Connect with us

MOBILZONE

WhatsApp та iMessage зливають поліції все в режимі реального часу

Опубліковано

7 серйозних причин видалити WhatsApp

Більшість популярних месенджерів надають державним органам інформацію про своїх користувачів, причому роблять це дуже швидко практично в режимі реального часу. Цією новиною поділився закордонний ресурс Rolling Stone, з посиланням на документ прямо з ФБР.

Документ під назвою «Законний доступ» отримав місцева американська НКО Property of People на підставі закону про свободу інформації. Він розкриває деталі співпраці тезногігантів із владою США — але цілком можливо, що ця система працює аналогічно і з держорганами інших країн.

Згідно з джерелом, серед усіх популярних месенджерів WhatsApp лідирує за кількістю та швидкістю видачі інформації. Він може видати поліції дані контактів користувача, а також контакти його контактів – тобто список імен і номерів людей, які є у його власному списку номерів – це можливо завдяки тому, що WhatsApp при першій установці синхронізує список контактів користувача зі своїми серверами і згодом постійно оновлює ці відомості.

Крім того, WhatsApp може надавати інформацію про те, які користувачі беруть участь у листуванні, тобто хто написав повідомлення і кому воно надсилається. “Унікальність” месенджера Цукерберга полягає в тому, що він надає ці дані з 15-хвилинною затримкою – документ ФБР називає це “режимом реального часу” і каже, що жоден інший месенджер не надає інформацію про чат так швидко.

Представник WhatsApp підтвердив, що все відбувається саме так. Однак він зазначив, що вміст листування читати не зможе ніхто, оскільки він захищений наскрізним шифруванням.

 

Що стосується iMessage, то з ним також далеко не все однозначно. З одного боку, Apple не надає третім особам дані про те, хто, кому і коли написав якесь повідомлення, як і вміст листування захищених наскрізним шифруванням. Але з іншого боку, поліція може отримати інформацію про те, кого користувач шукав в iMessage за останні 25 днів, а також хто шукав його самого.

Але є і більш гнітючий факт. Якщо у користувача включено «Повідомлення iCloud» і пристрої створюють резервні копії листування у хмарі Apple, поліція може запросити доступ до них — і «яблучна» компанія його надасть. Повідомлення iMessage, що знаходяться в iCloud, захищені звичайним шифруванням від самої Apple, а значить, у компанії є ключі від них. В результаті влада може побачити і прочитати абсолютно весь вміст копій iCloud – від даних співрозмовників у чатах до тексту листування.

Раніше Apple збиралася впровадити наскрізне шифрування в iCloud, але влада США не дозволила їй це зробити.

Найнеподатливішими ФБР називає месенджери Signal і Wickr. Рівень шифрування Signal дозволяє його розробникам зберігати та видавати лише інформацію про дату реєстрації користувача та час останньої появи в мережі. Що стосується Wickr, то він надає дату реєстрації, дату останнього входу, дані про пристрій користувача та інформацію та профіля, яку він сам про себе вказав.

Facebook Comments

MOBILZONE

realme випустила універсальну 240-ватну GaN-зарядку

Опубліковано

realme випустила універсальну 240-ватну GaN-зарядку

В асортименті realme з’явився новий адаптер живлення на основі нітриду галію (GaN) із високою потужністю. Він універсальний і підходить для зарядки будь-яких сучасних пристроїв, чи то смартфон, планшет, навушники або навіть ноутбук.

Максимальна вихідна потужність зарядного пристрою становить 240 Вт, що робить його універсальним. Адаптер виконаний у мінімалістичному дизайні із одним портом USB Type-C. Його розміри становлять 57,82 х 57,94 х 30,39 мм, а вага – 173 грами.

Заявлена щільність потужності – 2,34 Вт/см³. Адаптер підтримує протокол швидкої зарядки SuperVOOC, що робить його сумісним з усіма реальними пристроями. Крім того, він підтримує інші поширені стандарти, включаючи Quick Charge 3.0 і Power Delivery 3.0, хоча в цьому випадку вихідна потужність обмежена на рівні 65 Вт.

Новинка вже доступна у Китаї за ціною 299 юанів, що еквівалентно приблизно $41.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Грошова допомога малозабезпеченим українцям: як отримати виплати

Опубліковано

Грошова допомога малозабезпеченим українцям: як отримати виплати

Малозабезпечені українські сім’ї мають право на державні виплати. Розмір фінансової допомоги вираховується, як різниця між розміром прожиткового мінімуму та його середньомісячним сукупним доходом.

Фахівці з “Юридичного радника для ВПО” повідомляють, що всі працездатні члени сім’ї повинні навчатися, працювати або стати на облік у центрах зайнятості. Також можна взяти відпустку по догляду за дитиною до 3-ох років.

В умовах воєнного стану діє виняток: соціальна допомога може бути призначена на шість місяців, якщо в сім’ї є працездатна особа, яка відповідає таким вимогам:

  •  є ВПО і не працює або не сплатила ЄСВ у період, за який враховуються доходи;
  • і/або повернулася після тривалого перебування/міграції за кордоном, не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ, не перебуває на обліку як ВПО та звертається за призначенням допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після повернення.

Розмір допомоги, що надається державою, не є фіксованим, а визначається індивідуально.

Для отримання матеріальної допомоги, представники сім’ї мають звернутися до:

  • виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної ОТГ за місцем реєстрації чи проживання;
  • органи населення та соціального захисту;
  • ЦНАП.

Подати документи на отримання матеріальної допомоги можна особисто – відвідавши відповідну установу або надіслати їх поштою.

Також читайте:

Обленерго видало нове роз’яснення, коли потрібно передати показники лічильника електроенергії

Київстар переходить на нові номери SIM-карток з кодом 077

Як українцям узаконити перебування у Польщі без паспорту

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Redmi офіційно представила дешевий 100-герцевий монітор A27Q (2025)

Опубліковано

Redmi офіційно представила дешевий 100-герцевий монітор A27Q (2025)

Бренд Redmi випустив оновлену версію бюджетного монітора A27Q. Модифікація з приставкою 2025 в назві отримали IPS-матрицю з підвищеною частотою оновлення та незвично високим для своєї цінової категорії показником достовірності передачі кольору.

Redmi A27Q 2025 оснащений 27-дюймовим екраном з роздільною здатністю 2560×1440 пікселів та частотою оновлення 100 Гц. Виробник заявляє про охоплення 95% колірного простору DCI-P3 та показник ΔE менше двох одиниць, що відповідає рівню недорогих професійних моніторів.

Набір інтерфейсів включає роз’єм DisplayPort 1.4 і HDMI 2.0, а також 3,5-мм гніздо для навушників. Доповнюють список особливостей моделі сертифікація TUV на відповідність вимогам до низького рівня синього світла та трирічну заводську гарантію в Китаї (в інших регіонах модель поки не представлена). Ціна новинки складає $138 без урахування знижки для перших покупців.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.