Connect with us

MOBILZONE

Стала відома ціна “Приватбанка”

Опубліковано

Стала відома ціна "Приватбанка"

Водночас експерти запевняють, що інфляцію або зростання курсу долара така операція теж не спричинить. Навпаки, продаж “Приватбанку” іноземному інвестору буде хорошим знаком для усіх.

“Це означає, що якийсь інвестор, який попри певний негатив щодо України, до прикладу,  недосконалості судової системи, високого рівня корупції, про який відомо на Заході, довірився і зайшов в Україну. І такий захід в Україну може стати відповідно певним сигналом для інвесторів”, – пояснив директор Інституту економічної трансформації Ілля Несходовський.

За скільки можуть купити “Приватбанк”

Станом на зараз за “Приватбанком” тягнеться цілий шлейф незавершених судових справ. Як в Україні, так і за кордоном. Втім це не має стати перепоною при продажі банку. Хоча і суттєво знизить його ціну. Цей актив під час націоналізації у 2016 році держава докапіталізувала на суму у 150 мільярдів гривень. І Нацбанку доведеться дуже постаратись, щоб при продажі не програти в ціні. Тому з заявою про продаж в НБУ поспішили, вважають фінансисти.

Це не той об’єкт, який виставляється, як, вибачте, на базарі. Ні. Такі об’єкти продаються зовсім по-іншому, а саме ведуться перемовини з конкретним інвестором і з цим конкретним інвестором вже далі потім здійснюється робота над тим, що він готовий вкласти,
– зауважив Несходовський.

Експерти дуже обережні в оцінці реальної вартості “Приватбанку”. Кажуть, ціна залежить від багатьох факторів. Приблизна сума, яка лунає, – це 3 – 5 мільярдів доларів.

Кому може дістатись банк

Важливо те, що на відміну від багатьох державних підприємств, “Приватбанк” не просто не є збитковим – він щороку генерує дивіденди та заробляє гроші. Тому продаж цього банку стане для нашої економіки такою ж знаковою подією, як, приміром, приватизація “Криворіжсталі” у 2005 році.

Але при цьому виникає пікантне питання: чи не захочуть скористатись ситуацією і знову заволодіти своїм дітищем колишні власники – Ігор Коломийський та Геннадій Боголюбов? Аналітики запевняють – для цього існують запобіжники.

 

“Перший – це суто економічний. Якщо “Приватбанк” продається за справедливу ціну, та його частина, яка приносить гроші, – це дуже велика сума і, мені здається, вона не по кишені як колишнім акціонерам “Приватбанку”, так і іншим українським олігархам. Запобіжник номер 2 – суворість Національного банку України. Купити банк на підставних людей, в яких немає декількох мільярдів доларів, щоб його насправді придбати, буде неможливо”, – заявив фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

Чому держава хоче продати “Приватбанк”

Чому ж взагалі такий великий актив, який до того ж ще й приносить гроші, держава хоче віддати у приватні руки? Експерти пояснюють це тим, що зараз в державній власності перебуває понад 50% банківського сектору. І це негативне явище для економіки. В розвинених країнах ця частка складає лише 6 – 8%.

“Тобто, для того, щоб підвищити конкуренцію, щоб збільшити прозорість і підзвітність у цьому секторі, залучення іноземних партнерів, потужних, надійних, стратегічних – це безперечно плюс. Вони принесуть зі собою свої макети управління банком – це високі, найвищі стандарти корпоративного управління, це фінансова стійкість банків іноземних, це безперечно є плюсом”, – наголосила головна економістка Офісу ефективного регулювання Юлія Корнєєва.

Крім західних інвесторів, “Приватбанк” може бути цікавий китайським банкам. Адже перші 4 позиції у десятці найбільших банків світу займають саме вони. Якщо ж продаж “Приватбанку” справді відбудеться, це створить протилежну проблему, адже тоді понад 50% українського банківського сектору опиниться вже під контролем іноземного капіталу.

 

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Стало відомо про три варіанта відкуплення від армії: ціни

Опубліковано

Стало відомо про три варіанта відкуплення від армії: ціни

Верховна Рада України збирається розглянути  три законопроєкти  економічне бронювання.

Чим вони будуть відрізнятися та яких працівників стосуватимуться.

На сьогодні у Верховній Раді знаходяться три законопроекти економічного бронювання. Про це повідомив голова економічного комітету Дмитро Наталуха.

За словами Наталухи, зараз нардепи розглядають законопроект, який дає змогу бронювати робітників за умови сплати роботодавцем підвищеного збору у розмірі 20 400 гривень на місяць. Такий вид бронювання забезпечить бронювання критично важливих працівників на підприємствах незалежно від їх зарплати.

Також є ще два законопроекти, які передбачають інші варіанти бронювання. В одному із варіантів броні є розмір зарплати не менш як 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року. Зараз він 3 028 грн, тобто мінімальний зарплатний поріг для броні становитиме 36 336 грн на місяць.

Інший законопроєкт поєднує в собі можливості бронювання як за критерієм зарплати у понад 36 тисяч гривень, так і підвищеного військового збору у понад 20 тисяч, які можуть сплачувати ФОПи.

Слід зазначити, що ФОП, який захоче отримати бронювання у разі прийняття законопроєкту, повинен бути зареєстрованим в системі не менше ніж 6 місяців. Тобто, не вийде створити ФОПа і на наступний день скористатися нагодою “економічного бронювання”.

Наразі ніякий законопроект не прийнятий по “економічному бронюванню”, але влада активно шукає способи наповнення бюджету України. За підрахунками Наталухи, у разі прийняття одного із законопроектів, це може принести в бюджет від 200 до 320 млрд грн. Дані кошти можна спрямувати на фінансування оборони, зокрема для забезпечення додаткових мобілізаційних ресурсів у разі потреби.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Хто з українців має обовʼязково мати штрих-код у військовому квитку

Опубліковано

Хто з українців має обовʼязково мати штрих-код у військовому квитку

Деяким військовозобов’язаним, які оновлять свої дані для ТЦК та СП, вклеюватимуть штрих-код у військовий квиток. Проте такі нововведення не будуть обов’язковими для всіх призовників.

У соцмережі, на сторінці Міністерства оборони України пояснили, хто повинен мати штрих-код у військовому квитку.

Штрих-код отримають ті чоловіки, які оновлять дані та отримають нові військово-облікові документи.

Отже, громадяни, які отримують нові військово-облікові документи, повинні мати окремий номер запису в реєстрі «Оберіг», а штрих-код стає обов’язковим лише при оформленні нових документів через територіальні центри комплектування.

Зверніть увагу, що новий зразок документа буде створено в електронному вигляді та буде таким же дійсним, як і паперова форма.

Крім того, вважатимуться дійсними військово-облікові документи ті, які були видані до 18 травня 2024 року.

Однак, недійсними будуть вважатися:

  • довідки, які видавалися замість військових квитків;
  • послужні картки від ТЦК та СП;
  • документи, дані яких не збігаються з інформацією у реєстрі “Оберіг”.

Оновити військово облікові дані в ТЦК можна наступними  трьома способами:

  • в ТЦК та СП;
  • в центрі надання адміністративних послуг;
  • в електронному кабінеті “Резерв+”.

Звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства України військовозобов’язані, які не оновлять свої облікові дані до 17 липня 2024 року, будуть визнані ухилянтами, а також притягнуті до адміністративної відповідальності і подані в розшук.

Також читайте:

Скільки повісток військовозобов’язані чоловіки можуть отримати поштою в рік.

Документи у “Резерв+” матимуть обмежений строк дії.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В Резерв+ зʼявляться нові дані про українців

Опубліковано

В Резерв+ зʼявляться нові дані про українців

18 червня у застосунку “Резерв+” зʼявився електронний військово-обліковий документ з QR-кодом та можливістю дистанційного виправлення помилок.

Крім того, заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко повідомила, що до кінця цього тижня в додатку «Резерв+» з’явиться інформація про бронювання військовозобов’язаних.

За її словами, оператори ТЦК зараз працюють над обробленням інформації. Проте до кінця цього тижня, тобто до 22 червня, всі дані будуть внесені.

«Після завантаження цих даних це зробить можливим коректне відображення в Резерв+» — зазначила Черногоренко.

Також нардеп розповіла, що розробка застосунку “Резерв+” коштувала 3,4 млн грн ($86 000).

Нагадуємо, що вже понад 1,5 млн українців оновили свої облікові дані через мобільний додаток Резерв+. Наступним кроком буде запрошення військовозобов’язаних на “ВЛК” та отримання статус придатний або непридатний до військової служби.

Також читайте:

Чи будуть електронні повістки в Резерв+.

В Україні найближчим часом планують запустити “економічне бронювання”. 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Стало відомо про три варіанта відкуплення від армії: ціни
MOBILZONE37 хв. тому

Стало відомо про три варіанта відкуплення від армії: ціни

Хто з українців має обовʼязково мати штрих-код у військовому квитку
MOBILZONE2 години тому

Хто з українців має обовʼязково мати штрих-код у військовому квитку

В Резерв+ зʼявляться нові дані про українців
MOBILZONE3 години тому

В Резерв+ зʼявляться нові дані про українців

В Україні хочуть змінити закон про мобілізацію
MOBILZONE6 години тому

В Україні хочуть змінити закон про мобілізацію

Чи будуть електронні повістки в Резерв+
MOBILZONE8 години тому

Чи будуть електронні повістки в Резерв+

Xiaomi та Zdeer випустили слуховий апарат у вигляді Bluetooth-навушників
MOBILZONE19 години тому

Xiaomi та Zdeer випустили слуховий апарат у вигляді Bluetooth-навушників

Мобілізація посилюється: скільки повісток військовозобов'язані чоловіки можуть отримати поштою в рік
MOBILZONE21 годину тому

Мобілізація посилюється: скільки повісток військовозобов’язані чоловіки можуть отримати поштою в рік

Motorola S50 Neo отримає рекордний термін заводської гарантії
MOBILZONE22 години тому

Смартфон Motorola S50 Neo отримає рекордний термін заводської гарантії

Офіційно представлений Starlink Mini, який може працювати від пауербанку: ціна та характеристики
MOBILZONE23 години тому

Офіційно представлений Starlink Mini, який може працювати від пауербанку: ціна та характеристики

Економічне бронювання: скільки треба заробляти і скільки платити
MOBILZONE1 день тому

Економічне бронювання: скільки треба заробляти і скільки платити

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.