Connect with us

MOBILZONE

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

Опубліковано

В цьому році Xiaomi виповнюється 10 років, і за цей час вона стала одним з найвідоміших китайських брендів. Що цікаво, спочатку компанія не займалася смартфонами, і її першим продуктом стала оболонка для Android під назвою MIUI. Пілотна версія інноваційного для того часу програмного забезпечення вийшла 16 серпня 2010-го – майже на рік раніше, ніж перший гаджет Xiaomi. Через десять років виходить повністю перероблена MIUI 12, яку можна по праву вважати вершиною думки розробників компанії. З цього матеріалу ви дізнаєтеся про основні нововведення оболонки, а також зрозумієте, чи варто оновлюватися.

Чим MIUI 12 відрізняється від MIUI 11

Перш ніж приступити до самого огляду, спочатку давайте проведемо порівняння MIUI 12 і MIUI 11. Подивіться на це зображення, на яке потрапили головні екрани і нової оболонки Xiaomi, і її попередника.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

Можете знайти відмінності? Як бачите, з точки зору статичної зовнішнього вигляду реальних відмінностей тут не так багато. До них відносяться лише рядок стану у верхній частині екрану, розташування значків, а також віджет погоди. Проте, це лише перше враження. Так, зовнішній вигляд у багатьох меню не зазнав глобальних змін, але анімації і переходи відрізняються більш ніж. Це підтверджують і в компанії Xiaomi, представники якої говорять, що головною ставкою MIUI 12 стали саме нові анімації. Вони не тільки вражають зовні, але і працюють куди більш плавно, ніж у будь-яких інших оболонок для Android.

Нового софта крім повністю переробленого додатки погоди в оболонці фактично немає. Проте, навіть дивно бачити, як MIUI 12 з настільки великою кількістю візуальних ефектів працює нітрохи не гірше MIUI 11, яку вважають однією з найшвидших оболонок для Android. Це дивовижно.

Нова архітектура зовнішнього вигляду системи
Зовнішній вигляд MIUI 12 повністю відповідає її гаслу:

«Доторкніться до мрії і відчуйте її!»
Щоб впровадити в систему настільки вражаючі ефекти, потрібно створити для цього надпотужну базову архітектуру. Розробникам MIUI 12 вдалося зробити це – вони переосмислили відображення анімацій і створили для цього дійсно просунуту технологію. Повний комплект інструментів, який використовується в новій версії оболонки Xiaomi, отримав назву Miyou Light Cone Motion Effect Architecture. І він вражає.

Окремої уваги також заслуговує оптимізація інтерфейсу MIUI 12, яка робить взаємодію з оболонкою значно приємнішим і природним. Вона ставить на реальні фізичні закони, що робить взаємодію з різними елементами системи максимально інтуїтивним і природним. Движок даної архітектури заточений під те, щоб перенести в віртуальний світ реальні світло і тіні. Він покращує поєднання кольорів і дає можливість контролювати рівень розмиття в реальному часі. Більш того, він виводить згладжування на новий щабель. Кути екрану – яскравий приклад згладжування з MIUI 12.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

Робота даних технологій особливо добре видно при зміні орієнтації екрану з вертикальною на горизонтальну і назад. Вона забезпечує максимально плавну анімацію даного процесу, якій немає навіть у чистій версії операційної системи Android.

П’ятишарові динамічні елементи
Так, принципово нові динамічні елементи, які використовуються в MIUI 12, дійсно заслуговують на окрему увагу. Вони багаторівневі, і кожен з них можна умовно розділити на п’ять шарів, які відповідають діям користувача. Наприклад, коли ви виходите з програми повністю, система показує один ефект, ще один включається, коли переходите в меню багатозадачності, а третій відображається під час перегортання останніх додатків.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

Так як у всіх сучасних смартфонів Xiaomi закруглені кути, в MIUI 12 використовується помітно більше елементів, які максимально плавно повторюють їх. Це підвищує природність сприйняття пристрою в цілому.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

Анімації для кожної з частин інтерфейсу
Число ефектів, які використовуються в інтерфейсі нової оболонки Xiaomi, дійсно дивує – вона буквально наповнена ними. Анімації є навіть для найдрібніших елементів – будь то значок у верхній шторкою, динамічне відображення графіків статистики енергоспоживання, ефектне включення і виключення Wi-Fi. Так що там говорити, навіть видалення додатків в MIUI 12 реалізовано вкрай приємно в візуальному плані.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

На окрему увагу заслуговує і додаток погоди з MIUI 12, яке дуже реалістично повторює реальну ситуацію за вікном: хмари, дощ, сніг – все це в моменті виглядає дійсно вражаюче. Ви буквально можете відчути, як погода змінюється буквально під вашими пальцями.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi
Більше графічних елементів і менше тексту
Одним із завдань, яке перед собою ставили в Xiaomi під час створення MIUI 12, стала мінімізація тексту на догоду графічним елементам. Інформація про поточний заряд акумулятора, що залишився місце для зберігання інформації і цілий ряд інших даних подаються візуально з мінімальним використанням літер і цифр.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi

З одного боку, візуальне відображення інформації спрощує її сприйняття на екрані мобільного пристрою. З іншого боку, при відмові від великої кількості текстових даних інтерфейс на догоду сучасним тенденціям дизайну стає більш лаконічним і мінімалістичним.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi
Новий ефект зміни орієнтації екрану
MIUI 12 внесла свої корективи і в анімацію зміни орієнтації екрану мобільних пристроїв Xiaomi. У MIUI 11 вона не була настільки плавною і часто подлагівала, чого зараз просто немає. Що цікаво, в новій версії оболонки компанії вперше можна відкрити програму відразу в горизонтальному режимі. Раніше воно відкривалося в вертикальному і моментально змінювало орієнтацію – це не займало дуже багато часу, але кілька секунд в день з MIUI 12 зекономити вийде.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi
Суперобої – новий тренд оболонок для Android
Розробники MIUI впевнені, що екран смартфона повинен стати частиною його дизайну. Ймовірно, саме тому вони додали в нову оболонку нову можливість – суперобоі. У MIUI 12, наприклад, є зберігач екрану з Марсом в головній ролі – ймовірно, це краще, що світ Android бачив до сьогоднішнього дня.

Що цікаво, елементи іншої планети засновані на дослідженнях Марса і високоточному тривимірному моделюванні, яке дозволяє відновити марсіанський рельєф. Набір дає можливість вибрати місце посадки, і MIUI 12 все інше зробить абсолютно самостійно. До речі, після активації темного режиму оформлення інтерфейсу планета також перейде в ніч, що значно поліпшить досвід візуального взаємодії з гаджетом.

Повний огляд MIUI 12: невже це найкраща оболонка Xiaomi
Ах да, крім Марса користувачі в режимі суперобоев також зможуть вибрати Землю.

Незважаючи на те, що суперобоі спочатку слабо відрізняються від звичайних шпалер, вони стирають межу між робочим столом смартфона і екраном блокування, тому враження від активації гаджета реально фантастичні. Якщо розглядати саме Марс в якості прикладу, в режимі очікування можна побачити всю планету, а після розблокування камера наближається до конкретного місця і дає можливість розглянути навіть дрібні нюанси рельєфу.

 

До речі, всі такі ефекти опрацьовуються в режимі реального часу на основі ігрового движка рівня Unity 3D. За офіційними даними NASA, стан Марса опрацьовано з високою точністю, що робить процес розробки ще більш дивним.

Глобальний режим міні-вікна для всієї системи
MIUI 12 виводить багатозадачність операційної системи на новий рівень. Нова оболонка Xiaomi дає можливість показати будь-який додаток в мініатюрному режимі, що дозволить переглянути інформацію у вигляді невеликого вікна поверх будь-якої програми. Наприклад, коли ви граєте і вам приходить повідомлення, ви можете зрушити його вниз і побачити все необхідне.


Ви можете використовувати відразу два різних інтерфейсу одночасно в режимі реального часу. Щоб розширити мініатюрне вікно на весь екран, досить потягнути його вниз за нижню частину.


Поділ центру управління та зони повідомлень
У MIUI 11 центр управління і область повідомлень були об’єднані, але в MIUI 12 компанія Xiaomi вирішила розділити їх. Якщо провести зверху вниз, оболонка відкриє нові повідомлення, а при змахування з верхньої правої сторони вийде відкрити меню з перемикачами.

За допомогою останнього вийде відрегулювати більшість необхідних параметрів без необхідності переходити в повноцінний розділ налаштувань: перевірити використовувані мережі, переключити інтернет.


MIUI 12 була перероблена під використання окремого меню повідомлень, тому багато повідомлення від однієї програми тепер вийде об’єднати в загальний стік. Більш того, система автоматично ідентифікує контекстну інформацію повідомлень і об’єднує всі ті, які можна вважати несуттєвими. Мова про рекламу, маркетингові повідомлення та іншу подібну інформацію. Все це в даному випадку вийде закрити за допомогою одного простого дії.

Xiaomi повністю переробила темний режим
MIUI 12 дає можливість більш комфортно використовувати смартфони Xiaomi в темний час доби – нову оболонку допрацювали для цього.

Завдяки спеціальній нелінійної системі оболонка може автоматично адаптувати додатки для роботи в темному режимі. Більш того, при використанні нічний теми MIUI 12 також адаптує відображення шрифту. Білий текст на чорному фоні виглядає більш щільним, тому оболонка автоматично перебудовує його для візуального узгодження. До речі, MIUI 12 також оптимізує контрастність, щоб зображення на темному тлі не виглядало настільки яскравим і було більш приємним для очей.

Додаткові обмеження для додатків
MIUI 12 стала куди більш безпечну та конфіденційну. Нова версія оболонки перевіряє всі підозрілу поведінку додатків і видає запити для їх контролю: право на запис геолокації, дозвіл на використання камери.

За замовчуванням додатків заборонено активувати камеру в фоновому режимі. Ви можете дати дозволу для її включення при використанні програми або в тлі. Якщо програма не роз’яснює необхідність постійного доступу до камери, варіант «Вирішувати завжди» доступний не буде.

До речі, з додатками, які не можуть повноцінно працювати без будь-яких дозволів, можна підсунути порожню інформацію. З одного боку, це збереже їх функціональність, з іншого боку, це підвищить конфіденційність ваших даних.

Ще один важливий момент, на який мало хто звертає увагу, – обмін фотографіями. При зйомці MIUI 12 фіксує інформацію про місцезнаходження, але стирає її, якщо ви вирішите передати зображення будь-кому.

Штучний інтелект для контролю здоров’я
Після установки MIUI 12 пристрої Xiaomi будуть автоматично фіксувати ходьбу, стежити за їздою на велосипеді, записувати вашу фізичну активність, коли ви біжите або піднімаєтеся по сходах.


Завдяки використанню штучного інтелекту Xiaomi фіксуватиме рух з мінімальним енергоспоживанням і максимальною безпекою отриманих даних. А ще MIUI 12 вміє записувати все, що відбувається з вами уві сні: несвідомі розмови, хропіння.

Штучний інтелект для голосового спілкування
В даний час ця можливість працює тільки з китайською мовою, але її перспективи надихають. Наприклад, штучний інтелект може перекладати текст в голос, щоб відповідати на обрані вхідні дзвінки.

З одного боку, штучний інтелект допоможе користувачам з мовними порушеннями. З іншого боку, він дасть можливість спілкуватися навіть тим, у кого спостерігаються проблеми зі слухом.

Новий перероблений календар
У MIUI 12 використовується новий календар з переробленими режимами перегляду тижні і дні. Він підвищує ефективність управління власним розкладом, а також відкриває доступ до запису днів народження, річниць, зворотного відліку до настання конкретної події.

Спеціальний режим використання системи
У MIUI 12 також використовується спеціальний полегшений режим для літніх користувачів Xiaomi. Він збільшує шрифт і робить розташування значків на екрані більш зручним. Більш того, в ньому за замовчуванням також використовується рукописний ввід, а також додаткові докази, які допоможуть запобігти небажані дії.

Підводячи підсумки: загальний вердикт по MIUI 12
MIUI 12 отримала значне число оптимізацій і оновлень, які зробила систему більш плавною, безпечної і простий. Звичайно, ті, хто використовували смартфони Xiaomi раніше, навряд чи відчують, що перед ними принципово нова оболонка. Проте, велика кількість нових ефектів точно подарує їм новий досвід. Так, суперобоі і анімації дійсно виглядають вражаюче – це точно нова тенденція у розвитку оболонок для Android. А ось тих, хто раніше не мав справу з Xiaomi, MIUI 12 виразно здивує. Вона проста у використанні, а також проста, гнучка і легко адаптується в налаштуванні під будь-які переваги.

З точки зору досвіду використання MIUI 12 порівнянна з iOS і в чомусь навіть обганяє мобільну операційну систему Apple – у неї, наприклад, немає поділу екрана, а також настільки фантастичних ефектів.

Відгук використання MIUI 12
нюанси:

зовнішній вигляд: 10;
продуктивність: 8;
особливості: 9;
підтримка: 8,5;
стабільність: 8;
досвід використання: 9.
плюси:

красивий інтерфейс;
велика кількість ефектів;
штучний інтелект;
суперобоі;
підтримка пристроїв;
обмеження для софта;
графіка замість тексту;
тонна фішок.
мінуси:

акцент на китайську мову;
проблеми зі стороннім софтом;
реклама.

Загалом, при збереженні високої швидкості роботи з MIUI 11, нова оболонка отримала значне число нових анімацій і ефектів, а також фантастичні суперобоі. Словом, MIUI 12 – дійсно найкрасивіший і простий у використанні варіант Android на сьогоднішній день.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Vodafone і Київстар вірішили об’єднатися, що це дасть користувачам операторів

Опубліковано

Vodafone і Київстар вірішили об'єднатися, що це дасть користувачам операторів

Мобільні оператори Київстар і Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної і активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто, використання не тільки каналів зв’язку, а й базових станцій, а також іншого обладнання. Результатом цього має стати прискорення покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.

Надання громадянам доступу до якісної мобільного зв’язку та інтернету, особливо в сільській місцевості та на автошляхах – стратегічно важливе питання для Президента України та Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року. Кооперація при використанні телеком інфраструктури дозволить операторам уникати дублювання в процесі будівництва мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G / LTE для абонентів, які проживають в малонаселених районах.

«Конструктивна співпраця операторів свідчить про цивілізований підхід до розвитку мереж. Звертаючись до такого інструменту як шеринг мереж, ми спираємося на передовий досвід наших європейських колег в будівництві мереж швидкісного інтернету, наприклад, як це роблять Vodafone і Telecom Italia Group щодо розвитку 4G і 5G в Італії. Такі об’єктивні і непереборні, здавалося б, обставини, як карантин і відсутність доходів від роумінгу могли б внести свої корективи у впровадження покриття. Але ми розуміємо важливість якнайшвидшого будівництва інфраструктури, яка забезпечить рівний доступ до цифрових послуг. Загальне використання мереж дозволить зробити наші інвестиції більш ефективними. А саме, не тільки дотримуватися прийнятих зобов’язань по покриттю, а й принести швидкісний інтернет в невеликі села з населенням менше 2000 осіб »- Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна.

«Наша компанія в черговий раз виступила з ініціативою, яка спрямована на поліпшення конкурентного середовища для всього телеком ринку. Партнерство та кооперація при використанні мобільних мереж дозволить операторам прискорити ліквідацію цифрового розриву між мегаполісами і селами, і виконувати свої інвестиційні плани незважаючи на зниження доходів ринку. Ми запропонували приєднатися до Меморандуму всім мобільним операторам України та раді, що Vodafone Україна підтримав цю ідею. Меморандум відкритий для всіх гравців, які хочуть розвивати нові мобільні технології на взаємовигідних умовах »- Олександр Комаров, президент Київстар.

«Ми вітаємо співпрацю між операторами, і зокрема в питаннях будівництва мереж. Активний Шерінг – це дієвий спосіб оптимізації витрат на будівництво і обслуговування мереж і якнайшвидше покриття території України якісним сигналом і мобільним інтернет-доступом, а відповідно і виконання ліцензійних умов в діапазоні 900 МГц. Сподіваюся, що інші оператори також приєднаються до меморандуму і до процесу взаємовигідного співробітництва »- НКРЗІ, Голова Олександр Животовський.

«Мінціфри вітає і підтримує спільні ініціативи операторів, особливо ті, у яких відчутний соціальний ефект. Завдяки спільному використанню інфраструктури мобільні оператори зможуть надавати більш якісні послуги в сільській місцевості, де швидкісний мобільний інтернет залишається недоступним для багатьох жителів. Це прискорить покриття технологією 4G території країни. Для нашого міністерства також важливо законодавчо закріпити можливість шеринга частот. Тоді оператори зможуть спільно користуватися радіочастотами, що важливо для роботи в діапазоні 900 МГц. Така норма є в законопроекті №3014 «Про електронні комунікації», який минулого місяця був прийнятий в першому читанні »- Олександр Шелест, заступник Міністра цифровий трансформації України.

Зараз компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж і населені пункти для загального використання інфраструктури. Оператори планують приступити до практичної реалізації Меморандуму у листопаді-грудні 2020 роки після узгодження проекту державними органами.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу до мобільного Інтернету» мобільні оператори повинні протягом найближчих років забезпечити зв’язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 осіб, а також основні автодороги.

Мобільні оператори України вже мають досвід успішної співпраці для вирішення важливих питань розвитку телеком ринку. Зокрема, спільними зусиллями операторів була побудована інфраструктура зв’язку на Олімпійському стадіоні в г. Киев. Прикладами успішної кооперації є також використання інфраструктури мережі мобільного зв’язку в Харківському метрополітені, а також запуск мереж 2G і 4G в метро м.Києва. Крім того, нещодавно оператори мобільного зв’язку України почали роботи по рефармінгу (обміну) радіочастотами діапазону 900 МГц для його ефективного використання в процесі надання послуг швидкісний мобільної передачі даних за допомогою технології LTE.

Джерело: Vodafone, Київстар

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Стала відома дата виходу MIUI 12 для Redmi Note 8 і Note 8T

Опубліковано

Стала відома дата виходу MIUI 12 для Redmi Note 8 і Note 8T

Xiaomi вже досить тривалий час поширює нову версію своєї оболонки MIUI 12 в рамках бета-тесту, а зараз стало відомо, коли вона стане доступною для бюджетних торішніх бестселерів Redmi Note 8 і його T-версії.

Стала відома дата виходу MIUI 12 для Redmi Note 8 і Note 8T
Згідно із заявою одного з розробників даного програмного забезпечення в діалозі, який пройшов в рамках офіційного форуму MIUI, ці смартфони повинні отримати нову версію оболонки вже в серпні, причому він мав на увазі саме глобальну прошивку, тобто китайська вийде ще раніше.Варто нагадати, що після виходу даної прошивки у смартфонів з’явиться безліч цікавих і корисних фішок. Розробники переробили зовнішній вигляд інтерфейсу, додали нові анімації і оновили існуючі, розширили можливості настройки конфіденційності, додали оновлений темний режим, фішку під назвою “Суперобоі”, а також оновили зовнішній вигляд мультіоконного режиму.

Джерело

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Оновлені дані про ціну і особливості всіх iPhone 12

Опубліковано

Оновлені дані про ціну і особливості всіх iPhone 12

EverythingApplePro випустив нове відео зі свіжою інформацією від Макса Вайнбаха (Max Weibach) і інших більш-менш перевірених джерел. Головними темами обговорення цього разу стали комплектація, габарити і ціни. А от самій сумною новиною, мабуть, можна вважати повторне підтвердження того, що ProMotion-дисплей з частотою 120 Гц доведеться почекати як мінімум до 2021 року, а найближчі iPhone запропонують стару добру 60-Гц панель.

На додаток до цього, iPhone 12 все ж позбудуться комплектного блоку зарядки, але хороша новина в тому, що кабель Lightning на USB в коробці залишиться, разом з документацією і самим смартфоном (без навушників теж). Через це коробка нібито значно схудне. Поки неясно, чи дозволить Apple користуватися сторонніми блоками для зарядки через гарантійні зобов’язання при такому розвитку подій. Скоріше за все ні.

Хороша новина в тому, що ціни на топові моделі може все-таки залишитися на рівні iPhone 11 Pro – $ 999 і $ 1099. Досягнуто це буде нібито шляхом створення двох версій в залежності від підтримки 5G. А ось наступник iPhone 11 стане дорожче – $ 850, тоді як його цінове місце займе iPhone 12 з 5,4 ” екраном (порівняння з iPhone SE (2020) дивіться нижче). Однією з головних фішок iPhone 12 Pro повинна стати камера з новітньої оптикою, через що “колодязі” стануть ще більше. Наскільки все це відповідає дійсності, поки сказати складно. Офіційна презентація повинна відбутися в жовтні.

 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.