Connect with us

MOBILZONE

Частина чоловіків втратила право на відстрочку за новими правилами: список

Опубліковано

Після вступу в силу нового закону про мобілізацію, деякі категорії чоловіків втратили право на відстрочку за новими правилами.

Після вступу в силу нового закону про мобілізацію, деякі категорії чоловіків втратили право на відстрочку за новими правилами.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів адвокат Руслан Ткаченко.

За словами адвоката, влада активно взялася за студентів, адже цього року у МОН нарахували 134 тисячі чоловіків 30+ років, які подали документи на вступ до магістратури, а ще сотні тисяч вступають на бакалаврат та аспірантуру. Тому тепер отримати відстрочку можуть лише студенти, які навчаються на денній чи дуальній формі, а також отримувачам вищого попереднього рівня освіти. Це означає, що друга чи третя вища освіта та заочна форма навчання не дає права на отримання відстрочки.

Крім того, через зниження призовного віку чоловіки віком 25 і 26 років втратили право на відстрочку.

Багатодітні батьки, які мають заборгованість по аліментах втратять відстрочку. Також втратять право на відстрочку чоловіки, які доглядали батьків дружини з 1 або 2 групою інвалідності. Тепер право на відстрочку мають тільки чоловіки, які доглядають за своїми рідними батьками з інвалідністю.

Також у новому законі зазнали змін правила відсрочки для родичів загиблих воїнів. А саме, прибрали пункт про те, що відстрочку отримає неплідний брат загиблого(один із батьків рідний). Право на відстрочку зберігається тільки при умові, що це рідний брат.

На сьогодні право на відстрочку мають наступні категорії українців:

 • особи з інвалідністю всіх груп, якщо це підтверджено військово-лікарською комісією (обов’язковість повторного проходження ВЛК через 6-12 місяців);
 • особи, які перебували у полоні (доєднатися до війська вони можуть на добровільній основі);
 • батьки трьох і більше дітей віком до 18 років, якщо немає заборгованості зі сплати аліментів;
 • Батьки, усиновителі та опікуни дітини з інвалідністю;
 • батьки неповнолітньої дитини, якщо другий з батьків проходить військову службу;
 • одинокі матері та батьки;
 • наукові та педагогічні працівники з посадовим окладом не нижче 0,75 ставки;
 • Опікун особи, визнаної за рішенням суду недієздатною;
 • особи, які утримують батьків з інвалідністю I або II та не мають працездатної дружини (чоловіка);
 • онуки бабусі чи дідуся з I чи II групою інвалідності, якщо немає інших родичів(відстрочку отримає лише один онук);
 • військовозобов’язані, у яких близькі родичі зникли безвісти, загинули під час військової служби або посмертно нагороджені званням Героя України.

На додаток до цього відстрочка надається деяким силовикам і держслужбовцям. Таким чином, мобілізації не підлягатимуть: судді, народні обранці, голова та інші члени Рахункової палати, дипломатичні працівники, уповноважений Верховної Ради України з прав людини, працівники органів військового управління, військових частин Міноборони, ЗСУ, ДССТ, СБУ, СЗРУ, НГУ, Держприкордонслужби, апарату МВС та експертних служб Міністерство внутрішніх справ.

Також читайте:

Чи подвоять штраф за ухиляння від мобілізації, якщо його вчасно не сплатити.

Що чекає на українців, які не оновлять дані в ТЦК до 16 липня.

Facebook Comments

MOBILZONE

Ухилянтам заборонять перереєстровувати автомобілі

Опубліковано

Ухилянтам заборонять перереєстровувати автомобілі

Головний сервісний центр МВС повідомив, що чоловікам, на яких буде висіти штраф від ТЦК буде заборонено перереєстрація транспортних засобів.

Також зазначається, що команда “Дії” та сервісних центрів МВС вдосконалюють послуги для водіїв. Таки чином, відтепер у додатку “Дія” можна дізнатися причину відмови у перереєстрації авто. Відповідне оновлення в додатку уже доступне.

Тепер “Дія” буде повідомляти чоловікам про причини відмови у перереєстрації автомобіля через державний додаток. Якщо раніше для з’ясування причини потрібно було звертатися в Сервісний центр МВС, то тепер робити додаткові дії не потрібно. А щоб уникнути перекупів, продати через Дію можна тільки одне авто. Всі послуги роблять для кращого комфорту для українців, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На сайті Головного сервісного центру МВС опублікували основні причини відмови в перереєстрації авто:

 • Транспортний засіб знаходиться в розшуку Інтерполу;
 • Транспортний засіб або номерний знак розшукує поліція;
 • Одна зі сторін перебуває в розшуку в поліції;
 • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або паспорт відображається у базі даних поліції як втрачене;
 • Існуючі обтяження в реєстрі Мін’юсту щодо заборони на відчуження;
 • Транспортний засіб є речовим доказом у кримінальному провадженні.
 • Наявність штрафу від ТЦК та СП.

Нагадуємо, якщо не сплатити штраф від ТЦК та СП протягом 15 днів, то його передають на примусове стягнення до виконавчої служби. Після чого сума штрафу подвоюється і уже становитиме не 17 000, а 34 000 гривень, також слід врахувати сплату виконавчого збору та судових витрат, а це ще приблизно 3 000 гривень.

Якщо у боржника немає відповідної суми на банківських рахунках, щоб погасити штраф, то арешт через суд іде спочатку на рухоме майно (автомобіль, мотоцикл, велосипед тощо). У разі накопичення штрафу більше 160 тисяч гривень, арешт уже накладається на квартиру/будинок боржника з подальшою його конфіскацією та реалізацією на державному аукціоні.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіка, який має бронь від мобілізації, суворо покарали: в чому причина

Опубліковано

Чоловіка, який має бронь від мобілізації, суворо покарали: в чому причина

У Донецькій області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. На суді чоловік визнав частково свою вину і не згідний з вироком.

Подробиці

За даними суду, 22 серпня 2023 року чоловік прийшов в ТЦК де відразу отримав направлення на ВЛК. Лікарська комісія визнала придатним чоловіка, після чого йому працівники ТЦК намагалися вручити бойову повістку, але чоловік категорично відмовився її отримувати, тому на нього склали протокол за ухилення від мобілізації.

На суді чоловік провину визнав частково. Він пояснив, що сам прийшов до ТЦК, бо потрібно було заповнити обхідний лист під час працевлаштування на роботу. Йому відразу було вручено направлення на ВЛК. Комісія визнала його повністю придатним, хоча він з цим не згідний, оскільки хворіє на гепатит С. Чоловік зазначив, що він казав працівникам, що на роботі йому дадуть бронь від мобілізації, хоча не момент вручення бойової повістки у нього її не було.

Також чоловік додав, що зараз працює в підземній шахті і має бронь, копію цих документів надав суду. Обвинувачений попросив суд не карати його сувору, враховуючи, що в нього проблеми зі здоров’ям, що він працює в тяжких умовах, а також те, що в нього є бронь від мобілізації.

У суді лікар заявив, що підсудний був визнаний придатним до служби, адже гепатити С згідно із чинною інструкцією МОУ(ст.4-в) не є підставою для відстрочки від мобілізації.

Суд також встановив, що у чоловіка до серпня 2024 року дійсно є бронь від мобілізації, але на момент вручення повістки її не було.

Таким чином, чоловіка було визнано винним за статтею 336 ККУ (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період) і засудили до 3 років позбавлення волі.

Також читайте:

Колишній головнокомандувач Валерій Залужний заявив, що через небезпеку нових війн громадяни повинні “відмовитися від ряду свобод заради виживання”.

У “Резерв+“ з’явилася спеціальна позначка для чоловіків.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як оновити свої дані в ТЦК та не влипнути на штраф: корисна інструкція

Опубліковано

Як оновити свої дані в ТЦК та не влипнути на штраф: корисна інструкція

Через великі черги в ТЦК не всі громадяни встигли оновити дані в 60 денний термін. Але штраф за несвоєчасне оновлення даних можна уникнути, для цього потрібно написати письмову заяву.

Про це розповів військовий юрист Тарас Боровський, пише “Інформатор”.

Цей документ (письмова заява) дасть можливість пояснити працівникам ТЦК або суду, чому військовозобов’язаний не встиг оновити дані вчасно. Тоді штраф можна уникнути.

В письмовій заяві потрібно написати причину, чому ви не змогли вчасно оновити дані. Також бажано взяти певний документ, який підтверджує, що ви звернулися до ТЦК, наприклад, 10 липня, а в чергу ви були записані 26 липня, і вже запізнилися – каже адвокат.

Отже, для того, щоб уникнути штрафів, військовозобов’язаному потрібно:

 • Написати письмову заяву до ТЦК, де потрібно вказати :причину вчасного не оновлення, в яку дату було звернення до ТЦК і на яке число був записаний у чергу. Також слід зазначити, що через велику кількість людей ви фізично не могли оновити дані.
 • До письмової заяви слід додати документальне підтвердження візиту до ТЦК, як-от копія запису або інший документ, що свідчить про спробу оновити дані;

Таким чином, якщо військовозобов’язаному виписали постанову про штраф, то він в суді може легко його оскаржити за допомогою даної заяви.

Також читайте:

У “Резерв+“ з’явилася спеціальна позначка для чоловіків.

Повістки поштою: в ТЦК пояснили важливі деталі.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
У ТЦК починають примусово доставляти водіїв: їх мобілізація стоїть першочергово
MOBILZONE6 днів тому

У ТЦК починають примусово доставляти водіїв: їх мобілізація стоїть першочергово

Після оновлення даних у Резерв+ можуть бути неприємності: за що штрафуватимуть
MOBILZONE5 днів тому

Після оновлення даних у Резерв+ можуть бути неприємності: за що штрафуватимуть

Стало відомо, скільки чоловіків не оновило дані в ТЦК: що їм загрожує
MOBILZONE5 днів тому

Стало відомо, скільки чоловіків не оновило дані в ТЦК: що їм загрожує

В ТЦК будуть знати, якщо військовозобов'язаний не оновив свої дані вчасно
MOBILZONE2 дні тому

В ТЦК будуть знати, якщо військовозобов’язаний не оновив свої дані вчасно

Українців штрафуватимуть за помилки ТЦК: що відомо
MOBILZONE6 днів тому

Українців штрафуватимуть за помилки ТЦК: що відомо

При виїзді за кордон чоловіків їх будуть перевіряти СБУ: що відомо
MOBILZONE3 дні тому

При виїзді за кордон чоловіків буде перевіряти СБУ: що відомо

Автоматична відстрочка від мобілізації в Резерв+: хто зможе отримати
MOBILZONE3 дні тому

Автоматична відстрочка від мобілізації в Резерв+: хто зможе отримати

Працівники ТЦК примушують пройти до військкомату: що в таких випадках робити
MOBILZONE2 дні тому

Працівники ТЦК примушують пройти до військкомату: що в таких випадках робити

Названо 10 найпопулярніших смартфонів
MOBILZONE2 дні тому

Аналітики назвали 10 найпопулярніших смартфонів в Україні

Як стягуватимуть штрафи ТЦК із чоловіків, які не мають доходів і майна
MOBILZONE4 дні тому

Як стягуватимуть штрафи ТЦК із чоловіків, які не мають доходів і майна

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.