Connect with us

MOBILZONE

Ухилянти поповнять державну казну на сотні мільйонів доларів

Опубліковано

Ухилянти поповнять державну казну на сотні мільйонів доларів

Уже скоро закінчиться термін оновлення даних для військовозобов’язаних чоловіків в ТЦК. Ті чоловіки, які не збираються оновлювати дані, повинні бути готові оплатити адміністративний штраф.

Ще в кінці 2023 року в Міністерстві оборони зазначили, що близько 3 мільйонів чоловіків не стоять на військовому обліку. Тому фактично новий мобілізаційний закон був розроблений спеціально під таких чоловіків. Адже мобілізаційним законом прописано, що всі чоловіки повинні оновити військово облікові дані протягом 60 днів.

Але якщо бути реалістами, більшість чоловіків, які оминали військкомат десятою дорогою понад 2 роки, наврядчи захочуть оновити свої дані у ТЦК. Адже, якщо у чоловіка немає броні або він не навчається, то рано чи пізно його жде мобілізація. Тому депутати врахували цей аспект і збільшили штрафи за порушення військового обліку від 17 000 до 25 000 гривень (раніше штраф складав 1700 – 3400 гривень).

Також слід нагадати, що за даними аналітиків, на сьогодні тільки за кордоном перебуває 865 тисяч військовозобов’язаних чоловіків.

Тому навіть, якщо один мільйон чоловіків не оновить дані, то держава по мінімальним розрахункам поповнить казну на 42 мільйони доларів.

Як буде проходити вся процедура

Кінцева дата коли чоловік повинен оновити дані це 16 липня 2024 року, якщо чоловік проігнорує дану вимогу, тоді представники ТЦК повинні направити запит в поліцію, щоб ухилянта доставила примусово в військкомат протягом 5 днів. У разі, якщо поліція не змогла знайти військовозобов’язаного чоловіка, то представник ТЦК на місце прописки ухилянта надсилає рекомендованим листом “вимогу”, щоб він протягом 10 днів з’явився у військкомат. І якщо буде проігнорована дана “вимога”, то представник ТЦК може заочно накласти адміністративний штраф на чоловіка і через суд позбавити права керувати автомобілем.

Також слід зазначити, якщо чоловік не захоче оплатити штраф, то його внесуть до реєстру боржників, і виконавча служба накладе арешт на майно та на банківські рахунки особи.

Нагадуємо, що адміністративний штраф у 17 -25 тисяч гривень на чоловіка буде накладатися кожні три місяці. Адже після кожного продовження воєнного стану і мобілізації президентом, у чоловіка оновлюється вимога встати на військовий облік протягом 60 днів.

Таким чином, в рік чоловік може отримати штраф за ухилення від мобілізації до 100 тисяч гривень.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Оновлення даних в ЦНАП більше недоступне: де можна оновити дані 17 липня

Опубліковано

Оновлення даних в ЦНАП більше недоступне: де можна оновити дані 17 липня

З 17 липня 2024 року оновити дані для всіх військовозобов’язаних чоловіків в ЦНАПі буде більше неможливо. Це пов’язано з тим, що робота ЦНАПів не підпорядковується Міноборони.

Але оновити дані все ще можна в додатку “Резерв+” та безпосередньо в ТЦК та СП.

Нагадаємо, що виконати вимогу щодо обов’язкового оновлення військово-облікових даних потрібно було всім військовозобов’язаним громадянам до 16 липня 2024 року. Це потрібно було зробити і заброньованим особам і навіть тим, хто має відстрочку та деяким жінкам з медичною спеціальністю.

Якщо військовозобов’язаний не оновив дані  – то у разі перевірки документів поліцією та представниками ТЦК, таку особу можуть затримати та доставити її в ТЦК для оновлення даних, а також проходження ВЛК.

Не слід забувати, що новим мобілізаційним законом передбачені штрафи розміром 17000 грн за порушення правил військового обліку. У разі повторного порушення протягом року, штраф становитиме уже 25 500 гривень. Їх можуть накласти протягом 3 місяців від моменту виявлення правопорушення, але не пізніше 1 року з моменту його вчинення.

Також читайте:

Чи всі, хто оновили дані, будуть мобілізовані після 16 липня

ТЦК знову активізує перевірки документів на вулиці

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Вийшло велике оновлення Windows 11: що нового

Опубліковано

Вийшло велике оновлення Windows 11: що нового

Microsoft випустила оновлення KB5040442 для Windows 11 версій 23H2 та 22H2. До його складу за традицією увійшло кілька нових можливостей, також було виправлено помилки та додано деякі підказки та рекомендації, у тому числі і для Microsoft Game Pass.

У Windows 11 повернулася кнопка “Показати робочий стіл”, яка була прихована за умовчанням, коли компанія випустила оновлення з Copilot. Тепер налаштувати цю кнопку можна у розділі “Параметри панелі завдань”.

З’явилася можливість створювати файли 7-Zip та Tape Archive (TAR) за допомогою контекстного меню. Для цього необхідно клацнути правою кнопкою миші по файлу і вибрати вкладку «Стиснути», а далі вибрати потрібний варіант, серед яких gzip і bzip2. Новий майстер стиснення файлів Additional Options допоможе користувачеві вибрати потрібний формат і додати необхідні деталі, налаштовуючи рівні стиснення та типи даних, що зберігаються в архівах.

Крім того, “Провідник файлів” тепер відображає тонку чорну рамку навколо вибраних файлів або папок, що спрощує перегляд, а для зручності копіювання файлів було додано нову клавішу “Копіювати” у вікні загального доступу Windows.

Додали розробники та нову функцію менеджера облікових записів у меню «Пуск», яка дозволяє швидко переглядати переваги облікового запису Microsoft та спрощує керування її налаштуваннями. Програма Copilot тепер закріплена на панелі завдань і поводиться як звичайна програма, дозволяючи змінювати розмір, переміщувати та закріплювати вікно. Ця функція впроваджується поступово та спочатку буде доступна для нових ПК з Windows 11 та нових ПК Copilot+.

Вийшло велике оновлення Windows 11: що нового
Нарешті, компанія виправила кілька помилок, серед яких проблема із сенсорною клавіатурою, помилка роботи інструменту «Ножиці» та функції «Безпечне вилучення пристрою».

Оновлення KB5040442 для Windows 11 інсталюється автоматично. Також його наявність можна перевірити у розділі «Центр оновлення Windows».

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як каратимуть українців, яких ТЦК “спіймає” без військово-облікового документа

Опубліковано

Як каратимуть українців, яких ТЦК "спіймає" без військово-облікового документа

З 18 травня 2024 року в Україні запроваджено нову форму військово-облікового документа, яка тепер є загальною для всіх категорій військовозобов’язаних громадян. Це означає, що всі попередні документи не дійсні і їх потрібно поміняти на новий військово-обліковий документ у письмовій або електронній формі.

Про це розповіла адвокат Олександра Капітула в коментарі “РБК-Україна”.

Раніше для призовників було прописне посвідчення, військовозобов’язані повинні були мати військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, резервісти – військовий квиток. Зараз усі ці документи замінено новою формою військово-облікового документа.

Який зараз самий важливий документ для військовозобов’язаного

Перше на чому загострила увагу адвокат, що витяг із ЦНАПу, або дані, які відображені в застосунку Резерв+, не є військово-обліковим документом, а лише підтверджують факт оновлення даних.

Щоб отримати повноцінний військово – обліковий документ, потрібно пройти ВЛК та отримати статус “придатний” або “непридатний” до військової служби.

Усі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-облікові документи та пред’являти їх на вимогу представників ТЦК, поліції або ДПСУ. У разі відсутності або відмови в наданні документа під час перевірки, чоловіка можуть затримати до 3 годин і доставити в ТЦК для уточнення даних.

Правда в тому, чоловіка, який ігнорують військовий облік буде затримана і доставлено в ТЦК силою. Такі особи зазвичай проходять ВЛК без черг. Фактично їх уже не відпускають, адже бояться, що людина спробує сховатися. Такі кейси я уже зустрічала не один раз – розповіла адвокат

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.