Connect with us

MOBILZONE

Apple і Xiaomi поділили ринок смартфонів

Опубліковано

Apple і Xiaomi поділили ринок смартфонів, а ми й не помітили

Що трапилося? Куди пропала битва Apple проти Samsung? У десятці найбільш продаваних в першому півріччі цього року смартфонів у світі – за одним єдиним винятком – смартфони, створені Apple і Xiaomi. На першому місці в ТОП-10 – iPhone 11. У першому півріччі 2019 року вважалося, що час iPhone закінчилося і яблучні смартфони більше нікому не потрібні, але в ТОП-10 світових продажів лідирував iPhone XR. Правда, з відривом від найближчого суперника всього в два рази – це і справді були не найкращі місяці в житті iPhone (сарказм). А у нинішнього тріумфу iPhone і Apple якийсь гіркуватий присмак: не факт, що iPhone 12 повторить цей успіх. Але як вийшло так, що серед 10 найпопулярніших телефонів в світі тільки iPhone і Xiaomi, і тільки один – від Samsung? Xiaomi якось дуже тихо витіснила Samsung.

Деякі з аспектів досліджень компанії OMDIA можуть здатися сумнівними. Про саму цю компанію відомо небагатьом, вона заснована в 2019 році, а за кількістю епітетів, якими вона себе нагороджує, ця компанія могла б дати фору фінансових пірамід. Крім того, дослідження засноване на методиці, яку критикують – наприклад, Apple в святковому кварталі 2018 року було їй дуже незадоволена. Репутацію OMDIA і достовірність її десятки кращих обговоримо трохи пізніше, поки пропоную вірити їм на слово і вважати їх гідними нашої довіри.

Найпопулярніші телефони 2020

Apple і Xiaomi поділили ринок смартфонів, а ми й не помітили

А тепер порівняйте 2020 рік і 2019. Куди пропав Samsung?

У десятці п’ять моделей iPhone, в тому числі так звані флагманські моделі: на сьомому – iPhone 11 Pro Max, а на останньому, десятому, місці – iPhone 11 Pro. Слід особливо відзначити п’яте місце iPhone SE 2020 року, з шести місяців найважчого для індустрії півріччя цей iPhone продавався тільки два з половиною – офіційно, а насправді всього два місяці. Зриви поставок, брак комплектуючих, відрядження яблучних фахівців з перетином закритих кордонів – романтика. Коли-небудь, сподіваюся, хтось напише про це. У 2019 популяція iPhone в першій десятці займала в ній друге місце за чисельністю (3 моделі), поступаючись тільки Samsung (4 моделі).

За винятком Samsung A51, в нинішній десятці тільки смартфони від Apple і від Xiaomi.

Лей Цзюнь, засновник і глава Xiaomi – великий шанувальник Apple і Стіва Джобса. Лей Цзюнь наслідує Джобсу в одязі і слід життєвим принципам свого кумира. І в самій Xiaomi духовний вплив Apple часів Стіва Джобса дуже помітно. Не тільки в виробленому компанією залозі, але і в операційній системі MIUI, головною ОС цієї компанії. Система заснована на Android. Пристрої Xiaomi сумісні і з «чистим Android», але Android-смартфонами не зважають. У десятці немає жодного флагманського смартфона з Android. Тільки iOS і MIUI. І Samsung A51, який не відноситься до флагманським.

Xiaomi перейняла дещо у Apple

Склад десятки і розташування «зірок» в ній занадто гарні для Apple. Все якось надто вдало і здорово. До добра це? Схоже, з iPhone 12 не все гаразд. Але поки – давайте радіти.

Samsung нікому не потрібен?
Крім компаній, які виробляють смартфони, ніхто не знає, скільки і яких смартфонів їм вдалося продати за зацікавив нас період. Все, що говорять в нашому Telegram-чаті – припущення. У самих компаніях знають не тільки загальне число проданих смартфонів, але і скільки було продано їх конкретних моделей і модифікацій, яких забарвлень – і скільки з них (знову ж таки, за моделями) були повернуті покупцями через претензії, а скільки – через “не сподобалося”. А для складання рейтингу смартфонів необхідні точні дані по всіх моделях всіх брендів, що продавалися в усіх країнах світу за всіма існуючими каналам.

Флагманів Samsung навіть близько немає

Тому багато років тому дослідники розробили альтернативну методику більш-менш точного визначення обсягів продажів. Замість продажів в ній враховуються поставки. Число пристроїв конкретної моделі ввезених в якусь країну відбивається митними службами з докладною точністю. Не всі ввезені пристрої розкуповуються, це факт, але різниця між поставками і продажами в основному невелика. Закупівлями товару вже давно займаються відмінно навчені й досвідчені фахівці, це чи не найвідповідальніший ділянку в торгових компаніях. У документації митниці не відбиваються нелегально ввезені пристрої – як правило, ввозять найпопулярніші з них.

Неточності неминучі, але результати досліджень за цією методикою близькі до реальних – це багаторазово було доведено. І смартфони Samsung дійсно, мабуть, особливо не поставляли. Не було попиту?
У будь-якому випадку, кращих даних немає.

Чи можна вірити аналітикам?

Штаб-квартира Informa (і OMDIA) на Блекфрайерз Роуд в Лондоні

Центр (в оригіналі використовується термін Powerhouse) глобальних досліджень в області технологій створений британською багатонаціональної групою компаній Informa з дуже широкими інтересами – від видавничої діяльності та організації виставок до розвідки в області бізнесу (промислового шпигунства?). Основою OMDIA стали три дослідницькі компанії, що входять в Informa – Ovum, Heavy Reading і Tractica, і ряд спеціально придбаних для цього амбітного проекту сторонніх компаній.

Найстаріша з компаній, які входять в групу компаній Informa, Lloyd’s List, заснована в 1734 році, хоч це і не відноситься до справи, але ніби як вселяє повагу. Понад 400 першокласних аналітиків і дослідників, десятки тисяч проведених ними досліджень і багато-багато дуже красивих слів про себе. У будь-якому випадку, об’єднання декількох відмінно зарекомендували себе дослідних організацій і професіоналів з видобутку інформації – як би барвисто вони себе не рекламували, заслуговують довіри.

Facebook Comments

MOBILZONE

Samsung випустила «фанатську» версію фірмового годинника Galaxy Watch FE

Опубліковано

Samsung випустила «фанатську» версію фірмового годинника Galaxy Watch FE

Без будь-яких презентацій Samsung оголосила про випуск нової моделі розумного годинника — Galaxy Watch FE. Це доступніша версія в порівнянні з моделями серії Galaxy Watch6, але зберегла фірмовий дизайн і більшість ключових особливостей.

Samsung Galaxy Watch FE випускаються лише в одному 40-мм розмірі та оснащуються 1,2-дюймовим OLED-дисплеєм, прикритим сапфіровим склом. Усередині у них процесор Exynos W920, 1,5 ГБ оперативної пам’яті та накопичувач на 16 ГБ. За автономність відповідає акумулятор ємністю 247 мАг. Годинник працює під керуванням OneUI Watch 5 на базі Wear OS 4.

Гаджет вміє сповіщати про аномально високий / низький пульс, вимірювати ЕКГ, проводити аналіз складу тіла та визначати персоналізовані зони серцевого ритму. Корпус захищений від води та пилу за стандартом IP68. Існує підтримка NFC для безконтактних платежів.

Версія Galaxy Watch FE тільки з Bluetooth надійде у продаж 24 червня за ціною $199,99. Варіант із LTE вийде пізніше цього року і коштуватиме 249,99 доларів.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У WhatsApp з’являться QR-коди для перенесення історії чатів між пристроями

Опубліковано

У WhatsApp з'являться QR-коди для перенесення історії чатів між пристроями

У бета-версії програми WhatsApp для Android під номером 2.23.9.19 з’явилася нова функція QR-коди для переносу чатів зі старого смартфона на новий.

У WhatsApp з'являться QR-коди для перенесення історії чатів між пристроями

Нова функція дозволяє уникнути створення резервної копії в хмарному сервісі Google Диск, як це практикується зараз. Для перенесення чатів достатньо, слідуючи підказкам месенджера, відобразити QR-код на новому пристрої, відсканувавши його на старому смартфоні, після чого всі чати безпосередньо перенесуться на новий смартфон.

Коли нова функція з’явиться у стабільній версії WhatsApp для Android, не повідомляється.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Нові правила для проходження ВЛК: що потрібно знати

Опубліковано

Нові правила для проходження ВЛК: що потрібно знати

Після вступу в сили нового закону про мобілізацію 18 травня, змінилися і правила, які визначають придатність громадян до військової служби.

Тепер придатність до військової служби встановлюється до наявності хвороби та який ступінь порушення функцій організму вона спричинила.

Отже, наразі придатних тепер розділять на такі категорії:

 • повністю придатні до служби;
 • придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), в ТЦК та СП, частинах забезпечення та установах, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення тощо;
 • придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
 • придатні для виконання специфічних завдань.

Люди, які повністю непридатні до проходження військової служби. Йдеться про такі випадки:

 • ампутація рук;
 • ампутація ніг;
 • втрата ока;
 • тяжка акубаротравма тощо.

Нагадуємо, що чоловіки, які були визнані як “обмежено придатні” повинні знову пройти “ВЛК” до 4 лютого 2025 року.

Варто також зазначити, що військовозобов’язані повинні мати при собі рентгенологічного обстеження грудної клітини, коли приходять на ВЛК. А у разі, якщо чоловік старше 40 років або мають медичні показання, вони також повинні пройти електрокардіограму.

Обов’язковим є огляд наступних лікарів:

 • хірург;
 • терапевт;
 • невропатолог;
 • психіатр;
 • офтальмолог;
 • оториноларинголог;
 • за наявності медичних показань – лікарі інших спеціальностей.

Проте ті військовозобов’язані, які не мають скарг на здоров’я, проходять спрощений медогляд.

Проходження військово медичної комісії не повинен тривати більше 14 днів.

Також у МОЗ підкреслили, що процедура оскарження постанов ВЛК також доповнена: тепер у спірних питаннях, пов’язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, призовник може бути направлений на контрольне обстеження у військовий лікувальний заклад. Перегляд постанов будь-яких ВЛК має право Центральна ВЛК, яка є керівним органом.

Також читайте:

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через “Резерв+”.

Влада готова обговорювати закон про демобілізацію військових.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Мобілізують всіх: служити відправлять і тих, хто не сподівався
MOBILZONE6 днів тому

Мобілізують всіх: служити відправлять і тих, хто не сподівався

Українцям, які прийдуть до ТЦК без повістки отримають приємний бонус
MOBILZONE7 днів тому

Українцям, які прийдуть до ТЦК без повістки отримають приємний бонус

У «Резерв+» з’явиться дуже неприємна функція
MOBILZONE5 днів тому

У «Резерв+» з’явиться дуже неприємна функція

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись
MOBILZONE2 дні тому

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через "Резерв+"
MOBILZONE3 дні тому

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через “Резерв+”

В Уряді підтримали постанову щодо електронного сервісу бронювання на порталі "Дія".
MOBILZONE6 днів тому

У Дії з’явитися дуже корисна функція: для всіх чоловіків

В ТЦК їхати не треба: уряд дозволив чоловікам за кордоном ставати на облік в іншому місці
MOBILZONE4 дні тому

В ТЦК їхати не потрібно: уряд дозволив чоловікам за кордоном ставати на облік в іншому місці

В якому випадку ухилянтів будуть позбавляти дому та продавати їх на аукціоні
MOBILZONE5 днів тому

В якому випадку ухилянтів будуть позбавляти дому та продавати їх на аукціоні

Хто може відстежити особисті дані українців в реєстрі "Оберіг"
MOBILZONE7 днів тому

Хто може відстежити особисті дані українців в реєстрі “Оберіг”

Українців, які прийшли до ТЦК для уточнення даних не будуть відправляти на ВЛК
MOBILZONE5 днів тому

Українців, які прийшли до ТЦК для уточнення даних не будуть відправляти на ВЛК

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.