Connect with us

MOBILZONE

На які комп’ютери можна встановити Windows 11

Опубліковано

На які комп'ютери можна встановити Windows 11

У порівнянні з Windows 10 системні вимоги Windows 11 помітно підвищилися. На сайті Microsoft з’явилася сторінка з детальним описом Windows 11, в тому числі розширені системні вимоги операційної системи. «Десятка» дебютувала в липні 2015 року та з самого початку її вимоги до заліза були ідентичні Windows 8, але потім розробники зажадали трохи більше вільного простору на диску. Запуск Windows 11 знаменує відмова від x86-32. Тут важливо домовитися про те, що Windows 11 не підтримуватиме старіші 32-розрядні платформи (Windows 11 не отримає 32-розрядної версії), але сумісність з 32-розрядних софтом залишається.

Мінімальні системні вимоги Windows 11

  • Процесор: 64-розрядний двоядерний CPU з тактовою частотою не менше 1 ГГц
  • ОЗУ: 4 ГБ
  • Вільне місце на диску: 64 ГБ
  • Системна прошивка: UEFI, функція безпечного завантаження Secure Boot і криптографічний процесор TPM версії 2.0
  • Відеоадаптер: сумісний з DirectX12 або більш пізньої версії і графічний драйвер WDDM 2.0
  • Дисплей: 9-дюймовий екран з роздільною здатністю 1366 × 768 точок

Інтернет-з’єднання і канал Microsoft:

  • версія Windows 11 Home Edition вимагає підключення до інтернету і обліковий запис Microsoft для завершення налаштування пристрою при першому використанні;
  • для перемикання з Windows 11 Home в режим S Mode також потрібно підключення до інтернету;
  • для всіх випусків Windows 11 потрібно доступ в Інтернет для виконання оновлень, а також для завантаження і використання деяких функцій;
  • для Деякі параметри недоступні обліковий запис Microsoft.

Найпростіший спосіб перевірити саму можливість установки Windows 11 на той чи інший комп’ютер – встановити офіційну утиліту PC Health App (посилання для завантаження ПО). З його допомогою можна швидко дізнатися, чи піде на комп’ютері Windows 11. Пройти перевірку на сумісність також можна на спеціальній сторінці сайту Microsoft без необхідності завантажувати утиліту.

На які комп'ютери можна встановити Windows 11

Як повідомляють користувачі, в окремих випадках веб-сервіс показує задовільний результат, а утиліта повідомляє про невідповідність ПК мінімальним вимогам Windows 11. Імовірно, утиліта отримує більше прав для перевірки і видає більш точний результат в порівнянні з сайтом.

Але є одне, але (або навіть декілька).

Крім вимог до обладнання (вони ж мінімальні технічні характеристики) є ще технічні вимоги окремих функцій в Windows 11 (для роботи певних функцій потрібне відповідне обладнання) і окремий список сумісних процесорів.

Список процесорів з підтримкою Windows 11

  • Intel – CPU сімейства Coffee Lake, який дебютував в кінці 2017 року, і новіше. Всього підтримується 537 процесорів проти 883 моделей для актуальної версії Windows 10. Повний список процесорів Intel з підтримкою Windows 11 зібраний на окремій сторінці сайту Microsoft.
  • AMD – CPU з архітектурою Zen +, що дебютувала навесні 2018 року, і новіше. Для Windows 11 всього заявлена ​​підтримка 167 процесорах, тоді як Windows 10 працює на 369 моделях чіпів AMD. Повний список процесорів AMD з підтримкою Windows 11 зібраний на окремій сторінці сайту Microsoft.
  • Qualcomm – моделі 2018 року і новіше. Всього в списку значиться сім чіпів, включаючи кастомниє Microsoft SQ1 і Microsoft SQ2.

Не виключено, що це не остаточні версії і в підсумку списки будуть розширені, але поки вони такі. Крім того, Windows 10 найчастіше можна «подружити» з процесорами, які офіційно не підтримуються. Але як в результаті ситуація буде обстоять з Windows 11, поки можна тільки гадати.

Терміни доступності Windows 11
Перша офіційна попередня збірка Windows 11 стане доступна учасникам програми Windows Insider вже на наступному тижні. Офіційний реліз Windows 11 запланований на осінь 2021 роки (точна дата поки не називається). Власники Windows 10 зможуть безкоштовно оновитися до Windows 11 – апдейт буде поширюватися на сумісні пристрої поетапно через «Центр оновлення» за аналогією з іншими оновленнями.

Facebook Comments Box

MOBILZONE

Онлайн-штрафи через “Резерв+” виявились добровільними і не обов’язковими: шокуюча заява нардепа

Опубліковано

Онлайн-штрафи через "Резерв+" виявились добровільними і не обов'язковими: шокуюча заява нардепа

Чоловіки, які після повідомлення від застосунку “Резерв+”, що їм потрібно сплатити штраф за несвоєчасне оновлення військово облікових даних, оперативно визнали вину, то їм потрібно сплатити штраф у зазначені терміни, адже на них було складено постанову. Водночас ті, хто взагалі не подавав заяву і проігнорував дану вимогу, їх більше не можуть бути притягнуті до відповідальності, оскільки термін дії адміністративного стягнення вже минув.

Про це заявив народний депутат Олександр Федієнко у своєму Телеграм – каналі.

За його словами, починаючи з 17 липня 2025 року, ТЦК більше не може штрафувати осіб які не оновили дані, про те ті, хто подав заяву і визнав свою вину повинні сплатити штраф.

Якщо ви не подали заяву до встановленої дати, тобто до 16 липня, скористатися онлайн-оплатою вже неможливо. Це пов’язано з тим, що сплив строк накладення адміністративного стягнення – зазначив Федієнко.

Таким чином, ті, хто не зробив жодних дій, не уточнив дані, не подав заяву, не реагував на повідомлення ТЦК, фактично уникли відповідальності. А от ті, хто визнав порушення й отримав постанову, уже зобов’язані оплатити штраф у встановлені строки.

Федієнко наголосив, що можливість оплатити штраф через “Резерв+” – лише перший етап. У майбутньому через застосунок можна буде погасити штрафи і за інші порушення, пов’язані з військовим обліком, зокрема за неявку за повісткою чи відсутність на обліку.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Київстар попередив усіх українців про масштабні зміни

Опубліковано

Київстар попередив усіх українців про масштабні зміни

Мобільний оператор Київстар звернувся до своїх абонентів із важливим повідомленням щодо майбутніх змін.

Компанія активно розбудовує диверсифіковану бізнес-модель, орієнтовану на зміцнення лідерських позицій і впровадження цифрових рішень. За словами генерального директора Київстару Олександра Комарова, створена бізнес-екосистема вже охоплює п’ять напрямків і їхня кількість надалі зростатиме.

Кожен напрямок функціонуватиме автономно, не централізовано, а через наглядові ради. Це дозволяє зберігати гнучкість і конкурентоздатність.

Прикладом є інфраструктурна компанія ЮТК (Ukraine Tower Company), яка належить Київстару, але працює як окрема юридична особа. Такий формат дозволяє будувати телеком-вежі не лише для власних потреб, а й для сторонніх клієнтів. За словами Комарова, ця модель ближча до ринку нерухомості, ніж до класичного телекомунікаційного бізнесу.

Схожий підхід застосовується і до інших активів компанії: Kyivstar.Tech, медичної платформи Helsi та сервісу таксі Uklon. У кожному з цих напрямків вже функціонують незалежні наглядові ради. Компанія зберігає автономію кожного проєкту, посилюючи їхню експертизу у відповідних галузях.

Незабаром за таким принципом буде реорганізовано і Київстар-ТВ, який стане окремою структурою для забезпечення незалежного розвитку.

Стратегія цифрової трансформації компанії базується на трьох пріоритетах: зростання телеком і цифрових напрямів, збереження маржинальності та збільшення частки цифрового сегменту.

Як зазначив Комаров, раніше компанія прагнула досягти 15% цифрової частки в доходах до 2028 року, але після придбання Uklon ця ціль суттєво зросла, можливо, навіть до 50%.

Досягти цього планують трьома шляхами: органічним зростанням (у 2024 році цифровий бізнес зріс на 122%), укладанням неорганічних угод та розробкою нових внутрішніх продуктів. Основними драйверами розвитку є хмарні технології та Big Data-аналітика.

Окрім того, Київстар бере участь у створенні національної мовної моделі разом з Мінцифрою. Це за словами керівника компанії, посилить її позиції у сфері штучного інтелекту та дозволить покращити клієнтські сервіси.

Також планується, що Kyivstar.Tech, який наразі переважно обслуговує внутрішні потреби компанії, розширить роботу і на зовнішні ринки.

Також раніше ми розповідали про тарифи, на які Київстар дає знижки до 150 гривень, прочитати про них можна перейшовши за посиланням – “Небачена шара від Київстар: ціни тарифи різко впали

 

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Стало відомо, скільки військовозобов’язаних мобілізують в Україні щомісяця

Опубліковано

Стало відомо, скільки військовозобов’язаних мобілізують в Україні щомісяця

Щомісяця в Україні мобілізують близько 30 тисяч осіб. Водночас близько 1,5 мільйона громадян не оновили свої військово-облікові дані.

Про це в інтерв’ю Radio NV повідомив народний депутат від партії “Голос”, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

За словами нардепа, російська армія щомісяця призиває приблизно 30 тисяч осіб, тому в Україні потрібно призивати аналогічну цифру, щоб активно протистояти ворогу.

Приблизно від 25 до 30 тисяч осіб призивається до лав ЗСУ, щоб давати відсіч ворогу, – сказав він.

Костенко також підтвердив, що випадки порушень з боку працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) трапляються регулярно, але також він зазначив, що багато військовозобов’язаних порушують закон і пробують втекти під час перевірки документів, тому в таких випадках працівники ТЦК змушені застосовувати до них силу.

Давайте говорити про те, що в нас більше 1,5 мільйона людей не оновили свої дані і не йдуть в ТЦК, а просто його уникають. І давайте говорити про випадки, коли у нас солдати на першій лінії сидять по 200 днів без ротацій. Один виконує свої конституційні обов’язки і захищає нас від ворога, натомість як інший кричить про свої права і порушує мобілізаційне законодавство, – наголосив депутат.

Нардеп також підкреслив, що працівники ТЦК не затримують законопослушних громадян, а тільки тих, які не дотримуються законів України.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила рішення про чергове продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 днів – до 5 листопада 2025 року.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
Онлайн-штрафи через "Резерв+" виявились добровільними і не обов'язковими: шокуюча заява нардепа
MOBILZONE34 хвилини тому

Онлайн-штрафи через “Резерв+” виявились добровільними і не обов’язковими: шокуюча заява нардепа

Київстар попередив усіх українців про масштабні зміни
MOBILZONE2 години тому

Київстар попередив усіх українців про масштабні зміни

Стало відомо, скільки військовозобов’язаних мобілізують в Україні щомісяця
MOBILZONE17 години тому

Стало відомо, скільки військовозобов’язаних мобілізують в Україні щомісяця

Військовозобов'язаний у розшуку: чи знімуть з нього після оплати штрафу ТЦК
MOBILZONE19 години тому

Військовозобов’язаний у розшуку: чи знімуть з нього після оплати штрафу ТЦК

У «Резерв+» з’явилася нова функція зі штрафами: як не втрапити у фінансову пастку
MOBILZONE22 години тому

У «Резерв+» з’явилася нова функція зі штрафами: як не втрапити у фінансову пастку

В Одесі лікар опинився в реанімації після мобілізаційних дій з боку ТЦК
MOBILZONE23 години тому

В Одесі лікар опинився в реанімації після мобілізаційних дій з боку ТЦК

Стосується всіх клієнтів ПриватБанку: на зняття готівки запровадили нові тарифи
MOBILZONE1 день тому

Стосується всіх клієнтів ПриватБанку: на зняття готівки запровадили нові тарифи

Обидва тарифи включають можливість користуватися роумінгом як удома, подвоєння хвилин за своєчасну оплату та додаткові функції у додатку Мій Київстар.
MOBILZONE1 день тому

Небачена шара від Київстар: ціни тарифи різко впали – скільки можна заощадити

У “Резерв+” включили нову функцію із сюрпризом: як не потрапити у фінансову пастку
MOBILZONE2 дні тому

У “Резерв+” включили нову функцію із сюрпризом: як не потрапити у фінансову пастку

«Пакунок школяра»: батьки школярів отримають по 5000 гривень з Дії
MOBILZONE2 дні тому

«Пакунок школяра»: батьки школярів отримають по 5000 гривень з Дії

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.