Connect with us

MOBILZONE

Viber допомагає краще захищати особистий простір: користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів

Опубліковано

Viber допомагає краще захищати особистий простір: користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів

Функція “Ідентифікація абонентів” у Viber оновилася: тепер вона допомагатиме ще краще захищати особистий простір. Користувачі Viber на Android зможуть дізнаватися імена незнайомих абонентів під час вхідних дзвінків та вирішувати, чи хочуть вони відповідати на дзвінок. 

Viber оголошує про розширення функції “Ідентифікація абонентів” в Україні. На додачу до ідентифікації дзвінка як потенційно безпечного чи небезпечного через спам або шахрайство, застосунок зможе підказувати, кому саме належить невідомий номер, з якого телефонують.

Функція працює під час вхідних дзвінків через Rakuten Viber та мобільну мережу. Наразі оновлена функція доступна для 10% користувачів, до кінця місяця нею зможуть скористатися всі українці з Rakuten Viber на Android. 

Коли востаннє ви бачили дзвінок з незнайомого номера та проігнорували його, оскільки абонент не був у вашому списку контактів? Деякі дзвінки витрачають час і несуть ризики: як-от дзвінки від шахраїв, спамерів і нав’язливих продавців. Бувають дзвінки від незнайомих абонентів, які не хочеться пропустити – наприклад, дзвінок від кур’єра або магазину щодо замовлення. Завдяки функції ідентифікації абонентів у Rakuten Viber, можна дізнатися, хто саме вам телефонує. Ім’я користувача в підказці базується на найчастішому варіанті, як його записали інші користувачі застосунку. Після завершення виклику користувачеві будуть запропоновані інші дії: набрати номер ще раз, повідомити про спам, розпочати чат і зберегти контакт.

Згідно з опитуванням Rakuten Viber від 2024 року, в якому взяли участь 70 тисяч людей, 56% не беруть слухавку з невідомих номерів. “Ідентифікація вхідних дзвінків від незнайомих абонентів дозволяє нам надати людям додатковий контроль”, — говорить Офір Еял, генеральний директор Rakuten Viber. “Це ще один крок, який ми робимо, щоби допомогти людям захищати свій особистий простір та економити час”.

Користувачі Rakuten Viber з версії 22.7.0 можуть увімкнути ідентифікацію абонента в розділі “Виклики й повідомлення” меню налаштувань програми (Додатково->Параметри->Виклики й повідомлення). Користувачі мають контроль над усіма налаштуваннями функції: можна увімкнути й вимкнути функцію на своєму смартфоні та за потреби вимкнути ідентифікацію себе в інших користувачів. 

Ідентифікація абонентів наразі доступна для користувачів Android у 97 країнах, цей список постійно розширюється. 

Захист від спаму з функцією “Ідентифікація абонентів” є наступним кроком Rakuten Viber у розвитку функцій безпеки. Нагадуємо про інші функції для безпеки та приватності, які вже є у Viber: 

  • Наскрізне шифрування.

Всі особисті та групові чати та дзвінки у Rakuten Viber захищені наскрізним шифруванням за замовчуванням. Це означає, що жодні треті особи, включно з командою месенджера, не мають доступу до інформації, якою обмінюються користувачі. Переписка та ключі дешифрування є тільки на пристроях співрозмовників. Таким чином, дзвінки та повідомлення можуть бути прочитані або прослухані лише учасниками діалогу — їх неможливо перехопити чи прослухати.

  • Двоетапна авторизація. 

Користувачі Rakuten Viber можуть додатково захистити свій обліковий запис за допомогою двоетапної перевірки. Для цього необхідно встановити PIN-код та привʼязати електронну пошту. Цей PIN-код запитуватиметься при активації облікового запису на будь-якому новому пристрої чи при внесенні змін до запису. Крім того, двоетапна перевірка захистить від шахраїв і зловмисників у випадку викрадення телефону. 

  • Захист важливих чатів PIN-кодом.

Ви також можете захистити важливі листування PIN-кодом на випадок, якщо ваш телефон може потрапити до чужих рук. Так, щоб відкрити будь-який чат, потрібно буде спершу ввести пароль. Відповідно, жодна третя особа, навіть після розблокування смартфона та отримання доступу до акаунту, не зможе прочитати ваші переписки.

  • Зникомі повідомлення

Зникомі повідомлення видаляються автоматично в заздалегідь визначений час. Такі повідомлення неможливо скопіювати чи переслати. Крім того, скріншот зникомого повідомлення також неможливо зробити на Android (а на iOS відправник отримає сповіщення при спробі зробити знімок екрана). 

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

У ТЦК дали офіційну відповідь, чи будуть вони штрафувати людей за неоновлення даних після 17 липня

Опубліковано

У ТЦК дали офіційну відповідь, чи будуть вони штрафувати людей за неоновлення даних після 17 липня

У 2024 році в Україні вступило в дію нове мобілізаційне законодавство, яке зобов’язало всіх військовозобов’язаних чоловіків оновити свої військово-облікові дані у територіальних центрах комплектування (ТЦК та СП) у період з 18 травня до 16 липня 2024 року. За даними Міноборони, з 11 мільйонів військовозобов’язаних чоловіків, близько 5 мільйонів не виконали цієї вимоги.

За порушення передбачено адміністративне покарання, а саме – штраф від 17 до 25 тисяч гривень відповідно до статті 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП). Проте стаття 38 цього ж кодексу уточнює, що адміністративне стягнення під час воєнного стану може бути накладено не пізніше ніж через рік з моменту вчинення правопорушення.

Таким чином, після 17 липня 2025 року накладати штраф за неоновлення даних вже буде неможливо, адже термін відповідальності уже сплив.

Цю інформацію підтвердив речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін у коментарі до видання «Telegraf». Він зазначив, що такі справи дійсно анулюються, якщо протокол не був складений протягом року. Але при цьому він наголосив, що  уникнути відповідальності повністю все одно не вийде, якщо будуть виявлені інші порушення.

«Я не можу представити ситуацію, що людина протягом усього свого життя виконувала правила військового обліку, а саме вимогу оновити військово-облікові дані проігнорувала. Якщо чоловік не виконав цю конкретну вимогу, то певно у нього є й інші порушення», – наголосив Істомін.

Також він зазначив, що штрафи винесені до 16 липня 2024 року, залишаються чинними.

Попри закінчення терміну адміністративної відповідальності за несвоєчасне оновлення даних, Істомін зазначив, що військовозобов’язані зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ і пред’являти його за вимогою представників ТЦК або поліції.

«Штрафи ніколи не були метою ТЦК. Для нас головне, щоб дані в базах були актуальними. Але в умовах війни найголовніше – це своєчасне поповнення лав Збройних Сил України», – підсумував речник.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила розумний дзвінок Smart Doorbell 4 з розпізнаванням облич

Опубліковано

Xiaomi випустила розумний дзвінок Smart Doorbell 4 з розпізнаванням облич

Майже через чотири роки з моменту виходу Smart Doorbell 3 компанія Xiaomi анонсувала четверте покоління розумних дверних дзвінків: Smart Doorbell 4 і Smart Doorbell 4 Pro. Моделі отримали оновлені камери, покращену автономність та розширені можливості розпізнавання людей та об’єктів.

Старша модель Smart Doorbell 4 Pro оснащена подвійною камерою з роздільною здатністю 5 і 2 Мп та широким кутом огляду – понад 150° у кожної лінзи. Вбудований акумулятор на 9800 мАг забезпечує до шести місяців без підзарядки. Пристрій підтримує нічне бачення на відстані до 5 метрів, вміє розпізнавати людей, кур’єрів, посилки та навіть свійських тварин, а також пропонує безкоштовне розпізнавання хмар. Серед інших особливостей — двосторонній голосовий зв’язок, маскування голосу, вбудована пам’ять на 32 ГБ та три дні безкоштовного зберігання хмарного запису.

Базова версія Smart Doorbell 4 отримала спрощену конфігурацію: камери на 3 і 1 Мп з кутами огляду 160 і 108 відповідно, акумулятор на 5100 мАч (до чотирьох місяців автономності), один ІЧ-датчик руху, а також базові функції розпізнавання людей і активності. Також передбачено нічну зйомку, двосторонній зв’язок та базову інтеграцію з додатком Mi Home.

Ціна Xiaomi Smart Doorbell 4 у Китаї становить 299 юанів (приблизно $42), а версія 4 Pro – 499 юанів (близько $69). Продаж стартує 21 липня. Про глобальну доступність поки що не повідомляється.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Новий інструмент в ChatGPT може керувати комп’ютером та виконувати доручення

Опубліковано

Новий інструмент в ChatGPT може керувати комп'ютером та виконувати доручення

Компанія OpenAI представила новий інструмент ChatGPT Agent на базі фірмової нейромережі. Він є персональним цифровим секретарем, який здатний виконувати завдання від імені користувача, покладаючись на власний «віртуальний комп’ютер».

Керівники проекту Яш Кумар та Айза Фулфорд розповіли, що в основі ChatGPT Agent лежить нова ШІ-модель, розроблена компанією спеціально для цього інструменту. З її допомогою агент може виконувати різні повсякденні завдання. Наприклад, він здатний переглядати календар користувача для інформування про майбутні зустрічі, планувати покупки та створювати слайди на основі конкурентного аналізу.

Перед виконанням «незворотних» дій на кшталт надсилання електронного листа або оформлення бронювання ChatGPT Agent спочатку запросить дозвіл у користувача. Крім того, при розробці нейромережі використовувалися різні заходи безпеки для запобігання потенційно шкідливим або небезпечним діям.

На даний момент ШІ-агент має обмеження на виконання фінансових операцій, а при роботі з сайтами, що вимагають підвищеної безпеки, активується режим спостереження (Watch Mode). При його активації користувач не може залишити вкладку, в якій працює ШІ, інакше той зупинить свою роботу.

OpenAI вже розпочала розгортання нового інструменту в рамках тарифів Pro, Plus та Team. До кінця цього літа компанія також пообіцяла відкрити доступ для передплатників ChatGPT Enterprise та Education.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
У ТЦК дали офіційну відповідь, чи будуть вони штрафувати людей за неоновлення даних після 17 липня
MOBILZONE4 години тому

У ТЦК дали офіційну відповідь, чи будуть вони штрафувати людей за неоновлення даних після 17 липня

Xiaomi випустила розумний дзвінок Smart Doorbell 4 з розпізнаванням облич
MOBILZONE5 години тому

Xiaomi випустила розумний дзвінок Smart Doorbell 4 з розпізнаванням облич

Новий інструмент в ChatGPT може керувати комп'ютером та виконувати доручення
MOBILZONE5 години тому

Новий інструмент в ChatGPT може керувати комп’ютером та виконувати доручення

За останні дні тисячі чоловіків в Україні, які користуються додатком «Резерв+», отримали повідомлення про нібито адміністративне правопорушення. У повідомленнях йдеться про штраф за несвоєчасне оновлення даних.
MOBILZONE9 години тому

Тисячі чоловіків в «Резерв+» побачили повідомлення про штраф: чи потрібно його оплачувати

Київстар заявив про рекордне зниження цін на тарифи: знижка до 150 грн щомісяця
MOBILZONE10 години тому

Київстар заявив про рекордне зниження цін на тарифи: знижка до 150 грн щомісяця

lifecell пояснив українцям, як врятувати eSIM та номер за 3 кроки
MOBILZONE11 години тому

lifecell пояснив українцям, як врятувати eSIM та номер за 3 кроки

ПриватБанк змінив частину сервісів в "Приват24": що нового
MOBILZONE12 години тому

ПриватБанк змінив частину сервісів в “Приват24”: що нового

"Резерв+" розширить перелік відстрочок: хто ще зможе отримати відстрочку без відвідування ТЦК
MOBILZONE14 години тому

“Резерв+” розширить перелік відстрочок: хто ще зможе отримати відстрочку без відвідування ТЦК

У Дії з’явиться можливість надсилати голосові запити: деталі
MOBILZONE1 день тому

У Дії з’явиться можливість надсилати голосові запити: деталі

Зеленський висловився жорстко про демобілізацію та запропонував депутатам іти на фронт: подробиці
MOBILZONE1 день тому

Зеленський висловився жорстко про демобілізацію та запропонував депутатам іти на фронт: подробиці

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.