Connect with us

Софт

Нова операційна система Microsoft краще Windows 10

Опубліковано

В даний час найпоширенішою операційною системою для комп’ютерів, планшетів та інших електронних пристроїв є Windows 10, а випущена вона була ще влітку 2015 року. З тих самих пір, як можна легко підрахувати, пройшло вже майже п’ять років. За такий період часу для десятої «вінди» вийшло вкрай багато оновлень, які зробили її краще, але при цьому і ідеальної вона не стала, тому що у користувачі при її використанні регулярно постійно стикаються з різними неполадками, що заважають використовувати цю платформу і отримувати від цього процесу приємні емоції, а не постійні проблеми, на вирішення яких доводиться витрачати сили, час і нерви, а іноді ще й гроші, якщо самостійно полагодити щось не виходить.

На щастя, вже незабаром про все це можна буде забути, тому що Windows 10 від компанії Microsoft перестане бути актуальною операційною системою. Пов’язано це з тим, що розробники з цієї американської корпорації вирішили створити її повноцінну заміну, і така буде краще в усіх відношеннях. Навіть не дивлячись на те, що її ще не представили громадськості, вже відомо про те, чим нова платформа в особі Lite OS зможе приємно порадувати всіх тих, хто чекає її релізу. За наявними зараз даними, вона принесе з собою підвищення швидкості роботи, збільшення часу автономної роботи, посилення системи захисту, розширення функціональних можливостей, абсолютно новий зовнішній вигляд, перероблені стандартні програми і багато інших нововведень.

 

Новий зовнішній вигляд зробить всю операційну систему єдиної в повній мірі, тобто, простіше кажучи, всі її елементи будуть виглядати однаково красиво, а сама ієрархія всіх елементів меню виявиться змінена, щоб розібратися в ОС стало простіше і легше, ніж в даний час. Ще в Lite OS з’явиться повноцінний пошук по настройках, причому працювати він буде з підказками. Наприклад, якщо власник комп’ютера захоче включити темну тему оформлення, він може написати в пошуку «чорний колір», і пошук все одно правильно видасть необхідну настройку. Також відомо про те, що в нову операційну систему виявиться вбудований штучний інтелект, доповнений нейронною мережею, але для яких цілей він необхідний поки що невідомо.


Не варто думати, що Lite OS виявиться якийсь урізаною платформою, який свого часу була Windows RT, тому що це далеко не так. Нова операційна система зможе без зайвих складнощів запускати будь-які існуючі для десятої «вінди» додатка, так як вона зможе в повній мірі працювати з такими платформами, як Win32, UWP і PWA, а це гарантовано всіх дуже сильно порадує. За попередньою інформацією, презентація нової операційної системи, яка перевершує Windows 10 у всьому, трапиться вже в найближчі кілька місяців, тоді як реліз її фінальної стабільної версії трапиться восени нинішнього року, коли скачати і встановити її зможуть усі бажаючі. Вона буде сумісна з комп’ютерами, планшетами, ноутбуками, моноблоками та іншими електронними пристроями.

Facebook Comments
Prostotech google play
Читати далі
Advertisement

Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Гаджети

Уразливість в Zoom дозволяє підключатися до камери та мікрофона Mac

Опубліковано

Колишній співробітник Агентства національної безпеки США, Патрік Уордл, опублікував інформацію про дві раніше невідомі уразливості відеомессенджера Zoom. 

Спеціаліст виявив, що зловмисник може впровадити в програму установки Zoom код для отримання прав суперкористувача (root). Після цього відкривається доступ до запуску будь-якого шкідливого або шпигунського ПЗ. 

Ще одна помилка дозволяє запускати всередині Zoom програмний код, який дає доступ до веб-камери та мікрофону Mac. Шкідливий код успадкує дозвіл на використання цих записуючих пристроїв, який має месенджер. Усе це проводиться без повідомлення користувача й зовнішніх ознак. 

Якщо ви дбаєте про свою безпеку і конфіденційність, можливо, вам варто припинити користуватися Zoom, – Патрік Уордл

Для експлуатації вразливостей необхідний фізичний доступ зловмисника до комп’ютера для установки необхідного програмного забезпечення. Представники Zoom не відповіли на запити журналістів щодо наданої Уордлом інформації. 

Це не перша критична проблема безпеки Zoom: у червні 2019 року стало відомо, що будь-який шкідливий веб-сайт може включати веб-камеру без дозволу.

У останні кілька тижнів популярність Zoom, як і інших сервісів для відеоконференцій, переживає бурхливе зростання: люди по всьому світу переходять на віддалену роботу через пандемію коронавірусу, тому, активніше користуються продуктами для зв’язку по мережі. 

Facebook Comments
Читати далі

Софт

Apple розширить можливості iCloud Keychain в iOS 14

Опубліковано

Виданню 9to5Mac, яке досліджувало ранню збірку iOS 14, вдалося дізнатися, що Apple працює над розширенням можливостей фірмового менеджера паролів і даних кредитних карт iCloud Keychain ( «Зв’язка ключів iCloud»). 

З оновленням системи, утиліта повинна обзавестися функціями, вже доступними у таких конкурентів, як LastPass або 1Password.

При збереженні нового пароля iCloud Keychain повідомить користувача про повторне використання коду, якщо в його базі зберігається ідентична комбінація. Це допоможе посилити безпеку: отримавши пароль, зловмисники відчувають його відразу у великій кількості поштових сервісів і соціальних мереж жертви. 

Ще одним важливим нововведенням стане можливість запам’ятовування кодів двофакторної аутентифікації. Це посприяє збільшенню популярності даного методу входу, так як багато хто відмовляється від нього через часозатратність і необхідність мати окремий додаток для генерації. 

Експерти вважають, що нововведення зможуть розширити клієнтську базу Apple, так як iCloud Keychain, на відміну від конкурентів, безкоштовний при схожій функціональності. 

Facebook Comments
Читати далі

Софт

Витік: перші приклади роботи MIUI 12

Опубліковано

На китайському форумі Xiaomi один із розробників опублікував зображення і анімації, що демонструють зовнішній вигляд і принцип роботи оболонки MIUI 12. Оновлення обіцяє відзначитися безліччю змін і нововведень. 

Навігація за допомогою жестів стане максимально схожою на вже реалізовану в чистій версії Android 10. Щоб згорнути програму, необхідно торкнутися тонкої смуги в самому низу екрана. А для перемикання на сусіднє відкрите вікно, потрібно свайпнути по цій смузі в бік. Зміниться дизайн і анімація меню багатозадачності. 

Істотні зміни зазнає інтерфейс фірмового додатка «Камера», розширивши функціональні можливості для користувачів. Крім того, обіцяють доопрацьований темний режим. Він уже впроваджений в MIUI 11, але не завжди працює коректно.

Помітні зміни чекають і розділ з push-повідомленнями. Простір буде організовано в стилі меню багатозадачності MIUI, щоб користувач міг простіше читати повідомлення і бачити більше контенту.

 

Джерело нагадує, що дані приклади не є офіційними і не гарантують того, що виробник не змінить MIUI 12 до моменту релізу. Очікується, що її стабільна версія з’явиться в кінці поточного року. 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2019 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.