Connect with us

MOBILZONE

Чому смартфони Samsung – одні з найбезпечніших і захищених в світі

Опубліковано

Історія йде по колу. Коли мобільні телефони тільки почали з’являтися у продажу, вони здавалися технікою, яку неможливо створити «простим смертним», або недосвідченим компаніям. В епоху смартфонів все поступово звикли, що загорнути в корпус дисплей, камери, акумулятор і процесор навчилися дуже багато компаній. І лише трохи згодом ми навчилися цінувати гаджети, продумані до дрібниць. Сьогодні ми розповімо, в яких нюансах Samsung Galaxy відрізняються в кращу сторону в порівнянні зі звичними смартфонами.
Незважаючи на те, що маркетологи співають нам пісні про «преміальному призначеному для користувача досвід з моменту покупки», сумлінність виробника смартфонів не вийде помацати або побачити з перших же секунд використання. Коли ви берете в руки смартфон вперше, ви лише зможете оцінити, чи нормально в ньому працюють всі ті мегапікселі, мегагерци і мАг, про які йшлося в таблиці з характеристиками. Більш тонкі матерії в смартфоні стають зрозумілими або з часом, або за звітами експертів. А експерти говорять наступне:

Безпечний смартфон – смартфон з мінімальним випромінюванням від стільникового зв’язку і Wi-Fi
З тих пір як мобільники перестали виглядати «цеглинами» з зовнішніми антенами, все різко перестали замислюватися про випромінювання стільникового зв’язку і її шкоду для здоров’я. Точніше, про такий чинник стало просто не модно говорити, а ось вчені не припиняли свої дослідження про вплив смартфонів на людський організм, і прийшли до цікавих висновків. Невже ви, кожен раз, коли читаєте про те, що смартфони досягли нових рекордів швидкості в 100 Мбіт / с, а то і 1 Гбіт / с, припускаєте, що такі потоки даних в радіохвилях обходять ваше тіло десятою дорогою?

Та й сам сценарій використання телефонів змінився – з одного боку, раніше випромінювання в стільникового зв’язку було більш інтенсивним, а розмови з трубкою у вуха (і головного мозку, на хвилиночку) були більш тривалими. З іншого – телефони носили в кобурі на відстані від тканин тіла, або в куртках, а не брюках. І ці телефони не обмінювалися сотнями мегабайт з стільниковими вишками з приводу і без. Тому питання випромінювання не втрачає актуальності, хоча вивчати його не так захоплююче, як потужність ядер процесора або вплив мегапікселів в камері на якість фото. Доводиться піднімати дослідження.

А новітні рейтинги зразка 2019 року свідчать, що найбезпечніші смартфони за рівнем випромінювання – Samsung. Як флагманські, так і недорогі моделі.


Найбезпечніші в світі смартфони за рівнем випромінювання

Впевненість в тому, що смартфони не зламують, теж схожа на віру в те, що автомобілі не викрадають – спочатку здається, що «якщо щось таке і є, але рідко і навряд чи трапиться саме зі мною», а потім вже пізно. А ось як йдуть справи насправді.

«Постраждалі від вірусів – це завжди Не я»
Так Так звичайно. Правда, у комп’ютерних фахівців є приказка, що люди діляться на тих, хто не робить резервні копії даних, тих, хто вже робить, і тих, хто не тільки робить, але і перевіряє можливість їх відновлення. І в смартфонах теж є подібна класифікація, тільки вже в розмові про віруси.


Ми-то з вами вміємо правильно поводитися зі смартфоном, на відміну від них усіх, адже правда?

Ні, ми не жартуємо – способи легкого злому смартфонів є, і успішно працюють ще з 2017 року, можете ознайомитися зі статтею, якщо хочете.

Загалом, віруси є, і вони досить хитро влаштовані, але ми зараз потонемо в подробицях і уточнень, якщо почнемо все їх перераховувати. Набагато важливіше, що тепер робити?

Оновлення безпеки та системи
Основа основ, старо як світ, але як і раніше актуально. У кнопкову епоху, коли весь інтернет на смартфонах полягав в з’єднанні з ICQ і «включу додаток і перевірю e-mail», виробники могли дозволити собі випустити одну-єдину прошивку. Якщо в ній не було критичних недоліків, з якими смартфон б «глючил», ніяких оновлень для нього навіть і не думали випускати.

А сьогодні смартфони постійно в мережі, постійно оновлюють додатки, і, в програмному плані, влаштовані чи не складніше настільних комп’ютерів. А там, де системи складні і великі, завжди є простір для злому.

Google публікує багатомовні звіти про закриті уразливості в Android для щомісячних оновлень. Оновлювався чи в цьому місяці ваш смартфон?

Це розуміють не тільки виробники смартфонів, але і Google. Наприклад, зовсім недавно поновлення для Android стали щомісячними. Так-так, кожні 30 днів виходить, якщо можна так сказати, свіжа «антивірусна база», з якої всі існуючі способи злому вашого смартфона перестають працювати. І смартфони Samsung отримують такі оновлення в термін – можете взяти у одного його Galaxy і переглянути звіт про попередні дати поновлення, або переконатися в цьому на своєму смартфоні. Або прочитати на сайті Android повну доповідь про те, які способи злому закрило нове щомісячне оновлення.

 

Нудно? Напевно, так – поновлення іконок і анімації смуги гучності в оболонках набагато веселіше. Зате вище гарантія, що смартфон буде працювати стабільно, а це його головна задача.

Як Samsung радикально поліпшив стандартний Android
Стандартні засоби захисту Android всім добре відомі – це сканер, який перевіряє програми та ігри на віруси як в Google Play, так і при установці apk-файлів з внутрішньої пам’яті. А ще – періодичні антивірусні заплатки, які прилітають вам з новою прошивкою по Wi-Fi. Причому ці кошти, по-перше, борються тільки з відомими Google погрозами, а по-друге, не захищають цілісність прошивки і файлів: або вірус / злом вдалося «збити на підльоті», або, якщо Google з ним не знайомий, нічого вдіяти вже не вдастся.


Samsung KNOX захищає не тільки смартфони та планшети на базі Android, а й гаджети на базі Tizen

Нічого понад цих коштів спочатку в системі Google не було закладено, та й не планувалося, тому доопрацювання безпеки з боку виробників смартфонів напрошувалася сама собою. На сьогоднішній день сама розумна і всебічна вона у Samsung, і ім’я їй – KNOX.

Справа в тому, що Samsung був найбільшим виробником смартфонів на Android і одним із символів Android ще зі стародавніх часів. І все у флагманських Galaxy S і Galaxy Note було класно з технічної точки зору, але бізнесмени, у яких в мобільниках зберігалася важлива фінансова інформація задовго до цих ваших Google Pay, андроідофонов остерігалися. Тому Samsung, починаючи з 2014 р, своїми силами поліпшив «зеленого робота» до такого рівня, при якому на Android вже з’явилися поняття шифрування особистої інформації, і «куленепробивні» захист збереження прошивки від злому і більшості вірусів. І це був тільки початок!

Хочеш зробити добре – зроби сам
Samsung знає толк в тому, щоб добре робити щось своїми силами – в багатьох смартфонах Galaxy встановлені «рідні» дисплеї, камери, акумулятори та процесори. А своя сорочка ближче до тіла, і безпечніше, бо ти знаєш, з чого вона зіткана і як її підсилити.

Щоб пояснити, що таке KNOX, простіше почати з того, чим він не є. Це не додаток для Android, і не антивірус. І навіть не одна з сотень рядових функцій фірмової оболонки. Все трохи складніше.

KNOX – безпосередньо працює з «залізом», відокремлений від Android набір систем, які:

Захищають і шифрують особисті дані

Оберігають важливі файли прошивки від злому або підміни

Чим KNOX відрізняється від банального додатки-антивіруса в Android

KNOX починає працювати вже з перших секунд функціонування смартфона – першої спрацьовує захист від … підміни системи на етапі завантаження. Якщо ви думаєте, що мобільник чимось відрізняється від комп’ютера (на якому можна змінити одну версію Windows на іншу, а то і зовсім встановити Linux), ви помиляєтеся – в смартфонах теж можна встановлювати заново і міняти системи. Або модифікувати наявні, якщо злом вдався. наприклад:

Захист системи вже в момент включення
Завантаження тимчасової системи-«пустушки» для злодійства імен і паролів. Якщо потайки завантажить 700 мегабайт системи, яка виглядає як оболонка вашого смартфона, а після перезавантаження влізе замість встановленого Android і скаже «ой, нагадай мені PIN-код від системи і пароль від аккаунта Google», мало хто запідозрить недобре. KNOX таких підмін не допустить.

Запуск програми-шпигуна на етапі завантаження системи. Тому що не обов’язково вас про щось питати, якщо можна нишком записувати відео з екрану вашого смартфона і відслідковувати, на які букви і цифи ви натискаєте. Samsung відстежує, щоб нічого підозрілого c Android не стартував, тому такі сценарії теж виключені.


так налядніше

Захист платежів Samsung Pay
Ще одна приємна функція – шифрування фінансової інформації в Samsung Pay. Якщо ви коли-небудь «колупали» якісь програми або гри в Android, ви знаєте, що всі їхні складові розкладені файлами у відкритому вигляді. Хочеш – бери і витягай з програми для прослуховування ліцензійної музики окремі аудиотреки файлами, хочеш – підміняти збереження в грі на інші, і так далі. І якщо це ще просто баловство, то як ви дивитеся на те, що віруси таким же чином, в теорії, можуть підміняти адресата вашої оплати з прив’язаною до смартфону і NFC банківської карти? KNOX шифрує всі дані з Samsung Pay, щоб їх не можна було ні розпізнати, ні вкрасти, ні підробити.

Додатковий захист системи розблокування
Навіть банальна розблокування смартфона скануванням особи або відбитків пальців в пристроях виробника додатково захищена.

 

Як працює розблокування з Samsung:

Ви торкаєтеся сканера відбитків.
Дані зі сканера відправляються в «згорає», ізольовану від Android і недоступну для вірусів область прошивки Samsung KNOX.
KNOX витягує копію для звірки з зашифрованого сховища і звіряє її з новою.
І тільки після цього на правах «я тут головний» дозволяє або не дозволяє Андроїд розблокувати смартфон.
Чому це важливо:

Якщо який-небудь вірус в прошивці отримає root-права і змусить смартфон приймати будь-які відбитки пальців (як зламані комп’ютерні програми, в які тисячі чоловік вписують один і той же e-mail і пароль), то на смартфоні з KNOX такий трюк не спрацює. Тому що Android не вирішує, розблокувати смартфон чи ні, а до KNOX у вірусу немає фізичного доступу.

Якщо ваш смартфон з окремим (не в дисплеї) сканером відбитків пальців вкрадуть, а потім «замкнутий» сканер таким чином, щоб він доповідав «у мене тут справжні відбитки пальців», для стандартного Android цього може бути достатньо, а KNOX потребують додаткового підтвердження дійсності .

Надійний спосіб захистити смартфон від крадіжки і обчислити його місце розташування
У пристроях Galaxy є функція «Знайти телефон» на випадок, якщо телефон був загублений або вкрадений. З нею можна не тільки обчислити місцеположення смартфона або заблокувати його віддалено (щоб особиста інформація не потрапила в руки зловмисника), але і зберегти важливі дані в хмарі перед очищенням інформації на втрачений гаджет. До речі, навіть після скидання Android до заводських налаштувань зловмисник не зможе скористатися вкраденим Galaxy – система зажадає від нього увійти під обліковим записом Google, з якої смартфон працював раніше.

Android безпечний у тих виробників, які дбають про безпеку

Захист особистої інформації надійніше, ніж з будь-яким додатком
І, нарешті, в KNOX можна створити «захищених папку», окрему зашифровану і недоступну ззовні реалізацію Android зі своїми робочими столами, фотографіями і відеозаписами, і можливістю встановити додатки.

Навіщо? Щоб, якщо хтось схопив ваш смартфон в розблокованому вигляді і побіг стягувати з нього дані, не даючи екрану згаснути, до дійсно важливих даних він не зміг достукатися, навіть маючи в запасі необмежену кількість часу і навички злому.

«Які ваші докази?»
Не можна вірити виключно «ось ми, Ferra, вам гарантуємо» нашим словам, тому погляньте на незалежні дослідження:

Аналітичне агентство Gartner провело дослідження стійкості до злому систем на смартфонах і на планшетах. Захист KNOX визнали більш якісної, ніж захист в «чистому» Android, захист в iOS або Windows 10.
Експерти з Computer Reseller News, міжнародного видання для продавців комп’ютерної техніки, нагородили KNOX ще в 2017 році – за резервний зашифрований накопичувач всередині Android, додаткову «протиугінну» безпеку і повідомлення, коли який-небудь додаток в тлі намагається таємно використовувати камеру, мікрофон, записувати інформацію з екрану або відправляти SMS.
Навіть в організаціях, які працюють з держтаємницею, довіряють Samsung – наприклад, міноборони Німеччини закупило для німецьких військових смартфони Galaxy на незначно доопрацьованій версії Android. По-перше, це величезний рівень довіри, а по-друге, жодної німецької військової таємниці з тих пір не спливло в широкий доступ, і це теж показник!
Якість смартфона – в дрібницях
Легко хвалитися потужністю процесора або сенсором камери. Особливо, якщо ні те, ні інше не належить виробнику смартфона, а куплено у сторонніх постачальників. І набагато складніше сказати, що твої смартфони визнані найбезпечнішими для здоров’я, або роз’яснити покупцям величезну роботу по захисту від вірусів в прошивці.

Але корейський гігант, як бачите, встигає скрізь – починаючи з процесорів, дисплеїв і камер власного виробництва, продовжуючи суворими системами захисту прошивки і файлів, і, нарешті, закінчуючи максимальною увагою до того, щоб телефони були нешкідливими для здоров’я. Кожна нова модель смартфона – результат величезної кількості праці, з якого і складаються добре ім’я і популярність Samsung Galaxy.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Нова грошова допомога для українців: як отримати 33000 гривень

Опубліковано

В Дії безробітним почнуть платити по 10000 гривень

Уряд ощасливив українців: тепер громадяни зможуть отримати новий вид допомоги. Сума виплат становить 33 000 гривень на сім’ю. Виплати надійдуть від міжнародної благодійної організації. Мова йде про Естонську Раду у справах біженців спільно із Запорізьким благодійним фондом “Єдність”. Допомогу зможуть отримати мешканці таких областей:

 • Донецької;
 • Дніпропетровської;
 • Запорізької;
 • Київської;
 • Кіровоградської;
 • Луганської;
 • Миколаївської;
 • Полтавської;
 • Сумської;
 • Харківської;
 • Черкаської;
 • Чернігівської.

Сума виплат становить 2,2 тис. грн на особу, а кошти будуть надходити протягом трьох місяців. Наприклад, сім’я максимум із п’яти осіб може отримати 33 000 грн. Кошти зможуть отримати такі сім’ї:

 • сім’ї, які втратили годувальника внаслідок бойових дій;
 • сім’ї, що повністю втратили житло або житло яких зазнало значних руйнувань;
 • люди з інвалідністю чи тяжким станом здоров’я;
 • самотні матері/батьки з неповнолітніми дітьми;
 • сім’ї з новонародженими дітьми;
 • вагітні жінки та матері, що годують;
 • малозабезпечені сім’ї із неповнолітніми дітьми;
 • люди похилого віку.

Подати заявку на допомогу можна за безкоштовним номером 0-800-334-056. Дзвінки приймаються з 09:00 до 18:00. Після цього зачекайте, поки ваша заявка буде схвалена.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

“Київстар” попередив мешканців сел і міст: потрібно поміняти сім-карти

Опубліковано

Київстар підготував абонентам сюрприз

Мобільний оператор «Київстар» зробив важливе оголошення для своїх клієнтів. Річ у тім, що оператор закликає абонентів з 3500 сіл та міст замінити свої SIM-карти. Це потрібно для того, аби покращити якість зв’язку та швидкість мобільнооо Інтернету.

Оператор продовжує працювати над покращенням зв’язку. З початку війни компанія збільшила покриття мережі 4G в 19 областях нашої країни. Тепер жителі 3500 населених пунктів зможуть користуватись покращеним зв’язком. «Київстар» має на меті надати абонентам стабільний та надійний зв’язок. Компанія модернізувала майже 3000 базових станцій, які тепер мають сучасну технологію LTE-900. В основному оператор надав покращений зв’язок маленьким селищам з населенням до 2 000 осіб.

Тому,  3500 населених пунктів з 19 областей України мають кращих зв’язок. Це стосується жителів Сумської, Вінницької, Полтавської, Дніпропетровської, Одеської, Житомирської, Львівської, Закарпатської, Київської, Івано-Франківської та інших областей. Для того аби затестити швидкісний Інтернет потрібно замінити старі SIM-карти на нові. Це можна зробити у відділенні та магазині оператора безкоштовно.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Смартфони Xiaomi 12S, 12S Pro та 12S Ultra вже в продажі ще до анонсу

Опубліковано

Смартфони Xiaomi 12S, 12S Pro та 12S Ultra вже в продажі ще до анонсу

На покупку кожної з цих моделей вже оформлено по 250 тисяч заявок. Mi Band 7 Pro теж доступний для оформлення попередніх заявок. У Китаї це звичайна практика — збирати заявки на придбання товарів, що ще не представлені. Це відображає зацікавленість користувача в конкретній новинці: той факт, що він розраховує придбати пристрій, не знаючи ні точних характеристик, ні ціни, говорить багато про що. Ось і зараз на JD.com вже можна залишити заявку на придбання нових флагманів Xiaomi – моделей 12S, 12S Pro і 12S Ultra.

Смартфони Xiaomi 12S, 12S Pro та 12S Ultra вже в продажі ще до анонсу

Можна сказати, що цим смартфонам гарантовано лаври місцевих хітів: вже зараз, за ​​чотири дні до анонсу, на кожний зібрано по 250 тисяч заявок. Не всі вони будуть конвертовані в реальні продажі, але очевидно, що попит високий.

Смартфони Xiaomi 12S, 12S Pro та 12S Ultra вже в продажі ще до анонсу

Також доступний для замовлення і розсекречений сьогодні фітнес-браслет Mi Band 7 Pro, але оскільки його сторінка на JD.com з’явилася пізніше, то і заявок на покупку в даному випадку поки що подано небагато – трохи більше, ніж чотири тисячі.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.