Недоліки корейського середняка, про яких знають не всі. На початку цього року Samsung прийшла до тями і почала клепати А-серію – нові моделі виходили практично щотижня. Серед них помітно виділяється модель Galaxy A50, яка миттєво стала хітом за рахунок співвідношення ціна-характеристики.
Погодьтеся, приємно адже за 7000 гривень отримати і NFC, і AMOLED, і навіть потрійну камеру. Але тим не менш, у цього девайса є компроміси, які можуть стати визначальними при виборі нового смартфона. І багато користувачів про ці компроміси забувають.
Оптичний сканер в дисплеї
Хтось скаже, що це плюс. Але ж очевидно, що це маркетинговий хід – на ділі цей спосіб розблокування поки що працює в рази гірше, ніж той же стандартний сканер на спинці / фізичної кнопці / торці. До того ж, сканер ніяк не працюватиме, якщо у вас буде мокрий або замерзлий палець.
Ще на дисплей цього смартфона ви з імовірністю 99 відсотків наклеїте захисне скло, хоча б тому, що екрани у Samsung дорогі, і розбити їх шкода. А, як відомо, з захисним склом процес анлока по сканеру в екрані стає повільніше ще в рази. Так що якщо вже брати среднебюджеткі з даної фичей, то тільки через півроку-рік, коли технологія буде більш-менш обкатана.
Зовнішній динамік
Ще одна слабка сторона даного девайса. Galaxy A50 звучить не як смартфон середнього класу, а як Redmi 6a за 3000 гривень: дуже, дуже погано. По звуку девайс програє не те що нинішнім конкурентам, а навіть свого старшого брата – А7 2016, який старший на три роки.
У А50 немає великого запасу гучності і хоча б приблизно чистого звуку. Іншими словами, це тупо пищалка.
Відеозйомка / Нічна зйомка і Gcam
Уявіть собі: купуєте ви в офіційному роздрібному магазині Galaxy A50 за 8300 гивень, починаєте знімати на нього відео, але тут виявляється, що в налаштуваннях можна поставити режим зйомки в 4К.
Ви скажете: “ну, а сенс тут від 4 к? Все одно погано знімає “. І будете частково праві. Але в цій моделі немає і зйомки в 1080p60fps за стандартом! У того ж Redmi Note 7 цей режим вибрати можна. Більш того, китаєць навіть трохи краще справляється зі зйомкою відео: більше деталей, трохи краще сама електронна стабілізація. А ось у A50 з відео явні проблеми.
Також можна покритикувати Galaxy A50 і за фотозйомку вночі. І тут знову порівняємо А50 з прямим конкурентом – Redmi Note 7.
У нічний час доби обидва справляються не дуже, але і тут (хай і невелике) перевага в стокової камері має Xiaomi – більше деталей, менше мила.
Більш того, на Redmi в стокової камері є режим “Ніч”, якого немає на Galaxy A50. Ну, і врешті-решт, на користь Note 7 тут позначається можливість завантажити стабільний робочий порт Google Camera. На А50 робочого порту немає і навряд чи буде – все через те, що дані моди в основному клепають на девайси з процесорами Snapdragon, у Samsung фірмові чіпи Exynos.
Що можна сказати за підсумком?
Galaxy A50 – звичайно, хороший девайс за свою ціну. Адже за 7000 гривень ви ніде не знайдете смартфон з гідним Super AMOLED, NFC, Type-C, швидкою зарядкою, потрійним модулем камери і повноцінним лотком (можна вставити 2SIM і карту пам’яті одночасно).
Але в той же час, як і у будь-якого девайса в даній ціновій категорії, доведеться зіткнутися з компромісами. У кожного свої запити і пріоритети, тому самі вирішуйте, наскільки для вас критичні сканер, динамік і мінуси камери.
Бренд Nubia сьогодні офіційно презентував флагманський смартфон Nubia Z70 Ultra. Апарат пропонується у кількох кольорових виконаннях, у тому числі фірмовому – із зображенням картини «Зоряна ніч» Ван Гога на тильній панелі. Товщина пристрою становить 8,6 мм, маса – 228 грамів.
Nubia Z70 Ultra отримав екран AMOLED виробництва BOE без вирізів та з діагоналлю 6,85 дюйма. Товщина бічної рамки – всього 1,25 мм, дисплей займає 95,3% площі передньої панелі. Підекранна фронтальна камера вже сьомого покоління, знімати вона повинна краще, ніж попередні генерації. Роздільна здатність датчика становить 16 Мп.
В основі апаратної платформи смартфона лежить SoC Snapdragon 8 Elite, доповнена пам’яттю LPDDR5X та UFS4.0. Є захист IP68/IP69, потужний вібромотор, чіп NFC, адаптери Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, ІЧ-випромінювач для керування побутовою технікою та порт USB Type-C 3.2 Gen1.
Місткість акумулятора склала 6150 мАг, підтримується зарядка потужністю 80 Вт.
Основна камера відрізняється від інших смартфонів своїм головним модулем. У ньому 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX906 поєднується з об’єктивом з ЕФР 35 мм (проти стандартних 24 мм) із змінною діафрагмою F/1,59-F/4,0. У другому модулі 50-мегапіксельний сенсор OmniVision OV50D із надширококутним об’єктивом. Є і перископний модуль із 64-мегапіксельним датчиком OmniVision OV64B.
Вартість Nubia Z70 Ultra у базовій версії з 12 ГБ ОЗУ та 256 ГБ флеш-пам’яті – 635 доларів. Рівно стільки коштує Xiaomi 15 на тій же SoC. Вартість інших версій така: 16/512 ГБ – 690 доларів, 16 ГБ/1 ТБ – 775
Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, який розширює можливості звичного елемента інтерфейсу десктопної ОС. Функція Microsoft 365 Companions дозволить інтегрувати в панель завдань віджети контактів, швидкого доступу до файлів та календаря.
Microsoft поки не розкрила всіх подробиць про нововведення, обмежившись демонстрацією скріншоту з дизайном інтерфейсу майбутнього інструменту, подібним до програми Phone Link. Очікується, що надбудова для панелі завдань забезпечить швидкий доступ до списку контактів, подій календаря та нещодавно відкритих або вибраних файлів.
Поки невідомо, чи буде інструмент Microsoft 365 Companions доступний стороннім розробникам для інтеграції власних додатків. Терміни впровадження функції у стабільне складання Windows 11 ще не оголошено. Швидше за все, це відбудеться лише 2025 року.
Багато українців через високу інфляцію в країні хочуть зекономити та не переплачувати за мобільний зв’язок. В цьому матеріалі ми розповімо про найбюджетніший тариф кожного з операторів та як їх підключити.
lifecell
Поки тверде перше місце держить тариф від lifecell “Просто Лайф”. Ціна даного тарифу, якщо абонент перенесе свій номер від іншого мобільного оператора становить 90 гривень (стандартна ціна 160 гривень).
Тобто, якщо у вас карточка Київстар або Vodafone, то ви можете спокійно перейти на обслуговування lifecell, за допомогою перенесення номера і при цьому зберегти код і номер вашого старого оператора та отримати знижку у 40% на деякі тарифи від lifecell. І найдешевший з них це “Просто Лайф”, який буде коштувати 90 гривень в місяць.
Абонентам пропонують у рамках тарифного плану:
8 ГБ мобільного інтернету ;
безлімітні дзвінки всередині мережі;
300 хвилин на всі номери в Україні.
Ознайомитися з тарифом та підключити його можна перейшовши за цим посиланням.
Київстар
Один із найбюджетніших тарифів від компанії Київстар є LOVE UA Комфорт. Його вартість всього 140 грн на місяць. Цей тариф найкраще підходить для літніх людей або людей з обмеженими можливостями. У вартість LOVE UA Комфорт входить:
6 ГБ мобільного трафіку;
безліміт на дзвінки всередині мережі;
60 хв для дзвінків на номери інших операторів та міські номери;
60 СМС по Україні.
Крім того, користувачі даного тарифного плану можуть вибрати для себе одну «Суперсилу» у вигляді певної безкоштовної послуги.
На нашу думку тариф від “Київстар” LOVE UA займає друге місце, але він має великий недолік перед найдешевшим пакетом від “Vodafone”.
Vodafone
Ціна найдешевшого тарифу у Vodafone 180 гривень, але серед двох вище перерахованих тарифів він має безлімітний інтернет. Тому ті особи, які постійно люблять зависати в соціальних мережах, для них це буде найкращий вибір.
Отже, тариф Vodafone Turbo пропонує українцям наступні умови:
безлімітний інтернет в Україні та 5 ГБ в роумінгу(особливо цінний для тих, хто працює в інтернеті);