Connect with us

MOBILZONE

Чому смартфон не отримує оновлень: які з Xiaomi оновлюватимуться довше за інших

Опубліковано

Чому смартфон не отримує оновлень: які з Xiaomi оновлюватимуться довше за інших

Протягом багатьох років козирем iPhone вважалася величезна кількість оновлень, але з минулого року все змінилося і тепер уже деякі Android смартфони підтримуватимуться в актуальному стані понад шість років. Готуючись до огляду Poco X6 Pro, мені стало цікаво, чи збігаються обіцянки Xiaomi (щодо рекордного часу оновлень) з реальною картиною і про що виробник тактовно замовчав заради гарних цифр.

HyperOS змінила підхід
Витяг з довідки MIUI: Ми будемо підтримувати оновлення безпеки протягом як мінімум двох років після презентації цієї моделі пристрою.

Витримка з довідки HyperOS: Ми будемо підтримувати оновлення безпеки протягом трьох років або більше, але якщо буде виявлено вразливість безпеки, ми можемо надати виправлення безпеки, навіть якщо ваш пристрій знаходиться у списку продуктів EOL. Щоб ви розуміли природу цих відмінностей, сформулюю суть максимально коротко.

Багато патчів безпеки не можуть бути реалізовані в Android 11 і Android 12, саме з цієї причини Xiaomi намагатиметься оновити всі актуальні смартфони (минулих років) до Android 13 (за умови, що час підтримки не закінчується).

AER.
Будь-який смартфон Xiaomi, Redmi та Poco має глобальну версію проходить спеціальну перевірку Google, яка визначає, чи відповідає він вимогам програми Android Enterprise Recommended.

Чому смартфон не отримує оновлень: які з Xiaomi оновлюватимуться довше за інших

Зображення із сайту програми AER.

Кожне оновлення Android закладено у вартість смартфона. Програма AER істотно знижує ціну оновлень для виробника, який зобов’язується надавати підтримку роботи Google-сервісів (на апаратному та програмному рівні).

Які смартфони Xiaomi пройшли перевірку від Google?
На даний момент у списку 58 моделей, але він постійно редагується, тому я залишу посилання на нього нижче.

Але щоб вам не довелося порівнювати та шукати потрібну інформацію, я вже зробив це для вас.

  • Гарантовано оновлення до Android 16: Xiaomi 13T та Xiaomi 13T Pro
  • Гарантовано оновлення до Android 15: Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13 5G, Redmi Note 13, Redmi 12 5G, Redmi 12, Xiaomi Pad 6, Redmi Note 12, POCO 5G, Redmi 13C, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12
  • Гарантовано оновлення до Android 14: Redmi Pad SE, Redmi Note 12 5G, Xiaomi 13 Lite, Redmi 12C, Poco C55, Xiaomi 12T, Poco M4 5G, Redmi 10 5G, Xiaomi 12T Pro, Redmi Note 12 Pro 5 Plus 5G

Помітили дивина? Чому Redmi 12 вже в списку отримання Android 15, а Xiaomi 12T Pro немає?

Дуже хотів би докладно пояснити, але я знаю, що більшості потрібні прості відповіді.

Ви звертали увагу на різницю вартості китайської версії та глобальної? Як і говорив раніше, у неї закладена ціна оновлень з урахуванням усіх сертифікацій.

Глобальна версія Xiaomi 14 буде коштувати майже вдвічі дорожче за китайську (близько 41900 гривень).
Коли Android випускає наступну версію, стара втрачає в ціні близько 60% (що логічно), тому компанії випускають позачергові оновлення для смартфонів, які вже повинні були втратити підтримку (приклади я думаю вам відомі).

Тому ближче до літа очікуємо позитивних змін у цьому списку, ну а поки Xiaomi 13T і Xiaomi 13T Pro офіційно є смартфонами бренду, що найбільш оновлюються (Poco F5, Poco X6 Pro та інші новинки будуть внесені до списку протягом двох тижнів).

Facebook Comments

MOBILZONE

Google анонсувала платну версію Chrome: чим вона відрізняється від звичайної

Опубліковано

Google анонсувала платну версію Chrome: чим вона відрізняється від звичайної

Компанія оголосила про випуск «преміальної» версії фірмового браузера, що розповсюджується за моделлю платної підписки. Вона орієнтована на корпоративне використання і відрізняється від базової збірки з приставкою Enterprise розширеним набором функцій. У блозі Google з’явився докладний опис програми та дані про новий тариф.

Нова версія браузера під назвою Chrome Enterprise Premium включає корпоративні засоби керування, за допомогою яких можна централізовано забезпечувати дотримання політик оновлення, керування розширеннями та інших подібних дій. Підписка також підтримує протоколи RDP, SCP, SSH та інших типів зв’язку.

До того ж у браузері з’явилася функція створення розширених звітів безпеки про події та різні пристрої, що полегшує виконання судової експертизи та може інтегруватися спільно з продуктами Google та сторонніми рішеннями безпеки.

Крім того, контекстно-залежні засоби контролю доступу можна масштабувати для веб-додатків. Вони можуть забезпечити безперервний доступ з нульовою довірою до SaaS та веб-додатків, що зменшить ризики витоку даних. Нарешті, в браузер були вбудовані інструменти захисту від шкідливих програм та фішингу на базі ІІ також до динамічної фільтрації URL-адрес. Підписка на місяць обійдеться компаніям $6 за співробітника.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Viber запускає нову функцію на основі штучного інтелекту

Опубліковано

Viber запускає нову функцію на основі штучного інтелекту

Стислий виклад чату допомагає перетворити непрочитані повідомлення групового чату на коротке резюме зі списком ключових пунктів. Нова функція розроблена на базі технології ChatGPT. 

 Viber анонсував запуск функції “Стислий виклад чату” на базі технології OpenAI. Нова функція аналізує від 5 до 100 непрочитаних повідомлень у групому чаті і виокремлює з них ключові пункти в одному повідомленні. Відтепер можна не читати всю пропущену переписку, а дізнатися про її зміст у форматі стислого резюме. Дві третини користувачів Rakuten Viber в Україні щонайменше щомісяця спілкуються в групових чатах, тож ця функція має допомогти заощадити час багатьом українцям. 

 

Функція на основі ШІ виокремлює найбільш важливі деталі з групового чату та миттєво формує короткий список пунктів, які були обговорені. Стислий виклад чату допоможе залишатися в курсі подій, не гортаючи довгу історію повідомлень. Наразі нова функція буде доступна тільки для групових чатів як найпопулярнішого формату спілкування серед користувачів Rakuten Viber. 

 

Скористатися функцією дуже просто: пропозиція скласти додаткове резюме розмови, яку користувач пропустив, автоматично зʼявлятиметься при відкритті групового чату з п’ятьма та більше непрочитаними повідомленнями. 

 

“Ми постійно шукаємо нові способи зробити життя наших користувачів простішим”, — говорить Офір Еял, генеральний директор Rakuten Viber. “Для розробки цієї функції ми скористалися можливостями генеративного ШІ, щоб зекономити час користувачів та бути впевненими, що вони не пропускають жодної важливої деталі своїх розмов. Батьки, які обговорюють шкільні справи класу, друзі та рідні, які будуть плани на вихідні — всі зможуть швидко отримати звіт про те, що вони могли пропустити в чатах”.  

 

Наразі функція тестується для 10% користувачів iOS та Android у Україні та інших країнах: США, Японії, Болгарії, Польщі, на Філіппінах. Нова функція підтримує понад 50 мов, включаючи українську.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G проти iPhone 12 Pro Max: в кого краща автономність

Опубліковано

Смартфон Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G виступив на рівні iPhone 12 Pro Max

Автори DxOMark дісталися смартфону Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G, щоб оцінити його підсистему живлення. Смартфон не новий, у Мережі безліч його оглядів, але DxOMark має велику базу даних, тому результати простіше порівнювати з іншими смартфонами.

Отже, новинка здобула 120 балів, що є непоганим, але далеко не найкращим результатом. Приблизно стільки ж, для порівняння, iPhone 12 Pro Max.

Смартфон Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G виступив на рівні iPhone 12 Pro Max

Але варто пам’ятати, що DxOMark оцінює не лише автономність. Власне, автономність тут непогана.

При цьому у новинки Xiaomi набагато краще справи із зарядкою. За 31 хвилину смартфон набирає 80%, а на повну зарядку йде всього 49 хвилин. Все завдяки 67-ватній зарядці разом з акумулятором ємністю 5100 мА·год.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.