Після п’яти тестових збірок, випущених протягом останніх місяців, компанія Google без жодного попередження вивела нову версію своєї мобільної ОС зі статусу бети і оновила лінійку смартфонів Pixel і Essential Phone до повноцінної релізной Android 9.0. Ще більшим сюрпризом виявилося назва збірки – воно повністю спростувало ходили раніше чутки про чергове «кондитерському» імені дев’ятого пришестя зеленого робота.
Першими ознайомитися з Android P змогли власники смартфонів Google Pixel і Pixel 2 і Essential Phone. Ці користувачі вже дізналися, що P в назві збірки розшифровується, як Pie ( «пиріг») – а не Pistachio ( «фісташка»), як стверджувалося раніше.
Android 9 – велике оновлення, в якому Google зосередилася на «простоті» і «інтелекті» інтерфейсу. Особливістю дев’ятої версії стала навігація на основі жестів. Управління смартфоном здійснюється за допомогою універсального значка, який замінив звичний «будиночок» в нижній частині екрана. За допомогою свайпа вгору користувач потрапляє на новий екран огляду запущених додатків з можливістю повноекранного перегляду. Свайп вправо в будь-якому місці, в тому числі на робочому столі, призводить до повернення останнім запущене застосування, спрощуючи використання багатозадачності на будь-яких пристроях.
Утримання кнопки Home викликає менеджер скріншотів. В Android Pie з’явився новий інструмент Markup, що дозволяє швидко обрізати зображення, що вийшло і при необхідності додати до нього рукописні правки.
У Pixel Launcher з’явилася панель пошуку і меню закріплених додатків. У цьому меню користувачі можуть скористатися інтелектуальним редактором: наприклад, швидко скопіювати і відправити виділений текст на вказаний номер або електронну адресу. Також Android Pie отримав нову екранну лупу, що забезпечує точне позиціонування на виділених ділянках тексту.
Швидкі настройки були перероблені: нова панель містить шість найбільш актуальних перемикачів. На жаль, з швидкого меню зникла можливість утримувати іконку потрібної настройки для доступу до списку мереж Wi-Fi і пристроїв Bluetooth. Зробити це можливо в повноцінному меню налаштувань, яке також було перероблено на пристроях Pixel і Pixel 2.
З видимих змін варто також відзначити список недавно відправлених повідомлень. Режим економії енергії став менш помітним: при його включенні панель навігації більше не стає яскраво-оранжевою. Замість цього помаранчевим кольором тепер виділяється іконка батареї. Повідомлення були перероблені з допомогою більш оптимізованого інтерфейсу для обміну повідомленнями. Тепер бесіду можна продовжити прямо з вікна повідомлення.
Змінилася і регулювання гучності: фізичні клавіші не тільки регулюють її рівень, а й надають швидкий доступ до режимів «без звуку» і «вібрація». Функція автоматичного повороту екрану доповнено новим значком обертання, який з’являється на панелі навігації для ручного повороту.
Витрата акумулятора контролюється системою за допомогою машинного навчання, розподіляючи пріоритети навантаження відповідно до частоти використання додатків і сервісів. Також був поліпшений алгоритм автояркость для оптимізації енергозбереження. Крім того, ОС пропонує певні дії, запам’ятовуючи попередні послідовності. Наприклад, при підключенні навушників автоматично запуститься плейлист, а при введенні слова «Гаваї» в рядок пошуку на екран буде виведена галерея зображень з Google Фото.
Істотним нововведенням Android P стала функція Digital Wellbeing ( «Цифрове здоров’я»). Її завдання – збір точної статистики про те, як саме користувач взаємодіяв зі смартфоном протягом дня. Завдяки їй стає набагато простіше контролювати час, проведений за екраном пристрою, і дізнатися, які програми найчастіше запускалися. Це може допомогти позбутися від «смартфонів залежності», обмеживши час використання певного додатка.
Android 9 Pie доступна вже сьогодні для смартфонів Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 і Pixel 2 XL, а також Essential Phone. Google вже випустила як оновлення «по повітрю», так і заводські образи прошивки для самих нетерплячих. Повідомляється, що пристрої від Sony Mobile, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo і OnePlus будуть оновлені «в кінці осені». Крім того, компанія вже веде переговори з іншими виробниками з приводу поновлення їх пристроїв до актуальної версії ОС в 2018 році.
Державна податкова служба України почала активно відстежувати грошові перекази на рахунки громадян, які займаються онлайн-торгівлею на платформах на кшталт OLX та Prom. Під контроль потрапляють навіть перекази за вживані речі — наприклад, старе взуття чи дитячі іграшки, повідомляє видання «Ненька.Інфо».
За словами народної депутатки Ніни Южаніної, будь-який дохід, навіть 200 гривень за проданий товар, вважається оподатковуваним. Така сума має бути задекларована, а з неї потрібно сплатити 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 5% військового збору. Загальна ставка — 23%.
Фіскальні органи вже почали застосовувати штрафні санкції до тих, хто не декларує такі доходи.
Начальник Пологівського районного ТЦК та СП Віктор Юрчук поділився тонкощами роботи територіальних центрів комплектування та ситуацією з мобілізацією в Запорізькій області. За його словами, служба в тилу нерідко виявляється важчою за бойові дії на передовій.
“Якщо дали план — виконай план! Воювати набагато легше, ніж працювати в ТЦК. Це дуже складна робота, адже ми маємо забезпечувати Збройні сили”, — наголосив Юрчук.
Він повідомив, що Запорізька область, попри те, що 80% її території перебуває під окупацією, лідирує за показниками мобілізації. Багато мешканців змушені були залишити свої домівки, однак оборона і звільнення територій залишаються ключовими пріоритетами.
ТЦК зараз має дуже погану репутацію, є навіть Телеграм канали де є база всих хто там працював в ТЦК для післявоєнної розплати. ТЦК потребує реформи, або повного закриття даної структури.
Мита, накладені Сполученими Штатами на китайські товари, можуть призвести до зростання цін на iPhone до 43%.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на аналітиків нью-йоркського центру Rosenblatt Securities.
Попри те, що виробництво iPhone поступово переміщається до В’єтнаму та Індії, більшість моделей все ще виготовляються в Китаї, на який США наклали мита в розмірі 54%.
Якщо ці збори залишаться в силі, компанія Apple опиниться перед вибором: поглинути додаткові витрати чи підвищити ціни для споживачів.
Таким чином, найдешевша модель iPhone 16, яка наразі продається в США за 799 доларів, може подорожчати до 1142 доларів у разі перенесення підвищення цін на споживачів. Модель iPhone 16 Pro Max, що зараз коштує 1599 доларів, може зрости в ціні до майже 2300 доларів.
Співзасновник Counterpoint Research Ніл Шах вважає, що Apple, щоб компенсувати імпортні мита, доведеться підвищити ціни в середньому на 30%. Аналітик CFRA Research Анджело Зіно зазначає, що Apple буде важко передати більше 5-10% витрат на споживачів.
“Ми очікуємо, що Apple відкладе значне підвищення цін на телефони до осені, коли заплановано випуск iPhone 17, оскільки це зазвичай її підхід до планового підвищення цін“, — пояснив Зіно.