Connect with us

MOBILZONE

Чому гаджети перестають працювати на морозі

Опубліковано

Зима – прекрасна пора, спрямована проти гаджетів. Батареї швидко розряджаються, екрани розмиваються, а сенсори не працюють. Для того, щоб дізнатися, що відбувається з пристроєм і чому, необхідно копнути глибше і подивитися на конкретні складові.

Батареї
Більшість пристроїв – телефони, ноутбуки, Bluetooth-навушники, електронні книги, цифрові камери, дрони – працюють від літій-іонної батареї. Її перевага полягає в тому, що вона справляється як з низьким, так і з високою напругою. Головний недолік – це погіршення роботи при низьких температурах, тому що у цій батареї дуже мало внутрішнього опору. Це означає, що вона виводить менше надлишкової енергії у вигляді тепла.

Акумулятор стає дуже вразливим до перепадів температури через брак теплових викидів. Чим холодніше, тим повільніше протікає метаболізм хімічних реакцій всередині батареї, і як підсумок, пристрій швидше розряджається. Якщо винести телефон на вулицю, де температура -37 градусів, то буде потрібно всього лише п’ять хвилин, щоб він повністю розрядився.

Електрокарам і дронам необхідна величезна кількість енергії за короткий проміжок часу. Вони в ході своєї роботи виділяють досить багато тепла, що і допомагає їм працювати в холодну погоду. Правда, їх працездатність знижується.

Продуктивність кожного пристрою залежить від виробника, моделі акумулятора і ступеня зношеності гаджета. Amazon, як і Apple, рекомендує не використовувати свої пристрої при температурі нижче 0 градусів. Fitbit же стверджує, що їх браслети здатні працювати при температурі до -10 градусів, тому що вони знаходяться близько до тіла, яке, в свою чергу, теж виробляє тепло.

Не рекомендується заряджати пристрій на холоді, якщо воно замерзло. Необхідно дочекатися, коли гаджет звикне до кімнатної температури. В іншому випадку може запуститися інша хімічна реакція, яка може назавжди вивести акумулятор з ладу.

Екрани
LCD-екрани складаються з величезної кількості різнокольорових пікселів, керовані транзисторами. При включенні електричний імпульс активує крихітний рідкий кристал, який в свою чергу пропускає світло через кілька фільтрів і підсвічується потрібним кольором. В результаті з усіх пікселів складається картинка.

Рідкі кристали мають максимальну працездатністю при температурі від 0 до 48 градусів. Чим холодніше, тим повільніше відбувається перехід від електричного сигналу до зміни пікселя, через що зображення стає розмитим.

На більшості гаджетів встановлені LCD-екрани, які працюють при температурі не нижче -40 градусів, однак деякі екрани здатні працювати і при температурі -51 градус.

Сенсори
Холод не обійшов повз і датчики, які розташовуються в пристрої. Вони збирають інформацію про наше місце розташування, кількості зроблених кроків, положення гаджета і т.д. Ці дані необхідні для навігації, визначення часу і ведення статистики про активність користувача. При низьких температурах сенсори починають гірше працювати, а іноді і зовсім виходять з ладу.

Існують більш складні сенсори, яким необхідні більш сприятливі фактори, щоб вони працювали коректно. При перепаді температури дані можуть сильно спотворюватися, що призводить до невірного результату. Через це більшість виробників намагаються оснащувати свої пристрої більш простими датчиками.

Останнім часом набирають популярність розумні годинник і фітнес-браслети. Найбільшою популярністю користуються Apple Watch і Mi Band від Xiaomi. У подібних пристроях встановлений осцилограф, відкалібрований на роботу при температурі 37 градусів.

Задня кришка гаджета, як правило, являє собою металеву пластину, яка проводить тепло людського тіла. Отже, якщо зняти годинник при температурі нижче людського тіла і дати їм звикнути до неї, то вони будуть відставати на кілька секунд.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Як перевірити свій трудовий стаж в Україні: прості способи

Опубліковано

Перевірити страховий стаж онлайн найзручніше через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд».

Перевірити страховий стаж онлайн найзручніше через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд». Крім того, довідку про страховий стаж можна отримати і через застосунок «Дія».

Про те, якими способами можна дізнатися про свій страховий стаж розповідаємо в нашому матеріалі.

Трудовий стаж має велике значення для нарахування пенсії, тому важливо знати, як його швидко перевірити. Зробити це можна кількома зручними способами, а саме –  через Пенсійний фонд або з використанням популярних онлайн-сервісів.

Перевірка стажу через «Дію»

У застосунку потрібно перейти до розділу державних послуг – «Послуги» або «Мої документи» і знайти інформацію про страховий стаж. Дані автоматично підтягнуться з реєстру Пенсійного фонду України. Це зручно, адже вся інформація доступна в одному місці.

Як дізнатися стаж через Пенсійний фонд України

Скористатися можна або офіційним сайтом Пенсійного фонду, зареєструвавшись на ньому, або звернутись до відділення особисто. На сайті доступна повна інформація про страховий та пенсійний стаж, а також про перераховані внески.

Перевірка стажу через «Приват24»

У застосунку відкрийте розділ «Послуги» й оберіть «Запити до Пенсійного фонду». Тут можна надіслати запит щодо страхового стажу, вказавши свій ІПН. Дані у формі зазвичай заповнюються автоматично, але їх може знадобитися підтвердити. Після обробки запиту ви отримаєте інформацію про всі періоди роботи та нараховані внески.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi показала машину для прання та сушіння білизни з функцією чищення парою

Опубліковано

Xiaomi показала машину для прання та сушіння білизни з функцією чищення парою

Компанія Xiaomi випустила нову машину для прання та сушіння білизни з прямим приводом та 10-річною гарантією на інверторний двигун. Також вона вміє стерилізувати одяг за допомогою пари, має 26 режимів та підтримує віддалене керування.

Xiaomi Mijia 12kg Washer Dryer може вмістити 12 кг білизни для прання та 9 кг – для сушіння. При цьому глибина корпусу складає 610 мм. Машинка оснащена інверторним двигуном із прямим приводом Direct Drive із частотою обертання до 1200 об/хв. Можна вибрати одну з 26 програм прання та сушіння. Наприклад, за типом тканини або видом одягу: підтримується прання пуховиків, спортивного, шовкового або вовняного одягу. А для білизни з невеликими забрудненнями підійде швидкий 15-хвилинний режим.

Під час сушіння машина в реальному часі контролює нагрівання та вологість повітря в барабані та зменшує температуру у разі перегріву, щоб одяг не постраждав. Швидкість повітряного потоку становить 14,5 м/с, а швидкість сушіння, за словами компанії, зросла на 14%, порівняно з попередніми моделями. Також одяг можна стерилізувати за допомогою пари. Крім видалення запахів, 99,999% мікробів та вірусів, він частково розгладжує тканину.

Також є режим високотемпературного очищення барабана, ополіскування ущільнювача дверцят, а в деяких місцях застосовані антибактеріальні матеріали. Керувати машинкою можна за допомогою звичної панелі або віддалено через смартфон завдяки HyperOS. Підтримуються планування прання на 24 години, сповіщення про завершення та голосове керування через помічника XiaoAI. З інших можливостей виробник виділяє додавання білизни під час прання та підсвічування барабана.

Машинка продається у Китаї за $264.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Податкова перевіряє рахунки українців і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці

Опубліковано

Все частіше українці отримують листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням надати пояснення щодо походження коштів на їхніх рахунках.

Все частіше українці отримують листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням надати пояснення щодо походження коштів на їхніх рахунках. Зазначається, що лише у травні таких листів було надіслано 391 особі, після чого всі вони зареєструвалися як ФОП.

У ДПС підтвердили, що дійсно здійснюють моніторинг надходжень на рахунки громадян. Якщо виявляються часті платежі, що мають ознаки підприємницької діяльності без офіційної реєстрації, податкова надсилає вимогу з’ясувати джерело доходу.

Загалом з початку тотального моніторингу 3 000 громадян отримали відповідні листи з проханням надати пояснення щодо отриманих коштів.

«Мета таких повідомлень більше інформаційна. Територіальні підрозділи ДПС опрацьовують отримані дані. За результатами цього процесу 391 особа вже зареєструвала ФОП. Це свідчить про ефективність комунікації з бізнесом та його контролю», – прокоментували у відомстві.

Наразі податкова готує ще близько 700 нових звернень до осіб, у яких виявлені ознаки ведення підприємницької діяльності без відповідної реєстрації. У більшості випадків ідеться про незначну кількість переказів на невеликі суми, однак ця інформація фіксується для подальшого аналізу та контролю.

Нагадуємо, що з 1 березня поточного року податківці отримують із Системи обліку РРО дані про:

  • громадян, які систематично отримують перекази за продані товари через такі платформи я ОЛХ, NovaPay, Prom.ua тощо
  • ФОПів, що приймають кошти без реєстрації РРО чи ПРРО.

Натомість, чимало українців зацікавило, чи потрібно сплачувати податки з продажу особистих речей (наприклад, одягу чи побутової техніки) через онлайн-майданчики. На це відповіла народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк (з партії «Слуга народу»), зазначивши: податкова розглядає систематичний продаж як регулярну реалізацію однотипної продукції. Відповідно, продаж особистих речей не має підпадати під податкові санкції.

У ДПС також уточнили, що українців не штрафують за продаж особистих речей через сайти на кшталт OLX, Prom чи соціальні мережі. Тільки масові продажі та збут однорідного товару підпадає під моніторинг.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
Перевірити страховий стаж онлайн найзручніше через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд».
MOBILZONE60 хвилин тому

Як перевірити свій трудовий стаж в Україні: прості способи

Xiaomi показала машину для прання та сушіння білизни з функцією чищення парою
MOBILZONE12 години тому

Xiaomi показала машину для прання та сушіння білизни з функцією чищення парою

Все частіше українці отримують листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням надати пояснення щодо походження коштів на їхніх рахунках.
MOBILZONE15 години тому

Податкова перевіряє рахунки українців і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці

В українських школах зʼявляться платні послуги: нове рішення Уряду
MOBILZONE18 години тому

В українських школах зʼявляться платні послуги: нове рішення Уряду

Український оператор Kyivstar стане першою компанією в Європі, що впровадить мобільні послуги Starlink від SpaceX. Про це повідомив генеральний директор компанії Олександр Комаров в інтерв’ю для Reuters у Римі.
MOBILZONE19 години тому

Starlink у смартфонах українців: Kyivstar анонсував запуск прямого супутникового зв’язку

Lifecell та monobank допоможуть абонентам залишитися на зв'язку: інтернет більше не потрібен
MOBILZONE20 години тому

Lifecell та monobank допоможуть абонентам залишитися на зв’язку: інтернет більше не потрібен

Lifecell надає абонентам до 800 гривень на рахунок: як скористатися послугою
MOBILZONE22 години тому

Lifecell надає абонентам до 800 гривень на рахунок: як скористатися послугою

Київстар введе додаткову плату: абонентам знімуть 70 грн за нову послугу
MOBILZONE22 години тому

Київстар введе додаткову плату: абонентам знімуть 70 грн за нову послугу

Стартували глобальні продажі Hisense 116UX Mini-LED з величезним 116-дюймовим екраном: ціна і характеристики
MOBILZONE2 дні тому

Стартували глобальні продажі Hisense 116UX Mini-LED з величезним 116-дюймовим екраном: ціна і характеристики

Україна запускає мобільний інтернет Starlink: коли буде доступний
MOBILZONE2 дні тому

Україна запускає мобільний інтернет Starlink: коли буде доступний

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.