Connect with us

MOBILZONE

10 головних фішок Android 15

Опубліковано

10 головних фішок Android 15

Майбутній апдейт ОС Android знаходиться в активній розробці. Google випустила дві збірки Developer Preview, де регулярно знаходять нові функції. Розповідаємо про найцікавіші покращення для операційки, виявлені ентузіастами.

Супутниковий зв’язок
У ОС з’являться компоненти, що забезпечують зв’язок через супутник. Зазвичай цю опцію включають у надзвичайних ситуаціях, коли користувач знаходиться поза зоною дії мережі. Але Android 15 дозволить надсилати повідомлення в такий спосіб у будь-яких умовах, причому не тільки для виклику екстрених служб.

У бета-версії програми Google Messages знайшли прихований опис функції. Вказується, що для оптимального сигналу потрібно бути на відкритому просторі з неба. Підтримується обмін SMS, MMS та RCS, але не можна надсилати фото та відео. При цьому спілкуватися супутниковим зв’язком вийде з усіма. А підключатися до неї пристрій зможе автоматично, коли недоступна мережа або Wi-Fi.

Архівація програм
Ця фішка допоможе звільнити сховище від програм, що рідко використовуються, зберігши власні дані. Після архівування робочому столі залишається лише іконка утиліти, та її розмір значно скорочується. Наприклад, у випадку Uber обсяг зайнятого місця зменшується з 387 до 18 МБ. Програму будь-якої миті легко відновити через Google Play, після чого вона повернеться у вихідний стан. Не доведеться входити в свій обліковий запис заново і вносити інші відомості.

Режим веб-камери
В Android 15 впровадять опцію, що дозволяє використовувати смартфон як веб-камера для ПК. За допомогою механізму DeviceAsWebcam гаджет реєструється комп’ютером як USB-відеопристрій UVC. Це стандартний формат для більшості веб-камер. Вибрати відповідний варіант підключення можна буде в налаштуваннях USB на телефоні, де активується передача файлів модем і не тільки.

Панель регулювання гучності
Розширене меню настройок гучності отримало редизайн. Інтерфейс тепер більше відповідає дизайн-коду Material You, а слайдери укрупнили для зручного влучення по них. Під час налаштування відображаються анімації та відсоток гучності. Ще є перемикач просторового аудіо та кнопка вибору джерела звуку. Можна швидко підключитися до бездротових колонок та інших аксесуарів. Натискання на будь-яку іконку параметрів (будильника, мультимедіа тощо) відключає їх звук.

Передача аудіо та повідомлення
У системному розділі “Підключені пристрої” з’явився пункт “Передача аудіо”, за рахунок якого активується функція Auracast. З нею легко транслювати звук на кілька навушників та колонок одночасно. Допрацювали і меню Bluetooth у шторці швидких налаштувань. Натиснувши відповідний ярлик, можна вивести список нещодавно сполучених гаджетів. Повідомлення зробили розумнішими: коли з одного джерела надходить безліч повідомлень поспіль, система знижує кількість звукових оповіщень. Така опція доступна не тільки для месенджерів, але й для будь-яких додатків.

Максимальна частота оновлення в іграх
Наразі Android за умовчанням обмежує частоту оновлення дисплея в іграх до 60 fps. Щоб уникнути обмеження, розробникам доводиться впроваджувати підтримку 90, 120 або 144 Гц для кожної моделі смартфона вручну. В Android 15 проблему виправлять: на рівні ОС дозволять вмикати підвищену герцовку, що спростить доступ до цієї опції на будь-якому пристрої. Розробникам ігор не потрібно адаптувати свій софт для окремих телефонів.

Запис екрана та покращення для складних пристроїв
Функція «Запис екрану» дозволить вибірково записувати вміст лише однієї програми, а не всієї системи (зазначимо, що опція вже доступна в Android 14 Beta на апаратах Google Pixel). Для розкладних гаджетів додали корисне нововведення, яке раніше дебютувало у прошивках деяких вендорів. Тепер дії на великому екрані безперервно переносяться на зовнішній дисплей при закритті пристрою. Крім того, в операційній системі нативно підтримується постійна панель завдань внизу, яка не зникає при взаємодії з ПЗ.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Міністерство оборони України внесе зміни до положення про ВЛК: що відомо

Опубліковано

Міністерство оборони України внесе зміни до положення про ВЛК: що відомо

В Міністерстві оборони України з 4 травня внесли зміни щодо положення військово лікарської – комісії (ВЛК). А саме, було визначено список діагнозів, які будуть визнаватися непридатними до військової служби.

Отже, з 4 травня непридатними до військової служби будуть визнавати чоловіків, які хворі на інфекційні та вірусні захворювання, які не піддаються лікуванню. Також призивати не будуть осіб з захворюваннями центральної нервової системи, інфекційними ураженнями шкіри, гельмінтозами, протозойними захворюваннями.

Повний список хвороб, з якими не будуть призивати до військової служби:

  • хронічний вірусний гепатит;
  • туберкульоз;
  • чоловіки, які хворі на рак;
  • швидко прогресуючі захворювання крові та кровотворних органів;
  • захворювання щитовидної залози;
  • всі види цукрового діабету зі значними функціональними порушеннями;
  • захворювання центральної нервової системи, особливо дитячий церебральний параліч і паралітичні синдроми;
  • хворобою Паркінсона;
  • розсіяним склерозом;
  • захворюваннями серцево-судинної системи,
  • захворювання дихальної системи;
  • судинними захворюваннями.
  • тяжкі розлади психіки;

Також за цим наказом тепер зняття з військового обліку і визнання непридатності чоловіка буде двома комісіями ВЛК.  Штатна військово-лікарська комісія перевірятиме рішення ухвалені позаштатними ВЛК. При цьому в процесі встановлення діагнозу військові медики спиратимуться на результати обстежень та аналізів та у разі невідповідності скликатимуть консиліум.

Дані рішення було внесено, тому що багато з діагнозів відносилися до “Обмежено придатних”, а так як даний статусу був скасований, то в Міністерстві оборони вирішили більш детально пройтися по хворобам, з якими не будуть призивати до військової служби.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Абоненти Київстару скаржаться на раптову зміну вартості тарифів

Опубліковано

Абоненти Київстару скаржаться на раптову зміну вартості тарифів

Компанія “Київстар” на сьогодні найпопулярніший мобільний оператор в Україні і надає якісні послуги своїм абонентам. Проте місяць травень розпочався не з надто хороших новин від компанії. Абоненти почали масово скаржитися на значне підвищення цін на тарифні плани. Адже ціна деяких тарифних планів зросла майже на 50 гривень.

В компанії “Київстар” вирішили не коментувати скарги. Представники компанії лише зазначили, що дізнатися актуальну вартість свого тарифу може в додатку “Київстар”, або ж зателефонувавши на гарячу лінію компанії.

Наша редакція поцікавилася, які тарифи зазнали змін з 1 травня:

  • Тариф Твій Новий подорожчав з 55 до 100 грн;
  • Київстар Комфорт 2018 – зі 100 до 150 грн;
  • Без кордонів lite – з 75 до 100 грн;
  • Київстар Комфорт – зі 135 до 175 грн;
  • Твій Улюблений – з 95 до 150 грн;
  • Київстар Завжди Онлайн 2019 – зі 125 до 175 грн;
  • Світ на зв’язку – зі 125 до 175 грн;
  • Безлім Соцмережі – зі 135 до 175 грн;
  • Київстар онлайн+ 2019 – зі 125 до 175 грн;
  • “Смачний” – зі 125 до 175 грн;
  • Твій Проривний – зі 135 до 175 грн;
  • Дайте ще! – з 200 до 250 грн;
  • Спілкування без кордонів – зі 160 до 200 грн;
  • “Смачний 2020” – зі 150 до 200 грн;
  • Онлайн без кордонів – зі 175 до 225 грн;
  • Спілкування без кордонів 2019 – з 225 до 275 грн;
  • “Смачний Безлім” – зі 150 до 200 грн;
  • Love UA – зі 150 до 200 грн;
  • Розваги без кордонів – з 225 до 275 грн;
  • Твій вибір – зі 175 до 225 грн;
  • Твій Оптимум – з 250 до 300 грн;
  • Безлім Відео – з 250 до 300 грн;
  • Максимальний Безлім + 2019 – з 250 до 300 грн.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як працюватиме е-кабінет військовозобовʼязаного: пояснення

Опубліковано

Як працюватиме е-кабінет військовозобовʼязаного: пояснення

Найближчим часом Міноборони запровадить електронний запис відвідування ТЦК та з 18 травня запустить е-кабінет для військовозобов’язаного.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Катерина Черногоренко.

За її словами, це звичайний мобільний додаток, який можна завантажити з App Store і Google Play Market. У ньому ви просто авторизуєтесь і заповнюєте необхідні «поля» для оновлення даних. Йти до TЦК нема потреби.

Заступниця міністра нагадала, що з 18 травня військовозобовʼязані повинні зареєструвати свої дані: номер телефону, електронну адресу (за наявності) та фізичну адресу проживання.

Це можна буде зробити в трьох доступних форматах — в ТЦК та СП, через ЦНАП або через е-кабінет.

“Ми розробляємо функцію авторизації, де ви можете заповнити ці три поля і відразу отримати інформацію з бази військовозобов’язаних “Оберіг”, щоб переглянути дані про вас в реєстрі”, – сказав Черногоренко.

Заступниця міністра оборони зазначила, що якщо виникне необхідність уточнення даних, TЦК зв’яжеться із військовозобов’язаним і подальша обробка цих даних буде проводитися безпосередньо між ним і співробітниками TЦК.

Водночас ви можете оновити свої дані за допомогою додатку з будь-якої точки світу.

«Ми вважаємо, що кількість військовозобов’язаних, які скористаються цією функцією, може сягнути 70-80%, тому що це буде дуже зручно», – сказав Черногоренко.

Також читайте:

Як водії через “Дію“ можуть отримати копії документів

Як чоловікам за кордоном отримати документи

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.