Незабаром після релізу Windows 10 компанія Microsoft зазнала критики з боку користувачів. Софтверного гіганта звинуватили в примусовому зборі діагностичної інформації з комп’ютерів користувачів без їхнього відома. У результаті інтернет заполонили інструкції з ручного відключення нещасливої телеметрії, та й сама корпорація пообіцяла стримати свої інформаційні апетити і надала можливість відмовитися від дратівної функції. Але, як з’ясувалося, крапку в історії зі «шпигунськими» службами операційної системи ставити ще рано.
Одне з налаштувань приватності Windows 10 надає можливість відмовитися від відправки журналів активності в Microsoft. За замовчуванням ця опція завжди включена, однак, власник комп’ютера вільний самостійно її деактивувати. Але ентузіастам вдалося з’ясувати, що дана функція операційної системи працює не зовсім так, як заявляє її розробник.
Користувачі Reddit виявили, що навіть після заборони на синхронізацію журналу дій операційної системи з хмарною службою і виходу зі свого облікового запису передача даних все одно триває. Ця інформація зберігається в панелі моніторингу активності на сайті Microsoft. Виявилося, що система просто не вважає багато типів даних конфіденційними, привласнюючи їм статус діагностичних, а вхід в будь-який з фірмових сервісів, включаючи магазин Windows, активує збір і відправку даних про дії користувача.
Навіть після очищення журналу дій просто відключити функцію синхронізації також виявилося недостатньо. У налаштуваннях конфіденційності необхідно вибрати меню діагностики і зворотного зв’язку, потім змінити тип діагностики на «базовий» (за замовчуванням цей параметр змінений на «повний»). Але і такий спосіб не припиняє відправку відомостей повністю.
Незважаючи на наявний в розпорядженні користувачів інструментарій, що дозволяє настроїти політику конфіденційності, розробники досить розпливчасто формулюють призначення того чи іншого параметра. Про те, що дані продовжують відправлятися на сервери розробника, власник комп’ютера в результаті може просто не знати.
Користувачі впевнені, що дії Microsoft порушують прийнятий Європейським союзом регламент GDPR . Представники компанії ситуацію не коментують.