Connect with us

MOBILZONE

Вручення повісток онлайн: що загрожує за неявку до ТЦК і чи можна відбутися штрафом

Опубліковано

Вручення повісток онлайн: що загрожує за неявку до ТЦК і чи можна відбутися штрафом

Верховна Рада ухвалила у першому читанні оновлений законопроєкт №10449, спрямований на посилення мобілізаційних заходів. За цим проєктом передбачено вручення повісток через електронний кабінет, а також встановлення покарань для ухилянтів, включаючи примусове доставлення до ТЦК, арешт банківських рахунків та позбавлення права керувати автомобілем.

У своєму коментарі для сайту Технофан адвокат Марина Бекало розповіла про те, яким чином будуть вручатися повістки через електронний кабінет, коли наступає відповідальність за невідвідування на неї, а також можливість застосування штрафів.

Як вручатимуть повістки через електронний кабінет
Законопроєкт №10449 передбачає, що повістки для призовників, військовозобов’язаних та резервістів будуть вручатися через їх електронний кабінет. Кожен з цих громадян буде зобов’язаний зареєструвати такий кабінет, в якому буде відображена їх облікова інформація.

Що має зазначатися у повістці:
– прізвище, ім’я по батькові та дата народження громадянина;
– Найменування ТЦК СП, що видав повістку;
– Мета виклику до ТЦК СП;
– Місце, день і часу явки за викликом;
– Підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи ТЦК СП, яка видала (сформувала) повістку;
– Реєстраційний номер повістки;
– Роз’яснення про наслідки неявки та про обов’язок повідомити про причини неявки.

Коли повістка вважатиметься врученою
Марина Бекало роз’яснила, що якщо повістка надсилається через електронний кабінет, то день вручення цієї повістки вважатиметься часом отримання електронного повідомлення від Територіального Центру Комплектування Сил Призову про її доставлення. Або ж це буде робочий день, наступний за днем відправлення, незалежно від того, коли повідомлення про доставлення надійде до ТЦК СП.
“У такому разі повістка, надіслана через електронний кабінет, буде вважатися врученою”, — розповіла адвокатка.

Законопроєктом передбачаються поважні причини неприбуття за повісткою:

– перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, дії країни-агресора або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
– Смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

Необхідно повідомити Територіальний Центр Комплектування Сил Призову про причини неприбуття та документально підтвердити це не пізніше ніж через три дні з моменту прибуття до ТЦК СП, як вказано в повістці.

Відповідальність за неявку по повістці
Інакше, Територіальний Центр Комплектування Сил Призову розглядатиме неприбуття за повісткою як порушення законодавства про мобілізацію. За такі порушення передбачені не лише адміністративні штрафи відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, але й можливе застосування заходів впливу на порушника.

Ці заходи можуть включати адміністративне затримання поліцією з метою примусового доставлення до Територіального Центру Комплектування Сил Призову. У випадку, якщо механізм примусового доставлення поліцією неможливо втілити протягом 15 днів, ТЦК СП виноситиме письмову вимогу особі з’явитися до нього, яку надсилає через електронний кабінет або поштою.

Чи зможе ухилянт відбутися штрафом
Якщо громадянин не виконує цю вимогу, Територіальний Центр Комплектування Сил Призову подає до суду заяву про тимчасове обмеження права виїзду за межі України, тимчасове обмеження права керування транспортними засобами, а також накладення арешту на кошти та інші цінності цього громадянина, які знаходяться на його рахунках у банках, платіжних системах, електронних гаманцях або на рахунках у цінних паперах, на період до виконання зобов’язань за цією вимогою.

“А отже, у разі прийняття законопроєкту в такій редакції, сплата штрафу за ст. 210-1 КУпАП громадянином не скасовує його обов’язок виконати вимогу ТЦК СП про виклик, оскільки такі заходи впливу за відповідним рішенням суду будуть тривати до виконання громадянином зобов’язання про виклик до ТЦК СП”, — розповіла Марина Бекало.

Facebook Comments

MOBILZONE

Як працюватиме е-кабінет військовозобовʼязаного: пояснення

Опубліковано

Як працюватиме е-кабінет військовозобовʼязаного: пояснення

Найближчим часом Міноборони запровадить електронний запис відвідування ТЦК та з 18 травня запустить е-кабінет для військовозобов’язаного.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Катерина Черногоренко.

За її словами, це звичайний мобільний додаток, який можна завантажити з App Store і Google Play Market. У ньому ви просто авторизуєтесь і заповнюєте необхідні «поля» для оновлення даних. Йти до TЦК нема потреби.

Заступниця міністра нагадала, що з 18 травня військовозобовʼязані повинні зареєструвати свої дані: номер телефону, електронну адресу (за наявності) та фізичну адресу проживання.

Це можна буде зробити в трьох доступних форматах — в ТЦК та СП, через ЦНАП або через е-кабінет.

“Ми розробляємо функцію авторизації, де ви можете заповнити ці три поля і відразу отримати інформацію з бази військовозобов’язаних “Оберіг”, щоб переглянути дані про вас в реєстрі”, – сказав Черногоренко.

Заступниця міністра оборони зазначила, що якщо виникне необхідність уточнення даних, TЦК зв’яжеться із військовозобов’язаним і подальша обробка цих даних буде проводитися безпосередньо між ним і співробітниками TЦК.

Водночас ви можете оновити свої дані за допомогою додатку з будь-якої точки світу.

«Ми вважаємо, що кількість військовозобов’язаних, які скористаються цією функцією, може сягнути 70-80%, тому що це буде дуже зручно», – сказав Черногоренко.

Також читайте:

Як водії через “Дію“ можуть отримати копії документів

Як чоловікам за кордоном отримати документи

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У iOS з’явиться корисна «ремонтна» функція для iPhone

Опубліковано

У iOS з'явиться корисна «ремонтна» функція для iPhone

У бета-версії iOS 17.5 було виявлено новий програмний інструмент під назвою Repair State. Він покликаний вирішити відому проблему, що виникає під час передачі смартфона в сервісний центр для ремонту при відключенні служби Find My.

Донедавна деактивація Find My на час передачі iPhone до сервісного центру не була проблемою, але потім компанія впровадила в iOS функцію Stolen Device Protection. Вона посилює заходи безпеки та змінює деякі налаштування конфіденційності.

Зокрема, власнику iPhone тепер доводиться чекати цілу годину перед тим, як він знову зможе користуватися пристроєм. Цей час залежить від того, як довго тривав ремонт.

Функція Repair State вирішує цю проблему. Ввівши свій Apple ID і пароль як власник iPhone, користувач підтверджує законність ремонту, уникаючи необхідності відключення Find My або Stolen Device Protection. За даними порталу MacRumors, реліз стабільної версії iOS 17.5 очікується у травні.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Pornhub і Only Fans нанесли удар в спину росіянам

Опубліковано

Pornhub і Only Fans нанесли удар в спину росіянам

Pornhub, який є одним із найпопулярніших порнографічних сайтів у світі, зареєструвався в Україні та сплачуватиме податки до бюджету країни.

«Компанія, якій належить сервіс Pornhub, нарешті зареєструвалася в Україні платником ПДВ як постачальник електронних послуг. Тепер можна стежити за сумлінною сплатою податків не лише Only Fans. Остання, до речі, поповнила бюджет на $0,7 млн. за I квартал», – заявив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетьманцев.

Раніше стало відомо, що Державна податкова служба України оштрафувала понад $5,5 тис. Pornhub через небажання реєструватися в країні та несплату податків до бюджету.

Крім того, було названо найбільших платників ПДВ з цифрових послуг (Google, Apple, Meta* та Valve), які задекларували та сплатили понад 50 млн доларів ще до настання граничного терміну.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.