Більшість популярних месенджерів надають державним органам інформацію про своїх користувачів, причому роблять це дуже швидко практично в режимі реального часу. Цією новиною поділився закордонний ресурс Rolling Stone, з посиланням на документ прямо з ФБР.
Документ під назвою «Законний доступ» отримав місцева американська НКО Property of People на підставі закону про свободу інформації. Він розкриває деталі співпраці тезногігантів із владою США — але цілком можливо, що ця система працює аналогічно і з держорганами інших країн.
Згідно з джерелом, серед усіх популярних месенджерів WhatsApp лідирує за кількістю та швидкістю видачі інформації. Він може видати поліції дані контактів користувача, а також контакти його контактів – тобто список імен і номерів людей, які є у його власному списку номерів – це можливо завдяки тому, що WhatsApp при першій установці синхронізує список контактів користувача зі своїми серверами і згодом постійно оновлює ці відомості.
Крім того, WhatsApp може надавати інформацію про те, які користувачі беруть участь у листуванні, тобто хто написав повідомлення і кому воно надсилається. “Унікальність” месенджера Цукерберга полягає в тому, що він надає ці дані з 15-хвилинною затримкою – документ ФБР називає це “режимом реального часу” і каже, що жоден інший месенджер не надає інформацію про чат так швидко.
Представник WhatsApp підтвердив, що все відбувається саме так. Однак він зазначив, що вміст листування читати не зможе ніхто, оскільки він захищений наскрізним шифруванням.
Що стосується iMessage, то з ним також далеко не все однозначно. З одного боку, Apple не надає третім особам дані про те, хто, кому і коли написав якесь повідомлення, як і вміст листування захищених наскрізним шифруванням. Але з іншого боку, поліція може отримати інформацію про те, кого користувач шукав в iMessage за останні 25 днів, а також хто шукав його самого.
Але є і більш гнітючий факт. Якщо у користувача включено «Повідомлення iCloud» і пристрої створюють резервні копії листування у хмарі Apple, поліція може запросити доступ до них — і «яблучна» компанія його надасть. Повідомлення iMessage, що знаходяться в iCloud, захищені звичайним шифруванням від самої Apple, а значить, у компанії є ключі від них. В результаті влада може побачити і прочитати абсолютно весь вміст копій iCloud – від даних співрозмовників у чатах до тексту листування.
Раніше Apple збиралася впровадити наскрізне шифрування в iCloud, але влада США не дозволила їй це зробити.
Найнеподатливішими ФБР називає месенджери Signal і Wickr. Рівень шифрування Signal дозволяє його розробникам зберігати та видавати лише інформацію про дату реєстрації користувача та час останньої появи в мережі. Що стосується Wickr, то він надає дату реєстрації, дату останнього входу, дані про пристрій користувача та інформацію та профіля, яку він сам про себе вказав.
You must be logged in to post a comment Login