Connect with us

MOBILZONE

Як прочитати видалені повідомлення в Viber, WhatsApp і Telegram

Опубліковано

Як прочитати видалені повідомлення в Viber, WhatsApp і Telegram

У месенджерах дедалі частіше з’являються гнучкіші можливості видалення повідомлень. Однак багато сервісів все одно зберігають способи, щоб прочитати стерте листування. Як можна повернути повідомлення, які вважалися безповоротно втраченими.

Видалити, щоб відновити
Журналіст The Sun Гаррі Петтіт з’ясував, що видалені повідомлення у WhatsApp не зникають назавжди. Є спосіб прочитати їх як на iPhone, так і смартфонах на Android.

Повідомлення WhatsApp можна видаляти як з індивідуальних, так і групових чатів, але листування продовжують зберігатися в пам’яті телефону і можуть бути відновлені за допомогою функції резервного копіювання.

За даними видання, інструмент виконує резервне копіювання всіх повідомлень о другій годині ночі щодня. Користувач навіть може скоротити частоту копіювань до одного разу на тиждень або на місяць.

Щоб прочитати видалені повідомлення, спочатку потрібно видалити WhatsApp, а потім знову встановити програму з офіційного магазину AppStore або Google Play.

Після відкриття програми та входу в обліковий запис користувачеві буде надано можливість повернути чати з резервної копії. Потрібно лише вибрати варіант відновлення, після чого всі чати разом із віддаленими повідомленнями будуть знову доступні. Вони відображатимуться так, ніби їх і не прали.

Із плюсів цього способу — його офіційність та «легальність». Відновлення передбачено самим WhatsApp і може бути зроблено будь-коли. З мінусів — необхідність видаляти програму та повторно входити до облікового запису.

Відновлення в інших месенджерах
Оскільки Telegram не зберігає листування за допомогою постійного резервного копіювання, то відновити його офіційно не вдасться. Тим не менш, є кілька варіантів, щоб обійти ці обмеження.

Якщо при видаленні повідомлень користувач був у версії для ПК або браузерів, варто включити на смартфоні «Авіарежим» і зайти в месенджер. Теоретично повна версія листування може зберегтися в пам’яті смартфона. Щоб зберегти її надовго, можна зробити скріншоти.

Інший варіант – періодично копіювати повідомлення з листування в “Збережені повідомлення” (Saved Messages). У неї має доступ тільки користувач і ніхто не може видалити повідомлення, крім нього. Навіть при видаленні повідомлення авторство буде збережено – відобразиться нікнейм і аватар (за наявності).

Незважаючи на відсутність резервного копіювання, у Telegram є можливість експорту всіх даних. Це проводиться вручну через відповідний пункт у Розширених налаштуваннях.

Функція доступна у версії месенджера комп’ютерів. Всі дані, у тому числі й листування, можна зберегти як зручний для читання HTML-файлу.

У месенджері Viber є функція резервного копіювання листування і працює аналогічно WhatsApp – присутні ті ж налаштування за частотою автоматичного копіювання.

Відновлення проводиться так само, як і у випадку з конкурентом від Meta. У цьому є кілька особливих умов. Наприклад, у Viber поки не можна перенести дані з Android-пристрою на iPhone навіть із тим самим телефонним номером. Також копіювання на iOS буде проводитись лише за підключеного Wi-Fi.

Інший аспект – копіювання відбувається не всередині своєї системи Viber, а за допомогою стороннього хмарного сховища.

Таким чином, месенджер повинен бути підключений або до Диска Google, або до Apple iCloud. На смартфонах Huawei для резервної копії без Google Диска можна використовувати Huawei Диск.

Крім WhatsApp, Марка Цукерберга має окремий Facebook Messenger — спеціально створений під акаунти однойменної соціальної мережі. І на відміну від WhatsApp, у Facebook Messenger немає системи автоматичного резервного копіювання.

У довідковому центрі FB запевняють, що видалені повідомлення не відновити. Проте не зайвим буде перевірити папку з архівованими чатами. Періодично деякі чати можуть потрапити до неї помилково.

Також Facebook Messenger має функцію експорту архіву, будучи частиною соцмережі. Цей спосіб схожий на те, що пропонує Telegram. Користувач запитує архів, перейшовши в пункт Ваша інформація на Facebook, а потім натискає Завантажити інформацію.

Простий та універсальний спосіб
Навіть без використання резервного копіювання існує ряд сторонніх програм, які пропонують знаходити віддалені повідомлення в будь-яких месенджерах у пам’яті смартфона. Найчастіше це програми формату «Журнал повідомлень» (Notification History).

В даний час вони доступні лише в Google Play. На iOS такі програми в офіційному магазині вже не знайти, знадобиться неофіційна прошивка.

Ці програми зберігають усі повідомлення, які надходять на телефон, у тому числі всі повідомлення від користувачів всередині месенджерів. Вони можуть показати всі ці повідомлення у хронологічному порядку з можливістю вибору певної програми.

Але ці програми мають і свої обмеження: користувач повинен взаємодіяти з повідомленням, щоб його зберегти і потім прочитати, тобто обов’язково потрібно зробити його свайп.

Також це ненадійний спосіб через те, що перезавантаження телефону може скинути реєстр усіх повідомлень. Ще один величезний мінус — це неофіційне рішення, і такі програми можуть бути потенційно небезпечними.

Наприклад, містити віруси або спробувати викрасти ваші особисті дані для продажу. У зв’язку з цим передачу своїх повідомлень стороннім компаніям варто проводити лише в тому випадку, якщо інформація не є особистою і не торкається робочих питань.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

ПриватБанк офіційно обявив ціну долара

Опубліковано

ПриватБанк офіційно обявив ціну долара

Приватбанк збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за своїми картками за межами країни, який діяв до скасування Нацбанком обмежень на верхню межу такого курсу. Про це повідомив член наглядової ради банку Роман Сульжик.

 

“Приват не змінив “картковий” курс і не збирається цього робити”, – написав він під час дискусії у фейсбуці.

Роман Сульжик також уточнив, що вже обговорив це питання із головою правління банку Герхардом Бьошем.

“Якщо інші банки вирішать підвищити курс, думаю, це призведе лише до збільшення кількості наших клієнтів”, – додав член наглядової ради держбанку.

Який курс у інших банків?

Як раніше писали ЗМІ, НБУ з 21 травня скасував верхній ліміт як курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, так і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їх картками за межами країни.

Раніше верхній ліміт курсу складав зафіксований у перший день війни офіційний курс гривні плюс 10% – 32,18 грн/$. Водночас на «чорному» ринку, який виник на початку війни після заборони Нацбанку на продаж валюти, курс останніми днями досяг 37-38 грн/$.

У Приватбанку до скасування обмежень заявлений курс конвертації становив 32,05 грн/$.

У його конкурента monobank, який також надає послугу віддаленого відкриття картки, курс дорівнював 31,5 грн/$, а після зняття обмежень піднявся до 32 грн/$.

Водночас, ряд банків скористалися скасуванням обмежень і суттєво підвищили «карткові» курси.

Згідно з даними Finance:

Кредобанк підняв курс до 33,5 грн/$,
Таскомбанк та Конкорд – до 36 грн/$,
Акордбанк – до 36,8 грн/$.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чи потрібно відключати смартфони iPhone та Xiaomi на ніч

Опубліковано

Чи потрібно відключати смартфон на ніч

Досить часто у користувачів смартфонів виникають прості, але неоднозначні питання, які можна отримати протилежні відповіді. Сьогодні ми розглянемо одне таке спірне питання. Чи варто вимикати смартфон на ніч? Прихильники цієї процедури переконують, що смартфон має шкідливе випромінювання, яке негативно впливає на мозок чи фізичний стан людини загалом. Відразу відповість, що ця інформація, як і панічна боязнь 5G-вишок деякими “професіоналами”, є цілковитим маренням. Кожен сучасний смартфон проходить жорстку сертифікацію. Була навіть вигадана спеціальна одиниця виміру SAR (Specific Absorption Rate) — питомий коефіцієнт поглинання електромагнітної енергії. При цьому сертифікація відбувається різними службами і в різних країнах. Наприклад, при випуску смартфона в Китаї та при офіційному старті продажів у Європі чи Росії. Як результат – боятися випромінювання смартфонів точно не варто, коли навколо повно високовольтних дротів, мікрохвильових печей, Wi-Fi мереж, 4G/5G та інших потоків.

 

Ще одна категорія людей каже, що відключення смартфона на ніч дає змогу зберегти заряд акумулятора. Це дійсно так, але варто розуміти, що найенергоємнішими частинами будь-якого смартфона є екран і процесор. Якщо ви закриєте всі процеси, відключіть бездротові мережі, то за ніч витрачається всього 1-2% акумулятора. Якщо ж ви не хочете, щоб повідомлення або дзвінок вас розбудили, просто включайте беззвучний режим. Це дозволить і добре відпочити, і зранку дізнатися, хто вам писав та дзвонив. Таким чином, можна зробити висновок, що відключення смартфона на ніч не має жодного практичного сенсу.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Як змінилися правила продажу готівкової валюти в Приватбанку і Монобанку

Опубліковано

Як змінилися правила продажу готівкової валюти в Приватбанку і Монобанку

Національний банк України з 21 травня змінив правила роботи готівкового валютного ринку. НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси із продажу готівкової валюти. Раніше відхилення курсу продажу не могло перевищувати 10%.

“Це вирівняє умови для банків порівняно з обмінниками, що сприятиме підвищенню ефективності готівкового ринку та зменшенню коливань обмінного курсу на ньому”, – йдеться у повідомленні.

НБУ також з 21 травня 2022 року зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують із рахунків клієнтів кошти у гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають із карток готівкову валюту.

“Таким чином, НБУ створює можливості для зближення курсу конвертації валюти для громадян, які тимчасово перебувають за кордоном, та курсу купівлі готівкової валюти для громадян, які залишаються в Україні”, – йдеться у повідомленні.

На думку НБУ, це мінімізує “картковий туризм”. За наявними даними, значна частина операцій із гривневими картками за кордоном – це зняття готівки з банкоматів. Помітна частина цієї готівки потім повертається в Україну та потрапляє на нелегальний готівковий ринок. Тобто де-факто дефіцитні валютні ресурси можуть витрачатися на непріоритетні для воєнного часу потреби, що зараз дуже важливо мінімізувати.

“Тому вирівнювання умов прямої (через готівкові угоди) та непрямої (через карткові операції) купівлі валюти в Україні та закордоном, населенням є заходом, який дозволить запобігти непродуктивному виведенню капіталу та захистити міжнародні резерви України”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн. в еквіваленті (зі 100 тис. грн., як було досі). Зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків з метою оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість із них можна й надалі здійснювати без обмежень.

Офіційний курс гривні до долара залишається фіксованим на рівні 29,25 грн/долар. “Фіксація обмінного курсу дозволяє стримати інфляційні процеси (через здешевлення критичного імпорту) та утримати під контролем інфляційні очікування”, – зазначили у НБУ.

Незмінними також залишаються обмеження встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку. Банки і надалі повинні проводити операції з купівлі-продажу безготівкової валюти з клієнтами за курсом, що знаходиться в діапазоні, де нижня межа – офіційний курс, а верхній – офіційний курс +1%.

Як зазначили в НБУ, більшість операцій на валютному ринку проводиться саме у його безготівковому сегменті, де, зокрема, продають та купують безготівкову валюту експортери та імпортери. Таким чином імпортери можуть закуповувати валюту за курсом, близьким до курсу продажу валюти експортерами. У разі виникнення дефіциту валюти на ринку НБУ закриває його продажем валюти із міжнародних резервів.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.