Connect with us

MOBILZONE

В Приватбанку пропадають гроші просто в банкоматах

Опубліковано

В Приватбанку пропадають гроші просто в банкоматах

Втрачено понад півмільйона гривень. В останні роки у аферистів і шахраїв з’явилося безліч способів красти у нічого не підозрюючих українців гроші, проте одними з найпопулярніших методів викрадання грошей як і раніше залишаються махінації з банкоматами. За оцінками експертів, шістнадцять відсотків аферистів досі використовують саме цей метод.

Олеся Данильченко, заступник директора Асоціації “ЕМА” і керівник Безпекового Форуму Розрахунків і Кредитів розповіла, що інші пристрої, пов’язані з грошима, заслужили меншу увагу шахраїв: всього вісім відсотків злочинів пов’язані з POS-терміналами та п’ять відсотків пов’язані з системами дистанційного банківського обслуговування.

Відомо, що за перший квартал поточного року з банкоматів було викрадено п’ятсот сорок тисяч гривень, за другий квартал було вкрадено трохи менше грошей – близько півмільйона гривень. Найчастіше з банкоматами пов’язані такі афери як скімінг, кеш-треппинг і фізичні атаки. Перші два способи завдають шкоди громадянинові, який намагається зняти гроші, а від фізичних атак в першу чергу страждає банк.

Скіммінг – метод, при якому на банкомат встановлюється додатково обладнання. Найчастіше їх встановлюють на картрідер, пристрої, які зчитують дані карт. Одночасно з цим на банкомат встановлюються непомітні камери, які записують введені клієнтами банків пін-коди. Данильченко розповіла, що в перші місяці після оголошення тотального карантину в Україні, тобто в березні і квітні, не було зафіксовано жодного випадку такого виду шахрайства. Однак вже до травня злочинці активізувалися, так що за другий квартал поточного року було зафіксовано дев’ятнадцять випадку скіммінгу.

Інший спосіб шахрайства з банкоматами – кеш-треппинг – припускає установку на отвір для видачі грошей пристроїв, які не дають банкомату видати зняті клієнтом гроші. Даний спосіб часто докучає українцям в останні кілька років, проте останнім часом шахраї вдаються до нього все рідше – за квартал зазвичай виявляють сорок таких пристроїв.

Нарешті, третій спосіб, фізичні атаки, означає будь-які дії зловмисників, спрямовані на безпосередньо банкомат, з метою заволодіння грошима. У 2020 році зафіксували значно менше інцидентів, ніж раніше, хоча в перші дні карантину на банкомати стали нападати частіше.

Facebook Comments

MOBILZONE

Redmi офіційно представила дешевий 100-герцевий монітор A27Q (2025)

Опубліковано

Redmi офіційно представила дешевий 100-герцевий монітор A27Q (2025)

Бренд Redmi випустив оновлену версію бюджетного монітора A27Q. Модифікація з приставкою 2025 в назві отримали IPS-матрицю з підвищеною частотою оновлення та незвично високим для своєї цінової категорії показником достовірності передачі кольору.

Redmi A27Q 2025 оснащений 27-дюймовим екраном з роздільною здатністю 2560×1440 пікселів та частотою оновлення 100 Гц. Виробник заявляє про охоплення 95% колірного простору DCI-P3 та показник ΔE менше двох одиниць, що відповідає рівню недорогих професійних моніторів.

Набір інтерфейсів включає роз’єм DisplayPort 1.4 і HDMI 2.0, а також 3,5-мм гніздо для навушників. Доповнюють список особливостей моделі сертифікація TUV на відповідність вимогам до низького рівня синього світла та трирічну заводську гарантію в Китаї (в інших регіонах модель поки не представлена). Ціна новинки складає $138 без урахування знижки для перших покупців.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В Україні дозволили розмитнювати автомобілі через “Дію“

Опубліковано

В Україні дозволили розмитнювати автомобілі через “Дію“

На сайті українського парламенту, повідомляється що Верховна Рада України ухвалила законопроєкт No10380, який передбачає запровадження послуг з розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в мобільному додатку «Дія».

Документ передбачає створення електронної бази даних для коригування митної вартості автомобілів. База має містити інформацію про митну вартість нових транспортних засобів з урахуванням марки, моделі, двигуна та виду палива. Також розроблено механізм коригування митної вартості вживаних автомобілів.

При розмитненні автомобілів на іноземній реєстрації у додатку “Дія” для визначення їхньої митної вартості будуть посилатися на вартість нового легкового автомобіля відповідної моделі з урахуванням віку автомобіля. Отже, для автомобіля віком 1 рік і менше коефіцієнт віку становить 0,95, для автомобіля віком 2 роки коефіцієнт віку дорівнює 0,7 і так далі. Для 10-річного автомобіля коефіцієнт становитиме 0,21.

Звертаємо увагу, що за потреби автомобіль, як і раніше, можна буде розмитнити на митниці.

Автори законопроєкту No10380 вважають, що впровадження розмитнення автомобілів через Дію знизить рівень корупції на митниці. Крім того, автомобілісти рідше втручатимуться в показання одометра.

24 квітня 2024 року народні депутати прийняли за основу законопроєкт No10380. Тепер його переглядатиме парламентський Комітет. Які поправки запропонували до документу нардепи, невідомо. Після чого, законопроєкт буде повторно винесено до сесійної зали парламенту для другого читання.

Також читайте:

Новий мобілізаційний закон. Що чекає чоловіків, які не оновили дані в ТЦК.

Німеччина стала на бік мігрантів та замінить прострочені паспорти українців іншим документом

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Офіційно представлені наддешеві телевізори Xiaomi TV A 2025: ціна і характеристики

Опубліковано

Офіційно представлені наддешеві телевізори Xiaomi TV A 2025: ціна і характеристики

Крім лінійки недорогих телевізорів Xiaomi Smart TV A Pro 2025, які виробник випустив для європейського ринку, у продаж надійшла серія Xiaomi TV A 2025. Вона коштує ще менше.

Телевізори Xiaomi TV A 2025 також у трьох розмірах, включаючи 43, 50 та 65 дюймів, при цьому їхня ціна становить 279, 349 та 549 євро. Для порівняння, 43- та 65-дюймові версії Xiaomi Smart TV A Pro 2025 коштують 299 та 599 євро. Варто зазначити, що для Європи з її митом це справді дуже низькі ціни на подібну техніку.

При ретельному порівнянні характеристик можна зробити припущення, що різниця полягає тільки в типі матриці, що використовується. Старша модель Xiaomi Smart TV A Pro 2025 отримала панель QLED, що забезпечує охоплення колірного простору DCI-P3 на 92%, а також підтримує розширений динамічний діапазон HDR10 та HLG. Цих характеристик немає в описі Xiaomi TV A 2025.

В іншому ж тут все те ж саме: роздільна здатність 3840 х 2160 пікселів, дві колонки по 10 Вт, 2 ГБ оперативної та 8 ГБ флеш-пам’яті, вбудований Google Асистент та Chromecast, модулі Bluetooth 5.0 та Wi-Fi.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.