Connect with us

MOBILZONE

Українцям спростили оформлення субсидії на комуналку через “Дію”

Опубліковано

Українцям спростили оформлення субсидії на комуналку через "Дію"

Відтепер українці зможуть втричі швидше оформити державну допомогу на оплату комунальних послуг.

Міністерство цифрової трансформації планує незабаром запустити покращений сервіс оформлення житлової субсидії на порталі “Дія”. Наразі сервіс працює в бета-версії.

Невдовзі ми запустимо покращений сервіс оформлення житлових субсидій на порталі “Дія”. Українці зможуть оформити та отримати державну допомогу на оплату комунальних послуг утричі швидше“- повідомили у міністерстві

Крім того, у «Дії» максимально спростили процес подачі заяви. Для отримання субсидії в “Дії” необхідно заповнити розширену форму на 21 пункт. Незабаром цей сервіс буде мати лише 7 пунктів, а ось сама процедура займатиме не більше 10 хвилин.

Щоб приєднатися до бета-тестування сервісу, необхідно заповнити форму в чат-боті за посиланням.

Долучитися до бета-тестування можуть користувачі Дії, які мають:

  • українське громадянство;
  • картку платника податків (РНОКПП);
  • підстави для отримання субсидії;
  • не отримували субсидію раніше.

Нагадуємо, що в “Дії” запустили послугу “Оплата адміністративних штрафів“. Цим сервісом в Мінцифрах хочуть прибрати багато бюрократичних процесів. Тепер не потрібно їхати в суд, отримати судову постанову та реквізити для сплати штрафу й судового збору, все це можна зробити в додатку “Дія” всього за кілька кліків.

Квитанція про оплату буде автоматично надіслана до суду, який потім закриє справу.

Facebook Comments

MOBILZONE

Як оновити дані в ТЦК онлайн і офлайн: що необхідно та куди звертатися

Опубліковано

Уже 18 травня вступає новий мобілізаційний закон, який зобов'язує всіх чоловіків оновити військово облікові дані протягом 60 днів.

Уже 18 травня вступає новий мобілізаційний закон, який зобов’язує всіх чоловіків оновити військово облікові дані протягом 60 днів.

В цьому матеріалі ми розповімо, як оновити дані в ТЦК офлайн та онлайн.

Як оновити дані в ТЦК онлайн

Електронний кабінет військовозобов’язаних повинен запрацювати з 18 травня. Після його запуску, в нього можна зайти та оновити особисті дані.

В Міністерстві оборони підкреслили, що чоловіку потрібно буде уточнити три поля:

  • Фактичне місце проживання;
  • номери мобільного телефону;
  • адресу електронної пошти (за наявності).

Також слід зауважити, що після оновлення даних з чоловіком зв’яжеться представник ТЦК та запросить його на проходження ВЛК. Адже проходження медичної комісії це один із пунктів військово облікових даних.

Як оновити дані в ТЦК офлайн

Також чоловіки можуть оновити дані безпосередньо у ТЦК та ЦНАПі, але для цього чоловіки повинні мати при собі наступні документи:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення;
  • медичні документи;
  • документ про освіту;
  • водійське посвідчення необхідне тільки у разі служби водієм.

Якщо чоловік має право на відстрочку, то він повинен мати відповідні документи, які підтверджують даний факт.

На сьогодні отримати відстрочку від служби можна, якщо у чоловіка є троє і більше дітей або він опікун над особою з інвалідністю.

Нагадуємо, що 9 травня у Верховній Раді остаточно ухвалили новий законопроект, який збільшує штрафи для чоловіків – ухилянтів. Таким чином, якщо чоловік не оновить військово облікові дані протягом 60 днів або проігнорує повістку, то на нього буде накладено штраф в сумі 17 тисяч гривень.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація по-новому: як зміняться перевірки ТЦК на вулицях

Опубліковано

Мобілізація по-новому: як зміняться перевірки ТЦК на вулицях

Новий мобілізаційний закон уже з 18 травня набуває чинності. Тому військовий адвокат Микола Максимов, який обізнаний в питаннях мобілізації розповів, які права та обов’язки мають – військовозобов’язані та працівники ТЦК.

За словами адвоката, тепер всі військовозобов’язані чоловіки повинні мати з собою військово-обліковий документ та пред’явити його на вимогу представників ТЦК та навіть поліції. До цього таких вимог до військовозобов’язаних чоловіків не було. Крім того, якщо чоловік не буде мати при собі ніяких документів, його можуть затримати, щоб з’ясувати чи стоїть він на військовому обліку. Якщо громадянин порушив правила військового обліку, то його можуть примусово доставити до ТЦК.

В законі також чітко прописано, що затримувати чоловіка можуть тільки представники поліції.
Працівники ТЦК ні за старим законодавством, ні за новим такого права не мають”. Тому заштовхування військовозобов’язаного до транспорту працівниками ТЦК є незаконним.

Звичайно, ми часто бачимо, як представники ТЦК застосовують силу до військовозобов’язаних чоловік, але це мають право тільки представники поліції. Тому чоловік має право подати в суд на представників ТЦК, якщо вони застосували до нього силу, адже такі дії підпадають під стаття 146 кримінального кодексу України, – каже адвокат.

Також адвокат прокоментував чутки, що у затриманих чоловіків забирають телефони та не дають можливості зв’язатися з рідними і адвокатом.

Телефон є власністю людини і його не мають права забирати. ТЦК фактично мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони необхідно вимкнути. Але така норма тоді повинна виконуватися всіма особами, які перебувають у приміщенні ТЦК. Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. В будь-якому разі, людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено, – зазначив Микола Максимов.

Нагадуємо, що 9 травня у Верховній Раді у другому читанні ухвалили закон про збільшення штрафів для чоловіків, які будуть уникати військового обліку. Тепер мінімальний штраф у воєнний час для чоловіків, які порушили правила військового обліку становитиме 17 тисяч гривень. Більш детальніше про даний закон ми розповідали в цій статті.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Польща повернула в Україну деяких чоловіків призовного віку: що відомо

Опубліковано

Польща повернула в Україну деяких чоловіків призовного віку: що відомо

На території Польщі, двоє українців призовного віку намагалися сховатися від мобілізації. Їх знайшли та екстрадували до України.

Польський уряд й досі розмірковує, що робити з українськими чоловіками призовного віку. За те прикордонники не обтяжені такою моральною дилемою та діють у межах посадової інструкції.

На вихідних, польські прикордонники затримали двох українців призовного віку. Повідомляється, що вони перепливли Західний Буг у надії сховатися в сусідній країні, щоб уникнути мобілізації.

Ними виявилися – 31-річний житель Сумської області, та 26-річний житель Донецької області. З різницею в один день вони перепливли річку та опинилися в Польщі, але їх виявили місцеві прикордонники.

Поляки передали цих чоловіків українським колегам. Як повідомлятися, їм одразу видали повістки. Крім того, на порушників складено адміністративні протоколи. Суд вирішить міру покарання.

Для цих ухильників, даний випадок закінчився не найгіршим чином. За даними Держприкордонслужби України, під час спроби перепливти річку Тису загинули близько 30 людей. Ці люди сподівалися втекти від мобілізації в Угорщину чи Румунію, але замість того, щоб знайти притулок, вони знаходили свою смерть.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.