Connect with us

MOBILZONE

Чому гаджети перестають працювати на морозі

Опубліковано

Зима – прекрасна пора, спрямована проти гаджетів. Батареї швидко розряджаються, екрани розмиваються, а сенсори не працюють. Для того, щоб дізнатися, що відбувається з пристроєм і чому, необхідно копнути глибше і подивитися на конкретні складові.

Батареї
Більшість пристроїв – телефони, ноутбуки, Bluetooth-навушники, електронні книги, цифрові камери, дрони – працюють від літій-іонної батареї. Її перевага полягає в тому, що вона справляється як з низьким, так і з високою напругою. Головний недолік – це погіршення роботи при низьких температурах, тому що у цій батареї дуже мало внутрішнього опору. Це означає, що вона виводить менше надлишкової енергії у вигляді тепла.

Акумулятор стає дуже вразливим до перепадів температури через брак теплових викидів. Чим холодніше, тим повільніше протікає метаболізм хімічних реакцій всередині батареї, і як підсумок, пристрій швидше розряджається. Якщо винести телефон на вулицю, де температура -37 градусів, то буде потрібно всього лише п’ять хвилин, щоб він повністю розрядився.

Електрокарам і дронам необхідна величезна кількість енергії за короткий проміжок часу. Вони в ході своєї роботи виділяють досить багато тепла, що і допомагає їм працювати в холодну погоду. Правда, їх працездатність знижується.

Продуктивність кожного пристрою залежить від виробника, моделі акумулятора і ступеня зношеності гаджета. Amazon, як і Apple, рекомендує не використовувати свої пристрої при температурі нижче 0 градусів. Fitbit же стверджує, що їх браслети здатні працювати при температурі до -10 градусів, тому що вони знаходяться близько до тіла, яке, в свою чергу, теж виробляє тепло.

Не рекомендується заряджати пристрій на холоді, якщо воно замерзло. Необхідно дочекатися, коли гаджет звикне до кімнатної температури. В іншому випадку може запуститися інша хімічна реакція, яка може назавжди вивести акумулятор з ладу.

Екрани
LCD-екрани складаються з величезної кількості різнокольорових пікселів, керовані транзисторами. При включенні електричний імпульс активує крихітний рідкий кристал, який в свою чергу пропускає світло через кілька фільтрів і підсвічується потрібним кольором. В результаті з усіх пікселів складається картинка.

Рідкі кристали мають максимальну працездатністю при температурі від 0 до 48 градусів. Чим холодніше, тим повільніше відбувається перехід від електричного сигналу до зміни пікселя, через що зображення стає розмитим.

На більшості гаджетів встановлені LCD-екрани, які працюють при температурі не нижче -40 градусів, однак деякі екрани здатні працювати і при температурі -51 градус.

Сенсори
Холод не обійшов повз і датчики, які розташовуються в пристрої. Вони збирають інформацію про наше місце розташування, кількості зроблених кроків, положення гаджета і т.д. Ці дані необхідні для навігації, визначення часу і ведення статистики про активність користувача. При низьких температурах сенсори починають гірше працювати, а іноді і зовсім виходять з ладу.

Існують більш складні сенсори, яким необхідні більш сприятливі фактори, щоб вони працювали коректно. При перепаді температури дані можуть сильно спотворюватися, що призводить до невірного результату. Через це більшість виробників намагаються оснащувати свої пристрої більш простими датчиками.

Останнім часом набирають популярність розумні годинник і фітнес-браслети. Найбільшою популярністю користуються Apple Watch і Mi Band від Xiaomi. У подібних пристроях встановлений осцилограф, відкалібрований на роботу при температурі 37 градусів.

Задня кришка гаджета, як правило, являє собою металеву пластину, яка проводить тепло людського тіла. Отже, якщо зняти годинник при температурі нижче людського тіла і дати їм звикнути до неї, то вони будуть відставати на кілька секунд.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

У Viber з’явився швидкий спосіб заблокувати користувача та дізнатися, хто заблокував вас

Опубліковано

У Viber з'явився швидкий спосіб заблокувати користувача та дізнатися, хто заблокував вас

Viber залишається одним із найбільших месенджерів серед українців завдяки зручному популярному інтерфейсу та широкому набору функцій — від текстових повідомлень і медіа до аудіо- та відеодзвінків. Але крім стандартних можливостей, платформа також дозволяє швидко захистити себе від небажаних контактів.

Розповідаємо, як заблокувати користувача у Viber і як розумієте, що хто вас заблокував.

Як заблокувати контакт у Viber

  • Щоб обмежити доступ до себе для певного абонента у Viber, виконайте кілька простих кроків:
  • Відкрийте Viber і перейдіть до розділу «Налаштування» .
  • Оберіть пункт «Конфіденційність» , а далі — «Заблоковані номери» .
  • Натисніть «+» (Android) або «Додати номер» (iOS) у верхньому правому кутку.
  • Виберіть контакт зі списком і підтвердьте блокування.

 

Також можна заблокувати користувача через чат:

  • Відкрийте діалог із контактом.
  • Натисніть на його ім’я у верхній частині екрана.
  • Перейдіть до «Інформації про чат і параметри» .
  • Прокрутіть униз і натисніть «Заблокувати цей контакт» .

Як знаєте, чи заблокували вас у Viber

Перевірити, чи опинились ви в «чорному списку» іншого користувача, можна за кількома ознаками:

  • Якщо ви надіслали повідомлення, але бачите лише одну сіру галочку — вас, ймовірно, заблокували. Це означає, що повідомлення не було доставлене.
  • У нормальній ситуації з’являються дві сірі галочки (повідомлення доставлено), а після прочитання — вони залишаються фіолетовими.
  • Також при блокуванні ви не можете побачити, коли користувач онлайн, додати його в групу чи здійснити дзвінок.

Ці прості поради вам краще контролювати спілкування в месенджерах та захистити свій простір від небажаних контактів.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Громадяне України в Німеччині можуть отримати від держави понад 1000 євро: як отримати

Опубліковано

Громадяне України в Німеччині можуть отримати від держави понад 1000 євро: як отримати

Громадяни України, які працюють у Німеччині, можуть отримати значну суму повернення податків — понад 1000 євро. Про це повідомляє телеграм-канал “Робота в Німеччині”.

Середній розмір податкового відшкодування становить близько 1095 євро. Як наголошують експертизу, мешканцям Німеччинироку подають податкову декларацію, що дозволяє їм повернути частину сплачених податків. За даними Федерального статистичного управління Німеччини (Statistisches Bundesamt), 9 із 10 осіб, які подають декларацію, підтримують повернення.

Податкова служба Німеччини підтверджує: українці, які офіційно працевлаштовані в країні, мають ті права на відшкодування, що й громадяни ФРН.

безкоштовного податкового повернення, українці можуть претендувати й на інші соціальні виплати, зокрема допомогу дітям — до 250 євро на кожну дитину.

Детальну інформацію про заповнення податкової декларації та доступні пільги можна знайти на спеціалізованих ресурсах або звернувшись за консультацією.

Консульські послуги для українців у Ганновері та Єрфурті

Посольство України в Німеччині повідомило про чергові виїзні консульські прийоми.

У Ганновері консульський прийом відбудеться 22 березня 2025 року з 10:00 до 14:00 за адресою:
Ukrainischer Verein in Niedersachsen e. V., Königstrasse 20, 30175 Ганновер .

У Єрфурті консульські послуги надаються 11-12 квітня 2025 року в часі Ukrainisches Kulturzentrum ,
Johannes Straße 173, 99084 Erfurt .

Попередня реєстрація обов’язкова! Запис цього року за телефоном: 0361 21 84 33 88 у такій році:

  • понеділок: 14:00–16:00
  • вівторок: 10:00–13:00
  • середа: 10:00–13:00
  • п’ятниця: 10:00–13:00

Також можна надіслати на електронну пошту: [email protected]

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Зелене світло на подорожчання: курцям готують ціну понад 170 гривень за пачку сигарет

Опубліковано

Зелене світло на подорожчання: курцям готують ціну понад 170 гривень за пачку

22 березня 2025 року стало відомо, що президент України нарешті підписав законопроєкт №11090, який передбачає підвищення акцизів на тютюнові вироби.

Про це повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі. Станом на момент публікації інформація ще не була оприлюднена на офіційному сайті парламенту, однак, за словами депутата, підпис уже поставлено.

Закон, який знаходився на розгляді 104 дні, пройшов усі стадії — від жорсткої критики до остаточного ухвалення. Однак, як стверджує Железняк, затягування з підписанням обійшлося державному бюджету у 2,09 мільярда гривень. Ці кошти вже втрачені і за словами депутата, причина — бездіяльність Офісу президента.

Ціни на цигарки суттєво зростуть

Згідно з ухваленим документом, акцизи на тютюнову продукцію будуть поступово зростати, що призведе до підвищення роздрібної вартості пачки сигарет:

  • У 2025 році — приблизно 127,4 грн за пачку
  • У 2026 — 142,1 грн
  • У 2027 — 155,8 грн
  • У 2028 — 173,6 грн

Очікувалося, що держбюджет мав отримати близько 20 мільярдів гривень щорічно завдяки новим акцизам. Проте, через затримку з підписанням, бізнес опинився в правовій невизначеності: закон передбачає набуття чинності ще з 1 січня 2025 року, хоча ухвалення сталося лише зараз.

Як бізнесу зараз розраховувати свою роботу, коли строки вже давно минули? Знову все зроблено через одне місце, — написав Железняк.

Народний депутат також наголосив, що з боку Офісу президента так і не було надано жодної офіційної відповіді, хто саме затримував підписання закону.

Пряме порушення Конституції призвело до того, що з 1 січня держава втрачала надходження, які могли б піти на критично важливі витрати“, — зазначив парламентар.

За словами Железняка, ухвалення документа стало можливим лише завдяки громадському тиску, вимогам МВФ та ризику розслідування з боку НАБУ.

Думаю, Офіс не очікував, що це питання вийде на міжнародний рівень. Саме фактор МВФ, ймовірно, зіграв ключову роль, — підсумував депутат.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
У Viber з'явився швидкий спосіб заблокувати користувача та дізнатися, хто заблокував вас
MOBILZONE7 години тому

У Viber з’явився швидкий спосіб заблокувати користувача та дізнатися, хто заблокував вас

Громадяне України в Німеччині можуть отримати від держави понад 1000 євро: як отримати
MOBILZONE7 години тому

Громадяне України в Німеччині можуть отримати від держави понад 1000 євро: як отримати

Зелене світло на подорожчання: курцям готують ціну понад 170 гривень за пачку
MOBILZONE11 години тому

Зелене світло на подорожчання: курцям готують ціну понад 170 гривень за пачку сигарет

Арестович зробив резонансну заявку в інтерв'ю російському блогеру Соболєву
MOBILZONE12 години тому

Арестович зробив резонансну заявку в інтерв’ю російському блогеру Соболєву

Кийком по свободі: Нацгвардії дали «зелене світло» на силові дії проти мітингів
MOBILZONE13 години тому

Кийком по свободі: Нацгвардії дали «зелене світло» на силові дії проти мітингів

Пільгові тарифи для пенсіонерів і студентів у Vodafone: що відомо
MOBILZONE14 години тому

Пільгові тарифи для пенсіонерів і студентів у Vodafone: що відомо

Кінець мобілізації та скасування військового стану: чи отримали ТЦК наказ
MOBILZONE15 години тому

Кінець мобілізації та скасування військового стану: чи отримали ТЦК наказ

ТЦК дізнається про ухилянтів: як знаходять дані про тих, хто ніколи не був на обліку
MOBILZONE16 години тому

ТЦК дізнається про ухилянтів: як знаходять дані про тих, хто ніколи не був на обліку

"Бізнес UA. Лайт" за 300 грн/міс.; "Бізнес UA. Оптимум" за 600 грн/міс.; "Бізнес UA. Максимум" за 1000 грн/міс.
MOBILZONE18 години тому

Київстар зменшив вартість тарифів на 50%: кому доступна знижка

Київстар та Дія спростили перенесення номера з безкоштовною доставкою SIM-картки
MOBILZONE19 години тому

Київстар та Дія спростили перенесення номера з безкоштовною доставкою SIM-картки

Київстар змінює код на телефонних номерах: що відомо
MOBILZONE4 дні тому

Київстар змінює код на телефонних номерах: що відомо

Київстар попередив про нове подорожчання щомісячних пакетів: ціна збільшиться з 1 квітня
MOBILZONE5 днів тому

Київстар попередив про нове подорожчання щомісячних пакетів: ціна збільшиться з 1 квітня

На всіх смартфонах Android стало можливим замінити Google помічника на ChatGPT: як це зробити
MOBILZONE6 днів тому

На всіх смартфонах Android стало можливим замінити Google помічника на ChatGPT: як це зробити

Невдоволення клієнтів lifecell досягло піку: що відбувається
MOBILZONE5 днів тому

Невдоволення клієнтів lifecell досягло піку: що відбувається

Один з популярних месенджерів вводить ліміти на повідомлення
MOBILZONE3 дні тому

Один з популярних месенджерів вводить ліміти на повідомлення

Тепер офіційно: реєстр «Оберіг» допоможе ТЦК миттєво затримувати ухилянтів
MOBILZONE5 днів тому

Тепер офіційно: реєстр «Оберіг» допоможе ТЦК миттєво затримувати ухилянтів

Київстар дарує знижки до 50% на популярні тарифи: як отримати
MOBILZONE4 дні тому

Київстар дарує знижки до 50% на популярні тарифи: як отримати

Українці часто скаржаться на якість мобільного зв'язку, особливо у віддалених населених пунктах. Однак незабаром ситуація може покращитися, особливо для абонентів компанії "Київстар".
MOBILZONE2 дні тому

В українців стане на одну проблему менше: що пообіцяв Київстар

Google запускає нову функцію для Android: тепер можна побачити місце розташування контактів
MOBILZONE5 днів тому

Google запускає нову функцію для Android: тепер можна побачити місце розташування контактів

Vodafone самостійно підключає абонентів до дорожчого тарифу: що відбувається
MOBILZONE2 дні тому

Vodafone самостійно підключає абонентів до дорожчого тарифу: що відбувається

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.