Connect with us

MOBILZONE

Чому гаджети перестають працювати на морозі

Опубліковано

Зима – прекрасна пора, спрямована проти гаджетів. Батареї швидко розряджаються, екрани розмиваються, а сенсори не працюють. Для того, щоб дізнатися, що відбувається з пристроєм і чому, необхідно копнути глибше і подивитися на конкретні складові.

Батареї
Більшість пристроїв – телефони, ноутбуки, Bluetooth-навушники, електронні книги, цифрові камери, дрони – працюють від літій-іонної батареї. Її перевага полягає в тому, що вона справляється як з низьким, так і з високою напругою. Головний недолік – це погіршення роботи при низьких температурах, тому що у цій батареї дуже мало внутрішнього опору. Це означає, що вона виводить менше надлишкової енергії у вигляді тепла.

Акумулятор стає дуже вразливим до перепадів температури через брак теплових викидів. Чим холодніше, тим повільніше протікає метаболізм хімічних реакцій всередині батареї, і як підсумок, пристрій швидше розряджається. Якщо винести телефон на вулицю, де температура -37 градусів, то буде потрібно всього лише п’ять хвилин, щоб він повністю розрядився.

Електрокарам і дронам необхідна величезна кількість енергії за короткий проміжок часу. Вони в ході своєї роботи виділяють досить багато тепла, що і допомагає їм працювати в холодну погоду. Правда, їх працездатність знижується.

Продуктивність кожного пристрою залежить від виробника, моделі акумулятора і ступеня зношеності гаджета. Amazon, як і Apple, рекомендує не використовувати свої пристрої при температурі нижче 0 градусів. Fitbit же стверджує, що їх браслети здатні працювати при температурі до -10 градусів, тому що вони знаходяться близько до тіла, яке, в свою чергу, теж виробляє тепло.

Не рекомендується заряджати пристрій на холоді, якщо воно замерзло. Необхідно дочекатися, коли гаджет звикне до кімнатної температури. В іншому випадку може запуститися інша хімічна реакція, яка може назавжди вивести акумулятор з ладу.

Екрани
LCD-екрани складаються з величезної кількості різнокольорових пікселів, керовані транзисторами. При включенні електричний імпульс активує крихітний рідкий кристал, який в свою чергу пропускає світло через кілька фільтрів і підсвічується потрібним кольором. В результаті з усіх пікселів складається картинка.

Рідкі кристали мають максимальну працездатністю при температурі від 0 до 48 градусів. Чим холодніше, тим повільніше відбувається перехід від електричного сигналу до зміни пікселя, через що зображення стає розмитим.

На більшості гаджетів встановлені LCD-екрани, які працюють при температурі не нижче -40 градусів, однак деякі екрани здатні працювати і при температурі -51 градус.

Сенсори
Холод не обійшов повз і датчики, які розташовуються в пристрої. Вони збирають інформацію про наше місце розташування, кількості зроблених кроків, положення гаджета і т.д. Ці дані необхідні для навігації, визначення часу і ведення статистики про активність користувача. При низьких температурах сенсори починають гірше працювати, а іноді і зовсім виходять з ладу.

Існують більш складні сенсори, яким необхідні більш сприятливі фактори, щоб вони працювали коректно. При перепаді температури дані можуть сильно спотворюватися, що призводить до невірного результату. Через це більшість виробників намагаються оснащувати свої пристрої більш простими датчиками.

Останнім часом набирають популярність розумні годинник і фітнес-браслети. Найбільшою популярністю користуються Apple Watch і Mi Band від Xiaomi. У подібних пристроях встановлений осцилограф, відкалібрований на роботу при температурі 37 градусів.

Задня кришка гаджета, як правило, являє собою металеву пластину, яка проводить тепло людського тіла. Отже, якщо зняти годинник при температурі нижче людського тіла і дати їм звикнути до неї, то вони будуть відставати на кілька секунд.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

ПриватБанк почав видавати грошову допомогу українцям

Опубліковано

В ПриватБанку можна отримати ще одну грошову допомогу щомісячно

«ПриватБанк» почав виплачувати допомогу внутрішньо переміщеним особам. Фінансова установа надасть допомогу фінансову допомогу та продуктові набори переселенцям по всій країні. Банк виплачуватиме допомогу від ООН та Червоного Хреста. ПриватБанк заявив, що виплати будуть надходити на будь-які картки без комісії. Якщо вам потірбно подати заявку, або отримати відповіді на питання — ви завжди зможете звернутись про допомогу до операторів та співробітників банку. Допомогу зможуть отримати:

  • внутрішньо переміщені особи;
  • громадяни, які знаходяться або мешкають на тимчасово окупованих територіях;
  • громадяни, які знаходяться або мешкають на територіях, де ведуться активні бойові дії;
  • громадяни із статусом: особи з інвалідністю; пенсіонер; самотня мати чи батько; багатодітна родина; одержувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема з-поміж ВПО.

Також українці зможуть незабаром отримати продуктові набори від Help Ukraine Center у рамках благодійного збору із ПриватБанк. Всього було придбано продуктів для 10 тисяч продпайків. Варто знайти, що вони були розроблені за спеціальною системою, яка рекомендована дієтологами. Спеціалісти подбали, аби продукти забезпечували організм корисними елементами, аби підвищити стійкість до фізичних та емоційних випробувань. У них входять лише продукти українського виробництва, і всі їх незабаром розвезуть невеликими містечками та селами України.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українці можуть отримати з Дії допомогу в 100000 гривень: хто отримає

Опубліковано

Дія розширили список громадян, які матимуть змогу отримати 3000 гривень

Уряд повідомив про ще одну допомогу, яку можуть отримати громадяни нашої держави. Сума одноразової виплати становит 100 тисяч гривень. Навіть якщо громадянин не має зможе отримати кошти, то їх зможуть отримати родичі.

Кошти розраховані на громадян, які були звільнені з полону, а також для тих, хто залишився ув’язненим на території, непідконтрольній Україні. Спеціальна комісія буде вирішувати хто отримає допомогу. Виплату зможуть отримати такі громадяни:

  • українці, які позбавлені волі внаслідок злочинних діянь агресора;
  • сім’ї українців, позбавлених волі на тимчасово окупованих територіях або на території РФ з політичних мотивів, а також через громадську, політичну чи професійну діяльність таких громадян.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В Україні змінили процедуру оформлення статусу переселенця в “Дії”

Опубліковано

В Україні змінили процедуру оформлення статусу переселенця в "Дії"

Багатьом українцям внаслідок війни довелось шукати більш безпечних куточків країни. Та багато громадян при переїзді втратили важливі документи. Для того, аби отримувати допомогу переселенцям необхідно мати статус внутрішньо переміщеної особи. Кабмін змінив процедуру отримання такому ВПО. Тепер його можна отримати навіть без паспорту.

Представник Кабміну повідомив, що у Державній міграційній службі можна отримати довідку, яку можна подати в разі відсутності паспорту. Але є й інших простіший варіант: згенерувати документи та подати заявку у державному порталі «Дія». Статус переселенця зможуть отримати громадяни, які змінили місце проживання в межах країни через активні бойові дії в їхньому регіоні. Варто пам’ятати, що статус можна втратити, якщо вчасно не повідомити про зміну свого місця проживання. Переселенці протягом 10 днів повинні проінформувати про зміну свого місця проживання з дня прибуття.

Якщо внутрішньо переміщені особи повертаються додому, то вони зобов’язані повідомити про це уповноважений орган за місцем отримання довідки не пізніше як за три дні до дня від’їзду. Це можна також зробити за допомогою державного порталу «Дія». Статусу також можеа позбутись, якщо ВПО самостійно подала заяву про відмову від довідки переселенця.

В Україні змінили процедуру оформлення статусу переселенця в "Дії"

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.