Connect with us

MOBILZONE

Бронь від мобілізації: які п’ять категорій втратили право на відстрочку

Опубліковано

Бронь від мобілізації: які п'ять категорій втратили право на відстрочку

Законопроєкт No10449,який набрав чинності з 18 травня, вносить вагомі зміни до правил надання відстрочки від мобілізації. Раніше багато громадян могли розраховувати на бронь за станом здоров’я або ж віком, але тепер список значно скоротився.

Відповідно до нових поправок. відстрочку втратили:

• Багатодітні батьки, які мають заборгованість зі сплати аліментів;
• Студенти, які здобувають другу чи третю вищу освіту, а також ті, хто вирішив здобути ступінь нижче вже наявного;
• Призовники, які мають статус “обмежено придатний” за станом здоров’я. Тому що за новим законом військовозобов’язаний може бути чи придатними, чи непридатними до служби;
• Співробітники підприємств, установ та організацій, які перебувають у віданні Міністерства оборони України.

На додаток, призовний вік зараз знизили з 27 до 25 років, Тобто молоді люди 25-26 років, які спочатку мали право відстрочку тепер підлягають мобілізації.

Водночас підстави для відстрочки в законі все ж таки є. Зокрема, можуть не побоюватися повістки з військкомату:

  • Громадяни мають серйозні проблеми зі здоров’ям із затвердженого переліку;
  • Помічники-стажери, аспіранти, докторанти на період їх навчання. Наукові та науково-педагогічні працівники вузів та НДІ, які мають вчене звання або науковий ступінь. Педагоги ПТУ, технікумів, коледжів та шкіл за умови зайнятості не менше 0,75 ставки за основним місцем роботи;
  • Студенти, які отримують першу та єдину професійно-технічну або вищу освіту на денній/дуальній формі;
  • Чиновники органів державної влади, місцевого самоврядування, а також співробітники підприємств, установ та організацій, визнаних критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, функціонування економіки та життєдіяльності населення у воєнний час.
  • Багатодітні батьки (3+ дітей до 18 років), самотні батьки та матері, опікуни/піклувальники дітей-сиріт та дітей, хворих на тяжкі хвороби за списком (рак, ДЦП та ін.). Подружжя та батьки військовослужбовців, а також ті, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час АТО/ООС.
  • Опікуни недієздатних інвалідів та ті, хто зайнятий постійним доглядом за інвалідами І або ІІ групи;
  • Народні депутати, співробітники органів управління ЗСУ, СБУ, Нацгвардії, прикордонної служби, поліції, ДБР, НАБУ та інших силових структур та спецслужб.

Тому, не зважаючи на посилення мобілізації, у деяких українців залишається можливість отримати відстрочку. Для цього необхідно відповідати одному із вище перерахованих критеріїв та мати відповідні підтверджувальні документи.

Також читайте:

Бронювання можливе за гроші. У ВР зареєстрували новий законопроєкт

Якщо працівники ТЦК вчиняють неправомірні дії, що потрібно робити

 

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Чоловіки масово отримують “електронні листи від ТЦК”: у чому річ

Опубліковано

Чоловіки масово отримують “електронні листи від ТЦК”: у чому річ

Чоловіки почали масово отримувати електронні листи, нібито від ТЦК, однак це виявилося фішинговою атакою, спрямованою на крадіжку персональних і банківських даних. Про це заявив колишній заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора, повідомляє “Труха Україна”.

Чоловіки масово отримують “електронні листи від ТЦК”: у чому річ

Згідно з повідомленнями, під загрозою опинилися користувачі електронної пошти та популярних месенджерів. Офіційного розсилання запрошень до ТЦК не існує, а відкриття таких листів може бути небезпечним.

“Рекомендую користувачам, які отримали такі повідомлення, перевіряти їх на наявність шкідливих посилань через сервіси на кшталт VirusTotal”, – порадив Віктор Жора.

Також читайте:

Лист з повісткою: в “Укрпошті” розповіли деталі отримання.

Як дізнатися, що ТЦК наклали штраф до того поки він не подвоївся.

Безкоштовна програма для перевірки штрафів від ТЦК.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У “Резерв+” додадуть нову функцію: що нового

Опубліковано

У "Резерв+" додадуть нову функцію: що нового

З листопада в застосунку “Резерв+” планується додати можливість отримання відстрочки від мобілізації для студентів денної форми навчання, багатодітних батьків і осіб з інвалідністю. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко під час конференції IT Arena 2024.

“Ми прагнемо, щоб люди, які мають право на відстрочку, могли швидко й без паперової тяганини заявити про це через застосунок. Для цього необхідно не лише внести зміни до нормативної бази, але й забезпечити технологічну готовність реєстрів”, – зазначила Черногоренко.

За її словами, три форми відстрочок будуть доступні вже з листопада: для студентів денної форми навчання, багатодітних батьків та осіб з інвалідністю. Це нововведення суттєво полегшить життя, особливо студентам, які навчаються за кордоном. Також буде можливість продовжувати відстрочку через застосунок, що допоможе уникнути зайвої бюрократії.

Крім того, з жовтня 2024 року в “Резерв+” з’явиться новий сервіс з пошуку вакансій у військових частинах. Після оновлення користувачі зможуть швидше знайти відповідні позиції для майбутньої служби. Для початку пошуку потрібно буде заповнити коротку анкету, а система на основі вказаних навичок підбере найкращі варіанти.

Кожна вакансія міститиме детальний опис, включно з інформацією про бригади, командирів та досягнення. Унікальність сервісу полягає у зручному процесі вибору вакансій за допомогою простого інтерфейсу: можна буде зберігати цікаві пропозиції або відхиляти невідповідні, просто натиснувши “плюс” чи “мінус”.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У “Дії” запустили функцію uResidency

Опубліковано

У "Дії" запустили функцію uResidency

У державному додатку “Дія” було запущено функцію uResidency. Це програма електронного резидентства, яка дозволяє громадянам інших країн реєструватися на ФОП в Україні та за її межами.

Про це повідомив Міністр цифрової трансформації Михайла Федорова.

«Ми створили найкращі умови для українських підприємців – реєстрація ФОП відбувається найшвидше у світі, податки можна сплатити в кілька кліків, додаткові бізнес-сервіси доступні онлайн. Зараз готові масштабувати цей досвід і для іноземців, оскільки стати електронним резидентом в Україні простіше і вигідніше, ніж вести бізнес будь-де у світі, податкова ставка становить лише 5%», – написав Федоров.

Як скористатись послугою?

Щоб стати е-резидентом, потрібно заповнити заявку в застосунку чи на порталі uResidency – це займає 5–10 хвилин. Після цього проводиться перевірка, і резидент отримає КЕП у консульстві, без необхідності відвідувати Україну. Далі відкриває ФОП онлайн – та усі подальші взаємодії відбуватимуться автоматично.

Федоров зазначив, що звітність буде повністю автоматизована. Банк сам розрахує податки, подасть декларації та впорається з усією тяганиною – все відбувається автоматично без втручання людини.

За його словами, не потрібно тратитися на бухгалтерів і юристів, адже їхню роботу буде виконувати система, а резиденти будуть займатися власними справами.

Електронне резидентство – це важливий і революційний проект для економіки, це постійні додаткові надходження в бюджет. В Естонії, наприклад, електронне резидентство діє вже 10 років і щороку приносить мільйони доларів податкових надходжень , – сказав міністр.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.