Connect with us

MOBILZONE

Android відзначив десятиліття: з чого все почалося?

Опубліковано

Android виповнилося десять років. На момент релізу першої версії це була нікому не відома мобільна операційна система, яка за багатьма параметрами поступалася iOS. Втім, Google швидко змінила роль наздоганяючої на лідера, зробивши Android найпопулярнішою мобільної ОС у світі. Позаду також залишилися такі гіганти, як Symbian OS, BlackBerry OS і Windows Mobile. Згадуємо, з чого починався шлях «зеленого робота».

Багато хто помилково вважає, що Android є творінням Google. В реальності історія цієї ОС почалася в 2003 році, коли Енді Рубін разом з Ніком Сірс, Крісом Уайтом і Річем Майнер вирішили створити нову ОС, зареєструвавши компанію Android Inc. Вони поставили перед собою амбітну мету створити платформу для мобільних пристроїв, які завжди б знаходилися з користувачами, автоматично підбудовувалися під його потреби і могли визначати місце розташування по GPS. Протягом двох років вони вели розробку, але ніхто не вірив в успіх стартапу, а тому і фінансової підтримки у Енді Рубіна не було. Ми б могли так ніколи і не почути про Android, якби в 2005 році пошуковий гігант Google не купив Android, Inc. за 130 мільйонів доларів.

Google вела розробку Android з оглядкою на популярну тоді Blackberry OS. Тому система була оптимізована під кнопкові телефони і управління за допомогою фізичного джойстика. У самих перших версіях Android головний екран був шпалери з годинником і пошуком Google в нижній частині екрана. При натисканні кнопки «Додому» викликався бар з обраними додатками, а натиснувши на джойстику стрілку вниз, можна було отримати доступ до всіх встановлених програм. У наступних версіях пошуковий рядок замінили на панель з обраними додатками.

Першим відомим пристроєм під управлінням Android став смартфон Google Sooner, розроблений тайванською компанією HTC. Він був оснащений QWERTY-клавіатурою і зовні нагадував телефони Blackberry. Апарат був побудований на базі процесора OMAP850 з 64 МБ оперативної пам’яті і оснащувався екраном з роздільною здатністю 320х240 пікселів (без сенсорного введення), 1,3-мегапіксельною камерою ззаду і роз’ємом microUSB.

Google Sooner – перший смартфон під управлінням Android

Так Google і продовжувала б робити Android для кнопкових апаратів, якби в 2007 році Стів Джобс не представив світу революційний продукт – iPhone. Пошуковий гігант тут же змінює курс на пристрої з сенсорним екраном, а через рік, 23 вересня 2008 року, відбувся реліз Android 1.0 – першої стабільної і доступною громадськості версії Android. Це вже була оптимізована під сенсорні екрани система зі звичними сьогодні робочим столом, віджетами і фірмовим магазином додатків, що має назву тоді Android Market.

Презентація Android 1.0 пройшла на смартфон T-Mobile G1, також відомому як HTC Dream. Апарат мав конструкцію слайдера з повноцінною QWERTY-клавіатурою під 3,2-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 480х320 пікселів. Гаджет був оснащений процесором Qualcomm з тактовою частотою 528 МГц, 192 МБ оперативної пам’яті, 3,2-мегапіксельною камерою, акумулятором на 1 150 мАг і модулями Wi-FI, GPS і Bluetooth 2.0. На старті смартфону було доступно близько 1 700 додатків.

T-Mobile G1 (він же HTC Dream) – перший комерційний Android-смартфон

За минулі десять років вийшла величезна кількість версій Android:

  • 23 вересня 2008 року – Android 1.0;
  • 9 лютого 2009 року – Android 1.1 Petit Four;
  • 30 квітня 2009 року – Android 1.5 Cupcake;
  • 15 вересня 2009 року – Android 1.6 Donut;
  • 27 жовтня 2009 року – Android 2.0 Eclair;
  • 12 січня 2010 року – Android 2.1 Eclair;
  • 20 травня 2010 року – Android 2.2 Froyo (були випущені оновлення 2.2.1, 2.2.2 та 2.2.3);
  • 6 грудня 2010 року – Android 2.3 Gingerbread (були випущені оновлення з 2.3.1 по 2.3.7);
  • 22 лютого 2011 року – Android 3.0 Honeycomb (були випущені оновлення 3.1, 3.2, 3.2.1 та 3.2.2);
  • 19 жовтня 2011 – Android 4.0 Ice Cream Sandwich (були випущені оновлення 4.0.1, 4.0.2, 4.0.3 та 4.0.4);
  • 27 червня 2012 року – Android 4.1 Jelly Bean (були випущені оновлення 4.1.1 і 4.1.2);
  • 29 жовтня 2012 року – Android 4.2 Jelly Bean (були випущені оновлення 4.2.1 і 4.2.2);
  • 24 червня 2013 року – Android 4.3 Jelly Bean (було випущено оновлення 4.3.1);
  • 31 жовтня 2013 року – Android 4.4 KitKat (були випущені оновлення 4.4.1, 4.4.2, 4.4.3 та 4.4.4);
  • 3 листопада 2014 року – Android 5.0 Lollipop (були випущені оновлення 5.0.1, 5.0.2, 5.1 і 5.1.1);
  • 28 травня 2015 року – Android 6.0 Marshmallow (було випущено оновлення 6.0.1);
  • 22 серпня 2016 року – Android 7.0 Nougat (були випущені оновлення 7.1, 7.1.1 та 7.1.2);
  • 21 серпня 2017 року – Android 8.0 Oreo (було випущено оновлення 8.1);
  • 6 серпня 2018 року – Android 9.0 Pie.

                                                                                                                         Android 9.0 Pie

А тепер – головне. За ці десять років у вас напевно накопичилося кілька класних історій, пов’язаних з «зеленим роботом». Може у вас був особливий «перший раз» – коли вперше доторкнулися до Android-смартфону. Або ви ночами займалися «рутованням», встановлюючи різні прошивки з форумів? А то і Android врятував вам життя або, хоча б, допоміг скласти іспит?

Поділіться вашою розповіддю з читачами! Але не в коментарях, а надіславши її на пошту [email protected], ми прочитаємо і опублікуємо найяскравіші. Якщо потрібна анонімність – не проблема: пошту і ім’я ми не станемо розголошувати, якщо ви самі того не захочете.

 

Facebook Comments

MOBILZONE

Щоб оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК

Опубліковано

Щоб оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК

Уже з 18 травня повинен запрацювати новий мобілізаційний закон, який зобов’язує всіх чоловіків оновити військово облікові дані. Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко.

Зараз іде активна робота над застосунком, щоб до 18 травня він був уже готовий. Тому всі чоловіки, які не хочуть стояти в черзі у військкоматах зможуть користатися даним додатком“, – зазначали Черногоренко.

Також вона додала, щоб оновити військово облікові дані потрібно буде скачати додаток та заповнити відповідні поля.

З 18 травня, всі чоловіки повинні будуть оновити свої дані — номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання. Це можна буде зробити через ЦНАП, електронний кабінет військовозобов’язаного та безпосередньо через ТЦК та СП. Це буде мобільний застосунок, його можна буде завантажити в App Store і в Google Play Market. Працюємо над тим, щоб в застосунку можна було авторизуватися, заповнити ці три „поля“ і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних „Оберіг“ для того, щоб передивитися, які ваші дані знаходяться в реєстрі, — сказала заступниця міністра оборони.

Після уточнення даних з військовозобов’язаним зв’яжеться представник ТЦК і надасть інструкцію, що потрібно робити чоловіку.

Нагадую, що проходження ВЛК це одна з частин військового обліку, тому всі чоловіки повинні бути готові пройти медичну комісію – зазначила чиновниця.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У Німеччині шукають рішення щодо повернення чоловіків в Україну

Опубліковано

У Німеччині шукають рішення щодо повернення чоловіків в Україну

Україні потрібно більше солдатів і в Німеччині це прекрасно розуміють. Тому міністр внутрішніх справ Гессена Романа Позека запропонував допомогти Україні вербувати українських призовників, які перебувають у Німеччині.

На сьогодні у нас нараховується приблизно 200 тисяч чоловіків призивного віку, які б могли захищати свою державу. Тому потрібно так зробити, щоб Україна могла покластися на людей, які втекли за кордон. – сказав політик

Також він додав, що вимоги України щодо повернення військовозобов’язаних чоловіків справедливі та виправдані.

Україна зазнала сильного тиску у війні проти Росії і хоче призвати більше чоловіків. Україна також хоче спиратися на тих, хто живе за кордоном. Країна не видаватиме їм нові паспорти через свої закордонні консульства, якщо вони не стануть на військовий облік.

Посек сказав, що бачить мало шансів отримати документи на заміну в Німеччині. Є багато аргументів проти: «Я скептично налаштований, бо не бачу для цього умов. Україна не є несправедливою державою».

За інформацією столичної студії ARD, наступного вівторка штати та Федеральне міністерство внутрішніх справ обговорять, як впоратися з цією проблемою. Кілька штатів підтвердили, що шукають загальнонаціональне рішення.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Абоненти Київстару скаржаться на раптову зміну вартості тарифів

Опубліковано

Абоненти Київстару скаржаться на раптову зміну вартості тарифів

Компанія “Київстар” обслуговує значну кількість користувачів, в тому числі мільйони абонентів, кількість яких постійно зростає. Вона пропонує якісні послуги та багатий вибір тарифних планів. Проте в травні з’явилася неприємна новина: абоненти почали скаржитись на те, що після поповнення рахунку на звичайну суму тарифний план не активувався. З’явилася інформація, що більшість тарифних планів значно збільшили свою ціну, в деяких випадках навіть на 50 гривень.

Деякі тарифні плани зазнали підвищення вартості, і також відбулися зміни у програмі “Суперсила”.

З початку травня 2024 року Суперсила Домашнього Інтернету буде доступна для користувачів, які підписані на тарифи ТВІЙ Оптимум та LOVE UA Сила. Однак для тарифу ТВІЙ Максимум ця послуга не буде доступна. Компанія не надала жодних коментарів щодо збільшення вартості тарифів. Представники компанії зазначили, що дізнатися поточну ціну свого тарифу та, за бажанням, перейти на інший можна через додаток Київстар або зателефонувавши на гарячу лінію. Крім того, можна дізнатися кількість нарахованих хвилин, гігабайтів та інших даних, натиснувши комбінацію: *100*01*2#.

У компанії було оголошено про введення ще одного оновлення. Тепер деякі абоненти Київстару матимуть номери телефонів, що починаються на 77, а саме (+380 77). У компанії пояснили, що довго мріяли про цю можливість, оскільки не вистачає номерів для всіх користувачів. Наявний номерний ресурс навіть на найближчі два роки не вистачить, тому впровадження нового коду допоможе вирішити цю проблему. Для тих абонентів, які вже користуються послугами компанії, їх номер залишиться незмінним. Нові користувачі, які приєднуються до Київстару, матимуть номер, який починається на 077.
Зазначимо, що наразі всі номери компанії мають початок на 67, 68, 96, 97 та 98.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Щоб оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК
MOBILZONE4 години тому

Щоб оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК

У Німеччині шукають рішення щодо повернення чоловіків в Україну
MOBILZONE6 години тому

У Німеччині шукають рішення щодо повернення чоловіків в Україну

Абоненти Київстару скаржаться на раптову зміну вартості тарифів
MOBILZONE19 години тому

Абоненти Київстару скаржаться на раптову зміну вартості тарифів

OnePlus викотила прощальний апдейт для старих популярних смартфонів
MOBILZONE22 години тому

OnePlus викотила прощальний апдейт для старих популярних смартфонів

Офіційно представлений смартфон Redmi Note 13 Pro+ World Champions Edition
MOBILZONE1 день тому

Офіційно представлений смартфон Redmi Note 13 Pro+ World Champions Edition

Приватбанк безкоштовно доставлятиме картки Новою поштою по Україні та Європі, але часу мало
MOBILZONE1 день тому

ПриватБанк безкоштовно доставлятиме картки Новою поштою по Україні та Європі, але часу мало

Дешевий монітор Redmi A27Q 2025 надійшов у продаж
MOBILZONE1 день тому

Дешевий монітор Redmi A27Q 2025 надійшов у продаж

Штрафи для ухилянтів переглянули: що загрожує за неявку до ТЦК
MOBILZONE1 день тому

Штрафи для ухилянтів переглянули: що загрожує за неявку до ТЦК

На ВЛК викликатимуть окремою повісткою: що відомо
MOBILZONE1 день тому

На ВЛК викликатимуть окремою повісткою: що відомо

Оприлюднено рейтинг польських банків, яким довіряють свої гроші українці
MOBILZONE1 день тому

Оприлюднено рейтинг польських банків, яким довіряють свої гроші українці

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.