Connect with us

MOBILZONE

Українці масово скаржаться на роботу ПриватБанку

Опубліковано

Українці масово скаржаться на роботу ПриватБанку

Державний банк ввів цілий ряд обмежувальних заходів. Клієнти державного ПриватБанку стали масово скаржитися на цілий ряд обмежень з боку найбільшого банку країни.

Це стосується, як затягування платежів і відмови зараховувати кошти через Приват24, так і блокування карт і відмов в обслуговуванні з незрозумілих причин.

Виходячи зі скарг, можна виділити 5 типових ситуацій, при яких “ПриватБанк” обмежує своїх клієнтів.

1. “ПриватБанк” порівнює надходження на карти фізосіб з їх доходами, зазначеними в анкеті

Потенційно це самий проблемний момент для багатьох клієнтів. Так, карти “ПриватБанку” та система “Приват24” часто використовується для перерахування тіньових доходів, зокрема, “чорних”, тобто неофіційних, зарплат.

Поки тотальної перевірки на цей рахунок немає, але деякі клієнта “потрапляють”.

Так, в банку можуть зажадати надати підтверджуючі документи по джерелу надходження коштів за операціями, якщо вони не відповідають рівню доходів, вказаною в анкеті. І, якщо таких документів не буде, відмовити у випуску нової карти або ж заблокувати діючу.

При цьому, мова йде не про суми, які потрапляють під фінмоніторинг (з 28 квітня 2020 року, обов’язковому моніторингу підлягають лише операції від 400 тисяч кожна). А про набагато менші суми, але які не збігаються з даними про доходи в анкеті.

2. Затягування платежів, які люди проводили через Приват24.

Зазвичай платежі проходять досить оперативно: до 10-15 хвилин при перерахуванні з карти на карту. А також день-в день або на наступний робочий день, якщо мова йде про перерахування юрособі. Але зараз гроші стали “ходити” по 3 дні.

Відповідно до закону про платіжні системи, в Україні дозволено проводити платежі до 3 днів. Однак за фактом так довго гроші ходять рідко.

Хоча якщо у банку виникли підозри при проведенні фінансового моніторингу, то він може блокувати ту чи іншу транзакцію.

3. ПриватБанк блокує карту, якщо клієнт не проходить регулярну ідентифікацію.

Подібних історій безліч – людині блокують карту без попередження, і обіцяють розблокувати тільки, якщо він пройде ідентифікацію.

Так, банк включив ще одне правило фінансового моніторингу: власник рахунку повинен мінімум раз на рік (іноді – двічі на рік) проходити повторну ідентифікацію: знову надавати паспорт і податковий код, а також заповнювати анкету, в якій оновлювати дані про місце роботи та розмір своїх доходів.

Тому банкіри радять регулярно перевіряти повідомлення в Приват24.

4. ПриватБанк блокує рахунки, якщо на них падають непідтверджені або підозрілі, з точки зору банку, платежі.

Аналогічний підхід, якщо грошовий переказ на рахунок клієнта “ПриватБанку” надходить і підозрілого, з точки зору фінансистів, джерела.

У подібних ситуаціях практично неможливо добитися пояснення причини блокування.

5. ПриватБанк став відмовляти людям в обслуговуванні.

Людині можуть без пояснення закрити рахунок і відмовити в обслуговуванні в подальшому. Ні причин такої поведінки, ні будь-яких деталей навіть не пояснять.

В кожному окремому випадку, людина може оскаржувати дії Приватбанку в суді. Але відразу потрібно готуватися до затяжної тяжбі на кілька років. Тому можна вибирати альтернативні методи боротьби з діями фінансистів.

Робочими вважається два варіанти:

– Описати свою проблему з максимум деталей на розкручених банківських форумах, на яких акредитовано “ПриватБанк” та може досить оперативно реагувати на скарги, які шкодять репутації.

– Звертатися зі скаргою до Національного банку, який з недавніх пір зацікавився захистом прав споживачів і став сильніше тиснути на фінустанови, що порушують права клієнтів.

“Найбільш ефективним способом є письмова скарга в Національний банк України. Під час перевірки за скаргою буде витребувана вся інформація з ПриватБанку, і, в разі наявності порушень закону, банк буде притягнутий до відповідальності. Термін перевірки займе близько місяця, на відміну від судового процесу, який може затягнутися на кілька років “, – порадив адвокат юркомпанії” Riyako and Partners “Микола Максимов.

Facebook Comments

MOBILZONE

Android 15 навчиться моніторити здоров’я смартфона

Опубліковано

Android 15 навчиться моніторити здоров'я накопичувачів смартфонів

Слідом за функцією відстеження «здоров’я» АКБ техноблогер Мішаал Рахман знайшов у бета-версії Android 15 згадку про аналогічний інструмент для оцінки стану чіпів вбудованої пам’яті. У своєму блозі він розповів про очікувану точність вимірювань та інші подробиці майбутнього нововведення.

За даними джерела, відомості про стан АКБ і чіпів постійної пам’яті повинні з’явитися в тому самому системному додатку «Діагностика пристрою». Для отримання інформації про пам’ять використовуватиметься новий API. Він визначатиме стан чіпів: наприклад, якщо знос осередків складе 10%, утиліта оцінить здоров’я накопичувача в 90%, і так далі.

Відповідний програмний інтерфейс вже включений до Android 15 beta 1 — у коментарях до коду зазначається, що алгоритм округляє отриманий відсоток. Рахман зазначає, що це не проблема для “заточених” під нову версію Android смартфонів Pixel, але на інших пристроях похибка може становити до 10%.

Також повідомляється, що для реалізації нової функції смартфон на апаратному рівні має підтримувати збір статистики через Health HAL, тому відповідні вимоги будуть пред’являтися і до самих чіпів пам’яті. Чи з’явиться нововведення вже у перших релізних збірках Android 15, невідомо.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Офіційно анонсовано перші пластикові картки з OLED-екраном: що він дає

Опубліковано

Офіційно анонсовано перші пластикові картки з OLED-екраном: що він дає

Американська компанія Sentry Enterprises розпочала випуск незвичайних банківських карток серії Radiance, оснащених вбудованими OLED-панелями. Розробники розкрили перші подробиці про незвичайний платіжний засіб і розповіли, у чому полягають його переваги для банків та їх клієнтів.

Технічно пластикові картки Radiance нічим не відрізняються від звичайних, за винятком вбудованого в них дисплея, зображення на якому ненадовго спалахує при проведенні транзакцій. За словами представників Sentry Enterprises, таке рішення орієнтоване на банківські організації, які хочуть виділити свій продукт (наприклад, підсвічуванням фірмового логотипу).

З іншого боку, користувачам буде простіше зрозуміти, чи знаходиться картка на потрібній відстані від терміналу для оплати. До того ж для власника картки це теж спосіб виділитися на тлі власників звичайного пластику. Карти Radiance підтримуватимуть платіжні системи Visa або Mastercard. Живлення дисплея здійснюється через NFC-модуль при безконтактній оплаті: цього вистачає на короткочасне підсвічування зображення.

Поки що невідомо, коли саме такі карти стануть доступними користувачам. У Sentry Enterprises ще не назвали своїх перших партнерів, проте повідомили, що картка повністю готова до виходу на ринок.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня

Опубліковано

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня

Понад 5 тисяч військовозобов’язаних чоловіків розшукує столична поліція. Мова йде про тих чоловіків, які отримали повістку і не з’явилися по ній в ТЦК та СП.

Про це повідомляє Управління превентивної діяльності ГУНП.

За даними правоохоронців, станом на 1 квітня до поліції надійшло 5387 звернень щодо встановлення місця перебування та доставлення військовозобов’язаних чоловіків та складання відносно них адмінпротоколів.

Водночас поліція Києва наразі встановила місцеперебування зазначених осіб та доставила майже третину з них – 1416 осіб, до ТЦК для складання адміністративних матеріалів.

Слід зазначити, що поліція затримує та доставляє призовників, військовозобов’язаних та резервістів лише тих, хто: порушив правила військового обліку чи законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Також читайте:

Чоловіки, які мають 3 дітей і більше можуть бути мобілізовані

Президент України підписав новий мобілізаційний закон, який вносить серйозні зміни в мобілізацію українців.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Які наслідки будуть, якщо не оновити військово облікові дані у ТЦК за новим законом протягом 60 днів
MOBILZONE4 дні тому

Які наслідки будуть, якщо не оновити військово облікові дані у ТЦК за новим законом протягом 60 днів

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям
MOBILZONE3 дні тому

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

Українським чоловікам обіцяють швидке оформлення закордонного паспорта
MOBILZONE5 днів тому

Українським чоловікам обіцяють швидке оформлення закордонного паспорта

З'явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му
MOBILZONE3 дні тому

З’явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му

HyperOS з квітневими оновленнями безпеки вийшла ще на два смартфони
MOBILZONE5 днів тому

HyperOS з квітневими оновленнями безпеки вийшла ще на два смартфони

41 модель смартфонів Samsung отримає нове оновлення
MOBILZONE5 днів тому

41 модель смартфонів Samsung отримає нове оновлення

Одна з великих соцмереж тепер буду платною
MOBILZONE3 дні тому

Одна з великих соцмереж тепер буде платною: ціна за публікацію постів

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам'яті
MOBILZONE3 дні тому

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам’яті

Криптовалюти впали в ціні на 10-30 процентів: причина
MOBILZONE5 днів тому

Криптовалюти впали в ціні на 10-30 процентів: причина

Які нові зобов'язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК
MOBILZONE1 день тому

Які нові зобов’язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.