBILZONE9 години тому

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії
MOBILZONE11 години тому

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо
MOBILZONE12 години тому

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера
MOBILZONE1 день тому

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції
MOBILZONE1 день тому

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи
MOBILZONE1 день тому

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.