Connect with us

MOBILZONE

Чому смартфони Samsung – одні з найбезпечніших і захищених в світі

Опубліковано

Історія йде по колу. Коли мобільні телефони тільки почали з’являтися у продажу, вони здавалися технікою, яку неможливо створити «простим смертним», або недосвідченим компаніям. В епоху смартфонів все поступово звикли, що загорнути в корпус дисплей, камери, акумулятор і процесор навчилися дуже багато компаній. І лише трохи згодом ми навчилися цінувати гаджети, продумані до дрібниць. Сьогодні ми розповімо, в яких нюансах Samsung Galaxy відрізняються в кращу сторону в порівнянні зі звичними смартфонами.
Незважаючи на те, що маркетологи співають нам пісні про «преміальному призначеному для користувача досвід з моменту покупки», сумлінність виробника смартфонів не вийде помацати або побачити з перших же секунд використання. Коли ви берете в руки смартфон вперше, ви лише зможете оцінити, чи нормально в ньому працюють всі ті мегапікселі, мегагерци і мАг, про які йшлося в таблиці з характеристиками. Більш тонкі матерії в смартфоні стають зрозумілими або з часом, або за звітами експертів. А експерти говорять наступне:

Безпечний смартфон – смартфон з мінімальним випромінюванням від стільникового зв’язку і Wi-Fi
З тих пір як мобільники перестали виглядати «цеглинами» з зовнішніми антенами, все різко перестали замислюватися про випромінювання стільникового зв’язку і її шкоду для здоров’я. Точніше, про такий чинник стало просто не модно говорити, а ось вчені не припиняли свої дослідження про вплив смартфонів на людський організм, і прийшли до цікавих висновків. Невже ви, кожен раз, коли читаєте про те, що смартфони досягли нових рекордів швидкості в 100 Мбіт / с, а то і 1 Гбіт / с, припускаєте, що такі потоки даних в радіохвилях обходять ваше тіло десятою дорогою?

Та й сам сценарій використання телефонів змінився – з одного боку, раніше випромінювання в стільникового зв’язку було більш інтенсивним, а розмови з трубкою у вуха (і головного мозку, на хвилиночку) були більш тривалими. З іншого – телефони носили в кобурі на відстані від тканин тіла, або в куртках, а не брюках. І ці телефони не обмінювалися сотнями мегабайт з стільниковими вишками з приводу і без. Тому питання випромінювання не втрачає актуальності, хоча вивчати його не так захоплююче, як потужність ядер процесора або вплив мегапікселів в камері на якість фото. Доводиться піднімати дослідження.

А новітні рейтинги зразка 2019 року свідчать, що найбезпечніші смартфони за рівнем випромінювання – Samsung. Як флагманські, так і недорогі моделі.


Найбезпечніші в світі смартфони за рівнем випромінювання

Впевненість в тому, що смартфони не зламують, теж схожа на віру в те, що автомобілі не викрадають – спочатку здається, що «якщо щось таке і є, але рідко і навряд чи трапиться саме зі мною», а потім вже пізно. А ось як йдуть справи насправді.

«Постраждалі від вірусів – це завжди Не я»
Так Так звичайно. Правда, у комп’ютерних фахівців є приказка, що люди діляться на тих, хто не робить резервні копії даних, тих, хто вже робить, і тих, хто не тільки робить, але і перевіряє можливість їх відновлення. І в смартфонах теж є подібна класифікація, тільки вже в розмові про віруси.


Ми-то з вами вміємо правильно поводитися зі смартфоном, на відміну від них усіх, адже правда?

Ні, ми не жартуємо – способи легкого злому смартфонів є, і успішно працюють ще з 2017 року, можете ознайомитися зі статтею, якщо хочете.

Загалом, віруси є, і вони досить хитро влаштовані, але ми зараз потонемо в подробицях і уточнень, якщо почнемо все їх перераховувати. Набагато важливіше, що тепер робити?

Оновлення безпеки та системи
Основа основ, старо як світ, але як і раніше актуально. У кнопкову епоху, коли весь інтернет на смартфонах полягав в з’єднанні з ICQ і «включу додаток і перевірю e-mail», виробники могли дозволити собі випустити одну-єдину прошивку. Якщо в ній не було критичних недоліків, з якими смартфон б «глючил», ніяких оновлень для нього навіть і не думали випускати.

А сьогодні смартфони постійно в мережі, постійно оновлюють додатки, і, в програмному плані, влаштовані чи не складніше настільних комп’ютерів. А там, де системи складні і великі, завжди є простір для злому.

Google публікує багатомовні звіти про закриті уразливості в Android для щомісячних оновлень. Оновлювався чи в цьому місяці ваш смартфон?

Це розуміють не тільки виробники смартфонів, але і Google. Наприклад, зовсім недавно поновлення для Android стали щомісячними. Так-так, кожні 30 днів виходить, якщо можна так сказати, свіжа «антивірусна база», з якої всі існуючі способи злому вашого смартфона перестають працювати. І смартфони Samsung отримують такі оновлення в термін – можете взяти у одного його Galaxy і переглянути звіт про попередні дати поновлення, або переконатися в цьому на своєму смартфоні. Або прочитати на сайті Android повну доповідь про те, які способи злому закрило нове щомісячне оновлення.

 

Нудно? Напевно, так – поновлення іконок і анімації смуги гучності в оболонках набагато веселіше. Зате вище гарантія, що смартфон буде працювати стабільно, а це його головна задача.

Як Samsung радикально поліпшив стандартний Android
Стандартні засоби захисту Android всім добре відомі – це сканер, який перевіряє програми та ігри на віруси як в Google Play, так і при установці apk-файлів з внутрішньої пам’яті. А ще – періодичні антивірусні заплатки, які прилітають вам з новою прошивкою по Wi-Fi. Причому ці кошти, по-перше, борються тільки з відомими Google погрозами, а по-друге, не захищають цілісність прошивки і файлів: або вірус / злом вдалося «збити на підльоті», або, якщо Google з ним не знайомий, нічого вдіяти вже не вдастся.


Samsung KNOX захищає не тільки смартфони та планшети на базі Android, а й гаджети на базі Tizen

Нічого понад цих коштів спочатку в системі Google не було закладено, та й не планувалося, тому доопрацювання безпеки з боку виробників смартфонів напрошувалася сама собою. На сьогоднішній день сама розумна і всебічна вона у Samsung, і ім’я їй – KNOX.

Справа в тому, що Samsung був найбільшим виробником смартфонів на Android і одним із символів Android ще зі стародавніх часів. І все у флагманських Galaxy S і Galaxy Note було класно з технічної точки зору, але бізнесмени, у яких в мобільниках зберігалася важлива фінансова інформація задовго до цих ваших Google Pay, андроідофонов остерігалися. Тому Samsung, починаючи з 2014 р, своїми силами поліпшив «зеленого робота» до такого рівня, при якому на Android вже з’явилися поняття шифрування особистої інформації, і «куленепробивні» захист збереження прошивки від злому і більшості вірусів. І це був тільки початок!

Хочеш зробити добре – зроби сам
Samsung знає толк в тому, щоб добре робити щось своїми силами – в багатьох смартфонах Galaxy встановлені «рідні» дисплеї, камери, акумулятори та процесори. А своя сорочка ближче до тіла, і безпечніше, бо ти знаєш, з чого вона зіткана і як її підсилити.

Щоб пояснити, що таке KNOX, простіше почати з того, чим він не є. Це не додаток для Android, і не антивірус. І навіть не одна з сотень рядових функцій фірмової оболонки. Все трохи складніше.

KNOX – безпосередньо працює з «залізом», відокремлений від Android набір систем, які:

Захищають і шифрують особисті дані

Оберігають важливі файли прошивки від злому або підміни

Чим KNOX відрізняється від банального додатки-антивіруса в Android

KNOX починає працювати вже з перших секунд функціонування смартфона – першої спрацьовує захист від … підміни системи на етапі завантаження. Якщо ви думаєте, що мобільник чимось відрізняється від комп’ютера (на якому можна змінити одну версію Windows на іншу, а то і зовсім встановити Linux), ви помиляєтеся – в смартфонах теж можна встановлювати заново і міняти системи. Або модифікувати наявні, якщо злом вдався. наприклад:

Захист системи вже в момент включення
Завантаження тимчасової системи-«пустушки» для злодійства імен і паролів. Якщо потайки завантажить 700 мегабайт системи, яка виглядає як оболонка вашого смартфона, а після перезавантаження влізе замість встановленого Android і скаже «ой, нагадай мені PIN-код від системи і пароль від аккаунта Google», мало хто запідозрить недобре. KNOX таких підмін не допустить.

Запуск програми-шпигуна на етапі завантаження системи. Тому що не обов’язково вас про щось питати, якщо можна нишком записувати відео з екрану вашого смартфона і відслідковувати, на які букви і цифи ви натискаєте. Samsung відстежує, щоб нічого підозрілого c Android не стартував, тому такі сценарії теж виключені.


так налядніше

Захист платежів Samsung Pay
Ще одна приємна функція – шифрування фінансової інформації в Samsung Pay. Якщо ви коли-небудь «колупали» якісь програми або гри в Android, ви знаєте, що всі їхні складові розкладені файлами у відкритому вигляді. Хочеш – бери і витягай з програми для прослуховування ліцензійної музики окремі аудиотреки файлами, хочеш – підміняти збереження в грі на інші, і так далі. І якщо це ще просто баловство, то як ви дивитеся на те, що віруси таким же чином, в теорії, можуть підміняти адресата вашої оплати з прив’язаною до смартфону і NFC банківської карти? KNOX шифрує всі дані з Samsung Pay, щоб їх не можна було ні розпізнати, ні вкрасти, ні підробити.

Додатковий захист системи розблокування
Навіть банальна розблокування смартфона скануванням особи або відбитків пальців в пристроях виробника додатково захищена.

 

Як працює розблокування з Samsung:

Ви торкаєтеся сканера відбитків.
Дані зі сканера відправляються в «згорає», ізольовану від Android і недоступну для вірусів область прошивки Samsung KNOX.
KNOX витягує копію для звірки з зашифрованого сховища і звіряє її з новою.
І тільки після цього на правах «я тут головний» дозволяє або не дозволяє Андроїд розблокувати смартфон.
Чому це важливо:

Якщо який-небудь вірус в прошивці отримає root-права і змусить смартфон приймати будь-які відбитки пальців (як зламані комп’ютерні програми, в які тисячі чоловік вписують один і той же e-mail і пароль), то на смартфоні з KNOX такий трюк не спрацює. Тому що Android не вирішує, розблокувати смартфон чи ні, а до KNOX у вірусу немає фізичного доступу.

Якщо ваш смартфон з окремим (не в дисплеї) сканером відбитків пальців вкрадуть, а потім «замкнутий» сканер таким чином, щоб він доповідав «у мене тут справжні відбитки пальців», для стандартного Android цього може бути достатньо, а KNOX потребують додаткового підтвердження дійсності .

Надійний спосіб захистити смартфон від крадіжки і обчислити його місце розташування
У пристроях Galaxy є функція «Знайти телефон» на випадок, якщо телефон був загублений або вкрадений. З нею можна не тільки обчислити місцеположення смартфона або заблокувати його віддалено (щоб особиста інформація не потрапила в руки зловмисника), але і зберегти важливі дані в хмарі перед очищенням інформації на втрачений гаджет. До речі, навіть після скидання Android до заводських налаштувань зловмисник не зможе скористатися вкраденим Galaxy – система зажадає від нього увійти під обліковим записом Google, з якої смартфон працював раніше.

Android безпечний у тих виробників, які дбають про безпеку

Захист особистої інформації надійніше, ніж з будь-яким додатком
І, нарешті, в KNOX можна створити «захищених папку», окрему зашифровану і недоступну ззовні реалізацію Android зі своїми робочими столами, фотографіями і відеозаписами, і можливістю встановити додатки.

Навіщо? Щоб, якщо хтось схопив ваш смартфон в розблокованому вигляді і побіг стягувати з нього дані, не даючи екрану згаснути, до дійсно важливих даних він не зміг достукатися, навіть маючи в запасі необмежену кількість часу і навички злому.

«Які ваші докази?»
Не можна вірити виключно «ось ми, Ferra, вам гарантуємо» нашим словам, тому погляньте на незалежні дослідження:

Аналітичне агентство Gartner провело дослідження стійкості до злому систем на смартфонах і на планшетах. Захист KNOX визнали більш якісної, ніж захист в «чистому» Android, захист в iOS або Windows 10.
Експерти з Computer Reseller News, міжнародного видання для продавців комп’ютерної техніки, нагородили KNOX ще в 2017 році – за резервний зашифрований накопичувач всередині Android, додаткову «протиугінну» безпеку і повідомлення, коли який-небудь додаток в тлі намагається таємно використовувати камеру, мікрофон, записувати інформацію з екрану або відправляти SMS.
Навіть в організаціях, які працюють з держтаємницею, довіряють Samsung – наприклад, міноборони Німеччини закупило для німецьких військових смартфони Galaxy на незначно доопрацьованій версії Android. По-перше, це величезний рівень довіри, а по-друге, жодної німецької військової таємниці з тих пір не спливло в широкий доступ, і це теж показник!
Якість смартфона – в дрібницях
Легко хвалитися потужністю процесора або сенсором камери. Особливо, якщо ні те, ні інше не належить виробнику смартфона, а куплено у сторонніх постачальників. І набагато складніше сказати, що твої смартфони визнані найбезпечнішими для здоров’я, або роз’яснити покупцям величезну роботу по захисту від вірусів в прошивці.

Але корейський гігант, як бачите, встигає скрізь – починаючи з процесорів, дисплеїв і камер власного виробництва, продовжуючи суворими системами захисту прошивки і файлів, і, нарешті, закінчуючи максимальною увагою до того, щоб телефони були нешкідливими для здоров’я. Кожна нова модель смартфона – результат величезної кількості праці, з якого і складаються добре ім’я і популярність Samsung Galaxy.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Kyivstar демпінгує: інтернет за 10 гривень на місяць

Опубліковано

Kyivstar демпінгує: інтернет за 10 гривень на місяць

Компанія Kyivstar запустила в Маріуполі домашній інтернет за 10 гривень на місяць, який інші, менш великі оператори досить справедливо порахували демпінгом і звернулися в Антимонопольний комітет України. Варто відзначити, що демпінг – це порушення правил ринкової конкуренції, які діють відповідно до законодавства України.

Інтернет-асоціація України, в яку входить безліч українських операторів мобільного зв’язку, стверджує, що за підсумками власного дослідження, проведеного в минулому році, стало зрозуміло, що приблизна собівартість ШПД в Україні становить близько 100 грн / міс, через що ціна в 10 гривень є не тільки демпінг по відношенню до конкурентів, а й банально нижчою, ніж собівартість даних послуг.

У даній асоціації стверджують, що такі дії є відвертим демпінгом і спрямовані на те, щоб відібрати більшу частину аудиторії більш дрібних операторів, що надають послуги за ринковими цінами. У більш дрібних операторів просто немає можливості встановлювати такі цінники на свої послуги, через що вони просто не зможуть витримати конкуренції з більш великим оператором Kyivstar. Проблема в чому, що «великий» оператор взагалі не помітить втрат коштів від даної акційної пропозиції, а більш дрібні оператори не зможуть запропонувати щось подібне в силу свого бюджету.

Також Інтернет-асоціація України звернулася до Антимонопольного комітету України з метою проведення розслідування щодо того, що Kyivstar не дотримуватися адекватних норм ринкової конкуренції, причому і тих, які прописані в законодавстві. Заковирка ще й у тому, що в Маріуполі місяць використання домашнього інтернету коштує 10 гривень, а в інших українських містах український оператор пропонує тарифи не менше 200 гривень, що також викликає питання.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Vodafone зробив те, чого давно хотіли абоненти

Опубліковано

Vodafone зробив те, чого давно хотіли абоненти

Оператор мобільного зв’язку Vodafone, що входить в так звану “велику трійку” українських операторів, зробив фішку, очікувану дуже багатьма користувачами.

Подробиці

Тепер у даного оператора мобільного зв’язку є домовленість з місцем для розміщення відеофайлів YouTube про те, що абонентам Vodafone буде доступна нетарифікованого “YouTube без перерв”. Така ситуація на українському ринку абсолютно унікальна, а абонентам буде доступна Premium-підписка на відеохостинг YouTube аж на 4 місяці. Вона має використовуватися автоматично, коли абонент буде підключати Video PASS, в який входять і інші відеохостінги.

Послуга “YouTube без перерв” вже діє, а закінчиться дане акційна пропозиція до початку жовтня поточного року. Закінчення акції буде залежати від того, коли конкретний абонент буде підключати дану послугу. Коли акційна пропозиція перестане діяти, на ваш телефон прийде SMS-повідомлення з інформацією щодо того, що обидві послуги тепер платні і будуть тарифікуватися з початку п’ятого місяця від початку використання, а ціна буде залежати від вашого тарифного плану.

Варто нагадати, що в рамках послуги Video PASS користувачам доступні всі популярні відеохостінги, при цьому по трафіку немає взагалі ніяких обмежень. Але, є одна важлива умова – послуга не буде тарифікуватися тільки при використанні офіційних клієнтів відповідних місць для розміщення відеофайлів, а також їх офіційних веб-версій.

Також варто врахувати, що деякі відеохостінги використовують сторонні ресурси для розміщення реклами, і в такому випадку трафік може споживатися саме за її рахунок, оскільки тарифікуватися не буде саме трафік конкретних відеосервісів

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Представили Honor Play 4 і 4 Pro: перший смартфон точно вимірює температуру

Опубліковано

Honor Play 4 Pro

Сьогодні були представлені досить незвичайні смартфони компанії Honor – Play 4 Pro, але у Play 4. Обидва смартфони підтримують 5G і один з них оснащений датчиком здатним змінювати температуру.

Honor Play 4
Дисплей діагоналлю 6.81-дюймів назвати компактним не виходить, але дозвіл у нього Full HD і невеликий виріз для фронтальної камери, який знаходяться в лівому верхньому кутку.

Процесор MediaTek Dimensity 800 відповідає за продуктивність і це ще один з найдоступніших варіантів з 5G на ринку (до речі, він дешевше недавно представленого Axon 11 SE 5G, від ZTE). Крім цього смартфон з середнього цінового сегмента отримав підтримку технології рідинного охолодження і 12-шарової структури розсіювання тепла.

Основна камера з головним датчиком на 64 мегапікселя + ширококутним на 8 мегапікселів + датчиком макрозйомки на 2 мегапікселі + датчика глибини на 2 мегапікселя.

Акумулятор ємністю 4300 мАг, який підтримує швидку зарядку до 22,5 Вт.

Колірних рішень у смартфонів з даної серії три: ісландський фантом, фантомний синій і фантомний нічний чорний.

Introduced Honor Play 4 and 4 Pro: the first smartphone to accurately measure temperature

Оболонка у обох смартфонів Magic UI 3.0.

 

Honor Play 4 Pro

Більш цікавий по технічній частині і до речі оснащений більш компактним дисплеєм діагоналлю 6,57-дюймів. Подвійний виріз для фронтальної камери (32 + 8 Мп).

За продуктивність тут відповідає процесор Kirin 990 5G, який підтримує двухрежимний 5G.

Основна камера з головним датчиком на 40-мегапіксельний (Sony IMX600, RYYB) + ​​8-мегапіксельний телеоб’єктив з 3-кратним оптичним зумом.

Honor Play 4 Pro

Головним цікавим технологічним рішенням в спеціальній версії даного смартфона можна назвати ІК-датчик температури. За допомогою нього можна вимірювати температуру об’єктів в діапазоні від мінус 20 і до плюс 100 градусів Цельсія. Датчик допомагає поглинати інфрачервону енергію від людини, показуючи температуру.

Ціни

У Китаї Honor Play 4 вже можна замовити:

1799 юанів (253 $) – 6 Гб + 128 Гб;
1999 юанів (281 $) – 8 Гб і 128 Гб.
Honor Play 4 Pro в варіанті 8 + 128 Гб коштує 2899 юанів (408 $), а версія вміє вимірювати температуру продається за 2999 юанів (420 $).

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.