Найвідомішою і найпопулярнішою операційною системою для комп’ютерів, планшетів і ноутбуків в даний час є Windows 10, встановлена яка сумарно на більш ніж 800 млн електронних пристроїв з різних цінових категорій, починаючи з вкрай дешевих і закінчуючи вкрай дорогими, обходяться які в дуже великі суми грошей . Сама по собі десята «вінда» є платною, тому що сама базова ліцензія для неї обходиться в цілих $ 200. Саме стільки грошей потрібно заплатити за ліцензійний ключ для даної платформи. Цілком собі очевидно, що за таку велику грошову суму користувач повинен отримувати масу всього, проте він не отримує зовсім абсолютно нічого, крім великої кількості різних проблем, що заважають використовувати електронний пристрій.
Сьогодні, 18 лютого 2020 року, стало відомо про те, що випущене ще 11 лютого оновлення для Windows 10 під номером KB4532693 містить в собі неприємну проблему, яка призводить до дуже сумних наслідків. Повідомляється, що американська корпорація Microsoft в цьому апдейте закрила невелику вразливість, але при цьому вона зламала одну з функцій. У підсумку, як запевняють десятки тисяч власників комп’ютерів і інших електронних пристроїв, вони зіткнулися з неприємними проблемами. За словами користувачів, після установки оновлення вся ОС повернулася в початковий стан, немов її тільки-тільки встановили. При цьому з робочого столу пропадають всі іконки і файли, а всі налаштування, в тому числі в меню «Пуск», скидаються до вихідних.
Щоб повернути свої файли назад користувачам доводиться робити складні і недоступні для більшості маніпуляції з реєстром, на що йде вкрай багато часу і сил, і навіть в такому випадку немає 100% гарантії того, що вдасться повернути назад призначені для користувача дані. Крім того, за словами деяких користувачів, оновлення KB4532693 призвело до того, що їх операційна система стала недоступна для використання, а відновити її виявилося неможливо, тому всі особисті дані виявилися безповоротно втрачені. Компанія Microsoft вже визнала наявність всіх цих проблем і призупинила поширення даного апдейта, визнавши його проблемним. Всім користувачам, які його вже встановили, рекомендується видалити його вручну через розділ «Оновлення та безпека».
Цікаво, що патчі для системи захисту в Windows 10 є обов’язковими, а їх установка відбувається автоматично. Користувач може тільки відстрочити час установки, але рано чи пізно оновлення все одно встановиться. Це одна з головних причин того, чому мільйони людей ненавидять Windows 10, адже чи не кожне випущене для цієї операційної системи оновлення щось ламає і виводить з ладу. Швидше за все, вже в найближчі кілька тижнів апдейт KB4532693 допрацюють і випустять заново, знову зробивши його доступним для комп’ютерах і інших електронних пристроях, що працюють в даний час під управлінням десятої «вінди».