Connect with us

MOBILZONE

У всіх смартфонах Samsung виявили шпигунське ПЗ

Опубліковано

У всіх смартфонах Samsung виявили шпигунське ПЗ

Як відомо, південнокорейська корпорація Samsung є одними з найбільших і найвідоміших у світі виробників мобільних пристроїв, а її телефони так і зовсім є найбільш продаваними на ринку ось уже як більш ніж 12 років. Компанія запевняє, що такі в повній мірі безпечні, однак, як виявилося, все не так однозначно в цьому плані. На форумі Reddit з’явилася публікація, яка дуже швидко набрала колосальну популярність, а побачили її вже сотні тисяч людей по всьому світу. Так, одному з розробників вдалося з’ясувати, що в усі смартфони і планшети від даного виробника електроніки завантажено шпигунське програмне забезпечення, яке може використовуватися для стеження за будь-ким, причому без будь-яких складнощів, і ця людина при цьому навіть не зможе дізнатися, що за ним так і зовсім взагалі стежать.

Як повідомив користувач під ніком @kchaxcer з популярного інтернет-ресурсу, в смартфонах Samsung є така функція, як Device Care. Саме її в публікації і називають програмним забезпеченням для шпигунства. Ця програма є на всіх смартфонах і планшетах від даного виробника, принаймні якщо говорити про сучасних моделях. Повідомляється, що в цьому самому модулі міститься сервіс Qihoo 360, який активно зв’язується з китайськими серверами. Раніше це ПЗ вже багато разів розкривали, в результаті чого воно виявлялося в центрі безлічі скандалів, пов’язаних з приватних даних, конфіденційністю і прихованим збором особистих даних користувачів. Простіше кажучи, це додаток призначений виключно для стеження і дистанційного шпигунства.

 

Чому компанія Samsung використовує Qihoo 360 в своїх мобільних пристроях і планшетних комп’ютерах не повідомляється. Користувач, який все це виявив, заявив про те, що навіть сам факт наявності такого роду програмне забезпечення є досить ризикованим, тому що той же самий сканер відбитків пальців збирає персональні дані, і вони можуть передавати будь-кому, потрапляючи тим самим в руки третіх осіб. При цьому, згідно з китайським законодавством, якому підпорядковується даними сервіс, будь-яка компанія повинна на вимогу уряду надавати будь-які наявні в неї дані або ж надати такі дані, доступ до яких вона може отримати з використанням своїх технологій. На практиці це означає, що, в теорії, влада Китаю і спецслужби цієї країни можуть без зусиль отримати будь-які відомості з електроніки південнокорейської корпорації.

Деякі розробники перевірили ці відомості і самостійно переконалися в тому, що в функцію Device Care насправді вбудовано це китайське програмне забезпечення, а оскільки мова йде про заводський системою можливості, закладеної на рівні операційної системи, користувачеві навіть не потрібно видавати будь-які дозволи, або ж робити щось ще, щоб його особисті дані почали потрапляти в руки третіх осіб. Все це, що очевидно, не в кращому світлі виставляє компанію Samsung, особливо на тлі прийдешньої презентації її нових мобільних пристроїв. Звичайно, даний виробник може придумати будь-які виправдання наявності такого ПЗ в своїх смартфонах і планшетах, але цілком собі очевидно, що немає ніякої гарантії, що за власниками таких насправді ніхто не стежить, адже в продукцію інших брендів сервіс Qihoo 360 не вбудований.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Viber запускає нову функцію, яка знадобиться кожному

Опубліковано

Viber запускає нові інструменти для боротьби зі спамом

Компанія Viber оголосила про запуск декількох інструментів, які зменшать поширення спаму і будуть забезпечувати конфіденційність завдяки налаштуванням і обмеженням пошуку користувачів за логіном. Зокрема, тепер користувачі Viber зможуть самостійно вирішувати, хто може додавати їх до спільнот і груповим чатах – хто завгодно або тільки їх контакти. Щоб змінити цю настройку необхідно: перейти в розділ «Ще»> «Налаштування»> «Конфіденційність»> «Групи»> «Список тих, хто може додавати мене в групові чати».

Крім цього, запрошення в співтовариства і групові чати від невідомих користувачів Viber будуть автоматично надходити в нову папку з запитами на спілкування. Це дозволить структурувати основний список чатів і вберегти його від небажаних запитів. Нова функція пошуку людей в Viber відкриває нові можливості розширення соціальних контактів, без шкоди конфіденційності користувачів. Як тільки хтось буде шукати ім’я користувача в рядку пошуку Viber, воно з’явиться в результатах пошуку разом із зображенням профілю.

Viber запускає нові інструменти для боротьби зі спамом

Для збереження приватності все чати з контактами, знайденими за допомогою функції пошуку, будуть додатково захищені. Зокрема, номер телефону буде прихованим до того моменту, поки користувачі не захочуть це змінити, статус в мережі також прихований, а голосові і відеодзвінки – недоступні. Якщо користувачі не хочуть, щоб їх можна було знайти за допомогою функції пошуку, необхідно перейти в розділ «Ще»> «Налаштування»> «Конфіденційність»> «Дозволити пошук за логіном».

Перш, ніж функція пошуку людей в Viber за логіном і папка з запитами на спілкування стануть доступними в усьому світі, їх спочатку протестують в окремих країнах. Нагадаємо, що згідно з даними InMind Viber є найпопулярнішим месенджером в Україні, далі йдуть Facebook Messenger, Telegram, WhatsApp і Skype.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

За липень Київстару, Vodafone і lifecell підключили до 4G-мереж 900 МГц майже 2000 населених пунктів

Опубліковано

За липень Київстару, Vodafone і lifecell підключили до 4G-мереж 900 МГц майже 2000 населених пунктів

Міністерство цифровий трансформації повідомило, що в липні поточного року швидкість покриття населених пунктів України швидкісним мобільним інтернетом збільшилася вдвічі. Це сталося завдяки запуску 4G-мереж в діапазоні 900 МГц, який має більше покриття.

Так, за минулий місяць до 4G підключили одна тисяча дев’ятсот дев’яносто дев’ять населених пунктів України в порівнянні з 982 в червні. При цьому саме в діапазоні 900 МГц оператори підключили +1641 населений пункт. В результаті в липні 434,632 українців отримали доступ до 4G вперше. Всього станом на початок серпня до 4G підключені 17585 населених пунктів по всій Україні. У 888 населених пунктах 4G з’явився вперше.

Міністерство цифровий трансформації повідомило, що в липні поточного року швидкість покриття населених пунктів України швидкісним мобільним інтернетом збільшилася вдвічі. Це сталося завдяки запуску 4G-мереж в діапазоні 900 МГц, який має більше покриття.

Нагадаємо, що розгортання 4G-мереж в діапазоні 900 МГц – спільний проект держави і мобільних операторів. Розпочатий з ініціативи президента України в липні минулого року, він продовжився низкою урядових рішень і дій, завдяки яким стало можливим розподіл частот і видача відповідних ліцензій. Оператори успішно провели першу чергу рефармінг частот, домовилися про спільне використання устаткування і почали надавати послуги.

У липні оператори почали побудову 4G-мереж в діапазоні 900 МГц з західних областей України. Скористатися цими послугами можна в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській, Тернопільській та Рівненській областях. Найближчим часом оператори підключатимуть ще чотири області – Чернівецьку, Хмельницьку, Житомирську та Вінницьку.

До кінця року підключення буде йти по такому маршруту: Одеська, Київська, Черкаська, Миколаївська, Кіровоградська, Полтавська, Чернігівська, Сумська, Дніпропетровська, Херсонська, Харківська, Запорізька, Донецька та Луганська області.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ПриватБанк запустив нові можливісті оплати

Опубліковано

FacePay24: ПриватБанк дозволить сплачувати покупки обличчям

Банк запускає нову послугу. Один з найбільших банків в Україні ПриватБанк продовжує розширювати спектр своїх послуг, що дозволяють забезпечувати ще більший комфорт своїм клієнтам. І тепер керівництво банку запустило унікальну функцію, за допомогою якої українці зможуть розраховуватися за покупки, навіть якщо вони забули вдома і гаманець, і карту, і навіть смартфон.

Тепер кожен українець, який є клієнтом ПриватБанку, отримає можливість оплачувати свої покупки за допомогою технології розпізнавання осіб, не пред’являючи при цьому ні карту, ні готівку, ні смартфон. Це стане можливим завдяки біометричним POS-терміналів, що працює за технологією FacePay24, які ПриватБанк уже запустив на просторах країни. За допомогою таких терміналів клієнти банку отримують можливість оплатити будь-які покупки своїм “обличчям”. Ця технологія незабаром стане доступна практично всім жителям країни, оскільки керівництво фінустанови має намір встановити біометричні POS-термінали по всій території України. У планах банку запустити 7 700 таких терміналів.

ПриватБанк дозволить сплачувати покупки обличчям
POS-термінали

Щоб скористатися цією зручною послугою, клієнту ПриватБанку необхідно буде завантажити оновлене додаток Privat24, після чого провести активацію оплати FacePay24. Далі програма сама направить клієнта, пропонуючи інструкцію. Необхідно буде зробити три селф-знімка в різних ракурсах і підтвердити прив’язку до них банківської карти. Користуючись POS-терміналом Android PAX відразу ж після введення суми платежу потрібно буде натиснути на опцію “оплати особою”, пройти ідентифікацію особистості за допомогою камери терміналу і підтвердити факт оплати пін-кодом своєї картки ПриватБанку.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.