Відбулася презентація нового флагманського смартфона Nubia Z40S Pro. Гаджет отримав топове залізо, включаючи 10-бітовий екран із високою частотою оновлення, процесор Snapdragon 8+ Gen 1, швидку пам’ять, швидкісну зарядку та камеру з оптичною стабілізацією.
Nubia Z40S Pro оснащується плоским 6,67-дюймовим AMOLED-екраном із частотою оновлення до 144 Гц та роздільною здатністю Full HD+. 10-бітний дисплей здатний відображати понад мільярд відтінків з повним охопленням кольорового простору DCI-P3. За продуктивність новинки відповідає процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, що працює у комбінації зі швидкою оперативною пам’яттю LPDDR5 об’ємом до 18 ГБ та накопичувачем UFS 3.1 (до 1 ТБ).
Випускається смартфон у двох версіях. У першій встановлений акумулятор ємністю 5000 мАч за допомогою швидкої 80-ватної зарядки. Друга отримала трохи більш «тонку» АКБ на 4600 мАг, зате за допомогою блоку живлення потужністю 120 Вт, що дозволяє повністю заповнити енергію за 19 хвилин.
Основна камера на 64 Мп (Sony IMX787) обладнана світлосильним об’єктивом (f/1.6) з еквівалентною фокусною відстанню 35 мм та системою оптичної стабілізації. Друга — ультраширококутна з роздільною здатністю 50 Мп та можливістю знімати в макрорежимі завдяки наявності автофокусу. Ще один 8-мегапіксельний модуль із телеоб’єктивом забезпечує 5-кратне оптичне наближення.
Крім того, у смартфоні передбачено окремий датчик для придушення мерехтіння, а на корпусі новинки передбачено спеціальний перемикач для миттєвого запуску камери.
Технічні характеристики: Nubia Z40S Pro (80 Вт) | Nubia Z40S Pro (120 Вт):
У зв’язку з цілеспрямованими ударами ворога по будівлях, де розміщуються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), в Україні почали діяти мобільні ТЦК.
Про це повідомив народний депутат Олександр Федієнко в ефірі телеканалу “Київ24”.
За його словами, під терміном “мобільні” слід розуміти не автобуси чи буси, а можливість оперативно змінювати місце розташування підрозділів, які безпосередньо взаємодіють із військовозобов’язаними.. Тобто, сьогодні ТЦК може працювати в одній точці, а вже завтра у зовсім іншій.
Федієнко підкреслив, що такий формат роботи вже реалізується. Кожен керівник ТЦК самостійно обирає місце дислокації своїх підрозділів з урахуванням поточної ситуації та можливих загроз.
Причиною переходу до мобільного формату стали постійні обстріли будівель ТЦК, оскільки ворог неодноразово завдавав точкових ударів по цих об’єктах, наприклад:
30 червня – удар по Кривому Рогу: дрон влучив поблизу будівлі ТЦК. Поранення отримали троє цивільних, один з яких у важкому стані.
3 липня – Полтава: внаслідок удару та пожежі загинули двоє осіб (студент і колишній військовий), ще близько 11 отримали поранення, зокрема 2 військовослужбовці та 2 працівники ТЦК.
6 липня – Кременчук: удар прийшовся по будівлі ТЦК та житловому будинку поруч. Жертв серед персоналу ТЦК не зафіксовано.
У зв’язку з цим громадянам, які перебувають поблизу центрів комплектування, радять бути особливо обережними, адже ці об’єкти залишаються потенційною ціллю для атак ворога.
Метою таких ударів є спроба зірвати мобілізаційні процеси в Україні.
В Україні чинне законодавство передбачає обов’язкове оподаткування більшості подарунків. Ця норма діє з 2011 року та закріплена в Податковому кодексі, залишаючись актуальною навіть у період воєнного стану.
Подарунком визнаються не лише гроші чи матеріальні речі, а також пільги, послуги або нематеріальні активи, що надаються безкоштовно або за заниженою вартістю. Про це повідомляє видання “РБК-Україна”.
У 2025 році не оподатковувати можна подарунок, вартість якого не перевищує 25% мінімальної заробітної плати (тобто 2000 гривень). Виняток становлять грошові подарунки, вони підлягають оподаткуванню в повному обсязі незалежно від суми.
Передбачено три варіанти оподаткування, залежно від статусу дарувальника:
0% – якщо подарунок надано близькими родичами першого або другого ступеня споріднення (діти, подружжя, батьки, рідні брати й сестри, бабусі та дідусі з обох боків);
5% ПДФО + 5% військовий збір – якщо подарунок отримано від осіб, які не належать до вище вказаних ступенів споріднення;
18% ПДФО + 5% військовий збір – у разі отримання подарунку від нерезидента України.
Обов’язок сплатити податок покладається на особу, яка отримала подарунок. Вона повинна самостійно подати декларацію про доходи та сплатити належні суми до бюджету. Для нерезидентів передбачено обов’язкову сплату податку до моменту нотаріального оформлення договору дарування.
Юридичні особи, зокрема роботодавці, мають дотримуватися встановлених процедур при даруванні працівникам. Усі витрати повинні бути належним чином задокументовані, а подарунки враховані. Недотримання вимог може призвести до накладення податкових санкцій.
ПриватБанк спільно з мережею магазинів “Аврора” запускає наймасштабнішу в країні систему біометричної оплати покупок за допомогою технології FacePay
Про це повідомили у Telegram-каналі PrivatBank_insider
Відтепер у всіх магазинах “Аврора”, де встановлено Android POS-термінали як на звичайних касах, так і на касах самообслуговування, доступна функція розрахунку за допомогою розпізнавання обличчя через FacePay від ПриватБанку.
Завдяки цьому нововведенню клієнти зможуть здійснювати покупки навіть без гаманця чи смартфона.
Система FacePay використовує біометричні дані для розпізнавання обличчя та додатково потребує введення PIN-коду, що забезпечує високий рівень безпеки.
За словами Сергія Макаренка, керівника напряму торгового еквайрингу ПриватБанку, партнерство з “Авророю” стало наймасовішим проєктом запуску біометричної оплати в українському офлайн-ритейлі
Fintech-менеджер мережі “Аврора” Віталій Колісник додав, що FacePay є ще одним кроком у напрямку створення розумного магазину, адже новий сервіс робить процес покупок швидшим, простішим і зручнішим для клієнтів.