Connect with us

MOBILZONE

Бронь від мобілізації: які п’ять категорій втратили право на відстрочку

Опубліковано

Бронь від мобілізації: які п'ять категорій втратили право на відстрочку

Законопроєкт No10449,який набрав чинності з 18 травня, вносить вагомі зміни до правил надання відстрочки від мобілізації. Раніше багато громадян могли розраховувати на бронь за станом здоров’я або ж віком, але тепер список значно скоротився.

Відповідно до нових поправок. відстрочку втратили:

• Багатодітні батьки, які мають заборгованість зі сплати аліментів;
• Студенти, які здобувають другу чи третю вищу освіту, а також ті, хто вирішив здобути ступінь нижче вже наявного;
• Призовники, які мають статус “обмежено придатний” за станом здоров’я. Тому що за новим законом військовозобов’язаний може бути чи придатними, чи непридатними до служби;
• Співробітники підприємств, установ та організацій, які перебувають у віданні Міністерства оборони України.

На додаток, призовний вік зараз знизили з 27 до 25 років, Тобто молоді люди 25-26 років, які спочатку мали право відстрочку тепер підлягають мобілізації.

Водночас підстави для відстрочки в законі все ж таки є. Зокрема, можуть не побоюватися повістки з військкомату:

  • Громадяни мають серйозні проблеми зі здоров’ям із затвердженого переліку;
  • Помічники-стажери, аспіранти, докторанти на період їх навчання. Наукові та науково-педагогічні працівники вузів та НДІ, які мають вчене звання або науковий ступінь. Педагоги ПТУ, технікумів, коледжів та шкіл за умови зайнятості не менше 0,75 ставки за основним місцем роботи;
  • Студенти, які отримують першу та єдину професійно-технічну або вищу освіту на денній/дуальній формі;
  • Чиновники органів державної влади, місцевого самоврядування, а також співробітники підприємств, установ та організацій, визнаних критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, функціонування економіки та життєдіяльності населення у воєнний час.
  • Багатодітні батьки (3+ дітей до 18 років), самотні батьки та матері, опікуни/піклувальники дітей-сиріт та дітей, хворих на тяжкі хвороби за списком (рак, ДЦП та ін.). Подружжя та батьки військовослужбовців, а також ті, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час АТО/ООС.
  • Опікуни недієздатних інвалідів та ті, хто зайнятий постійним доглядом за інвалідами І або ІІ групи;
  • Народні депутати, співробітники органів управління ЗСУ, СБУ, Нацгвардії, прикордонної служби, поліції, ДБР, НАБУ та інших силових структур та спецслужб.

Тому, не зважаючи на посилення мобілізації, у деяких українців залишається можливість отримати відстрочку. Для цього необхідно відповідати одному із вище перерахованих критеріїв та мати відповідні підтверджувальні документи.

Також читайте:

Бронювання можливе за гроші. У ВР зареєстрували новий законопроєкт

Якщо працівники ТЦК вчиняють неправомірні дії, що потрібно робити

 

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

В Україні запровадили нові правила продажу і купівлі автомобілів: що потрібно знати

Опубліковано

В Україні запровадили нові правила продажу і купівлі автомобілів: що потрібно знати

В Кабінеті міністрів України 1 жовтня 2024 року було ухвалено важливу постанову щодо удосконалення процедури комісійної торгівлі транспортними засобами.

Отже, тепер згідно постанови торгові організації зобов’язуються вказувати реальну вартість автомобіля під час укладання договору купівлі-продажу.

Про дану постанову розповіли на сайті МВС.

Начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик зазначив, що ці зміни спрямовані на боротьбу з практикою заниження вартості транспортних засобів. Раніше це призводило до значних втрат у доходах державного бюджету. Тепер при продажі легкового автомобіля, якщо це другий та наступний продаж у календарному році, необхідно подавати оцінку вартості транспортного засобу або витяг із сайту Мінекономіки про середньоринкову ціну. Для вантажівок потрібна лише оцінка вартості.

Потреба у вдосконалені чинних правил виникла через значне недоотримання коштів до бюджету. Недобросовісні продавці, особливо автодилери (автомайданчики), зазначали значно меншу ціну вартості автомобіля, таким чином держава недотримувала мільярди гривень кожного року, але тепер це змінилося, – розповів Начальник Головного сервісного центру МВС України.

Нові правила також уточнюють податкові зобов’язання:

  1. Перший проданий протягом року автомобіль не оподатковується.
  2. Продаж другого автомобіля оподатковується 5%.
  3. Третя і наступні продажі – 18%.
  4. Для вантажних автомобілів ставка податку становить 5% при першому продажу та 18% при другому та наступних продажах.

Рудик підкреслив, що цей крок значно збільшить надходження до державного бюджету. Для контролю за дотриманням нових правил відбувається доопрацювання реєстру, а також налагоджується співпраця з Фондом державного майна та Державною податковою службою України.

Важливо зазначити, що у разі зазначення заниженої вартості автомобіля у договорі купівлі-продажу працівники сервісного центру МВС відмовлятимуть у наданні послуги. Матеріали будуть направлені до правоохоронних органів, податкової служби та Фонду держмайна для подальшого розслідування.

Для забезпечення прозорості процесу детальна інформація про оцінку вартості транспортних засобів та порядок її проведення буде оприлюднена на сайті Головного сервісного центру МВС

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь

Опубліковано

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь. З 2 жовтня 2024 року підприємства більше не можуть бронювати військовозобов’язаних, які не уточнили свої дані в ТЦК, порушили правила військового обліку та перебувають у розшуку.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловікам дали лише 7 днів: посилення мобілізації

Опубліковано

Чоловікам дали лише 7 днів: посилення мобілізації

З 1 жовтня Кабінетом міністрів було внесено зміни до Порядку проведення призову на військову службу під час мобілізації на особливий період. Постановою № 1134, було скорочено термін явки до ТЦК по повістці.

Якщо раніше діяла норма, за якою день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначався не раніше 14 дня від дня надсилання повістки.

То тепер уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області”, протягом семи діб, а з інших населених пунктів – протягом десяти діб.

Нагадуємо, що раніше секретар РНБО Костенко Роман розповів, що мобілізацію за останні місяці уповільнилася, а армії до кінця року потрібно мобілізувати ще 200 тисяч осіб. Якщо такі темпи мобілізації продовжаться, то до кінця року вдасться мобілізувати тільки половину, тому Кабміном було прийнято рішення пришвидшити прибуття до ТЦК за повісткою.

Також Костенко розповів, що мобілізація повинна починатися з 20 років, адже середній вік армії 44 роки, а люди в такому віці не є ефективними на полі бою, як молоді здорові хлопці.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.