Connect with us

MOBILZONE

В Приватбанку пропадають гроші просто в банкоматах

Опубліковано

В Приватбанку пропадають гроші просто в банкоматах

Втрачено понад півмільйона гривень. В останні роки у аферистів і шахраїв з’явилося безліч способів красти у нічого не підозрюючих українців гроші, проте одними з найпопулярніших методів викрадання грошей як і раніше залишаються махінації з банкоматами. За оцінками експертів, шістнадцять відсотків аферистів досі використовують саме цей метод.

Олеся Данильченко, заступник директора Асоціації “ЕМА” і керівник Безпекового Форуму Розрахунків і Кредитів розповіла, що інші пристрої, пов’язані з грошима, заслужили меншу увагу шахраїв: всього вісім відсотків злочинів пов’язані з POS-терміналами та п’ять відсотків пов’язані з системами дистанційного банківського обслуговування.

Відомо, що за перший квартал поточного року з банкоматів було викрадено п’ятсот сорок тисяч гривень, за другий квартал було вкрадено трохи менше грошей – близько півмільйона гривень. Найчастіше з банкоматами пов’язані такі афери як скімінг, кеш-треппинг і фізичні атаки. Перші два способи завдають шкоди громадянинові, який намагається зняти гроші, а від фізичних атак в першу чергу страждає банк.

Скіммінг – метод, при якому на банкомат встановлюється додатково обладнання. Найчастіше їх встановлюють на картрідер, пристрої, які зчитують дані карт. Одночасно з цим на банкомат встановлюються непомітні камери, які записують введені клієнтами банків пін-коди. Данильченко розповіла, що в перші місяці після оголошення тотального карантину в Україні, тобто в березні і квітні, не було зафіксовано жодного випадку такого виду шахрайства. Однак вже до травня злочинці активізувалися, так що за другий квартал поточного року було зафіксовано дев’ятнадцять випадку скіммінгу.

Інший спосіб шахрайства з банкоматами – кеш-треппинг – припускає установку на отвір для видачі грошей пристроїв, які не дають банкомату видати зняті клієнтом гроші. Даний спосіб часто докучає українцям в останні кілька років, проте останнім часом шахраї вдаються до нього все рідше – за квартал зазвичай виявляють сорок таких пристроїв.

Нарешті, третій спосіб, фізичні атаки, означає будь-які дії зловмисників, спрямовані на безпосередньо банкомат, з метою заволодіння грошима. У 2020 році зафіксували значно менше інцидентів, ніж раніше, хоча в перші дні карантину на банкомати стали нападати частіше.

Facebook Comments

MOBILZONE

Як самостійно обрати, де проходити службу: три способи

Опубліковано

Як самостійно обрати, де проходити службу: три способи

Якщо ви бажаєте вступити до лав ЗСУ і самостійно вибрати військову частину, підрозділ і спеціальність для проходження військової служби, то зараз для цього є кілька доступних і законних способів.

Перший спосіб, це самостійно звернутися до ТЦК 

Однак, якщо армії потрібні конкретні бійці, ТЦК все одно може відправити військовозобов’язаного на перекваліфікацію.

А також, вступаючи на військову службу через ТЦК, ви маєте можливість обрати – або бути мобілізованим до оголошення демобілізації, або службу за контрактом.

Звернутися до конкретного підрозділу

Залежно від конкретного підрозділу, умови звернення можуть відрізнятися. Деякі з них мають сторінки в соціальних мережах, де можна знайти контактні телефони та іншу інформацію. Також деякі підрозділи мають рекрутингові центри. Наприклад, у Львові є рекрутингові центри НГУ «Азов», 3-ої окремої штурмової бригади, батальйону «Вовки Да Вінчі» тощо.

Інший варіант – отримати рекомендаційний лист (так зване відношення або письмову згоду) від військової частини, в якій кандидат бажає служити.

Знайти вакансію на платформах з пошуку роботи

Вакансії в певних підрозділах та за конкретними спеціальностями можна знайти на чотирьох платформах пошуку роботи: Lobby X, Robota.ua, Work.ua, Olx Робота. Крім того, відповідні вакансії також опубліковані на Єдиному державному порталі вакансій від Служби зайнятості України.

Платформа працевлаштування пропонує бойові та небойові посади, а також вакансії в Міністерстві оборони для військовослужбовців, які на цей момент проходять службу.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Щоб оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК

Опубліковано

Щоб оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК

Уже з 18 травня повинен запрацювати новий мобілізаційний закон, який зобов’язує всіх чоловіків оновити військово облікові дані. Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко.

Зараз іде активна робота над застосунком, щоб до 18 травня він був уже готовий. Тому всі чоловіки, які не хочуть стояти в черзі у військкоматах зможуть користатися даним додатком“, – зазначали Черногоренко.

Також вона додала, щоб оновити військово облікові дані потрібно буде скачати додаток та заповнити відповідні поля.

З 18 травня, всі чоловіки повинні будуть оновити свої дані — номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання. Це можна буде зробити через ЦНАП, електронний кабінет військовозобов’язаного та безпосередньо через ТЦК та СП. Це буде мобільний застосунок, його можна буде завантажити в App Store і в Google Play Market. Працюємо над тим, щоб в застосунку можна було авторизуватися, заповнити ці три „поля“ і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних „Оберіг“ для того, щоб передивитися, які ваші дані знаходяться в реєстрі, — сказала заступниця міністра оборони.

Після уточнення даних з військовозобов’язаним зв’яжеться представник ТЦК і надасть інструкцію, що потрібно робити чоловіку.

Нагадую, що проходження ВЛК це одна з частин військового обліку, тому всі чоловіки повинні бути готові пройти медичну комісію – зазначила чиновниця.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У Німеччині шукають рішення щодо повернення чоловіків в Україну

Опубліковано

У Німеччині шукають рішення щодо повернення чоловіків в Україну

Україні потрібно більше солдатів і в Німеччині це прекрасно розуміють. Тому міністр внутрішніх справ Гессена Романа Позека запропонував допомогти Україні вербувати українських призовників, які перебувають у Німеччині.

На сьогодні у нас нараховується приблизно 200 тисяч чоловіків призивного віку, які б могли захищати свою державу. Тому потрібно так зробити, щоб Україна могла покластися на людей, які втекли за кордон. – сказав політик

Також він додав, що вимоги України щодо повернення військовозобов’язаних чоловіків справедливі та виправдані.

Україна зазнала сильного тиску у війні проти Росії і хоче призвати більше чоловіків. Україна також хоче спиратися на тих, хто живе за кордоном. Країна не видаватиме їм нові паспорти через свої закордонні консульства, якщо вони не стануть на військовий облік.

Посек сказав, що бачить мало шансів отримати документи на заміну в Німеччині. Є багато аргументів проти: «Я скептично налаштований, бо не бачу для цього умов. Україна не є несправедливою державою».

За інформацією столичної студії ARD, наступного вівторка штати та Федеральне міністерство внутрішніх справ обговорять, як впоратися з цією проблемою. Кілька штатів підтвердили, що шукають загальнонаціональне рішення.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.