Connect with us

MOBILZONE

Viber допомагає краще захищати особистий простір: користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів

Опубліковано

Viber допомагає краще захищати особистий простір: користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів

Функція “Ідентифікація абонентів” у Viber оновилася: тепер вона допомагатиме ще краще захищати особистий простір. Користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів під час вхідних дзвінків та вирішувати, чи хочуть вони відповідати на дзвінок. 

Viber оголошує про розширення функції “Ідентифікація абонентів” в Україні. На додачу до ідентифікації дзвінка як потенційно безпечного чи небезпечного через спам або шахрайство, застосунок зможе підказувати, кому саме належить невідомий номер, з якого телефонують.

Функція працює під час вхідних дзвінків через Rakuten Viber та мобільну мережу. Наразі оновлена функція доступна для 10% користувачів, до кінця місяця нею зможуть скористатися всі українці з Rakuten Viber на Android. 

Коли востаннє ви бачили дзвінок з незнайомого номера та проігнорували його, оскільки абонент не був у вашому списку контактів? Деякі дзвінки витрачають час і несуть ризики: як-от дзвінки від шахраїв, спамерів і нав’язливих продавців. Бувають дзвінки від незнайомих абонентів, які не хочеться пропустити – наприклад, дзвінок від кур’єра або магазину щодо замовлення. Завдяки функції ідентифікації абонентів у Rakuten Viber, можна дізнатися, хто саме вам телефонує. Ім’я користувача в підказці базується на найчастішому варіанті, як його записали інші користувачі застосунку. Після завершення виклику користувачеві будуть запропоновані інші дії: набрати номер ще раз, повідомити про спам, розпочати чат і зберегти контакт.

Згідно з опитуванням Rakuten Viber від 2024 року, в якому взяли участь 70 тисяч людей, 56% не беруть слухавку з невідомих номерів. “Ідентифікація вхідних дзвінків від незнайомих абонентів дозволяє нам надати людям додатковий контроль”, — говорить Офір Еял, генеральний директор Rakuten Viber. “Це ще один крок, який ми робимо, щоби допомогти людям захищати свій особистий простір та економити час”.

Користувачі Rakuten Viber з версії 22.7.0 можуть увімкнути ідентифікацію абонента в розділі “Виклики й повідомлення” меню налаштувань програми (Додатково->Параметри->Виклики й повідомлення). Користувачі мають контроль над усіма налаштуваннями функції: можна увімкнути й вимкнути функцію на своєму смартфоні та за потреби вимкнути ідентифікацію себе в інших користувачів. 

Ідентифікація абонентів наразі доступна для користувачів Android у 97 країнах, цей список постійно розширюється. 

Захист від спаму з функцією “Ідентифікація абонентів” є наступним кроком Rakuten Viber у розвитку функцій безпеки. Нагадуємо про інші функції для безпеки та приватності, які вже є у Viber: 

  • Наскрізне шифрування.

Всі особисті та групові чати та дзвінки у Rakuten Viber захищені наскрізним шифруванням за замовчуванням. Це означає, що жодні треті особи, включно з командою месенджера, не мають доступу до інформації, якою обмінюються користувачі. Переписка та ключі дешифрування є тільки на пристроях співрозмовників. Таким чином, дзвінки та повідомлення можуть бути прочитані або прослухані лише учасниками діалогу — їх неможливо перехопити чи прослухати.

  • Двоетапна авторизація. 

Користувачі Rakuten Viber можуть додатково захистити свій обліковий запис за допомогою двоетапної перевірки. Для цього необхідно встановити PIN-код та привʼязати електронну пошту. Цей PIN-код запитуватиметься при активації облікового запису на будь-якому новому пристрої чи при внесенні змін до запису. Крім того, двоетапна перевірка захистить від шахраїв і зловмисників у випадку викрадення телефону. 

  • Захист важливих чатів PIN-кодом.

Ви також можете захистити важливі листування PIN-кодом на випадок, якщо ваш телефон може потрапити до чужих рук. Так, щоб відкрити будь-який чат, потрібно буде спершу ввести пароль. Відповідно, жодна третя особа, навіть після розблокування смартфона та отримання доступу до акаунту, не зможе прочитати ваші переписки.

  • Зникомі повідомлення

Зникомі повідомлення видаляються автоматично в заздалегідь визначений час. Такі повідомлення неможливо скопіювати чи переслати. Крім того, скріншот зникомого повідомлення також неможливо зробити на Android (а на iOS відправник отримає сповіщення при спробі зробити знімок екрана). 

Facebook Comments

MOBILZONE

Xiaomi представила дрон Fimi Mini 3 з можливістю запису 4К відео

Опубліковано

Xiaomi представила дрон Fimi Mini 3 з можливістю запису 4К відео

Компанія Xiaomi анонсує легкий і компактний дрон Fimi Mini 3 в оновленому варіанті, який дозволяє записувати відео в роздільній здатності 4К і може знаходитися в повітрі трохи більше півгодини.

Fimi Mini 3 наділили камерою на базі ½-дюймового CMOS-сенсора Sony з роздільною здатністю 48 Мп, який дозволяє знімати відеоролики, включаючи уповільнені, як з роздільною здатністю 4K при 60 кадрах в секунду, так і з роздільною здатністю 8K (програмне збільшення роздільної здатності).

Також камера нового дрона пропонує 12-кратний цифровий зум для більшої чіткості відео, а для передачі контенту використовується технологія передачі цифрового зображення високої чіткості SoLink, яка дозволяє передавати дані в реальному часі на відстань до 9 кілометрів.

Fimi Mini 3 підтримує дводіапазонне перемикання між частотами 2,4G та 5,3G у радіусі 9 км та має затримку всього 120 мс, а також отримав просунутий нічний режим зі штучним інтелектом.

Пристрій важить 250 грамів і не вимагає дозволу на політ у більшості регіонів, а вбудований акумулятор можна швидко зарядити 27-ватною зарядкою. Причому Fimi Mini 3 пропонується і у версії із двома батареями.

Дрон наділили чималою кількістю засобів захисту, включаючи автоматичне повернення додому, GPS-моніторинг у реальному часі, автоматичне зависання в безпольотній зоні, попередження про сильний вітер та підказку про повернення через низький заряд батареї.

На старті продажів у Китаї дрон Fimi Mini 3 оцінили у 1999 юанів (~ $275) за модифікацію з одним акумулятором та 2299 юанів (~ $315) за версію, оснащену двома батареями.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Всі студенти повинні проходити загальновійськову підготовку: вишкіл або відрахування

Опубліковано

Всі студенти повинні проходити загальновійськову підготовку: вишкіл або відрахування

Тепер чоловіки, які під час навчання будуть відмовлятися від проходження базової загальновійськової підготовки будуть відраховуватися з університету.

Це свідчить постанова Кабміні №734 від 21 червня.

За новим законом про мобілізацію всі чоловіки повинні здобувати базову військову спеціальність до 25 років. Тому уже скоро проведення базової підготовки появиться у закладах освіти. Планують створити відповідні структурні підрозділи, а організація та забезпечення теоретичної базової підготовки покладається на Міністерство освіти і науки та інші державні органи місцевого самоврядування.

Таким чином базова підготовка інтегрується в навчальні програми вищих навчальних закладів на другому році навчання. Організація та проведення базової практичної підготовки покладається на Генеральний штаб Збройних Сил та МВС.

Зазначається, що практичну базову підготовку будуть проводити після оволодіння теоретичною підготовкою в поточному навчальному році. А саме, практична підготовка строком до одного місяця буде протягом травня – жовтня під час канікулярної відпустки.

Проходження практичної базової підготовки для здобувачів освіти чоловічої статі є обов’язковою умовою оволодіння відповідною освітньою програмою (зокрема бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування). Відмова студента-чоловіка, якого було визнано придатним до військової служби, від проходження практичної базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти, – йдеться в документі.

Слід зазначити, що у Верховній Раді запевнили, що не будуть призивати студентів до армії,  якщо вони здобули військову спеціальність через військовий вишкіл.

Також читайте:

В України списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК.

Закон про мобілізацію може зазнати деяких змін в питанні захисту критично важливих працівників.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Стосується всіх, хто має бойлер: готуйтеся демонтувати або заплатіть

Опубліковано

Стосується всіх, хто має бойлер: готуйтеся демонтувати або заплатіть

В умовах дефіциту електроенергії в Україні дедалі більше уваги приділяється питанням енергоефективності. Одним із напрямків, який може дати значний ефект, є відмова від використання бойлерів у тих будинках, де є централізоване гаряче водопостачання.

Докладніше про те, як багато електроенергії споживають бойлери, повідомляє Українська правда, посилаючись на слова голови Асоціації енергоаудиторів Вадима Литвина.

За словами експерта, у Києві наразі налічується близько 190 тисяч бойлерів, які разом споживають до 300 МВт електроенергії. Це можна порівняти з третьою генерацією атомного енергоблока.

«Я вважав сумарну потужність бойлерів Києва, вийшло близько 300 МВт – це третина атомного енергоблоку. Можна гігават побудувати, а можна ці 300 МВт у Києві заощадити, якщо не використовувати електроенергію для підігріву води в бойлерах», — зазначив Литвин.

Він пояснив, що зараз у Києві 953 184 квартири оснащені централізованим гарячим водопостачанням. За його оцінками, близько 20% із них (приблизно 190 тисяч) мають бойлери. У середньому йдеться про бойлери на 80 літрів із нагрівальним елементом на 2 кВт. Таким чином, потужність, яку споживає бойлери Києва, досягає 380 МВт. Це понад третину потужності атомного енергоблоку та понад половину потужності Київських ТЕЦ.

За словами експерта, у Києві наразі налічується близько 190 тисяч бойлерів, які разом споживають до 300 МВт електроенергії.

Крім зниження навантаження на енергосистему, відмова від бойлерів може дати економічну вигоду. Як зазначив Литвин, вартість кубометра гарячої води із бойлера після підвищення тарифу становить понад 250 гривень.

Водночас вартість централізованого гарячого водопостачання, яке субсидується державою, становить близько 100 гривень за кубометр. Таким чином, різниця у ціні становить 2,5 рази. Тому відмовитися від використання бойлера економічно вигідно, адже централізована гаряча вода в 2,5 рази коштує дешевше для бюджету середньостатистичної української родини.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Xiaomi представила дрон Fimi Mini 3 з можливістю запису 4К відео
MOBILZONE7 години тому

Xiaomi представила дрон Fimi Mini 3 з можливістю запису 4К відео

Всі студенти повинні проходити загальновійськову підготовку: вишкіл або відрахування
MOBILZONE8 години тому

Всі студенти повинні проходити загальновійськову підготовку: вишкіл або відрахування

Стосується всіх, хто має бойлер: готуйтеся демонтувати або заплатіть
MOBILZONE9 години тому

Стосується всіх, хто має бойлер: готуйтеся демонтувати або заплатіть

В України списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК: домовленість
MOBILZONE10 години тому

В України списки відрахованих студентів одразу передаватимуть до ТЦК: домовленість

OPPO готує до анонсу смартфон, дуже схожий на iPhone 12
MOBILZONE11 години тому

OPPO готує до анонсу смартфон, дуже схожий на iPhone 12

Після вступу в силу нового закону про мобілізацію, деякі категорії чоловіків втратили право на відстрочку за новими правилами.
MOBILZONE13 години тому

Частина чоловіків втратила право на відстрочку за новими правилами: список

Закон про мобілізацію: бонуси для людей, які добровільно приходять до ТЦК
MOBILZONE15 години тому

Закон про мобілізацію: бонуси для людей, які добровільно приходять до ТЦК

У "Дії" запускають нові автоматичні послуги
MOBILZONE16 години тому

У “Дії” запускають нові автоматичні послуги

Влада хоче мобілізувати чоловіків, які здобувають вищу освіту: відстрочку отримає мала частина
MOBILZONE18 години тому

Влада хоче мобілізувати чоловіків, які здобувають вищу освіту: відстрочку отримає мала частина

Xiaomi випустила холодильник на 439 л у «скляному» корпусі
MOBILZONE1 день тому

Xiaomi випустила холодильник на 439 л у «скляному» корпусі

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.