Connect with us

MOBILZONE

Президент підписав закон про мобілізацію: коли і до чого готуватися українцям

Опубліковано

Президент підписав закон про мобілізацію: коли і до чого готуватися українцям

Президент України підписав новий мобілізаційний закон, який набуде чинності з 18 травня 2024 року. Які зобов’язання накладає закон на військовозобов’язаних чоловіків та його основні пункти читайте в нашому матеріалі.

Частина змін із нового мобілізаційного закону:

 • мобілізації підлягають чоловіки від 25 років;
 • військовозобов’язані повинні протягом 60 днів уточнити свої облікові дані;
 • повістки видаватимуть лише в паперовому вигляді;
 • чоловіки від 18 до 60 років мають постійно носити з собою військово-обліковий документ (і пред’являти його на вимогу представника ТЦК чи поліціянта);
 • обов’язкової мобілізації жінок не буде;
 • створення та функціонування е-кабінету для призовників, військовозобов’язаних і резервістів (реєстрація добровільна);
 • замість строкової служби з 1 вересня 2025 року запроваджується базова військова підготовка для чоловіків віком від 18 до 25 років. Вона триватиме 5 місяців у мирний час та 3 у воєнний;
 • обмежено придатні повинні протягом 12 місяців знову пройти ВЛК та отримати статус “придатний” або “непридатний” до військової служби.
 • чоловіки віком від 25 до 55 років, які отримали ІІ або ІІІ групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, повинні повторно пройти медичний огляд, щоб підтвердити свій статус.

Нові обмеження для чоловіків, які прописані у новому мобілізаційному законі:

 • Обмеження в праві керування автомобілем;
 • Отримання консульських послуг для чоловіків за кордоном.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець позитивно оцінив прийнятий закон про мобілізацію. Він зазначив, що важливо визнати, що зараз на лінії фронту точаться надзвичайно запеклі бої, особливо військовослужбовці, які там дислокуються, повинні мати можливість взяти відпустку:

«Але для мене процес зараз виглядає найдемократичнішим, без примусу. Це найкращий варіант, на який ми можемо сподіватися».

Які зобов’язання накладає новий мобілізаційний закон на чоловіків

Перше, з чого слід почати, це те, що всі чоловіки віком від 18 до 60 років протягом 60 днів з моменту набуття чинності закону повинні будуть оновити свої персональні дані. Це можна буде зробити наступними способами:

 • через ЦНАП(центр надання адміністративних послуг)
 • електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;
 • безпосередньо у ТЦК за місцем свого проживання чи перебування.
 • зателефонувавши до ТЦК або надіславши електронного листа на електронну адресу відповідного центру комплектування.

Також, всі військовозобов’язані громадяни, віком від 18 до 60 років тепер повинні постійно мати при собі військово-облікові документи і пред’являти їх на вимогу працівника ТЦК або поліції.

Які будуть наслідки, якщо не оновити військово облікові дані або проігнорувати повістку

Отже, якщо чоловік не оновить військово облікові дані, то перше, що йому загрожує – штраф у розмірі 1700 гривень. Але варто зазначити, що 10 квітня Верховна Рада ухвалила новий законопроект №10379, який збільшує штрафи за ухилення від військового обліку від 17 до 25 тисяч гривень. Зараз законопроєкт готується до другого читання де в нього повинні внести правки та остаточно ухвалити.

Таким чином, якщо чоловік не оновить військово облікові дані, то на нього буде накладено штраф і керівник військкомату може звернутися до поліції для здійснення адмінзатримання та доставлення громадянина до ТЦК.

Якщо поліція не може затримати та доставити військовозобов’язаного чоловіка, йому надсилається письмова вимога про виконання мобілізаційних обов’язків. І якщо протягом 10 днів чоловік не з’явився у військкомат, то це є підставою для звернення до суду щодо обмеження громадянина у праві керування авто. Також чоловіки за кордоном будуть обмежені в консульських послугах, тому зараз такий великий ажіотаж навколо паспортних столів за кордоном.

Відстрочка для чоловіків

Одним з найбільших плюсів в новому законі, це те, що всі чоловіки, які добровільно прийшли у військкомат без повістки можуть отримати відстрочку від мобілізації до 2 місяців, щоб вирішити всі свої особисті питання.

Демобілізація

Новий закон виключає демобілізацію після 36 місяців військової служби. Наразі Кабінет міністрів працює над окремим документом, який визначає правила демобілізації.

 

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Apple хоче “змусити” користувачів тримати iPad по-новому

Опубліковано

Apple хоче "змусити" користувачів тримати iPad по-новому

Співробітники Apple в рамках інтерв’ю французькому виданню Numerama поділилися подробицями про майбутні моделі iPad. За їхніми словами, майбутні пристрої отримають несподівану косметичну зміну. Його завдання – переконати користувачів тримати планшет «правильно» – принаймні, на думку самого виробника.

Apple хоче "змусити" користувачів тримати iPad по-новому

За даними джерела, Apple має намір розгорнути на 90 ° фірмовий логотип у формі яблука, нанесений на тильну панель планшета. На думку вендора, власники iPad частіше використовують його саме в альбомній орієнтації (наприклад, підключаючи гаджет до клавіатури), через що логотип надає неправильне положення.

З урахуванням цієї обставини американська компанія вже перенесла датчик фронтальної камери на довгу сторону нових iPad Pro і iPad Air. До того ж у горизонтальній орієнтації логотип з’являється на екрані пристроїв під час їх увімкнення або перезавантаження.

«Я думаю, що цей задум буде реалізований. У компанії гадають над цим питанням. iPad вже давно прийнято використовувати в портретному режимі, проте все більше користувачів обирають альбомну орієнтацію», – зазначає Моллі Андерсон, дизайнер продуктів Apple.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Пенсіонерам доплатять по 1000 гривень: хто отримає

Опубліковано

Пенсіонерам доплатять по 1000 гривень: хто отримає

В Україні з 1 червня перерахують пенсії сотням тисяч громадян. Деякі пенсіонери можуть розраховувати на отримання надбавки в тисячу гривень.

За даними Пенсійного фонду України, перерахунок буде проведено заднім числом через певну затримку з надходженням статистичних даних.

Хто отримає надбавку

Лише пенсіонери, які відповідають певним критеріям, отримають в червні додатково 1000 гривень:

• отримують пенсію у розмірі 5 842 гривні;
• мали 35 і більше років стажу під час виходу на пенсію;
• продовжували працювати після виходу на пенсію;
• отримали за цей час не менше ніж 24 місяці додаткового страхового стажу.

Як проводять перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться регулярно. Це відбувається кожні два роки, але тільки якщо працюючий пенсіонер додатково накопичив 24 місяці страхового стажу. Якщо менше, то перерахунку доведеться чекати ще два роки або до моменту остаточного виходу на пенсію (тобто звільнення).

З квітня планується перерахунок виплат, але їх нарахують лише в червні за три місяці одразу.

Який розмір надбавки буде для пенсіонерів

Отже, якщо пенсіонер має стажу 35 років і отримує пенсію у розмірі 5842 гривні, то після перерахунку він отримуватиме додатково 333 гривні на місяць. Тож у червні особа отримає додатково 1000 гривень. Надалі пенсіонери отримуватимуть 6175 гривень на місяць. Цей розрахунок Пенсійний фонд використовує як зразок, реальні суми можуть різниться. Розрахувати їх можна самостійно або звернутися до найближчого відділення пенсійного фонду для уточнення.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіки з III групою інвалідності підуть служити: що відомо

Опубліковано

Чоловіки з III групою інвалідності підуть служити: що відомо

18 травня 2024 року набув чинності мобілізаційний закон України No10449, який регулює порядок призову до армії. Також в ньому зазначено, чи можна мобілізувати чоловіків з ІІІ групою інвалідності

Згідно з чинним законодавством, якщо чоловік має ІІІ групу інвалідності – мобілізація неможлива, але вони можуть проходити службу за власним бажанням після підписання контракту. Таких людей не будуть кидати на передову, але вони можуть служити в територіальних центрах комплектування або за місцем прописки.

Також в Міністерстві оборони наголосили, що 3 – група це легка інвалідність і у разі довготривалої ремісії (3–5 років), яка підтверджується лабораторним дослідженням, може бути застосований індивідуальний підхід та ухвалене індивідуальне рішення щодо мобілізації особи.

Нагадуємо, що законопроєкт No10449 передбачається повторний огляд чоловіків, які отримали третю групу інвалідності після 24 лютого 2022 року.

Це не стосується тих, хто:

• у порядку підвищення/зменшення групи інвалідності;
• за результатами захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни;
• за відсутності кінцівок (рук, стоп ніг, одного з парних органів);
• за наявності онкологічних захворювань, інтелектуальних порушень, психічних розладів, церебрального паралічу або паралітичного синдрому у зв’язку з інвалідністю з дитинства.

Чи можна виїхати з України з 3 групою інвалідності

З приводу того, чи можуть чоловіки з третьою групою інвалідності виїхати за межі країни, вони мають надати документальне підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку. Новий закон про мобілізацію в цьому сенсі нічого не змінює – якщо людина збере необхідні документи, вона може покинути країну.

Також читайте:

Оновлення даних в ТЦК за 60 днів, відміняється 

ТЦК може відмовити чоловікам у відстрочці без поважних причин

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Що буде, якщо не оновлювати дані в ТЦК та не сплачувати штрафи
MOBILZONE5 днів тому

Що буде, якщо не оновлювати дані в ТЦК та не сплачувати штрафи

Стало відомо, коли ви вже не побачите ТЦК на вулицях
MOBILZONE4 дні тому

Стало відомо, коли ви вже не побачите ТЦК на вулицях

60 днів на оновлення даних в ТЦК відміняється: скільки дали часу
MOBILZONE11 години тому

60 днів на оновлення даних в ТЦК відміняється: скільки дали часу

MOBILZONE3 дні тому

Військовозобов’язаних примусово доставлятимуть до ТЦК: можуть застосувати силу

Офіційно 150 днів ТЦК не мають права затримувати та відправляти на ВЛК чоловіків: заборонено
MOBILZONE12 години тому

Офіційно 150 днів ТЦК не мають права затримувати та відправляти на ВЛК чоловіків: заборонено

Майже флагманський смартфон POCO F6 Pro обвалився в ціні до рекодно низького рівня
MOBILZONE4 дні тому

Майже флагманський смартфон POCO F6 Pro обвалився в ціні до рекодно низького рівня

Мобілізація в Україні посилилася: яке майно будуть забирати в ухилянтів
MOBILZONE5 днів тому

Мобілізація в Україні посилилася: яке майно будуть забирати в ухилянтів

В Україні масово розшукують ухилянтів та доставляють до ТЦК
MOBILZONE5 днів тому

В Україні масово розшукують ухилянтів та доставляють до ТЦК

Військовозобов'язані українці отримають індивідуальний штрих-код
MOBILZONE4 дні тому

Військовозобов’язані українці отримають індивідуальний штрих-код

Дія та Резерв+: що відомо про нову форму військового квитка
MOBILZONE3 дні тому

Дія та Резерв+: що відомо про нову форму військового квитка

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.