Connect with us

Софт

АНБ виявило критичну уразливість у Windows

Опубліковано

Агенство національної безпеки США оголосило, що виявило критичну уразливість в операційній системі Windows. Вона дозволяє зловмисникові підробити цифровий підпис програмного забезпечення.

АНБ оцінює вразливість як серйозну і вважає, що зловмисники швидко зрозуміють лежачу в її основі ваду, в разі використання якої раніше згадані платформи стануть в корені уразливими. Наслідки неприйняття заходів з виправлення уразливості носять серйозний і широко поширений характер.

Уразливість криптографічної бібліотеки CRYPT32.DLL, яка реалізує багато функцій сертифікатів і криптографічних повідомлень в CryptoAPI. Файл використовується Windows 10 і двома останніми версіями операційних систем Windows Server.

Microsoft випустила патч, що виправляє уразливість. У компанії заявили, що не виявили ознак використання помилки в активних атаках. АНБ настійно рекомендує організаціям встановити останні оновлення як можна швидше.

Facebook Comments
Prostotech google play
Читати далі
Advertisement

Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Чергове оновлення MIUI 11 зробить використання смартфонів безпечніше

Опубліковано

Світовий IT-гігант Google щомісяця випускає патчі безпеки для операційної системи Android, що для багатьох є гарантом безпеки використання смартфона. Але не стоять на місці і розробники фірмових оболонок, на зразок MIUI 11, наступне оновлення якої принесе більше безпеки і контролю над системою.

У новій версії MIUI 11 з’явиться цікавий інструмент, який дозволить більш гнучко контролювати активність встановлених додатків. Розробники з форуму XDA Developers вже опублікували скріншоти інтерфейсу даного інструменту, який отримав назву App Behavior Records. Він буде в режимі реального часу реагувати на різного роду запити доступу до системних дозволами. Користувач смартфона зможе самостійно вибрати ті додатки, контроль над якими буде здійснювати App Behavior Records.


У список подій, на які буде реагувати новий інструмент, входять: автозавантаження програми, запуск однієї програми іншим, використання тих чи інших системних доступів і виконання інших потенційно небезпечних дій, серед яких:

 • запис аудіо у фоновому режимі
 • запит на отримання даних з календаря
 • запит на історію викликів
 • вчинення телефонних дзвінків
 • фото- і відеозйомка
 • запит на отримання даних з буфера обміну, запис даних в нього
 • запит на доступ до контактів
 • запит на доступ до геопозіціі користувача
 • читання SMS-повідомлень
 • запит на отримання даних з різних датчиків смартфона
 • запит на доступ до інформації про активність користувача
 • запит на доступ до інформації про сам смартфон
 • отримання інформації про телефонний номер користувача
 • запит на доступ до файлів, запис власних файлів в файлову систему

На даний момент цей інструмент проходить бета-тестування, але очевидно, що в доступному для огляду майбутньому App Behavior Records буде доступний всім власникам смартфонів під управлінням MIUI 11.

А ви б стали користуватися даним інструментом? Чи вважаєте ви App Behavior Records корисним нововведенням в MIUI?

Facebook Comments
Читати далі

Софт

Нова операційна система Microsoft краще Windows 10

Опубліковано

В даний час найпоширенішою операційною системою для комп’ютерів, планшетів та інших електронних пристроїв є Windows 10, а випущена вона була ще влітку 2015 року. З тих самих пір, як можна легко підрахувати, пройшло вже майже п’ять років. За такий період часу для десятої «вінди» вийшло вкрай багато оновлень, які зробили її краще, але при цьому і ідеальної вона не стала, тому що у користувачі при її використанні регулярно постійно стикаються з різними неполадками, що заважають використовувати цю платформу і отримувати від цього процесу приємні емоції, а не постійні проблеми, на вирішення яких доводиться витрачати сили, час і нерви, а іноді ще й гроші, якщо самостійно полагодити щось не виходить.

На щастя, вже незабаром про все це можна буде забути, тому що Windows 10 від компанії Microsoft перестане бути актуальною операційною системою. Пов’язано це з тим, що розробники з цієї американської корпорації вирішили створити її повноцінну заміну, і така буде краще в усіх відношеннях. Навіть не дивлячись на те, що її ще не представили громадськості, вже відомо про те, чим нова платформа в особі Lite OS зможе приємно порадувати всіх тих, хто чекає її релізу. За наявними зараз даними, вона принесе з собою підвищення швидкості роботи, збільшення часу автономної роботи, посилення системи захисту, розширення функціональних можливостей, абсолютно новий зовнішній вигляд, перероблені стандартні програми і багато інших нововведень.

 

Новий зовнішній вигляд зробить всю операційну систему єдиної в повній мірі, тобто, простіше кажучи, всі її елементи будуть виглядати однаково красиво, а сама ієрархія всіх елементів меню виявиться змінена, щоб розібратися в ОС стало простіше і легше, ніж в даний час. Ще в Lite OS з’явиться повноцінний пошук по настройках, причому працювати він буде з підказками. Наприклад, якщо власник комп’ютера захоче включити темну тему оформлення, він може написати в пошуку «чорний колір», і пошук все одно правильно видасть необхідну настройку. Також відомо про те, що в нову операційну систему виявиться вбудований штучний інтелект, доповнений нейронною мережею, але для яких цілей він необхідний поки що невідомо.


Не варто думати, що Lite OS виявиться якийсь урізаною платформою, який свого часу була Windows RT, тому що це далеко не так. Нова операційна система зможе без зайвих складнощів запускати будь-які існуючі для десятої «вінди» додатка, так як вона зможе в повній мірі працювати з такими платформами, як Win32, UWP і PWA, а це гарантовано всіх дуже сильно порадує. За попередньою інформацією, презентація нової операційної системи, яка перевершує Windows 10 у всьому, трапиться вже в найближчі кілька місяців, тоді як реліз її фінальної стабільної версії трапиться восени нинішнього року, коли скачати і встановити її зможуть усі бажаючі. Вона буде сумісна з комп’ютерами, планшетами, ноутбуками, моноблоками та іншими електронними пристроями.

Facebook Comments
Читати далі

Софт

Для коритувачів Windows 10 з’явилися погані новини

Опубліковано

В даний час на ринку можна зустріти вкрай багато різних електронних пристроїв з самих різних цінових категорій, покупців у покупців є можливість вибору саме такого гаджета, який йому потрібно. Проте, коли мова заходить про операційні системи, то таких є всього кілька, а якщо говорити про загальнодоступні, то їх так і зовсім можна перерахувати по пальцях. Найпопулярнішою і відомої серед всіх таких є Windows 10, випущена яка була ще влітку 2015 року. З тих самих пір, як можна легко підрахувати, пройшло вже цілих п’ять років, і за такий період часу вона дуже сильно застаріла по всіх відносинах, як по частині надійності зі стабільністю, так і з точки зору зовнішнього вигляду.

Застаріла ця платформа навіть не дивлячись на те, що для неї регулярно випускали оновлення. В останні роки якість таких дуже сильно погіршився, тому тепер далеко не рідкість, коли після установки чергового апдейта щось в тій чи іншій мірі перестає повністю працювати. На радість всіх користувачів, які вже застаріли від десятої «вінди», незабаром їй прийде кінець, так як виявиться офіційно випущена нова операційна система, і така буде краще в усіх відношеннях доступною зараз. На тлі такого розкладу в найближчому майбутньому, компанія Microsoft оголосила про те, що вона вирішила перестати випускати великі поновлення для цієї ОС. Піти на такий крок бренд має намір, ймовірно, через те, що він вважає цю операційну систему ідеальною або просто близькою до ідеалу.

Windows 10 офіційно прийшов кінець

У будь-якому випадку, в чому б не була причина такого стану справ, все це означає, що операційній системі Windows 10 як новітній платформі американської корпорації Microsoft прийшов кінець, так як разом з припиненням випуску для неї великих апдейтів нових функцій і можливостей значимого рівня вже не буде. Судячи з усього, оновлення 20H1, яке вийде в квітні-травні 2020 року, стане останнім для десятої «вінди», тоді як потім на ній поставлять крапку. Простіше кажучи, апдейта 20H2, очікуваного в другій половині року, вже не буде. Замість великих оновлень компанія збирається щомісяця випускати невеликі апдейти, однак вони будуть містити в собі тільки виправлення для будь-яких багів і вразливостей.

Простіше кажучи, операційна система Windows 10 в очах Microsoft стала саме такою, в якому стані компанія вважає її найкращою для постійного використання. Тепер на зміну великим оновленням для десятої «вінди» прийдуть дрібні або навіть невеликі, які будуть час від часу приносити з собою, можливо, якісь незначні нововведення, на зразок заміни іконок або ж переробки малозначущих можливостей. Поки що самі розробники ще не заявили про те, що цієї ОС прийшов кінець, проте цього в даному конкретному випадку і не потрібно, так як їх дії все це доводять і підтверджують в повній мірі. Швидше за все, анонс заміни існуючої зараз на ринку платформи трапиться вже в другій половині 2020 року, коли в теорії повинно було вийти оновлення 20H2.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2019 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.