Як відомо, південнокорейська корпорація Samsung є одними з найбільших і найвідоміших у світі виробників мобільних пристроїв, а її телефони так і зовсім є найбільш продаваними на ринку ось уже як більш ніж 12 років. Компанія запевняє, що такі в повній мірі безпечні, однак, як виявилося, все не так однозначно в цьому плані. На форумі Reddit з’явилася публікація, яка дуже швидко набрала колосальну популярність, а побачили її вже сотні тисяч людей по всьому світу. Так, одному з розробників вдалося з’ясувати, що в усі смартфони і планшети від даного виробника електроніки завантажено шпигунське програмне забезпечення, яке може використовуватися для стеження за будь-ким, причому без будь-яких складнощів, і ця людина при цьому навіть не зможе дізнатися, що за ним так і зовсім взагалі стежать.
Як повідомив користувач під ніком @kchaxcer з популярного інтернет-ресурсу, в смартфонах Samsung є така функція, як Device Care. Саме її в публікації і називають програмним забезпеченням для шпигунства. Ця програма є на всіх смартфонах і планшетах від даного виробника, принаймні якщо говорити про сучасних моделях. Повідомляється, що в цьому самому модулі міститься сервіс Qihoo 360, який активно зв’язується з китайськими серверами. Раніше це ПЗ вже багато разів розкривали, в результаті чого воно виявлялося в центрі безлічі скандалів, пов’язаних з приватних даних, конфіденційністю і прихованим збором особистих даних користувачів. Простіше кажучи, це додаток призначений виключно для стеження і дистанційного шпигунства.
Чому компанія Samsung використовує Qihoo 360 в своїх мобільних пристроях і планшетних комп’ютерах не повідомляється. Користувач, який все це виявив, заявив про те, що навіть сам факт наявності такого роду програмне забезпечення є досить ризикованим, тому що той же самий сканер відбитків пальців збирає персональні дані, і вони можуть передавати будь-кому, потрапляючи тим самим в руки третіх осіб. При цьому, згідно з китайським законодавством, якому підпорядковується даними сервіс, будь-яка компанія повинна на вимогу уряду надавати будь-які наявні в неї дані або ж надати такі дані, доступ до яких вона може отримати з використанням своїх технологій. На практиці це означає, що, в теорії, влада Китаю і спецслужби цієї країни можуть без зусиль отримати будь-які відомості з електроніки південнокорейської корпорації.
Деякі розробники перевірили ці відомості і самостійно переконалися в тому, що в функцію Device Care насправді вбудовано це китайське програмне забезпечення, а оскільки мова йде про заводський системою можливості, закладеної на рівні операційної системи, користувачеві навіть не потрібно видавати будь-які дозволи, або ж робити щось ще, щоб його особисті дані почали потрапляти в руки третіх осіб. Все це, що очевидно, не в кращому світлі виставляє компанію Samsung, особливо на тлі прийдешньої презентації її нових мобільних пристроїв. Звичайно, даний виробник може придумати будь-які виправдання наявності такого ПЗ в своїх смартфонах і планшетах, але цілком собі очевидно, що немає ніякої гарантії, що за власниками таких насправді ніхто не стежить, адже в продукцію інших брендів сервіс Qihoo 360 не вбудований.