Навіщо знадобився бот-юрист. На початку прес-конференції, присвяченій новому продукту, Снавер Сейтхалілев, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, озвучив таку статистику:
«На даний момент 6 000 000 українців проживають на тимчасово окупованих територіях, 1 500 000 чоловік переселилися в інші регіони. Всі вони в тій чи іншій мірі мають потребу в послугах юристів ».
На заході прозвучали і такі дані: кожен четвертий, який звернувся за допомогою в БФ «Право на захист», проживає на лінії розмежування; кожен дев’ятий – на непідконтрольною території. Тому створений юридичний помічник розрахований не тільки на переселенців, а й на всіх, хто так чи інакше постраждав від війни на сході України.
Чат-бот покликаний скорегувати дії звернувся і допомогти вирішити юридичне питання. У ньому зібрані найбільш часті проблеми і задані алгоритми їх вирішення.
Робота-юриста презентувала Дарина Лисенко – проектний менеджер БФ «Право на захист».
«Після п’яти років роботи ми з колегами зрозуміли, що наших зусиль недостатньо, щоб кожен раз особисто приділяти належну увагу тим людям, які потребують юридичної допомоги. Вирішенням цієї проблеми і став чат-бот », – сказала Дарина Лисенко.
Переваги робота-юриста:
Доступність – він «працює» в режимі 24/7
Безкоштовність – за послуги не треба платити
Крім того, творці пишаються, що в їх дітище повністю виключена дискримінаційна складова: за допомогою може звернутися хто завгодно, незалежно від статі, віку та соціального становища.
Основні категорій питань, які вирішує чат-бот:
Пенсії (як оформити, оновити, отримати заборгованості і т.д.).
Особисті документи (як оформити паспорт, що робити при його втраті і т.д.).
Соціальні виплати (призначення, адресна допомога, виплати при народженні дитини, виплати багатодітним і т.д.).
Житлова (програми, кредити, тимчасове, соціальне, субсидії)
КПВВ (не тільки інформація про працюючих пунктах, а й корисні поради, як уникнути неприємностей при перетині лінії розмежування).
Зайнятість / ФОП (гарантії для ВПО, трудова книжка, допомога безробітним).
Сімейні питання (статус дітей АТО, шлюб / розлучення, аліменти тощо.).
Карантин (здоров’я, заборони, перетин кордонів та ін.).
Смерть / поранення (як оформити свідоцтво про смерть, виплати, спадок).
Виборчі права (загальна інформація, зміна адреси голосування, перевірка в списках).
Тестуємо чат-бот
Щоб скористатися послугами робота-юриста, потрібно бути клієнтами месенджерів Viber і / або Telegram. У запиті пошуку слід ввести: «Юридичний порадник для ВПО».
Своі.City поспілкувалися з чат-ботом. Всі заявлені кнопки працюють. Правда, трапляється, що з одного розділу він відправляє в інший, не надаючи при цьому однозначного питання. Наприклад, Свої захотіли дізнатися про субсидії, доступних під час карантину. Чат-бот відповів: «Інформація про субсидії в умовах карантину доступна в розділі« Житло »-« Субсидія », перейдіть до Головного меню, щоб відкрити цей розділ».
До речі, якщо виникають додаткові питання, а компетенції робота недостатньо, він надає можливість зв’язатися з реальними юристами з «Права на захист».