Connect with us

MOBILZONE

Android відзначив десятиліття: з чого все почалося?

Опубліковано

Android виповнилося десять років. На момент релізу першої версії це була нікому не відома мобільна операційна система, яка за багатьма параметрами поступалася iOS. Втім, Google швидко змінила роль наздоганяючої на лідера, зробивши Android найпопулярнішою мобільної ОС у світі. Позаду також залишилися такі гіганти, як Symbian OS, BlackBerry OS і Windows Mobile. Згадуємо, з чого починався шлях «зеленого робота».

Багато хто помилково вважає, що Android є творінням Google. В реальності історія цієї ОС почалася в 2003 році, коли Енді Рубін разом з Ніком Сірс, Крісом Уайтом і Річем Майнер вирішили створити нову ОС, зареєструвавши компанію Android Inc. Вони поставили перед собою амбітну мету створити платформу для мобільних пристроїв, які завжди б знаходилися з користувачами, автоматично підбудовувалися під його потреби і могли визначати місце розташування по GPS. Протягом двох років вони вели розробку, але ніхто не вірив в успіх стартапу, а тому і фінансової підтримки у Енді Рубіна не було. Ми б могли так ніколи і не почути про Android, якби в 2005 році пошуковий гігант Google не купив Android, Inc. за 130 мільйонів доларів.

Google вела розробку Android з оглядкою на популярну тоді Blackberry OS. Тому система була оптимізована під кнопкові телефони і управління за допомогою фізичного джойстика. У самих перших версіях Android головний екран був шпалери з годинником і пошуком Google в нижній частині екрана. При натисканні кнопки «Додому» викликався бар з обраними додатками, а натиснувши на джойстику стрілку вниз, можна було отримати доступ до всіх встановлених програм. У наступних версіях пошуковий рядок замінили на панель з обраними додатками.

Першим відомим пристроєм під управлінням Android став смартфон Google Sooner, розроблений тайванською компанією HTC. Він був оснащений QWERTY-клавіатурою і зовні нагадував телефони Blackberry. Апарат був побудований на базі процесора OMAP850 з 64 МБ оперативної пам’яті і оснащувався екраном з роздільною здатністю 320х240 пікселів (без сенсорного введення), 1,3-мегапіксельною камерою ззаду і роз’ємом microUSB.

Google Sooner – перший смартфон під управлінням Android

Так Google і продовжувала б робити Android для кнопкових апаратів, якби в 2007 році Стів Джобс не представив світу революційний продукт – iPhone. Пошуковий гігант тут же змінює курс на пристрої з сенсорним екраном, а через рік, 23 вересня 2008 року, відбувся реліз Android 1.0 – першої стабільної і доступною громадськості версії Android. Це вже була оптимізована під сенсорні екрани система зі звичними сьогодні робочим столом, віджетами і фірмовим магазином додатків, що має назву тоді Android Market.

Презентація Android 1.0 пройшла на смартфон T-Mobile G1, також відомому як HTC Dream. Апарат мав конструкцію слайдера з повноцінною QWERTY-клавіатурою під 3,2-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 480х320 пікселів. Гаджет був оснащений процесором Qualcomm з тактовою частотою 528 МГц, 192 МБ оперативної пам’яті, 3,2-мегапіксельною камерою, акумулятором на 1 150 мАг і модулями Wi-FI, GPS і Bluetooth 2.0. На старті смартфону було доступно близько 1 700 додатків.

T-Mobile G1 (він же HTC Dream) – перший комерційний Android-смартфон

За минулі десять років вийшла величезна кількість версій Android:

  • 23 вересня 2008 року – Android 1.0;
  • 9 лютого 2009 року – Android 1.1 Petit Four;
  • 30 квітня 2009 року – Android 1.5 Cupcake;
  • 15 вересня 2009 року – Android 1.6 Donut;
  • 27 жовтня 2009 року – Android 2.0 Eclair;
  • 12 січня 2010 року – Android 2.1 Eclair;
  • 20 травня 2010 року – Android 2.2 Froyo (були випущені оновлення 2.2.1, 2.2.2 та 2.2.3);
  • 6 грудня 2010 року – Android 2.3 Gingerbread (були випущені оновлення з 2.3.1 по 2.3.7);
  • 22 лютого 2011 року – Android 3.0 Honeycomb (були випущені оновлення 3.1, 3.2, 3.2.1 та 3.2.2);
  • 19 жовтня 2011 – Android 4.0 Ice Cream Sandwich (були випущені оновлення 4.0.1, 4.0.2, 4.0.3 та 4.0.4);
  • 27 червня 2012 року – Android 4.1 Jelly Bean (були випущені оновлення 4.1.1 і 4.1.2);
  • 29 жовтня 2012 року – Android 4.2 Jelly Bean (були випущені оновлення 4.2.1 і 4.2.2);
  • 24 червня 2013 року – Android 4.3 Jelly Bean (було випущено оновлення 4.3.1);
  • 31 жовтня 2013 року – Android 4.4 KitKat (були випущені оновлення 4.4.1, 4.4.2, 4.4.3 та 4.4.4);
  • 3 листопада 2014 року – Android 5.0 Lollipop (були випущені оновлення 5.0.1, 5.0.2, 5.1 і 5.1.1);
  • 28 травня 2015 року – Android 6.0 Marshmallow (було випущено оновлення 6.0.1);
  • 22 серпня 2016 року – Android 7.0 Nougat (були випущені оновлення 7.1, 7.1.1 та 7.1.2);
  • 21 серпня 2017 року – Android 8.0 Oreo (було випущено оновлення 8.1);
  • 6 серпня 2018 року – Android 9.0 Pie.

                                                                                                                         Android 9.0 Pie

А тепер – головне. За ці десять років у вас напевно накопичилося кілька класних історій, пов’язаних з «зеленим роботом». Може у вас був особливий «перший раз» – коли вперше доторкнулися до Android-смартфону. Або ви ночами займалися «рутованням», встановлюючи різні прошивки з форумів? А то і Android врятував вам життя або, хоча б, допоміг скласти іспит?

Поділіться вашою розповіддю з читачами! Але не в коментарях, а надіславши її на пошту [email protected], ми прочитаємо і опублікуємо найяскравіші. Якщо потрібна анонімність – не проблема: пошту і ім’я ми не станемо розголошувати, якщо ви самі того не захочете.

 

Facebook Comments

MOBILZONE

Повторна ВЛК для “обмежено придатних”: юрист розвінчав популярний міф

Опубліковано

Повторна ВЛК для "обмежено придатних": юрист розвінчав популярний міф

В Україні готують зміни до застарілого законопроєкту. Зараз, військовозобов’язана особа залишається у статусі “обмежено придатної” до того часу, поки не пройде повторно військово-лікарську комісію. Це означає, що потреби у самостійному повторному проходженні ВЛК для зняття статусу “обмежено придатний” наразі немає, оскільки відповідні зміни до законодавства ще не внесено.

Юрист Роман Лихачов зазначив в ефірі телемарафону: “На даний час, хоча й прийняті зміни до закону, однак переліку захворювань і змін до 402 наказу Міноборони України, який саме і встановлює принципи придатності та непридатності особи для проходження військової служби, ще не встановлено”, — йдеться у повідомленні. Ці зміни є частиною роботи, над якою зараз працюють громадські організації, експерти та урядові організації. Тому, ствердження про те, що статус “обмежено придатний” для всіх обмежено придатних недійсний від сьогодні, є неправдивим.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію

Опубліковано

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію

З початку поточного місяця кількість перереєстрацій автомобілів зросла на 42%, що є помітною тенденцією серед українських автовласників. Зокрема, Головний сервісний центр МВС відзначає значне збільшення кількості реєстраційних дій з транспортними засобами, зокрема по договорах купівлі-продажу та дарування.

Протягом поточного місяця в сервісних центрах МВС відбулося істотне зростання перереєстрацій транспортних засобів. Наприклад, за перший тиждень було проведено 43 578 реєстраційних операцій, за другий – 48 784, а за третій – навіть 61 816. Таким чином, з початку місяця кількість перереєстрацій зросла на 42%. Значний попит спостерігається на перереєстрацію за договорами купівлі-продажу та дарування.

Наприклад, за перші три тижні квітня було оформлено 110 997 за договорами купівлі-продажу (у порівнянні з 74 389 за аналогічний період березня) та 2 564 за договорами дарування (порівняно з 444 за аналогічний період березня). Ймовірно, це зростання активності з перереєстрації автомобілів пов’язане з новим законом про мобілізацію. Цей закон передбачає мобілізацію автомобілів як підприємств, організацій, так і звичайних громадян для потреб Збройних Сил України.

Він вже був ухвалений і підписаний президентом Володимиром Зеленським. Плани щодо обсягів транспортних засобів, які будуть залучені під час мобілізації, та їхніх марок та типів встановлюють місцеві держадміністрації. До речі, згідно з цим законопроєктом, якщо поліція повідомляє, що не може здійснити адміністративне затримання, керівник Територіальної військової комісії має 5 днів, щоб надіслати рекомендованим листом громадянину вимогу щодо виконання військового обов’язку.

Якщо громадянин не відвідує Територіальну військову комісію протягом 10 днів для оновлення своїх даних, військкомат може обмежити його право керувати автомобілем. Це обмеження буде реалізовано через державну виконавчу службу після вироку суду. Раніше, 11 квітня, Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. За це рішення проголосували 283 народних депутати, при цьому положення про демобілізацію було виключено з документа.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Опубліковано

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Заборона в отримані консульських послуг чоловікам за кордоном виглядає, як не ефективний захід для посилення мобілізації, а як банальна помста тим, хто втік з України і не хоче вертатися на батьківщину.

Таку думку висловив юрист й правозахисник Олександр Павліченко у розмові з журналісткою ТСН.

Юрист стверджує, що закриття кордону для військовозобов’язаних чоловіків – це була неправильна дія, оскільки розраховувалося на досить короткий період війни, рік максимум півтора.

“Але коли війна триває понад два роки, може навіть п’ять років, стає нелогічно закривати кордон “, – сказав Павліченко.

Що стосується заборони надання консульських послуг за кордоном, то він вважає логічніше це було зробити ще навесні-влітку 2022 року.

“Коли йшлося саме про те, щоб не було такого потоку ухилянтів і, відповідно, це було б застереженням… такою мірою, яка спрямована в майбутнє. Але ми зараз вже перебуваємо в третьому році широкомасштабної війни. І ці дії, які б мали виправдання на початку… нині видаються трошки ірраціональними, а те, як вони були сформульовані та виконані, більше нагадувало спробу помститися цій категорії населення”, – прокоментував гість ТСН.

Павліченко наголосив, що не захищає і не виправдовую ухилянтів. Але демографи попереджають про іншу проблему – Україна втратить десятки тисяч громадян, які просто відвернуться від неї.

«Можливо, це не найгероїчніша група населення, але Україна не створює стимулів і мотивації… Це втрата для України, як з точки зору її іміджу, так і з точки зору визнання того, що Україна насправді не є зовсім правовою державою, якою вона себе проголошує», – підкреслив юрист.

Також читайте:

Зміни в новому законі, що до мобілізації студентів.

Оновлені правила, позбавлення права власності на житло.

Українським сім’ям з дітьми видають нову фінансову допомогу

 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Повторна ВЛК для "обмежено придатних": юрист розвінчав популярний міф
MOBILZONE40 хв. тому

Повторна ВЛК для “обмежено придатних”: юрист розвінчав популярний міф

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію
MOBILZONE44 хв. тому

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном
MOBILZONE8 години тому

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Номери "Київстару" починатимуться з нового коду
MOBILZONE9 години тому

Номери “Київстару” починатимуться з нового коду

Monobank запустив видачу карток без попереднього замовлення в застосунку
MOBILZONE10 години тому

monobank запустив видачу карток без попереднього замовлення в застосунку

Електронне бронювання від мобілізації через "Дію": як працюватиме
MOBILZONE12 години тому

Електронне бронювання від мобілізації через “Дію”: як працюватиме

MOBILZONE14 години тому

Усі консульства України припиняють надання послуг чоловікам призовного віку

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3
MOBILZONE1 день тому

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3

Apple анонсувала презентацію нових пристроїв
MOBILZONE1 день тому

Apple анонсувала презентацію нових пристроїв

У Раді повідомили, коли закон про мобілізацію запрацює повністю і дасть ефект
MOBILZONE1 день тому

У Раді повідомили, коли закон про мобілізацію запрацює повністю і дасть ефект

До Реєстру військовозобов'язаних внесуть дані про їхні сім'ї: закон 11143
MOBILZONE3 дні тому

До Реєстру військовозобов’язаних внесуть дані про їхні сім’ї

Вийшла HyperOS на базі Android 14 ще для троьох смартфонів Xiaomi
MOBILZONE4 дні тому

Вийшла HyperOS на базі Android 14 ще для троьох смартфонів Xiaomi

Як каратимуть українців, які не оновлять дані в ТЦК у 60-денний термін
MOBILZONE3 дні тому

Як каратимуть українців, які не оновлять дані в ТЦК у 60-денний термін

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня
MOBILZONE5 днів тому

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня

Офіційно представлений дешевий смартфон Samsung Galaxy C55
MOBILZONE2 дні тому

Офіційно представлений дешевий смартфон Samsung Galaxy C55

Які нові зобов'язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК
MOBILZONE6 днів тому

Які нові зобов’язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3
MOBILZONE1 день тому

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3

Всі чоловіки можуть отримати відстрочку від мобілізації : подробиці
MOBILZONE6 днів тому

Всі чоловіки можуть отримати відстрочку від мобілізації : подробиці

Офіційно представлений смартфон HUAWEI Pura 70 Ultra: новий процесор, висувна камера та захист від води
MOBILZONE6 днів тому

Офіційно представлений смартфон HUAWEI Pura 70 Ultra: новий процесор, висувна камера та захист від води

Redmi представила серію 4K-телевізорів для бідних на HyperOS
MOBILZONE6 днів тому

Redmi представила серію 4K-телевізорів для бідних на HyperOS

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.