Connect with us

MOBILZONE

Нові компенсації під час звільнення працівника: як отримати 30000 гривень

Опубліковано

Нова грошова допомога в 2500 гривень: як отримати

Нещодавно уряд України впровадив компенсацію під час звільнення працівника: сума виплат становить понад 30 тис. грн. Річ у тім, що Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».

Даний законопроєкт спрощує процедуру звільнення найманих працівників. Українці можуть отримати компенсацію від роботодавця. Якщо роботодавець звільняє працівника не за згодою сторін без пояснення причин, то працівник може вимагати виплатити йому компенсацію. Сума виплати залежить від терміну роботи в компанії, але загалом існує кілька рівнів компенсації.

Розмір виплати прописаний у законі, а роботодавець зобов’язаний виплатити її. Якщо між сторонами був вкладений трудовий договір, то компенсація повинна бути в ньому прописана. Нагадуємо, що в договорі повинна також бути прописана інформація стосовно тривалості відпустки, режиму роботи, розміру заробітньої платні, тощо. Залежно від  тривалості праці на підприємстві чи кампанії  передбачені такі розміри компенсації:

  • Якщо особа працювала лише місяць, то претендує на 50% від мінімальної зарплати, а саме 3250 грн.
  • Якщо термін роботи від 1 місяця до року, то виплатити йому мають мінімалку — 6500 грн.
  • Той, хто пропрацював від одного до двох років претендує на суму у розмірі трьох мінімальних виплат, а саме 19 500 грн.
  • За звільнення працівника, який працює в компанії понад два роки, роботодавець виплатить компенсацію у розмірі п’ятьох мінімалок, а саме — 32 500 грн.

Facebook Comments

MOBILZONE

Нову функцію Android 16 показали у дії до анонсу

Опубліковано

Нову функцію Android 16 показали у дії до анонсу

Техноблогер Мішаал Рахман виявив у свіжій «беті» Android нову функцію, яка має з’явитися у наступній версії мобільної ОС. Вона покликана зробити використання багатозадачного режиму більш схожим на роботу з вікнами додатків у Windows.

Виявлена ​​в збиранні Android 15 QPR1 Beta 2 прихована функція bubble anything дозволяє запускати будь-які програми в плаваючому вікні за аналогією з тим, як це вже вміють деякі месенджери. Відповідна кнопка буде доступна у контекстному меню робочого столу. Рахман вважає, що це занадто масштабна зміна для апдейта Android 15, тому Google може зберегти його для 16-ї версії.

Месенджери на Android вже можуть сповіщати про повідомлення за допомогою «бульбашок» — спливаючих повідомлень, з яких програму можна розгорнути в окремому вікні. Ця функція реалізована за допомогою bubbles API. Вона вперше з’явилася в Android 11 і з якоїсь причини працює лише з деякими месенджерами. Але незабаром, за словами блогера, таку нагоду отримають усі Android-програми.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Найкращим смартфоном Apple визнано модель 2020 року

Опубліковано

Найкращим смартфоном Apple визнано модель 2020 року

Розробники AnTuTu опублікували результати вересневого «народного» рейтингу пристроїв на iOS та iPadOS у Китаї. Під час голосування користувачі оцінювали не технічні характеристики, а те, наскільки вони загалом задоволені своїми гаджетами. Як виявилося, найбільше позитивних відгуків зібрали не найновіші пристрої компанії.

Найкращим смартфоном Apple визнано модель 2020 року

Перше місце в рейтингу посів 12,9-дюймовий планшет iPad Pro 2, який набрав 99,77% позитивних оцінок, а друге – ця модель у модифікації з 10,5-дюймовим екраном (96,68%). Обидва пристрої були представлені сім років тому, у червні 2017 року. Замкнув трійку лідерів iPad Air 4 (96,33%), який дебютував у 2020 році.

Найкращим смартфоном у списку виявився iPhone 12 mini (95,88%), який теж показали у 2020 році. На п’ятому місці загалом розмістилася ще одна модель 2020 року: iPhone SE другого покоління (95,2%). Усі інші місця у рейтингу зайняли планшети.

На шостому рядку опинився iPad Pro 4 на 12,9 дюйма (94,89%), на сьомому – iPad Pro 2 на 11 дюймів (94,83%). Восьму та дев’яту позиції зайняли 11-дюймовий iPad Pro 3 (94,26%) та iPad Air 5 (93,4%). Замкнув топ-10 iPad mini 5 з результатом 93,36% позитивних відгуків.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українці можуть платити за світло вдвічі дешевше: умови

Опубліковано

Українці можуть платити за світло вдвічі дешевше: умови

Українці можуть перейти на пільгову ціну на електроенергію, щоб зменшити витрати на комунальні послуги взимку. Але така можливість є не у всіх. Хто може економити на електроенергії читайте в нашому матеріалі.

З літа 2024 року ціна на електроенергію була підвищена у двічі ( з 2,64 грн/кВт∙год до 4,32 грн/кВт∙год). В літню пору року це ще не так відчувалося, але з приходом холодів ціни на електроенергію можуть стати значною проблемою для населення, які встановлюють електрообігрівачі. Тому даній категорії громадян дозволено перейти на пільговий тариф.

Але громадяни повинні знати, що зниження цін не встановлюється автоматично. – зазначив член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Сергій Нагорняк. Нардеп підкреслив, що українцям необхідно оформити відповідні документи.

«По-перше, у квартирі чи будинку має бути документ із відміткою відповідного обслуговуючого органу (БТІ чи приватного підприємства, яке займається оформленням техпаспортів), який підтверджує, що об’єкт обладнаний електрокотлом», – сказав Нагорняк.

Українцям, які мають документацію про відключення централізованого опалення, слід звертатися до місцевого чи районного РЕМ. Нардеп уточнив, що клієнтам окремих компаній, які є постачальником електроенергії, слід подати документи їм.

Нагадаємо, пільгові ціни на електроенергію для українців, які використовують електроенергію для опалення, діють лише з 1 жовтня до 30 квітня. Він дозволяє сплачувати 2,64 грн за кВт/год за перші спожиті 2000 кВт/год на місяць.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.