Connect with us

MOBILZONE

ТЦК не мають підстав мобілізовувати громадян, від повістки можна відмовитись

Опубліковано

ТЦК не мають підстав мобілізовувати громадян, від повістки можна відмовитись

На фоні мобілізації в інтернеті дуже багато поширених міфів, що має право робити працівник ТЦК, а що ні. Тому Представник ТЦК та СП майор Роман Істомін у коментарі “Телеграфу” розвінчав найпопулярніші міфи про мобілізаційні заходи в Україні та адвокатські поради.

ТЦК та СП не мають правових підстав для мобілізації громадян, оскільки це приватні структури

Відповідно до частини восьмої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів чітко визначено, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, який забезпечує виконання законодавства про військовий обов’язок, військову службу та мобілізаційну підготовку. Тобто ТЦК – орган військового управління, а відповідно складова частина ЗСУ, що підтверджує цей закон.

Працівники ТЦК не мають права зупиняти машину на блокпостах та вручати повістку

Найпоширеніший міф, що працівники ТЦК не мають право вручати повістку на блокпостах. Якщо працівника ТЦК поставили на блок пост, то він має право зупиняти машини та вручати повістки, адже він виконує свої обов’язки, що визначаються наказом начальника гарнізону.

Працівники ТЦК та СП не мають повноважень перевіряти документи громадян – вручення повісток ними є незаконним

Наказом військового коменданта встановлюється перелік осіб, які мають право перевіряти документи під час патрулювання. Це завдання покладено на співробітників українських силових структур, поліції та Збройних сил України. Відповідно, територіальні центри комплектації та соціальної підтримки як орган військового управління і структурний підрозділ ЗСУ також залучаються до патрулювання з правом перевіряти документи у громадян.

Виписана “на коліні” повістка – недійсна

Працівники ТЦК можуть вручити повістку в будь-якому місці – на вулиці, на роботі та навіть в оселях українців. Тому що у законодавстві України не вказано, де саме можна її вручати.

 

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Vodafone представив новий дешевий тариф із безлімітним 4G інтернетом

Опубліковано

Vodafone представив новий дешевий тариф із безлімітним 4G інтернетом

Мобільний оператор Vodafone представив клієнтам новий тарифний план із безлімітним 4G інтернетом.

Про це мобільний оператор повідомив на своїй сторінці Fecebook.

Ви чули, що з безлімітним інтернетом все стає швидше? Так, так, просто подивіться. Хочете побачити це на власні очі? Тоді підключайтеся до нового тарифу Турбо, платіть вчасно та отримуйте безлімітний 4G інтернет та 1600 хвилин по Україні. Всього 165 грн/4 тижні. – написали в компанії.

Мобільний оператор заявив, що тариф “Turbo” зараз найдешевший тариф з безлімітним інтернетом в Україні, а також в нього входить 10 ГБ і 100 хвилин у роумінгу.

Ознайомитися з тарифом можна перейшовши за цим посиланням.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Блокування банківських карток за неявку до ТЦК: правда чи ні

Опубліковано

Блокування банківських карток за неявку до ТЦК: правда чи ні

Зараз в соціальних мережах ширяться ролики, де чоловіки жаліються, що їм блокують банківські картки, тому що вони не з’явилися в ТЦК. Також вони розповідають, що їм відмовляють в обслуговуванні у всіх держорганах, банках та транспортних компаніях. Звісно, усе це робота ворожої ІПСО.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Зокрема, інформацію про блокування поширив пропагандист Дмитро Василець, який має 100 тисячну аудиторію в Тік-току. У своїх роликах він просуває наративи кремля.

Якби в Україні дійсно масово блокували картки, то було б тисячі дописів від справжніх людей, а не декілька проплачених роликів. Блокувати можуть банківську карту тільки в тому випадку, якщо у вас є несплачений штраф через неявку до ТЦК. Про факт неявки не згадувалося, в роликах просто інформація про масове блокування. – зауважили в Центрі

Також в Центрі нагадали чоловікам, що за порушення законодавства про оборону країни, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а саме:

У разі ігнорування першої повістки на чоловіка накладається штраф у вигляді 100 – 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1 700-3400 грн);

У разі повторного порушення протягом року – від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3 400-8 500 грн);

За ігнорування трьох і більше повісток можуть відкрити кримінальне провадження, що загрожує до 3 років позбавлення волі.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як знімає флагманський смартфон Redmi K70 Pro: офіційні приклади фото

Опубліковано

Як знімає флагманський смартфон Redmi K70 Pro: офіційні приклади фото

Під час прем’єри нових флагманів Redmi практично не демонструвала приклад фото з основної камери, хоча це стандартна практика. Деякі зображення, зроблені камерою Redmi K70 Pro, з’явилися на офіційній сторінці Redmi лише вчора – вже після початку офіційного продажу.

Фото не особливо різнопланові, та ще й зроблені в умовах яскравого зимового дня, тому всебічно оцінити якість неможливо. Одна картинка зроблена за допомогою телеоб’єктива, про що свідчить напис 50мм. Цікаво, що в основному модулі застосовується об’єктив з фокусною відстанню 25 мм, хоча зазвичай виробники вибирають варіанти з ЕФР 23 або 24 мм.

Як знімає флагманський смартфон Redmi K70 Pro: офіційні приклади фото Як знімає флагманський смартфон Redmi K70 Pro: офіційні приклади фото Як знімає флагманський смартфон Redmi K70 Pro: офіційні приклади фото
Нагадаємо, у продажу в Китаї вже всі три моделі нової лінійки, а ось створений у співпраці з Lamborghini Redmi K70 Pro Champion Edition надійде у продаж лише наприкінці грудня.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.