Connect with us

MOBILZONE

Viber допомагає краще захищати особистий простір: користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів

Опубліковано

Viber допомагає краще захищати особистий простір: користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів

Функція “Ідентифікація абонентів” у Viber оновилася: тепер вона допомагатиме ще краще захищати особистий простір. Користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів під час вхідних дзвінків та вирішувати, чи хочуть вони відповідати на дзвінок. 

Viber оголошує про розширення функції “Ідентифікація абонентів” в Україні. На додачу до ідентифікації дзвінка як потенційно безпечного чи небезпечного через спам або шахрайство, застосунок зможе підказувати, кому саме належить невідомий номер, з якого телефонують.

Функція працює під час вхідних дзвінків через Rakuten Viber та мобільну мережу. Наразі оновлена функція доступна для 10% користувачів, до кінця місяця нею зможуть скористатися всі українці з Rakuten Viber на Android. 

Коли востаннє ви бачили дзвінок з незнайомого номера та проігнорували його, оскільки абонент не був у вашому списку контактів? Деякі дзвінки витрачають час і несуть ризики: як-от дзвінки від шахраїв, спамерів і нав’язливих продавців. Бувають дзвінки від незнайомих абонентів, які не хочеться пропустити – наприклад, дзвінок від кур’єра або магазину щодо замовлення. Завдяки функції ідентифікації абонентів у Rakuten Viber, можна дізнатися, хто саме вам телефонує. Ім’я користувача в підказці базується на найчастішому варіанті, як його записали інші користувачі застосунку. Після завершення виклику користувачеві будуть запропоновані інші дії: набрати номер ще раз, повідомити про спам, розпочати чат і зберегти контакт.

Згідно з опитуванням Rakuten Viber від 2024 року, в якому взяли участь 70 тисяч людей, 56% не беруть слухавку з невідомих номерів. “Ідентифікація вхідних дзвінків від незнайомих абонентів дозволяє нам надати людям додатковий контроль”, — говорить Офір Еял, генеральний директор Rakuten Viber. “Це ще один крок, який ми робимо, щоби допомогти людям захищати свій особистий простір та економити час”.

Користувачі Rakuten Viber з версії 22.7.0 можуть увімкнути ідентифікацію абонента в розділі “Виклики й повідомлення” меню налаштувань програми (Додатково->Параметри->Виклики й повідомлення). Користувачі мають контроль над усіма налаштуваннями функції: можна увімкнути й вимкнути функцію на своєму смартфоні та за потреби вимкнути ідентифікацію себе в інших користувачів. 

Ідентифікація абонентів наразі доступна для користувачів Android у 97 країнах, цей список постійно розширюється. 

Захист від спаму з функцією “Ідентифікація абонентів” є наступним кроком Rakuten Viber у розвитку функцій безпеки. Нагадуємо про інші функції для безпеки та приватності, які вже є у Viber: 

  • Наскрізне шифрування.

Всі особисті та групові чати та дзвінки у Rakuten Viber захищені наскрізним шифруванням за замовчуванням. Це означає, що жодні треті особи, включно з командою месенджера, не мають доступу до інформації, якою обмінюються користувачі. Переписка та ключі дешифрування є тільки на пристроях співрозмовників. Таким чином, дзвінки та повідомлення можуть бути прочитані або прослухані лише учасниками діалогу — їх неможливо перехопити чи прослухати.

  • Двоетапна авторизація. 

Користувачі Rakuten Viber можуть додатково захистити свій обліковий запис за допомогою двоетапної перевірки. Для цього необхідно встановити PIN-код та привʼязати електронну пошту. Цей PIN-код запитуватиметься при активації облікового запису на будь-якому новому пристрої чи при внесенні змін до запису. Крім того, двоетапна перевірка захистить від шахраїв і зловмисників у випадку викрадення телефону. 

  • Захист важливих чатів PIN-кодом.

Ви також можете захистити важливі листування PIN-кодом на випадок, якщо ваш телефон може потрапити до чужих рук. Так, щоб відкрити будь-який чат, потрібно буде спершу ввести пароль. Відповідно, жодна третя особа, навіть після розблокування смартфона та отримання доступу до акаунту, не зможе прочитати ваші переписки.

  • Зникомі повідомлення

Зникомі повідомлення видаляються автоматично в заздалегідь визначений час. Такі повідомлення неможливо скопіювати чи переслати. Крім того, скріншот зникомого повідомлення також неможливо зробити на Android (а на iOS відправник отримає сповіщення при спробі зробити знімок екрана). 

Facebook Comments

MOBILZONE

Мобілізація по-новому: продажа жінок з інвалідністю для ухилянтів

Опубліковано

Мобілізація по-новому: продажа жінок з інвалідністю для ухилянтів

Фіктивні шлюби між військовозобов’язаними та жінками, котрі мають інвалідність, стають масованішими в Україні. Як відомо, інвалідність дружини дозволить військовозобов’язаному не лише уникнути мобілізацію, а й виїхати за кордон.

Якщо пів року тому ці жінки були готові надати таку послугу від 1500 до 3000 доларів, щоб стати дружинами, то зараз правоохоронці документують випадки, коли жінки вимагали за такі «послуги» від 4000 до 10 000 доларів. Тобто вартість зросла втричі.

Виявилося, що в деяких спільнотах жінок з інвалідністю шукають не лише самі чоловіки, а і їхні родини. Наприклад, деякі дописувачі зізналися, що шукали для своїх братів жінок, які мають інвалідність.

Крім того, в Україні почали діяти посередники, які допомагають військовозобов’язаним та жінкам з інвалідністю знайти один одного. Авжеж такі люди-посередники, стягують відсотки за свої послуги.

Так, наприкінці травня засудили посередницю, яка звела у Волинському районі військовозобов’язаного та жінку з інвалідністю. Останній одружився і через два тижні «молодята» спробували виїхати з України. Проте, як йдеться у вироку Володимир-Волинського міського суду, військовозобов’язаний намагався перетнути державний кордон України через пункт пропуску “Устилуг Зосін” в якості чоловіка, який супроводжує дружину з інвалідністю І групи, але був викритий працівниками ДПС України.

Посередницю визнали винною у незаконному переправленні людей через кордон. Суд оштрафував жінку на 59,5 тис. грн.

Виявляється, в інтернет-спільноті такі посередники активно просувають свої послуги та пропонують купити у них контакти жінок різного віку та різної групи інвалідності. Подекуди угоди були масштабними – наприклад, в одній інтернет-спільноті лише одне агентство пропонувало на вибір п’ять дівчат різного віку та різної групи інвалідності. Деякі дописувачі в соціальних мережах засудили таку поведінку та охарактеризували її як «здачу в оренду жінок з інвалідністю».

Незадовго до цього Яворівський районний суд Львівської області засудив до трьох років позбавлення волі полтавчанку за укладання фіктивного шлюбу з військовозобов’язаним, а згодом – сприяння перетину кордону.

Подібне покарання Жовківський районний суд Львівської області призначив жінці, яка з дитинства має інвалідність 2 групи і яка, за версією правоохоронців, на прохання друга дитинства допомогла йому перетнути кордон, уклавши з ним фіктивний шлюб.

«У судовому засіданні обвинувачена визнала свою провину, щиро розкаялася, заявила, що сказала всю правду та сприяла досудовому розслідуванню, а також пояснила наступне. Що вона знала цього чоловіка з дитинства. Він запропонував допомогти йому перетнути кордон. Вона має інвалідність і згодилася допомогти йому безкорисно», – йдеться у рішенні суду.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як роздавати мобільний інтернет без світла

Опубліковано

Як роздавати мобільний інтернет без світла

На тлі масових ударів Росії по українським енергетичним об’єктам, українці змушені жити в умовах постійного відключення світла. Навіть без електрики важливо мати доступ до Інтернету, особливо це стосується роботи чи навчання.

Найпростіше підключитися в таких ситуаціях це – мобільний інтернет. Крім того, більшість сучасних смартфонів оснащені функціоналом мобільної точки доступу, що дозволяє роздавати мобільний інтернет на інші пристрої. Про більш детальне використання цієї функції, розповіло видання CNET.

Мобільна точка доступу перетворює ваш телефон на Wi-Fi-роутер. Для цього потрібно увімкнути мобільний Інтернет, зайти в «Налаштування», вибрати в розділі «Підключення» функцію «Мобільна точка доступу» та активувати її. Ви також можете встановити пароль і назву точки доступу.

Після виконання всіх дій ви можете підключити комп’ютер, ноутбук або інший пристрій до мобільної точки доступу. Для цього потрібно відкрити налаштування Wi-Fi, вибрати назву точки доступу та ввести пароль.

Варто пам’ятати, що швидкість мобільного Інтернету може бути нижчою, ніж зазвичай. Крім того, існує обмежена кількість пристроїв, які можуть підключатися до мобільної точки доступу, і з’єднання працюватиме, доки телефон не розрядиться.

Крім того, використання мобільних точок доступу може призвести до перевищення лімітів, передбачених вашим тарифним планом, що призведе до додаткових витрат або обмежень швидкості.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В “Дії” буде створено кабінету пацієнта

Опубліковано

В "Дії" буде створено кабінету пацієнта

В Уряді погодили створення в додатку “Дія” так званий “кабінет пацієнта”, який дозволить переглядати та ділитися медичною інформацією користувачів.

Про це йдеться у постанові Кабміну.

Зазначається, що до порталу та мобільного застосунку “Дія” буде додано перегляд та поширення медичної інформації про користувачів із центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.

У пояснювальній записці до постанови йдеться, що вона розроблена з метою нормативного врегулювання доступу користувача до функціональних можливостей електронної системи охорони здоров’я засобами порталу “Дія”.

Також читайте:

Додаток «Дія» стане месенджерам по типу Телеграма і Вайбера.

В Уряді підтримали постанову щодо електронного сервісу бронювання на порталі “Дія”.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
У «Резерв+» з’явиться дуже неприємна функція
MOBILZONE6 днів тому

У «Резерв+» з’явиться дуже неприємна функція

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись
MOBILZONE3 дні тому

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через "Резерв+"
MOBILZONE4 дні тому

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через “Резерв+”

В ТЦК їхати не треба: уряд дозволив чоловікам за кордоном ставати на облік в іншому місці
MOBILZONE5 днів тому

В ТЦК їхати не потрібно: уряд дозволив чоловікам за кордоном ставати на облік в іншому місці

В якому випадку ухилянтів будуть позбавляти дому та продавати їх на аукціоні
MOBILZONE6 днів тому

В якому випадку ухилянтів будуть позбавляти дому та продавати їх на аукціоні

Військовозобов'язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах
MOBILZONE3 дні тому

Військовозобов’язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах

Українців, які прийшли до ТЦК для уточнення даних не будуть відправляти на ВЛК
MOBILZONE6 днів тому

Українців, які прийшли до ТЦК для уточнення даних не будуть відправляти на ВЛК

У Дії запустили новий сервіс: які послуги доступні
MOBILZONE3 дні тому

У Дії запустили новий сервіс: які послуги доступні

Nokia випустила два кнопкові телефони з камерою і автономністю до 18 днів
MOBILZONE4 дні тому

Nokia випустила два кнопкові телефони з камерою і автономністю до 18 днів

Чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних
MOBILZONE1 день тому

Чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.