Connect with us

MOBILZONE

Чому смартфони Samsung – одні з найбезпечніших і захищених в світі

Опубліковано

Історія йде по колу. Коли мобільні телефони тільки почали з’являтися у продажу, вони здавалися технікою, яку неможливо створити «простим смертним», або недосвідченим компаніям. В епоху смартфонів все поступово звикли, що загорнути в корпус дисплей, камери, акумулятор і процесор навчилися дуже багато компаній. І лише трохи згодом ми навчилися цінувати гаджети, продумані до дрібниць. Сьогодні ми розповімо, в яких нюансах Samsung Galaxy відрізняються в кращу сторону в порівнянні зі звичними смартфонами.
Незважаючи на те, що маркетологи співають нам пісні про «преміальному призначеному для користувача досвід з моменту покупки», сумлінність виробника смартфонів не вийде помацати або побачити з перших же секунд використання. Коли ви берете в руки смартфон вперше, ви лише зможете оцінити, чи нормально в ньому працюють всі ті мегапікселі, мегагерци і мАг, про які йшлося в таблиці з характеристиками. Більш тонкі матерії в смартфоні стають зрозумілими або з часом, або за звітами експертів. А експерти говорять наступне:

Безпечний смартфон – смартфон з мінімальним випромінюванням від стільникового зв’язку і Wi-Fi
З тих пір як мобільники перестали виглядати «цеглинами» з зовнішніми антенами, все різко перестали замислюватися про випромінювання стільникового зв’язку і її шкоду для здоров’я. Точніше, про такий чинник стало просто не модно говорити, а ось вчені не припиняли свої дослідження про вплив смартфонів на людський організм, і прийшли до цікавих висновків. Невже ви, кожен раз, коли читаєте про те, що смартфони досягли нових рекордів швидкості в 100 Мбіт / с, а то і 1 Гбіт / с, припускаєте, що такі потоки даних в радіохвилях обходять ваше тіло десятою дорогою?

Та й сам сценарій використання телефонів змінився – з одного боку, раніше випромінювання в стільникового зв’язку було більш інтенсивним, а розмови з трубкою у вуха (і головного мозку, на хвилиночку) були більш тривалими. З іншого – телефони носили в кобурі на відстані від тканин тіла, або в куртках, а не брюках. І ці телефони не обмінювалися сотнями мегабайт з стільниковими вишками з приводу і без. Тому питання випромінювання не втрачає актуальності, хоча вивчати його не так захоплююче, як потужність ядер процесора або вплив мегапікселів в камері на якість фото. Доводиться піднімати дослідження.

А новітні рейтинги зразка 2019 року свідчать, що найбезпечніші смартфони за рівнем випромінювання – Samsung. Як флагманські, так і недорогі моделі.


Найбезпечніші в світі смартфони за рівнем випромінювання

Впевненість в тому, що смартфони не зламують, теж схожа на віру в те, що автомобілі не викрадають – спочатку здається, що «якщо щось таке і є, але рідко і навряд чи трапиться саме зі мною», а потім вже пізно. А ось як йдуть справи насправді.

«Постраждалі від вірусів – це завжди Не я»
Так Так звичайно. Правда, у комп’ютерних фахівців є приказка, що люди діляться на тих, хто не робить резервні копії даних, тих, хто вже робить, і тих, хто не тільки робить, але і перевіряє можливість їх відновлення. І в смартфонах теж є подібна класифікація, тільки вже в розмові про віруси.


Ми-то з вами вміємо правильно поводитися зі смартфоном, на відміну від них усіх, адже правда?

Ні, ми не жартуємо – способи легкого злому смартфонів є, і успішно працюють ще з 2017 року, можете ознайомитися зі статтею, якщо хочете.

Загалом, віруси є, і вони досить хитро влаштовані, але ми зараз потонемо в подробицях і уточнень, якщо почнемо все їх перераховувати. Набагато важливіше, що тепер робити?

Оновлення безпеки та системи
Основа основ, старо як світ, але як і раніше актуально. У кнопкову епоху, коли весь інтернет на смартфонах полягав в з’єднанні з ICQ і «включу додаток і перевірю e-mail», виробники могли дозволити собі випустити одну-єдину прошивку. Якщо в ній не було критичних недоліків, з якими смартфон б «глючил», ніяких оновлень для нього навіть і не думали випускати.

А сьогодні смартфони постійно в мережі, постійно оновлюють додатки, і, в програмному плані, влаштовані чи не складніше настільних комп’ютерів. А там, де системи складні і великі, завжди є простір для злому.

Google публікує багатомовні звіти про закриті уразливості в Android для щомісячних оновлень. Оновлювався чи в цьому місяці ваш смартфон?

Це розуміють не тільки виробники смартфонів, але і Google. Наприклад, зовсім недавно поновлення для Android стали щомісячними. Так-так, кожні 30 днів виходить, якщо можна так сказати, свіжа «антивірусна база», з якої всі існуючі способи злому вашого смартфона перестають працювати. І смартфони Samsung отримують такі оновлення в термін – можете взяти у одного його Galaxy і переглянути звіт про попередні дати поновлення, або переконатися в цьому на своєму смартфоні. Або прочитати на сайті Android повну доповідь про те, які способи злому закрило нове щомісячне оновлення.

 

Нудно? Напевно, так – поновлення іконок і анімації смуги гучності в оболонках набагато веселіше. Зате вище гарантія, що смартфон буде працювати стабільно, а це його головна задача.

Як Samsung радикально поліпшив стандартний Android
Стандартні засоби захисту Android всім добре відомі – це сканер, який перевіряє програми та ігри на віруси як в Google Play, так і при установці apk-файлів з внутрішньої пам’яті. А ще – періодичні антивірусні заплатки, які прилітають вам з новою прошивкою по Wi-Fi. Причому ці кошти, по-перше, борються тільки з відомими Google погрозами, а по-друге, не захищають цілісність прошивки і файлів: або вірус / злом вдалося «збити на підльоті», або, якщо Google з ним не знайомий, нічого вдіяти вже не вдастся.


Samsung KNOX захищає не тільки смартфони та планшети на базі Android, а й гаджети на базі Tizen

Нічого понад цих коштів спочатку в системі Google не було закладено, та й не планувалося, тому доопрацювання безпеки з боку виробників смартфонів напрошувалася сама собою. На сьогоднішній день сама розумна і всебічна вона у Samsung, і ім’я їй – KNOX.

Справа в тому, що Samsung був найбільшим виробником смартфонів на Android і одним із символів Android ще зі стародавніх часів. І все у флагманських Galaxy S і Galaxy Note було класно з технічної точки зору, але бізнесмени, у яких в мобільниках зберігалася важлива фінансова інформація задовго до цих ваших Google Pay, андроідофонов остерігалися. Тому Samsung, починаючи з 2014 р, своїми силами поліпшив «зеленого робота» до такого рівня, при якому на Android вже з’явилися поняття шифрування особистої інформації, і «куленепробивні» захист збереження прошивки від злому і більшості вірусів. І це був тільки початок!

Хочеш зробити добре – зроби сам
Samsung знає толк в тому, щоб добре робити щось своїми силами – в багатьох смартфонах Galaxy встановлені «рідні» дисплеї, камери, акумулятори та процесори. А своя сорочка ближче до тіла, і безпечніше, бо ти знаєш, з чого вона зіткана і як її підсилити.

Щоб пояснити, що таке KNOX, простіше почати з того, чим він не є. Це не додаток для Android, і не антивірус. І навіть не одна з сотень рядових функцій фірмової оболонки. Все трохи складніше.

KNOX – безпосередньо працює з «залізом», відокремлений від Android набір систем, які:

Захищають і шифрують особисті дані

Оберігають важливі файли прошивки від злому або підміни

Чим KNOX відрізняється від банального додатки-антивіруса в Android

KNOX починає працювати вже з перших секунд функціонування смартфона – першої спрацьовує захист від … підміни системи на етапі завантаження. Якщо ви думаєте, що мобільник чимось відрізняється від комп’ютера (на якому можна змінити одну версію Windows на іншу, а то і зовсім встановити Linux), ви помиляєтеся – в смартфонах теж можна встановлювати заново і міняти системи. Або модифікувати наявні, якщо злом вдався. наприклад:

Захист системи вже в момент включення
Завантаження тимчасової системи-«пустушки» для злодійства імен і паролів. Якщо потайки завантажить 700 мегабайт системи, яка виглядає як оболонка вашого смартфона, а після перезавантаження влізе замість встановленого Android і скаже «ой, нагадай мені PIN-код від системи і пароль від аккаунта Google», мало хто запідозрить недобре. KNOX таких підмін не допустить.

Запуск програми-шпигуна на етапі завантаження системи. Тому що не обов’язково вас про щось питати, якщо можна нишком записувати відео з екрану вашого смартфона і відслідковувати, на які букви і цифи ви натискаєте. Samsung відстежує, щоб нічого підозрілого c Android не стартував, тому такі сценарії теж виключені.


так налядніше

Захист платежів Samsung Pay
Ще одна приємна функція – шифрування фінансової інформації в Samsung Pay. Якщо ви коли-небудь «колупали» якісь програми або гри в Android, ви знаєте, що всі їхні складові розкладені файлами у відкритому вигляді. Хочеш – бери і витягай з програми для прослуховування ліцензійної музики окремі аудиотреки файлами, хочеш – підміняти збереження в грі на інші, і так далі. І якщо це ще просто баловство, то як ви дивитеся на те, що віруси таким же чином, в теорії, можуть підміняти адресата вашої оплати з прив’язаною до смартфону і NFC банківської карти? KNOX шифрує всі дані з Samsung Pay, щоб їх не можна було ні розпізнати, ні вкрасти, ні підробити.

Додатковий захист системи розблокування
Навіть банальна розблокування смартфона скануванням особи або відбитків пальців в пристроях виробника додатково захищена.

 

Як працює розблокування з Samsung:

Ви торкаєтеся сканера відбитків.
Дані зі сканера відправляються в «згорає», ізольовану від Android і недоступну для вірусів область прошивки Samsung KNOX.
KNOX витягує копію для звірки з зашифрованого сховища і звіряє її з новою.
І тільки після цього на правах «я тут головний» дозволяє або не дозволяє Андроїд розблокувати смартфон.
Чому це важливо:

Якщо який-небудь вірус в прошивці отримає root-права і змусить смартфон приймати будь-які відбитки пальців (як зламані комп’ютерні програми, в які тисячі чоловік вписують один і той же e-mail і пароль), то на смартфоні з KNOX такий трюк не спрацює. Тому що Android не вирішує, розблокувати смартфон чи ні, а до KNOX у вірусу немає фізичного доступу.

Якщо ваш смартфон з окремим (не в дисплеї) сканером відбитків пальців вкрадуть, а потім «замкнутий» сканер таким чином, щоб він доповідав «у мене тут справжні відбитки пальців», для стандартного Android цього може бути достатньо, а KNOX потребують додаткового підтвердження дійсності .

Надійний спосіб захистити смартфон від крадіжки і обчислити його місце розташування
У пристроях Galaxy є функція «Знайти телефон» на випадок, якщо телефон був загублений або вкрадений. З нею можна не тільки обчислити місцеположення смартфона або заблокувати його віддалено (щоб особиста інформація не потрапила в руки зловмисника), але і зберегти важливі дані в хмарі перед очищенням інформації на втрачений гаджет. До речі, навіть після скидання Android до заводських налаштувань зловмисник не зможе скористатися вкраденим Galaxy – система зажадає від нього увійти під обліковим записом Google, з якої смартфон працював раніше.

Android безпечний у тих виробників, які дбають про безпеку

Захист особистої інформації надійніше, ніж з будь-яким додатком
І, нарешті, в KNOX можна створити «захищених папку», окрему зашифровану і недоступну ззовні реалізацію Android зі своїми робочими столами, фотографіями і відеозаписами, і можливістю встановити додатки.

Навіщо? Щоб, якщо хтось схопив ваш смартфон в розблокованому вигляді і побіг стягувати з нього дані, не даючи екрану згаснути, до дійсно важливих даних він не зміг достукатися, навіть маючи в запасі необмежену кількість часу і навички злому.

«Які ваші докази?»
Не можна вірити виключно «ось ми, Ferra, вам гарантуємо» нашим словам, тому погляньте на незалежні дослідження:

Аналітичне агентство Gartner провело дослідження стійкості до злому систем на смартфонах і на планшетах. Захист KNOX визнали більш якісної, ніж захист в «чистому» Android, захист в iOS або Windows 10.
Експерти з Computer Reseller News, міжнародного видання для продавців комп’ютерної техніки, нагородили KNOX ще в 2017 році – за резервний зашифрований накопичувач всередині Android, додаткову «протиугінну» безпеку і повідомлення, коли який-небудь додаток в тлі намагається таємно використовувати камеру, мікрофон, записувати інформацію з екрану або відправляти SMS.
Навіть в організаціях, які працюють з держтаємницею, довіряють Samsung – наприклад, міноборони Німеччини закупило для німецьких військових смартфони Galaxy на незначно доопрацьованій версії Android. По-перше, це величезний рівень довіри, а по-друге, жодної німецької військової таємниці з тих пір не спливло в широкий доступ, і це теж показник!
Якість смартфона – в дрібницях
Легко хвалитися потужністю процесора або сенсором камери. Особливо, якщо ні те, ні інше не належить виробнику смартфона, а куплено у сторонніх постачальників. І набагато складніше сказати, що твої смартфони визнані найбезпечнішими для здоров’я, або роз’яснити покупцям величезну роботу по захисту від вірусів в прошивці.

Але корейський гігант, як бачите, встигає скрізь – починаючи з процесорів, дисплеїв і камер власного виробництва, продовжуючи суворими системами захисту прошивки і файлів, і, нарешті, закінчуючи максимальною увагою до того, щоб телефони були нешкідливими для здоров’я. Кожна нова модель смартфона – результат величезної кількості праці, з якого і складаються добре ім’я і популярність Samsung Galaxy.

Facebook Comments

MOBILZONE

Українські банки блокують рахунки українців, які купують криптовалюту: причини

Опубліковано

Українські банки блокують рахунки українців, які купують криптовалюту: причини

ПриватБанк та monobank почали блокувати картки українців після операцій з криптовалютою.

Про це стало відомо через чисельні скарги, які клієнти залишають на сайті Мінфіну.

Так, одна з клієнток monobank розповіла, що її картку заблокували після того, як вона намагалася вивести гроші з криптобіржі. Після чого банк запросив підтвердити через додаток “Дія” свою особу, щоб переконатися, чи дійсно цю операцію виконує власник картки.

Українські банки блокують рахунки українців, які купують криптовалюту: причини

Жінка стверджує, що пройшла верифікацію, але протягом години її картку зрештою остаточно заблокували без пояснення причин.

Так в чому причина?

У банку уточнили, що лише операції з криптовалютою не є підставою для блокування рахунків клієнтів. Це звичайна операція для всіх банків, і здебільшого вони навіть не знають мети переказу. Але при нетипових операціях для клієнта, банк має право заблокувати рахунок і запросити підтвердити свою особу через програму “Дія”.

Це взагалі законно?

Справа в тому, що купівля криптовалюти є дуже популярним способом для шахраїв «відмити» гроші з вкраденої карти. Якщо зловмисник якимось чином заволодів карткою клієнта банку, щоб вивести бистро гроші, він зразу купляє крипту, яку потім фактично не можна буде відстежити.

Такі угоди потрапляють у поле зору автоматизованої системи безпеки банку і картку блокують для захисту клієнта. Однак, деколи від такої системи страждають самі клієнти, якщо вони вирішують придбати електронну валюту.

При цьому Нацбанк України дав роз’яснення, що банки мають право так чинити в рамках законодавства.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В Україні відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу: хто зможе отримати

Опубліковано

В Україні відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу: хто зможе отримати

Благодійний фонд “Помагаємо” відкрив матеріальну допомогу для переселенців з Мелітополя, які зараз проживають у Запоріжжі.

Отже, щоб отримати грошову допомогу потрібно мати хоча б один з наступних критеріїв:

  • сім’я, чиє житло було зруйновано внаслідок бойових дій;
  • сім’я, що складається з одного з батьків (батька або матері) та одного або кількох дітей віком до 18 років;
  • родина, яку очолює одна самотня особа віком 60 років, і в якій є одна або кілька дітей віком до 18 років;
  • сім’ї, які втратили під час війни близьких родичів (батька, мати, дочку, сина, онука, онука, правнука, правнука);
  • сім’ї, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • сім’ї з вагітними або годуючими жінками;
  • сім’я, яка займається дітьми без супроводу, та дітьми, розлученими з батьками та має розпорядження про тимчасовий устрій;
  • багатодітна родина;
  • сім’ї, які мають статус ВПО із дітьми.

Реєстрація на допомогу буде здійснюватися 23 квітня у вівторок за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний 143. При собі потрібно мати всі документи, які засвідчують вашу особу та документально підтвердження одного з критеріїв, які перераховані вище.

Більш детальну інформацію про допомогу можна дізнатися в Teleram – каналі фонду за посиланням.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У пенсіонерів можуть виникнути проблеми із виплатою пенсій

Опубліковано

У пенсіонерів можуть виникнути проблеми із виплатою пенсій

У пенсіонерів можуть виникнути проблеми із нарахуванням пенсійних виплат. Що зробити, щоб цього не сталося, розповіли у Пенсійному фонді. Пенсіонери мають своєчасно інформувати органи Пенсійного фонду України про деякі зміни, інакше можуть виникнути проблеми з нарахуванням пенсійних виплат. Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України. Пенсіонери можуть отримувати пенсії через відділення Укрпошти чи на банківську картку.

Щоб не було проблем

Щоб виплати без проблем надходили на банківський рахунок, він має відповідати кільком критеріям:

  • бути відкритим в одному з уповноважених банків, список яких можна знайти за посиланням;
  • рахунок має бути відкритим саме для зарахування пенсійних та інших соціальних виплат;
    бути чинним.
  • Щоб проблем із виплатами не виникло, пенсіонер має своєчасно інформувати Пенсійний фонд про зміну банківських реквізитів чи банку.

Це можна зробити, самостійно звернувшись до органу ПФУ, або дистанційно через вебпортал електронних послуг.

Щоб подати заяву до Пенсійного фонду для зміни банківських реквізитів в електронному вигляді, потрібно:

  • Авторизуватися на веб-порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • У розділі “Про пенсійне забезпечення” натиснути “Внесення змін до пенсійної справи”;
  • Вибрати пункт «Заява на зміну виплатних реквізитів (у разі зміни банківських реквізитів чи адреси проживання)»;
  • Заповнити всі необхідні пункти заяви та завантажити заздалегідь відскановані документи: паспорт, ідентифікаційний номер та реквізити банківського рахунку;
  • Перевірити внесені дані, сформувати заяву, підписати її за допомогою КЕП та натиснути «Надіслати до ПФУ».

Перевірити, на якому етапі є заява, можна в особистому кабінеті в розділі «Мої звернення».

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Українські банки блокують рахунки українців, які купують криптовалюту: причини
MOBILZONE54 хв. тому

Українські банки блокують рахунки українців, які купують криптовалюту: причини

В Україні відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу: хто зможе отримати
MOBILZONE2 години тому

В Україні відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу: хто зможе отримати

У пенсіонерів можуть виникнути проблеми із виплатою пенсій
MOBILZONE3 години тому

У пенсіонерів можуть виникнути проблеми із виплатою пенсій

В Україні планують вилучити із вилучити загальноцивільні паспорти у вигляді «книжок»
MOBILZONE5 години тому

В Україні планують вилучити із вилучити загальноцивільні паспорти у вигляді «книжок»

Робота половини українських банків може зупинитися: назвали причину
MOBILZONE6 години тому

Робота половини українських банків може зупинитися: назвали причину

Android 15 навчиться моніторити здоров'я накопичувачів смартфонів
MOBILZONE20 години тому

Android 15 навчиться моніторити здоров’я смартфона

Офіційно анонсовано перші пластикові картки з OLED-екраном: що він дає
MOBILZONE21 годину тому

Офіційно анонсовано перші пластикові картки з OLED-екраном: що він дає

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня
MOBILZONE1 день тому

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня

Банки масово закривають відділення в Україні: причини
MOBILZONE1 день тому

Банки масово закривають відділення в Україні: причини

Українцям призупинили обмін та продовження прав водія: причини
MOBILZONE1 день тому

Українцям призупинили обмін та продовження прав водія: причини

Які наслідки будуть, якщо не оновити військово облікові дані у ТЦК за новим законом протягом 60 днів
MOBILZONE5 днів тому

Які наслідки будуть, якщо не оновити військово облікові дані у ТЦК за новим законом протягом 60 днів

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям
MOBILZONE4 дні тому

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

Українським чоловікам обіцяють швидке оформлення закордонного паспорта
MOBILZONE6 днів тому

Українським чоловікам обіцяють швидке оформлення закордонного паспорта

З'явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му
MOBILZONE4 дні тому

З’явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му

HyperOS з квітневими оновленнями безпеки вийшла ще на два смартфони
MOBILZONE6 днів тому

HyperOS з квітневими оновленнями безпеки вийшла ще на два смартфони

41 модель смартфонів Samsung отримає нове оновлення
MOBILZONE6 днів тому

41 модель смартфонів Samsung отримає нове оновлення

Одна з великих соцмереж тепер буду платною
MOBILZONE4 дні тому

Одна з великих соцмереж тепер буде платною: ціна за публікацію постів

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам'яті
MOBILZONE4 дні тому

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам’яті

Криптовалюти впали в ціні на 10-30 процентів: причина
MOBILZONE6 днів тому

Криптовалюти впали в ціні на 10-30 процентів: причина

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня
MOBILZONE1 день тому

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.