Connect with us

MOBILZONE

Для біженців встановлять суворіші правила

Опубліковано

Для біженців встановлять суворіші правила

У Польщі планують і надалі надавати тимчасовий захист українським біженцям, але водночас запровадити для них жорсткіші правила. У разі ухвалення рішення, українці не зможуть їздити в Україну та піддаватимуться ретельній перевірці.

У польському виданні “kresy.pl” з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna повідомляється, що згідно з діючими правилами польських воєводств, українські біженці можуть залишатися в країні та користуватися наданими їм пільгами до 30 червня. Але зараз МВС Польщі спільно з органами місцевого самоврядування розглядають можливість продовження терміну тимчасового захисту до 4 березня 2025 року, одночасно змінюючи положення для українців.

Одна зі змін може торкнутися права на легальне проживання в країні. Пропонується позбавити прав тих біженців, які їздили в Україну хоча б на один день (хоча тепер українці можуть залишати територію Польщі на 30 днів). Вважається, що це дозволить уникнути зловживання пільгами. Тобто, якщо громадяни України часто їздять у певні місця, це свідчить про те, що вони не перебувають у скрутному становищі, а користуються допомогою, яку їм надає Польща.

Також відомо, що кожне воєводство веде окремий реєстр допомоги, яка надається українцям. Теоретично це дає біженцям можливість отримувати допомогу в кількох місцях одночасно. У зв’язку з цим хочуть створити єдиний реєстр.

Воєводства також виступили за скасування одноразової допомоги в 300 злотих для нових переселенців. Вони пояснили, що початкова ідея такої допомоги полягала в підтримці людей, які були змушені раптово покинути рідні землі, рятуючись від війни. А за їхніми словами, українці, які зараз прибувають, не підпадають під дану категорію.

Нові правила також можуть торкнутися біженців, які мають заборгованість із виплат. Тобто українці, які не виконають зобов’язання щодо покриття половини вартості харчування та проживання в пунктах розміщення, можуть втратити виплати. Країна також закликає зміцнити систему соціального забезпечення інвалідів, неповнолітніх та хворих.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Відтепер у «Дії» можна перекласти документи на англійську мову

Опубліковано

Відтепер у «Дії» можна перекласти документи на англійську мову

У додатку «Дія» з’явилася можливість перекласти документи на англійську мову.

Про це в Міністерстві цифрової трансформації повідомили у своїх соціальних мережах.

Тепер, у додатку можна отримати англомовну версію наступних документів:

  • закордонний паспорт
  • техпаспорт
  • посвідчення водія

Як скористатися послугою:

  • Зайдіть в додаток і знайдіть документ, який потрібно перекласти,
  • Натисніть три крапки в нижньому правому куті документа
  • Перекласти на англійську

Права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке використовують у ЄС, США та Канаді.

Також читайте:

У Міністерстві ветеранів повідомили, що через два місяці запустять електронні посвідчення ветеранів у системі «Дія».

У додатку “Дія” тепер можна надсилати електронні копії своїх документів. 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Держава зможе відстежувати всі банківські операції українців

Опубліковано

Держава зможе відстежувати всі банківські операції українців

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт нової економічної платформи «Зроблено в Україні». Громадяни, які будуть купляти вітчизняні товари зможуть отримати значний кешбек від покупки. Однак деякі представники влади розкритикували дану ідею, адже всі банківські операції будуть як на долоні у податкової служби.

Як відомо, проект повинен запрацювати уже в липні 2024 року. Кешбек від покупки нараховуватиметься на спеціальні картки і буде складати 10%. Але кошти, які будуть повернуті на спеціальну картку можна буде тратити виключно на вітчизняну продукцію. Таким чином, держава матиме змогу відстежувати всі транзакції українців.

Народний депутат ВРУ Ярослав Железняк розкритикував дану ініціативу. На його думку, вона максимально не на часі.

Сьогодні всі гроші повинні іти на війну без виключення. У нас велика дірка в бюджеті, а ці чиновники бігають з ідеєю кешбеку. На таку програму потрібно виділити серйозні гроші, діло не в пару мільйонах, сума сягає мільярдів, тому вважаю дану ідею максимально безглуздою, – наголосив нардеп.

Також нардеп додав, що це можливість податкової бачити всі транзакції без обмежень банківської таємниці.

Адже, щоб отримати кешбек, українцеві потрібно прикріпити банківську картку у додатку “Дія” та надати державі доступ до операцій за нею.

Пояснюю – це можливість податкової бачити всі транзакції без обмеження банківської таємниці, – наголосив Ярослав Железняк.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Тепер за відео і фото роботи ТЦК будуть садити в тюрму

Опубліковано

Тепер за відео і фото роботи ТЦК будуть садити в тюрму

Кримінальна відповідальність за фіксацію роботи ТЦК. За розповсюдження інформації в соцмережах про місця перебування, пересування ТЦК під час заходів оповіщення громадян може загрожувати позбавлення волі від 5 до 8 років.

До уваги громадськості, ЗМі, коментаторів, блогерів та експертів.

1. Поширення інформаці в соціальних мережах інтернет, спільнотах месенджерів, щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов язаних громадян – призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призиву на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільстві.

Крім того, такі діяння містять ознаки складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період), які виражаються у втручанні в цю діяльність, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій підрозділами ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні ії ефективность за що передбачена відповідальність у виді позбавлення волі від 5 (пʼяти) до 8 (восьми) років.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.