Connect with us

MOBILZONE

Vodafone, Київстар та lifecell розпочали “битву”

Опубліковано

Vodafone, Київстар та lifecell розпочали "битву"

Йдеться про частоти в діапазоні 2,3-2,6 тис. МГц. 26 жовтня НКРЗ дозволила мобільним операторам використовувати додатковий радіочастотний ресурс для експлуатації LTE-мереж. Тепер вони зможуть вести мовлення у смугах 2,3-2,6 тис. МГц.

Як повідомляє чайна ревю, це дозволить підвищити якість інтернету в умовах великого скупчення людей. У lifecell звернулися до НКРЗІ з проханням не поспішати з проведенням нових аукціонів із продажу частот для LTE, які можна буде використовувати у майбутньому для розгортання мереж п’ятої генерації (5G).

У той же час Vodafone заявила про бажання переоформити частоти в діапазоні 2,6 тис. МГц під LTE. Йдеться про частоти, які дісталися компанії після поглинання оператора Vega. Як зазначають у Vodafone, рішення регулятора корисне не лише для учасників ринку, а й загалом для економіки України.

Vodafone
Водночас у Vodafone підкреслили, що діапазон 2,3 тис. МГц її не цікавить, адже використовувати його для розвитку 4G компанія поки не планує.

У Київстарі рішення НКРЗ оцінили, зазначивши, що воно дозволить компанії пропонувати абонентам кращу якість з’єднання та зв’язку. Також у компанії зазначили, що додаткові частоти потрібні вже сьогодні. Якщо їх буде надано, то Київстар розмістить замовлення на постачання нового обладнання.

Київстар

Як зазначили в lifecell, частоти надаватимуться операторам за підсумками торгів, а їхня ціна має бути економічно обґрунтованою.

lifecell
На лінії в 2,6 МГц, які потрібні Vodafone, НКРЗІ встановила мінімальну ціну. Після цього регулятор вирішив передати цей спектр Vodafone без конкурсу на підставі ст. 40 закону №1280-IV. У той самий час розрахунок вартості 1 МГц у діапазоні 2,3 тис. МГц учасникам ринку незрозумілий.

У lifecell вважають, що НКРЗІ поспішає розподілити частоти до набрання чинності новим законом про телекомунікації, який почне діяти з 1 січня 2022 року. За чинним законом тендер із розподілу частот має бути оголошений за 60 днів до його проведення. Очевидно, що провести його 2021 року регулятор не встигне.

Facebook Comments

MOBILZONE

Які смартфони Xiaomi та Redmi отримають MIUI 13 та Android 12 в першу чергу

Опубліковано

Які смартфони Xiaomi та Redmi отримають MIUI 13 та Android 12 в першу чергу

Наприкінці минулого року, а якщо бути точним, 28 грудня, компанія Xiaomi провела великий захід із презентацією нових смартфонів та нової версії фірмової прошивки MIUI 13. Однак поки що йдеться лише про Китай, міжнародний реліз довгоочікуваного оновлення поки що не відбувся. Проте різні витоку індійського підрозділу Xiaomi та низки інсайдерів вказують, що чекати на міжнародний вихід MIUI 13 залишилося зовсім не довго. Все це дозволяє нам говорити про плани компанії щодо оновлення міжнародних версій смартфонів. Відверто кажучи, тут немає якихось несподіванок, і цей список практично повністю співпадає з переліком апаратів на оновлення у Китаї.

Які смартфони Xiaomi та Redmi отримають MIUI 13 та Android 12 в першу чергу

 • Xiaomi Mi 11
 • Xiaomi Mi 11 Ultra
 • Xiaomi Mi 11i
 • Xiaomi Mi 11X Pro
 • Xiaomi Mi 11X
 • Xiaomi Mi 11 Lite 5G
 • Xiaomi Mi 11 Lite
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE
 • Xiaomi 11 Lite NE
 • Redmi 10
 • Redmi 10 Prime
 • Redmi Note 8 (2021)
 • Xiaomi 11T Pro
 • Xiaomi 11T
 • Redmi Note 10 Pro
 • Redmi Note 10 Pro Max
 • Redmi Note 10
 • Redmi Note 10 JE
 • Xiaomi Pad 5

 

Саме ці смартфони становитимуть першу хвилю, проте загалом оновити планується набагато більше смартфонів. Загальна кількість щасливчиків може сягнути сотні. Конкретних термінів не називається, оскільки етап тестування може затягнутися, якщо прошивка на тому чи іншому смартфоні міститиме велику кількість багів, фанатам залишається лише чекати.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Список людей, які можуть потратити 1000 гривень з “Дії” на лікарства від сьогодні збільшився

Опубліковано

Список людей, які можуть потратити 1000 гривень з “Дії” на лікарства від сьогодні збільшився

Мінсоцполітики та Мінцифри розглядає таку можливість. Незабаром особи з інвалідністю, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть витрачати тисячу гривень, яку виплачує держава щепленим громадянам, на ліки в аптеках незалежно від віку. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Повідомляється, що роботу над реалізацією такого механізму вже розпочали Міністерство соціальної політики та Міністерство цифрової трансформації.

Зазначимо, що з 24 січня ковидну тисячу в аптеках дозволили витрачати лише літнім українцям – вікова категорія 60+.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Глобальна версія MIUI 13 втратить деякі нові опції

Опубліковано

Глобальна версія MIUI 13 втратить деякі нові опції

Як відомо, компанія Xiaomi випускає кілька версій свого фірмового інтерфейсу MIUI: одну для китайських користувачів, іншу – для всіх інших, називаючи її глобальною. І, зазвичай, вони відрізняються друг від друга як підтримкою мов, а й функціями. Причому найчастіше саме в китайській версії ПЗ більше нових цікавих опцій, ніж у глобальній прошивці. Так сталося і з нещодавно випущеною MIUI 13.

Як виявилося, MIUI 13 для глобальних версій смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO буде позбавлена ​​частини нових опцій, про які компанія говорила на прес-конференції у грудні минулого року. Зокрема, у глобальній версії прошивки користувачі не побачать ні нового центру управління, ні нового магазину з віджетами, ні нового шрифту Mi Sans, ні деяких інших елементів графічного інтерфейсу, що стали частиною китайської версії MIUI 13.

Тим не менш, усі базові покращення з китайської версії MIUI 13 перекочують у глобальну версію. Насамперед, йдеться про загальне поліпшення роботи та оптимізації системи, та вдосконалену систему конфіденційності та захисту даних. Також з’являться нові динамічні фони та покращену функцію розпізнавання облич.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.