Connect with us

Інтернет

Windows 10 стежить за користувачами всупереч налаштуванням приватності

Опубліковано

Незабаром після релізу Windows 10 компанія Microsoft зазнала критики з боку користувачів. Софтверного гіганта звинуватили в примусовому зборі діагностичної інформації з комп’ютерів користувачів без їхнього відома. У результаті інтернет заполонили інструкції з ручного відключення нещасливої телеметрії, та й сама корпорація пообіцяла стримати свої інформаційні апетити і надала можливість відмовитися від дратівної функції. Але, як з’ясувалося, крапку в історії зі «шпигунськими» службами операційної системи ставити ще рано.

Одне з налаштувань приватності Windows 10 надає можливість відмовитися від відправки журналів активності в Microsoft. За замовчуванням ця опція завжди включена, однак, власник комп’ютера вільний самостійно її деактивувати. Але ентузіастам вдалося з’ясувати, що дана функція операційної системи працює не зовсім так, як заявляє її розробник.

Користувачі Reddit виявили, що навіть після заборони на синхронізацію журналу дій операційної системи з хмарною службою і виходу зі свого облікового запису передача даних все одно триває. Ця інформація зберігається в панелі моніторингу активності на сайті Microsoft. Виявилося, що система просто не вважає багато типів даних конфіденційними, привласнюючи їм статус діагностичних, а вхід в будь-який з фірмових сервісів, включаючи магазин Windows, активує збір і відправку даних про дії користувача.

Навіть після очищення журналу дій просто відключити функцію синхронізації також виявилося недостатньо. У налаштуваннях конфіденційності необхідно вибрати меню діагностики і зворотного зв’язку, потім змінити тип діагностики на «базовий» (за замовчуванням цей параметр змінений на «повний»). Але і такий спосіб не припиняє відправку відомостей повністю.

Незважаючи на наявний в розпорядженні користувачів інструментарій, що дозволяє настроїти політику конфіденційності, розробники досить розпливчасто формулюють призначення того чи іншого параметра. Про те, що дані продовжують відправлятися на сервери розробника, власник комп’ютера в результаті може просто не знати.

Користувачі впевнені, що дії Microsoft порушують прийнятий Європейським союзом регламент GDPR . Представники компанії ситуацію не коментують.

 

Facebook Comments
Prostotech google play
Читати далі
Advertisement

Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інтернет

Safari ніколи не передає дані веб-перегляду сайтів третім особам – Apple

Опубліковано

Компанія Apple офіційно прокоментувала ситуацію з конфіденційністю Safari. Виробник iPhone запевняє користувачів, що фактичні URL-адреси не передаються третім особам.

Раніше криптограф Метью Грін висловив побоювання з приводу того, що Apple ділиться даними про переглянуті користувачами сайти з китайською компанією Tencent. Відомо, що проблема торкнулася пристрою під керуванням iOS 13.

Журналіст Марк Гурман з Bloomberg отримав офіційну відповідь від Apple, в якому компанія заявляє, що фактичні адреси веб-сайтів не передаються Tencent або Google. Також, представники Apple відзначили, що користувачі завжди можуть відключити функцію попередження про небезпечні сайти.

Facebook Comments
Читати далі

Інтернет

Disney оголосила список доступних шоу в сервісі Disney +

Опубліковано

Disney оголосила повний список фільмів і телешоу, які будуть доступні у стрімінговому сервісі Disney + для американського ринку. Запуск проекту в США запланований на 12 листопада.

Компанія вдалася до незвичайного способу анонса такого великого обсягу даних – стрічку твітів. У більш ніж 300 повідомленнях Disney протягом чотирьох годин публікувала постери всіх фільмів і шоу, підписи і дату їх первісного виходу.

У списку багато контенту з минулого століття, в тому числі «Білосніжка і сім гномів», «Піноккіо», «Аліса в Країні чудес» і «Зоряні війни».

Коротка нарізка трейлерів доступна і в форматі відео. Ролик триває більше трьох годин і опублікований на YouTube.

На D23 Expo студія Disney анонсувала і нові проекти, які з’являться на Disney +.

Facebook Comments
Читати далі

Інтернет

Google почала карати користувачів за блокування реклами на YouTube

Опубліковано

Блокування здійснювалася стороннім додатком. Один з користувачів GitHub розповів, що Google призупинила його аккаунт за використання блокувальника реклами на YouTube. Додаток було завантажено не з магазину Google Play.

Саме до цього апелювала компанія в листі користувачеві. Точніше кажучи, Google написала, що помітила використання користувачем додатки від третьої сторони, якого немає в офіційному магазині, для обходу реклами на YouTube. Аккаунт користувача призупинили, тому йому довелося відновлювати смартфон до заводських налаштувань і створювати новий обліковий запис.

Йшлося про програму NewPipe. При цьому користувач не може зрозуміти, як Google дізналася про скачування їм даної програми, адже та навіть не використовує ніякої інформації Google-аккаунта. У зв’язку з цим можна припустити, що компанія збирає набагато більше даних, ніж говорить.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2019 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.