Сьогодні компанія Huawei оголосила про те, що подала позовну заяву до федерального суду США, в якому заперечується конституційність статті № 889 закону «Про бюджетні асигнування на національну оборону» від 2019 роки (NDAA).
Компанія хоче домогтися декларативного рішення щодо неконституційних обмежень, накладених на Huawei, а також судової заборони на дані обмеження.
«Конгрес США неодноразово відмовлявся пред’являти будь-які докази на підтримку даних обмежень на продукти компанії Huawei. Ми змушені звернутися до суду в якості належної і крайньої міри, – сказав Го Пін (Guo Ping), глава ради директорів компанії Huawei . – Ця заборона не тільки є незаконною, а й обмежує право Huawei на участь в добросовісній конкуренції, що в кінцевому підсумку завдає шкоди споживачам США. Ми з нетерпінням очікуємо рішення суду і віримо, що це принесе користь і компанії Huawei, і американському народу».
Позов був поданий до окружного суду США в місті Плейно, штат Техас. Згідно з позовною заявою, стаття № 889 закону «Про бюджетні асигнування на національну оборону» від 2019 року забороняє всім державним органам США не тільки купувати обладнання та послуги компанії Huawei, але і укладати контракти, надавати субсидії або кредити третім сторонам, які набувають обладнання або послуги Huawei, без можливості розгляду будь-якого виконавчого або судового процесу. Це є порушенням положення закону «Про позбавлення громадянських і майнових прав за державну зраду» і положення «Про належну правову процедуру». Це також порушує принцип поділу влади, встановлений Конституцією США, оскільки, Конгрес одночасно встановлює закон, в той же час намагаючись виносити рішення і здійснювати правосуддя.
Сун Люпин (Song Liuping), директор з юридичних питань компанії Huawei , підкреслив: «Стаття № 889 заснована на численних помилкових, неперевірених і непідтверджених даних. Усупереч припущенням, компанія Huawei не належить, не контролюється і не перебуває під впливом уряду Китаю. Більш того, компанія Huawei має виняткову репутацію і програму безпеки. Не було представлено жодних свідчень зворотного».
«Ми пишаємося тим, що є однією з найбільш відкритих і прозорих компаній у світі, – сказав Джон Саффолк (John Suffolk), керівник глобальної служби інформаційної безпеки компанії Huawei. – Підхід Huawei до питань безпеки, заснований на розробці та розгортанні проектів, встановлює високі стандарти, яким можуть відповідати не всі».
На думку Huawei, обмеження NDAA не дозволяють компанії надавати споживачам США більш просунуті 5G-технології, що призведе до затримки комерційного розгортання мережі 5G і, в свою чергу, буде перешкоджати поліпшенню показників продуктивності цієї технології в країні. Крім того, користувачі мережі в сільських і віддалених регіонах США будуть змушені вибирати між урядовим фінансуванням і високоякісними, ефективними й економічними продуктами. Це перешкодить процесу оновлення мережі і сприятиме цифровій нерівності. Обмеження, накладені на Huawei, будуть придушувати конкуренцію, що призведе до ще гірших наслідків. У результаті американські споживачі будуть платити більш високі ціни за продукти низької якості.
За оцінками галузевих джерел, надання Huawei можливості конкурувати на ринку знизить вартість бездротової інфраструктури на 15-40%. Це дозволить Північній Америці заощадити не менше 20 млрд доларів США за наступні чотири роки.
Пан Го Пін додав: «Якщо цей закон буде анульований, як і повинно бути, компанія Huawei зможе надати США більш просунуті технології і допоможе створити кращу 5G-мережу. Huawei готова вирішити проблеми безпеки американського уряду. Зняття заборони згідно NDAA дозволить уряду США бути більш гнучким, що необхідно для роботи з компанією Huawei та вирішення реальних питань безпеки».