Connect with us

MOBILZONE

Нацбанк готується провести тестування е-гривні: навіщо це рішення

Опубліковано

Нацбанк готується провести тестування е-гривні: навіщо це рішення

Цього року Національний банк України планує протестувати цифрову гривню, для цього банки вже отримали запрошення для участі у пілотному проєкті.

Про це пише Рубрика з посиланням на заяву директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрія Поддєрьогіна в подкасті “Економічні хроніки”.

Цифрова валюта – е-гривня – це перспективна електронна валюта, над запуском якої вже тривалий час працюють в Україні.

В останні роки у світі з’явилися інноваційні продукти для здійснення розрахунків і платежів. Окрім не підкріплених реальними грошима криптовалют на зразок біткоїна, центробанки багатьох держав також експериментують з електронними валютами.

Національний банк України запустив свій пілотний проект ще з 2016 року, оскільки прагне не відставати від решти світу.

Водночас у Нацбанку зазначили, що використання електронної гривні має бути зручним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних установ, банків і небанківських фінансових установ.

Що потрібно знати про електронну гривню та її використання

Для більшості громадян різниця між безготівковим розрахунком і електронною гривнею невелика, але є технічні та юридичні відмінності.

Насамперед ці гроші відрізняються суттю проведення транзакції. Тобто, коли ви розраховуєтеся безготівкою транзакція фіксується записами на рахунках у банках.

Коли транзакція здійснюється в цифровій валюті, це більше схоже на те, щоб витягнути гроші зі свого гаманця та віддати їх іншій особі чи компанії, яка потім покладе їх у свій гаманець. Просто гаманець не фізичний, а віртуальний, а гроші не паперові і існують у вигляді коду.

Анонімність

Важливою відмінною рисою цифрових валют є анонімність. Тобто за допомогою технології блокчейн будь-яка транзакція проводиться анонімно, а посередниками виступають інші люди й банки стають непотрібними.

Це є ключовим аспектом популярності криптовалют, але цифрові державні валюти можуть як підтримувати таку анонімність, так і відстежуватись державою.

Тобто е-гривню буде випускатиме Національний банк, і кожна така гривня матиме унікальний код. Нацбанк виступатиме посередником для здійснення кожної транзакції в цифровій гривні та зможе бачити, хто і на що витратив гроші.

Куди можна буде витратити е-гривні

Цифровою гривнею можна оплатити будь-який товар в Інтернеті. А також, при створенні належної інфраструктури, для оплати товарів і у звичайних магазинах.

Для користування цифровими валютами розробляють спеціальні програми — віртуальні гаманці, у яких зберігаються кошти. У деяких випадках такі гаманці можна використовувати навіть без підключення до Інтернету.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Рада ухвалила важливий закон щодо видачі паспортів біженцям за кордоном

Опубліковано

Рада ухвалила важливий закон щодо видачі паспортів біженцям за кордоном

У Верховній Раді проголосували за законопроект №11017, який узаконює видачу закордонних паспортів українським біженцям.

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з податкової та митної політики  Ярослав Железняк у своєму Telegram – каналі.

Під час повномасштабного вторгнення багато українців змушені були покинути свою країну та домівки. Опинившись в статусі біженці, наші громадяни зіткнулися із низкою проблем, в тому числі із оформленням документів за кордоном. Тому, щоб спростити процес видачі документів у Верховній Раді внесли зміни до законодавства про надання окремих адміністративних послуг громадянам України за кордоном.

Як зазначається в пояснювальній записці до проголосованого законопроекту, зміни були внесені, щоб покращити роботу держпідприємств “Документ”.

Зокрема, законопроектом передбачається:

  • передбачити можливість одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого чи викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • можливість оформлення через державне підприємство “Документ” паспорта громадянина України та/або паспорта/паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України;
  • зменшити строки термінового оформлення (у тому числі замість втраченого чи викраденого) та обмін паспорта громадянина України до семи днів;
    передбачити, що паспорт громадянина України у формі картки оформляється безстроково особам, які досягли шістдесяти п’яти років;
  • усунути основні неузгодженості у законодавстві, пов’язані зі зниженням віку (з 16 до 14 років) для оформлення паспорта громадянина України та з оформленням та видачею паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої волі внаслідок збройної агресії проти України.

На додаток до цього пропонується внести уточнюючі зміни до закону “Про надання публічних (електронних публічних) послуг з декларування та реєстрації місця проживання в Україні”.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила недорогий роутер із підтримкою Wi-Fi 7

Опубліковано

Xiaomi випустила недорогий роутер із підтримкою Wi-Fi 7

Компанія Xiaomi розпочала продаж роутера BE5000 з підтримкою Wi-Fi 7 і теоретичною максимальною пропускною здатністю в 5011 Мбіт/с. Також він вміє працювати в Mesh-мережі, оснащений п’ятьма антенами та виконаний у «вертикальному» дизайні. Xiaomi BE5000 підтримує Wi-Fi 7 і може працювати у двох діапазонах одночасно (2,4 та 5 ГГц). Це підвищує швидкість з’єднання та стабільність розгорнутої мережі. Також новинка підтримує 4K QAM замість 1024 QAM у Wi-Fi 6E. Це підвищує пропускну здатність на 20%. В основі роутера лежить 6-нанометровий чіп із 512 МБ оперативної пам’яті.

Три з п’яти антен відведені під діапазон 5 ГГц, а завдяки методу кодування MediaTek дистанція покриття підвищується на 4,5 метра. У цьому ширина каналу становить 160 МГц. З роз’ємів є один Ethernet-конектор на 2,5 Гбіт/с та три – на 1 Гбіт/с.

Xiaomi BE5000 продається на платформі Xiaomi Youpin за $38.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi припинить випуск HyperOS

Опубліковано

Xiaomi припинить випуск HyperOS

Xiaomi випускала спеціальні версії HyperOS для розробників для тестування нових функцій перед додаванням їх у стабільну гілку оновлень. Але тепер цей підхід зміниться, що буде корисним як для бета-тестерів, так і для самої компанії. Тепер замість версії для розробників Xiaomi випускатиме бета-версії прошивок. Для компанії це полегшує роботу в тому контексті, що тепер збірки будуть виходити в міру додавання нових функцій та потреби їх тестування, тоді як раніше існував розклад виходу.

Ентузіасти та розробники теж відчують переваги такого підходу: якщо користувач братиме участь у програмі бета-тестування, він зможе оновлюватися без видалення даних. Тобто бета-версії прилітатимуть «по повітрю», а оновитися на тестову версію, як повідомляється, також можна буде без скидання пристрою до заводських налаштувань.

HyperOS для розробників перестане виходити до серпня 2024 року, а набір бета-тестерів має розпочатися у четвертому кварталі. Деталі та дата початку відкриття програми тестування мають з’явитися у темі бета-тестування у додатку або на форумі Xiaomi Community.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.